Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeugma » Mon Mar 19, 2018 6:20 pm

kismetseolsun wrote:@orduevi evet haklisin vize icin sikinti olur, bunu forumdan da okumustum. Demek istedigim iyi kotu buluruz insallah da, esim permanent job bulamaz ise orasi maddi anlamda sikinti olacak. Permanent is bulmak, bu baglamda zor ise (AA ile gelmis kisinin dependanti olmak belki kac yil kalacaginin kesin olmamasindan ya da permanent joblara UK vatandaslarinin tercih ediliyor olmasindan ya da UK is tecrubesi olmayanlar icin permanent is bulmanin zor olmasi gibi nedenlerden oturu) acaba sirketi ortak mi kurup ikimizin de contractor islere yonelmesi daha mi mantikli olacak burada takildim.

Esiyle yazilim sektorunde olanlar varsa nasil yaptilar dependant olup permanent joblarda sorun yasadilar mi acaba?

Tesekkurler.

Not: bunu bir arkadasimin ILR almasindan sonra permanent job bulamadigini soylemesi uzerine dillendirdim.

Merhaba @kismetseolsun,

Oncelikle @orduevi nin yorumlarina aynen katiliyorum. Is planin senin tamamen burada yapacagin is ile alakali olmali ve seni ve butun sana bagli vize alanlari(esin,cocugun) + kuracagin isin masraflarini karsilayacagini gosteren bir plan olmali. Is planinda dependantlar calisirsa su kadar gelir elde ederim vb. bir sey mantikli degil. Kendini yatirimci olarak dusun ve bu tarz bir is planina yatirim yapar miydin? Bu sekilde plana yaklasirsan cok daha anlamli ve guzel bir is plani hazirlayabilirsin.

Sordugun diger soruya gelince(permanent joblarla ilgili) benim esimde permanent yazilimci olarak calisiyor ve bu konuda fikrimi paylasabilirim. Oncelikle sunu kesin olarak soyleyebilirim ki permanent bir ise girmek cok daha uzun suruyor ve cok asamali oluyor. Ve burada ise alimlarda onceki referanslarina (genelde) bakip onlarla iletisime gecilip gorusmeleri ileriki asamalara tasiyorlar. Simdi butun referanslar Turkiye'den olunca haliyle sanki hic referansin yokmus gibi davraniyorlar(genelde). Bu en buyuk problemlerden biri. Onemli olan kisinin kendisini ve gecmis tecrubelerini gorusmelerde iyi anlatabilmesi. Bunun disinda ozellikle Londra'da UK vatandasi olup olmaman kimsenin acikcasi umrunda degil. Calisma vizen olup olmamasi onemli. Ama ozellikle ilk vizenin 12 ay verilmesi permanent pozisyonlar icin bir guvensizlik yaratiyor ve eger alternatif baska adaylarla gorusuyorlarsa (bazen) dogrudan vize problemi olmayan adaylari tercih ediyorlar. Ama sektorun buyuklugunden dolayi farkli is basvurularinda bulunup bir sekilde ikna edebildiginiz(cunku mutlaka vize olayini soruyorlar ve uzatma alacaginiz konusunda ikna etmeniz gerekiyor) bir is veren bulabilirsiniz. Ozellikle 3 yillik vize ile birlikte bir dependant in perm is bulmasi cok daha kolay (ilk yila nazaran).
zeugma

New postby kismetseolsun » Mon Mar 19, 2018 8:18 pm

@orduevi, @zeugma, cok tesekkurler yorumlarini icin. Hem benim icim hem benzer durumdakiler icin mihenk tasi olacak sekilde degerliler, sagolun.

Dediginiz gibi tek kisilik LTD ile gelip, esin sadece dependant olacagindan bahsedip BP yi hazirlayacagim. Permanent bulana kadar kendi sirketimde hire ederim, contract bulursak.

Cok sagolun.
kismetseolsun

New postby lunala » Tue Mar 20, 2018 11:48 am

Merhaba arkadaşlar,
Ocak ayında başvuranlardan açıklanan var mı acaba? Cevap süreleri tekrar yavaşladı sanırım.
lunala

New postby mcengiz » Wed Mar 21, 2018 5:26 am

lunala wrote:Merhaba arkadaşlar,
Ocak ayında başvuranlardan açıklanan var mı acaba? Cevap süreleri tekrar yavaşladı sanırım.

En son 12 Ocak var şuan. Fb grubunda birisi yazmış.

12 ocak basvuru.
Sektor IT.
20 mart saat 3 decision made.
21 mart ready for collection.
Ve sonuc olumlu...
mcengiz

New postby nurbanuh » Wed Mar 21, 2018 8:33 am

selam mcengiz,
forum kurallarına aykırı değilse, nereden takip ettiğini iletebilir misin? ben FB de grupları taradım ama bulamadım.

mcengiz wrote:

12 ocak basvuru.
Sektor IT.
Ve sonuc olumlu...
nurbanuh

New postby Okeanos » Wed Mar 21, 2018 10:39 am

FB grubunda da aşağıdaki şekilde duyurmuştum.
12 Ocak başvurumuzun sonucu olumlu.
Macera şimdi başlıyor esas.
Darısı tüm dileğenlerin başına.

nurbanuh wrote:selam mcengiz,
forum kurallarına aykırı değilse, nereden takip ettiğini iletebilir misin? ben FB de grupları taradım ama bulamadım.

mcengiz wrote:

12 ocak basvuru.
Sektor IT.
Ve sonuc olumlu...
Okeanos

New postby meteboyaci » Wed Mar 21, 2018 10:48 am

12 Ocak başvurum bugün öğleden önce decision made oldu. Ready for collection'ı bekliyorum.
Kolay gelsin herkese..
meteboyaci

New postby mobistar66 » Wed Mar 21, 2018 11:55 am

Son 10 yılda Ankara Anlaşması ile Ingiltere'den vize alanlarla ilgili istatistik ...

https://www.whatdotheyknow.com/request/ ... ng-1124168

Linkte açılan sayfanın altında bulunan
FOI 47328 annex.xlsx dosyasında
mobistar66

New postby furkan » Wed Mar 21, 2018 2:01 pm

@sibely 6 Aralık/İstanbul-9 Şubat Olumlu
@ozora 8 Aralık/İstanbul (IT)-8 Şubat Olumlu
@Leo 13 Aralık (Ticaret)-12 Şubat Olumsuz
@freedom 13 Aralık-9 Şubat Olumlu
@duantian 18 Aralık/İstanbul-12 Şubat Olumsuz
@stnr 18 Aralık/Ankara (IT)- 21 Şubat Olumlu
@alibaba 26 Aralik/Istanbul - 9 Mart Olumlu
@gokhancaglar 27 Aralik/Ankara - 12 Mart Olumlu
@kemanci34 8 Ocak
@Tikirs 9 Ocak - 20 Mart olumlu
@Okeanos 12 Ocak (IT) - 21 Mart olumlu
@meteboyaci 12 Ocak (IT) - 22 Mart olumlu
@mcengiz 23 Ocak (IT)
@furkan 23 Ocak (Design)
@nurbanuh 24 Ocak (IT)
@Murat81 13 Subat
Last edited by furkan on Thu Mar 22, 2018 8:19 am, edited 1 time in total.
furkan

New postby mobistar66 » Wed Mar 21, 2018 8:42 pm

Gecen hafta Ankara Anlaşmasına başvurarak Ingiltere'ye gelmek isteyenleri ilgilendiren onemli bir gelişme oldu. 1+3 yıl, yani 4 yıl sonunda Suresiz Oturum vizesi 16 Mart 2018 tarihi itibarıyla askıya alindi. Konuyla ilgili detaylı haber asagidaki linkte yer alıyor.

https://www.amerikaninsesi.com/a/ingilt ... 07064.html
mobistar66

New postby skywards » Wed Mar 21, 2018 10:24 pm

Arkadaslar Freelance Trainer/Learning Consultant/HR Consultant gibi is gruplarinda basvuruda bulunaniniz var midir? Benimle calismayi dusunen potansiyel 2-3 sirket buldum ancak yazili referans vermeye cekiniyorlar. Elimde olumlu emailler var kanit olarak. Bu arada ornek is plani saglayabilecek kimse var mi acaba? (Icerigini tabi ki kendi isime uyarlayacagim ancak ne kadar detaya girmem gerektigini gormek istiyorum)
Tesekkurler.
skywards

New postby meteboyaci » Thu Mar 22, 2018 7:59 am

Merhabalar tekrar,

Pasaportumu bugün alabildim. BP kabul olmuş ve 1 aylık vize vermişler.
Bekleyen herkese hayırlısını dilerim.
meteboyaci

New postby furkan » Thu Mar 22, 2018 8:21 am

Mete vizen baslamis mi pasaport geldiginde? Baslamissa kac gun sonra basliyor?

meteboyaci wrote:Merhabalar tekrar,

furkan

New postby meteboyaci » Thu Mar 22, 2018 8:34 am

furkan wrote:Mete vizen baslamis mi pasaport geldiginde? Baslamissa kac gun sonra basliyor?

meteboyaci wrote:Merhabalar tekrar,

20 Mart - 19 Nisan. Hemen başlatmışlar.
meteboyaci

New postby Bvarslan » Fri Mar 23, 2018 1:39 pm

Arkadaşlar ,

Ilr başvurusunun kaldırılması kararına yönelik imza başlatılmış. 10000 kişiye ulaşınca hükümetin bir cevap vermesi gerekmektedir. Ne kadar yayarsak o kadar iyi. İmzalamak isteyenler için link aşağıda.

https://petition.parliament.uk/petitions/215370
Bvarslan

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü