Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby emre8369 » Fri Jun 28, 2019 4:26 pm

Merhaba arkadaşlar 25 haziran 2019 ile 25 temmuz 2019 tarihleri arasında UK da olmam istendi. Fakat ben ertelemek istiyorum. Forumda okudum ama net bir bilgi yazan olmamis. Eğer erteleme hakkım varsa bilen arkadaşlar aydınlatabilir mi şimdiden teşekkürler :))
emre8369

New postby Sensen » Fri Jun 28, 2019 6:43 pm

nasa01 wrote:Merhabalar arkadaşlar,forumda çok yazı vardı kendi soruma cevap bulamadığım için bilen arkadaşlara sormak istedim. Bu sene üniversiteden mezun oluyorum, Fransızca Öğr. mezunu olacağım. İngiltere'ye Ankara Antlaşması'na başvuru yapmayı düşünüyorum, araştırmama göre sadece özel ders verebiliyormuşuz bu yöntemle. Bir özel ders öğretmeni olarak Türk ailelere Türkçe özel ders vermeyi düşünüyorum, bir öğretmenin Ankara Antlaşmasını kazanma şansı nedir?

Merhaba bir arkadaşımız İngilizce öğretmeni olarak AA aldı. İngiltere’de Türklere İngilizce öğretmeyi hedefledi. Bir senedir de orda. Tr de uzun seneler öğretmenlik yapmıştı . Siz de Fransızca öğretmeni olacaksanız türkçe ders veririm demeniz biraz ters göründü bana. Türkçe öğretmeni değilsiniz diyecekşerdir .Fransızca dersi veririm diyebilirsiniz ama Türkçe ders de verirseniz o ayrı. Ama şahsi kanaatim hepsini Fransızca ders olarak göstermek . Belki tercüme de ekleyebilirsiniz alakalı iş olarak
Sensen

New postby squeens » Fri Jun 28, 2019 8:02 pm

Merhabalar 8 Mart UK'den basvuru, bugun olumlu sonuc geldi. Bekleyen herkese hayirli haberler diliyorum.
squeens

New postby Ayca_ » Fri Jun 28, 2019 8:29 pm

squeens wrote:Merhabalar 8 Mart UK'den basvuru, bugun olumlu sonuc geldi. Bekleyen herkese hayirli haberler diliyorum.

Tebrikler, hayırlı olsun. Ben de Mart ayında başvurdum bekliyorum. Sizin online başvuru tarihi miydi 8 Mart yoksa Biometric mi?
Ayca_

New postby squeens » Fri Jun 28, 2019 9:01 pm

6 Mart online basvuru, 8 Mart Biometrik.
squeens

New postby Ayca_ » Fri Jun 28, 2019 9:44 pm

squeens wrote:6 Mart online basvuru, 8 Mart Biometrik.

Teşekkürler bilgi için. Bundan sonrasında da herşey istediğiniz gibi gider inşallah. Darısı tüm bekleyenlere.
Ayca_

New postby experiences » Sat Jun 29, 2019 11:05 am

Merhaba herkese,

Ben de 30 mayısta başvurdum. 24.06 da karar verilmiş gelen mektuba göre. Red almışım :(

Şimdi bir kaç sorum olacak.
Benim alanım IT; web, mobil uygulamalar ve veri bilimi, yapay zeka. Avrupada master yaptım ve iki tane de staj yaptım. Fakat benim deneyimimi iş kurmak ve başarılı bir şekilde yürütmem için eksik bulmuşlar. Business planda market research ve competitors araştırmasını yetersiz yapmışım.

İkinci bir neden olarak da bankada gösterdiğim miktarı yetersiz bulmuşlar.

Şimdi yeniden başvuru yapsam mı diye düşünüyorum. İkinci sebebi değiştirebilirim ve business planda yer alan bir iki eksikliği düzeltebilirim. Fakat birinci sebepi değiştiremem. Bu durumda başvuru yapmak mantıksız mıdır? Yoksa deneyim dışında herşey eksizsiz olduğunda onu görmezden gelirler mi?

Kafama takılan bir konu ise İngiltere'de üniversite okuyanlara da çıkıyor diye biliyorum bu vizenin, onların da pek fazla deneyimi olmadığını düşünüyorum. Ama çıkanların olduğunu biliyorum.

Konuyla ilgili bilgi veya tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.
experiences

New postby çömezabla » Sat Jun 29, 2019 2:08 pm

Acil!!!

Arkadaşlar İzmir’den randevu almak için 55 GBP ödeme istiyor sistem! Bilgisi olan var mı? İstanbul için yokmuş.
çömezabla

New postby koraytem » Sat Jun 29, 2019 2:49 pm

çömezabla wrote:Acil!!!

Arkadaşlar İzmir’den randevu almak için 55 GBP ödeme istiyor sistem! Bilgisi olan var mı? İstanbul için yokmuş.

Baska biryerde asil basvuru merkezi degil de fahri konsolosluk birimi oldugu icin herkese cikiyor. Istanbul ve Ankara disinda yanilmiyorsam heryerde var.
koraytem

New postby ELT » Sat Jun 29, 2019 9:00 pm

Herkese Merhaba,
Başvuru yapmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Maalesef öğretmenler olarak çok fazla paylaşım ya da bilgi bulamıyoruz bu sebeple bu forumun katkısı bize büyük.
Sizlere danışmak istediğimiz bazı sorularımız var,
1- 2.000 Şirket Kurulumu, 8.000'de 2 kişilik(şirket sahibi ve dependent) yaşam gideri için para göstermeyi düşünüyoruz, yeterli midir ?(Home Office şirket olacak)

2- Eğitim ve Danışmanlık üzerine firma kuracağız.
Hizmetlerimiz Eğitim danışmanlığı, Özel ders(Almanca-İngilizce-Türkçe) ve Çeviri olacak. Hepsinde belgelerimiz ve deneyimimiz var. Çalışma alanımıza özel dersi eklerken contractor olarak kurslarla anlaşıp özel ders oldukça anlaşmalı çalışacağımızı ekleyebilir miyiz ?

Bu sektör içerisinde finansal plan hazırlarken bazı sorunlarla karşılaştık,
3-Şirket bütçemiz 2.000 olduğu için ilk 2 ay director salary göstermeyi düşünmüyoruz çünkü aynı zamanda ilk 2 ayda kazanç beklentimiz 600 gibi bir rakam.

4-Director Salary 1 depant ile birlikte giden biri için minumum ne kadar olmalı ?(İlla 945+650 gibi bir rakam mı olmalı)

5- 1. yıl sonunda toplam gelirimizi 20.600 olarak göstermeyi planlıyoruz bu uygun mudur? (Kar değil, toplam kazanç) Tüm Giderler çıkınca (1500 Pound Director salary dahil) 3.000 kadar ilk yıl için net kar uygun mudur?

6-Home office düşünüyoruz ama 1+1 ev tutup 1 odasını ofis olarak mı yazıyoruz ve kiranın yarısını gider mi yazıyoruz yoksa 2+1 mi olmalı? Hot DESK bu iş için uygun mudur sonuçta özel ders ve danışmanlık olacak.

Şimdiden yanıtlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Biz gibi Öğretmenlik alanından başvurmak isteyen çok fazla kişi var fakat sorularımız fazlaca havada kalabiliyor.
ELT

New postby çömezabla » Sat Jun 29, 2019 11:17 pm

koraytem wrote:
çömezabla wrote:Acil!!!

Baska biryerde asil basvuru merkezi degil de fahri konsolosluk birimi oldugu icin herkese cikiyor. Istanbul ve Ankara disinda yanilmiyorsam heryerde var.

Çok teşekkür ederim yanıt için. Evet öyleymiş. İzmir, Antalya ve Adana ücretli. Her bir birey için 55 GBP ödemeniz gerekiyor. Ama istediğiniz yerden başvuru yapabiliyormuşsunuz.
çömezabla

New postby Londonist » Sun Jun 30, 2019 8:21 am

Sensen wrote:
Londonist wrote:Merhaba Arkadaşlar, İngiltere'den 25 Şubat başvurum olumlu sonuçlandı dün gelmişti posta ama evde olmadığım için bugün teslim aldım. 21 Haziran 2019 başlangıç tarihi yazılmış BRP ye, postanın ulaşması 26 Haziran. Tam 4 ay. Herkesin olumlu sonuçları alması dileğiyle.

Hayırlı uğurlu olsun. İngiltere içi neden acaba bu kadar uzun sürüyor ?
Siz ne iş yapacaksınız

Teşekkürler. IT alanında iş yapacağım. İngiltere’de uzun sürmesinin sebeplerinden birinin aynı zamanda 3 yıllık uzatmalara bakmasından da kaynaklandığını düşünüyorum. Ayrıca, inceleme yapan birimde çalışan kişi sayısı duruma göre azaltılıp artırılıyormuş.
Londonist

New postby Sensen » Sun Jun 30, 2019 11:27 am

ELT wrote:Herkese Merhaba,
Başvuru yapmak adına çalışmalarımız devam ediyor. Maalesef öğretmenler olarak çok fazla paylaşım ya da bilgi bulamıyoruz bu sebeple bu forumun katkısı bize büyük.
1- 2.000 Şirket Kurulumu, 8.000'de 2 kişilik(şirket sahibi ve dependent) yaşam gideri için para göstermeyi düşünüyoruz, yeterli midir ?(Home Office şirket olacak)

Hizmetlerimiz Eğitim danışmanlığı, Özel ders(Almanca-İngilizce-Türkçe) ve Çeviri olacak. Hepsinde belgelerimiz ve deneyimimiz var. Çalışma alanımıza özel dersi eklerken contractor olarak kurslarla anlaşıp özel ders oldukça anlaşmalı çalışacağımızı ekleyebilir miyiz ?

3-Şirket bütçemiz 2.000 olduğu için ilk 2 ay director salary göstermeyi düşünmüyoruz çünkü aynı zamanda ilk 2 ayda kazanç beklentimiz 600 gibi bir rakam.

4-Director Salary 1 depant ile birlikte giden biri için minumum ne kadar olmalı ?(İlla 945+650 gibi bir rakam mı olmalı)

5- 1. yıl sonunda toplam gelirimizi 20.600 olarak göstermeyi planlıyoruz bu uygun mudur? (Kar değil, toplam kazanç) Tüm Giderler çıkınca (1500 Pound Director salary dahil) 3.000 kadar ilk yıl için net kar uygun mudur?

6-Home office düşünüyoruz ama 1+1 ev tutup 1 odasını ofis olarak mı yazıyoruz ve kiranın yarısını gider mi yazıyoruz yoksa 2+1 mi olmalı? Hot DESK bu iş için uygun mudur sonuçta özel ders ve danışmanlık olacak.

Şimdiden yanıtlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Biz gibi Öğretmenlik alanından başvurmak isteyen çok fazla kişi var fakat sorularımız fazlaca havada kalabiliyor.

Merhaba .İkiniz de mi öğretmensiniz ?
Sensen

New postby ELT » Sun Jun 30, 2019 12:35 pm

Sensen wrote:
ELT wrote:Herkese Merhaba,

Merhaba .İkiniz de mi öğretmensiniz ?

Evet.
ELT

New postby istanbullondra » Sun Jun 30, 2019 2:13 pm

Türkiye'den başvuranlar:

@bull market 1 Nisan Ankara Sonuç: Olumlu 16 Mayıs (45 Gün)
@htbreed 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@sahin 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@rk011987 2 Nisan Adana
@Ayho573 5 Nisan Sonuç: Olumlu 24 Mayıs (49 Gün)
@liverpool 8 Nisan Ankara
@Figo 11 Nisan İstanbul Sonuç: Olumsuz 30 Mayıs (49 Gün)
@kedikun 12 Nisan İzmir Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (48 Gün)
@Greenwichmeantime 12 Nisan İstanbul
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (44 Gün)
@azmimavi 16 Nisan Adana Sonuç Olumlu 3 Haziran (48 Gün)
@Jumanji3 16 Nisan Sonuç: Olumlu 28 Mayıs (42 Gün)
@someone 18 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (42 Gün)
@ozge_e 17 Nisan Bursa Sonuç Olumlu 3 Haziran (47 gün)
@koraytem 18 Nisan Sonuç 3 Haziran (46 gün)
@fanti 18 Nisan Sonuç: Olumlu, 10 Haziran (53 gün)
@ 18 Nisan Sonuç: Olumlu 7 Haziran (50 gün)
@avukat kezban alan 23 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (48 gün)
@erdem_ozdemir 25 Nisan İstanbul Sonuç Olumsuz 7 Haziran (43 Gün)
@nidir 26 Nisan Bursa Sonuç: Olumlu 10 Haziran (45 gün)
@jimmy 26 Nisan Bursa Sonuç:Olumlu 10 Haziran (45 gün)
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul
@bnt 14 Haziran
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran
@okayaturan 17 Haziran İstanbul
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul
@galacos 24 Haziran İstanbul
@Peresiades 26 Haziran İstanbul

İngitere'den başvuranlar:

@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar; 10mayista tekrardan mail aldi ve 16 Hazirana kadar 6hafta daha uzattilar; 10mart - 16haziran)

@ 17 Aralık Sonuç Olumlu, 3 Mayıs
@ 18 Aralık Sonuç Olumlu, 2 Mayıs
@ 20 Aralık Sonuç Olumlu, 7 Mayıs
@ 30 Aralık Sonuç Olumlu, 8 Mayıs (2 Mayısta hastalık sebebiyle hızlandırma talep etmişler)
@5 Ocak online, 7 Ocak bio, Sonuç Olumlu, 16 Mayıs *Uzatma başvurusu (3 yıl)
@ 8 Ocak Sonuç Olumlu, 15 Mayıs
@bdafifth 10 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@ 10 Ocak bio Sonuç Olumlu, 10 Mayıs
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@kosumi 19 Ocak Sonuç Olumlu, 22 Mayıs (*3 yıllık uzatma)
@Fiddisback 21 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@fulya 28 Ocak Sonuç Olumlu, 17 Mayıs
@lopencek 7 Şubat
@otres 12 Şubat Sonuç Olumlu, 15 Haziran
@Yasemin75 20 Şubat Sonuç: Olumlu, 13 Haziran
@Londonist 25 Şubat Sonuç Olumlu 26 Haziran
@squeens 8 Mart Sonuç Olumlu 28 Haziran (6 Mart online basvuru, 8 Mart Biometrik)
Last edited by istanbullondra on Sun Jun 30, 2019 7:00 pm, edited 1 time in total.
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü