Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby beklemede » Thu Mar 28, 2019 9:25 am

annetteroad wrote:
beklemede wrote:
annetteroad wrote:Yeni sistemle Aralık başında başvurduk, 12 Aralık'ta Croydon'da parmak izlerimizi verdik. Dün itibariyle ECAA - Turkish Worker vizemizin onaylandığına dair posta geldi. BRP'lerimiz de birkaç gün içinde gelecekmiş.

Çalıştığım pozisyon dolayısıyla seyahat zorunluluğu belgesi de vize başvuru dosyam arasında yer alıyordu, bu da süreci biraz hızlandırmış olabilir.

Hayırlı olsun, Uk den mi başvurdunuz?

Evet, UK'den basvurduk

Kusura bakmayın ama yeni sistemle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Biz 28 kasımda parmak izi ve pasaportları teslim ettik. Bugün tam 4 ay oldu.
Yeni sistem normalde böyle hızlı mı yoksa sonuçlar mı hızlandı, onu anlamaya çalışıyorumda..
Teşekkürler şimdiden..
beklemede

New postby annetteroad » Thu Mar 28, 2019 9:29 am

Dediğim gibi durum benim seyahat etme zorunluluğumla ilgili olabilir. Bence sistemle çok ilgisi yok. Ayrıca Turkish Worker'da zaten mevcutta bir BRP'miz olduğu için bizim pasaportların taramaları yeterli oldu, pasaporta herhangi bir damga vurmadılar.
annetteroad

New postby beklemede » Thu Mar 28, 2019 9:46 am

annetteroad wrote:Dediğim gibi durum benim seyahat etme zorunluluğumla ilgili olabilir. Bence sistemle çok ilgisi yok. Ayrıca Turkish Worker'da zaten mevcutta bir BRP'miz olduğu için bizim pasaportların taramaları yeterli oldu, pasaporta herhangi bir damga vurmadılar.

Anladım, teşekkürler..
beklemede

New postby istanbullondra » Thu Mar 28, 2019 10:17 am

Merhabalar,

Hayırlı olsun vizeniz.
İtiraz etme aşamasında biri olarak, siz neden itiraz etmek yerine yeni başvuru yapmayı tercih ettiniz? İspatlayabileceğiniz bir konuymuş sizinki de. Yeniden başvurunun itiraza göre sağladığı avantaj nedir onu anlamak istiyorum. Çok teşekkürler.

mikachu wrote:merhaba,biz iki kere başvurduk. ilk başvurumuz 8 kasım, sonuç 8 ocak olumsuz, ikinci başvurumuz 31 ocak, sonuç 21 mart olumlu olarak gerçekleşti.
ilk başvurumuzdan finansal kaynak yüzünden red aldık. finansal kaynak için babamdan aldığımız parayı hediye olarak göstermiştik. ama onun hesabına bu para nereden nasıl geldi diye ispat etmemiştik, çünkü yaklaşık 3 yıldır hesabında duran ve hareket görmeyen bir paraydı. bu yüzden gerekli şartları sağladığımız için danışmanımız da bunu ispat etmemize gerek görmedi. red mektubunu aldığımızda danışmanımız yasada bulunan 6 aydan fazla süredir hesapta olan parayı ispat etmeye gerek olmadığı maddesini bildiği için sonuca çok şaşırdı. bu yüzden de en kısa sürede gerekli güncellemeleri yaparak ve ilk başvurumuzda red aldığımızı, söz konusu maddeyi içeren bir mektup yazdık ve tekrar başvurduk. diyeceğim o ki, hiçbir şeyi ispatsız bırakmayın. geriye dönüp bakınca kolayca hazırlanabilecek tek bir kağıt için zaman kaybı yaşamış oluyoruz.
bekleyen herkese bol şans diliyorum.
Last edited by istanbullondra on Thu Mar 28, 2019 10:55 am, edited 1 time in total.
istanbullondra

New postby omer murat » Thu Mar 28, 2019 10:23 am

Merhaba, olumsuz geri dönüş alan arkadaşlara bir not düşmek istedim; itiraz yapılan dosyalara olumlu geri dönüş %2'nin altında diye bir istatistik okudum bugün. Bu da çoğunlukla teknik bir hataya ya da memur hatasına dayanarak yanlış karar verilmişse alınan sonuç. Bu yüzden çoğunlukla eksikleri tamamlayıp hemen yeni bir başvuru öneriyor danışmanlar, sadece aklınızda bulunsun arkadaşlar.
omer murat

New postby Poyraz » Thu Mar 28, 2019 10:51 am

Çalıştınız pozisyon özel değilse nedir acaba. Birde bununla ilgili nasıl bir evrak verdiniz . Hayırlı olsun.
Poyraz

New postby mikachu » Thu Mar 28, 2019 10:58 am

öncellikle teşekkür ederim. danışmanımız, itiraz edersek sürecin daha uzun süreceğini ve takip edebileceğimiz bir yer olmayacağını söylediği için bu yolu tercih ettik. gerçi şu an ilk başvuruları da takip edemiyoruz. yeni başvuru yaparsak en azından sürecin belli olduğunu ve ne kadar bekleyeceğimizi ( ort. 2 ay sürmesi gibi ) biliyoruz diye tekrar başvurmayı uygun gördük.

istanbullondra wrote:Merhabalar,

Hayırlı olsun vizeniz.
İtiraz etme aşamasında biri olarak, siz neden itiraz etmek yerine yeni başvuru ile yapmayı tercih ettiniz? İspatlayabileceğiniz bir konuymuş sizinki de. Yeniden başvurunun itiraza göre sağladığı bir avantaj nedir onu anlamak istiyorum. Çok teşekkürler.

mikachu wrote:merhaba,biz iki kere başvurduk. ilk başvurumuz 8 kasım, sonuç 8 ocak olumsuz, ikinci başvurumuz 31 ocak, sonuç 21 mart olumlu olarak gerçekleşti.
ilk başvurumuzdan finansal kaynak yüzünden red aldık. finansal kaynak için babamdan aldığımız parayı hediye olarak göstermiştik. ama onun hesabına bu para nereden nasıl geldi diye ispat etmemiştik, çünkü yaklaşık 3 yıldır hesabında duran ve hareket görmeyen bir paraydı. bu yüzden gerekli şartları sağladığımız için danışmanımız da bunu ispat etmemize gerek görmedi. red mektubunu aldığımızda danışmanımız yasada bulunan 6 aydan fazla süredir hesapta olan parayı ispat etmeye gerek olmadığı maddesini bildiği için sonuca çok şaşırdı. bu yüzden de en kısa sürede gerekli güncellemeleri yaparak ve ilk başvurumuzda red aldığımızı, söz konusu maddeyi içeren bir mektup yazdık ve tekrar başvurduk. diyeceğim o ki, hiçbir şeyi ispatsız bırakmayın. geriye dönüp bakınca kolayca hazırlanabilecek tek bir kağıt için zaman kaybı yaşamış oluyoruz.
bekleyen herkese bol şans diliyorum.
mikachu

New postby edip » Thu Mar 28, 2019 4:09 pm

selamlar.. istanbuldan 5 şubatta başvurduğumuz dosya olumlu sonuçlanmıştı 3 gün önce kadar.Biri sormmuştu bana onla ilgili cevap vereyim. Formu doldururken yardım aldık daha önce kazanan birinden.Ben başvurdum ama eşim ve çocuğum içinde ayrıca form doldurduk.Bununla ilgili youtubeda video buldum ordanda bilgi aldım.Ayrıca şuna kanaat getirdim.Mesleğe veya sunulan belgelerin zenginliğne göre detaylı bir inceleme yapılmadığını düşünüyorum.Mesela benim tasarım ve animasyon üzerine olan işim için yaklaşık 60-70 sf portfolyo sundum.konferanslardaki konuşmalarım olsun büyük şirketlere yaptığım işler aldığım ödüller.Ayrıca 5 adet tr da çalıştığım referans mektuplarının yanında UK dan 5 adet niyet mektubu aldım.Ki bunları elde etmek 2 ayımı buldu. Ayrıca iş planım içinde yardım aldım.Şirket üzerine yazmadım.Genelde kendim ve şirket olarak cümleler kurduk.Daha önce şirket kurmuştum 2 yıl sonra kapatmıştım.Kapanan şirketimin vergi levhası bu anlamda işe yaramış olabilir. Bence en zayıf noktam hesap detaylarımdı.Toplamda 10bin dolara yakın para gösterdim.Bunlar için arkadaşımın bana olan borcunu ödediğne dair bir imzalı yazı olsun, kuyumcudan 6bin tl ve 7bin tl lik fişler aldım.Onlarında limitleri vardı.Ayrıca bazı yatan paralar için sözleşmeler oluşturudm. aramızda sözleşme yoktu çünkü.Bunun gibi hepsinide bir a4 kağıda yazdım şu para şurdan şu para burdan belgeleride ektedir gibi.Ama gördüğüm kadarıyla herkesi banka dökümleri ile vurmaya çalışıyorlar.Bence bu bahane gibi sanki.Tabiki uzmanlar daha iyi bilir.Şahsi fikrimi paylaştım.
Herkese bol şans.
edip

New postby itakci » Fri Mar 29, 2019 6:08 am

Selamlar,

7 Şubatta İstanbul'dan başvurmuştuk. Sonuçlandığına dair e-mail aldım. Pazartesi evraklarımı alacağım. Sonucu yazıyor olurum.
itakci

New postby londonbridge » Fri Mar 29, 2019 7:57 am

Umarım olumlu olur. Geçmez şimdi iki gün :)

Ben de 5 mart başvurdum. Merakla bekliyoruz.
londonbridge

New postby Gauke » Fri Mar 29, 2019 8:42 am

Az önce itiraz başvuru mailimi gönderdim, pek umudum yok ancak yine de şansımı denemek istedim. Bu arada da yeni başvuru için gerekli ufak tefek birkaç güncelleme yapıp, itiraza red alırsam tekrar başvuracağım. Başvurusu olan herkese bol şanslar.
Gauke

New postby Green007 » Fri Mar 29, 2019 10:57 am

annetteroad wrote:Dediğim gibi durum benim seyahat etme zorunluluğumla ilgili olabilir. Bence sistemle çok ilgisi yok. Ayrıca Turkish Worker'da zaten mevcutta bir BRP'miz olduğu için bizim pasaportların taramaları yeterli oldu, pasaporta herhangi bir damga vurmadılar.

Merhaba, vize başvurumla ilgili (geçen sene martta yapmıştım başvurumu) başvurulara bakan ECAA Team’e acil bir soru sormam gerekiyor. Eğer mümkünse size ulaştıkları email adresini paylaşmanız mümkün mü? ECAA Team iletişim yolu olarak sitelerinde faks ve bir posta kutusu adresi vermiş, defalarca denedim faks göndermeyi, kapalı tutuyorlar faksı uzun süredir, gönderile
miyor. Adres olarak da Sheffield’daki postanedeki bir posta kutusunu göstermişler, kuryeler biz posta kutusuna teslimat yapmıyoruz diye teslim etmiyorlar evraklarımı.

Çok acil bir durum, ECAA Team’e ulaşmanın bir yolunu bilen varsa paylaşabilir mi?
Green007

New postby annetteroad » Fri Mar 29, 2019 10:59 am

Green007 wrote:

Merhaba, vize başvurumla ilgili (geçen sene martta yapmıştım başvurumu) başvurulara bakan ECAA Team’e acil bir soru sormam gerekiyor. Eğer mümkünse size ulaştıkları email adresini paylaşmanız mümkün mü? ECAA Team iletişim yolu olarak sitelerinde faks ve bir posta kutusu adresi vermiş, defalarca denedim faks göndermeyi, kapalı tutuyorlar faksı uzun süredir, gönderile
miyor. Adres olarak da Sheffield’daki postanedeki bir posta kutusunu göstermişler, kuryeler biz posta kutusuna teslimat yapmıyoruz diye teslim etmiyorlar evraklarımı.

Çok acil bir durum, ECAA Team’e ulaşmanın bir yolunu bilen varsa paylaşabilir mi?

Ben o adrese posta gonderdim. First Class postayla gonderdiginizde 2 gun icinde ulasiyor.
annetteroad

New postby erdemc » Fri Mar 29, 2019 11:56 am

Merhaba;

27 Aralık İstanbul başvurumuz bugün olumlu olarak sonuçlandı. Sonuç bekleyen herkese bol şans.
erdemc

New postby Green007 » Fri Mar 29, 2019 12:03 pm

annetteroad wrote:
Green007 wrote:

Ben o adrese posta gonderdim. First Class postayla gonderdiginizde 2 gun icinde ulasiyor.

Kargo kaç gün önce Sheffield’a ulaşmasına rağmen teslimatı yapmıyor DHL. Güvenli olsun diye onlarla göndermiştim. Başka bir yolu var mı peki ulaşmanın sizin bildiğiniz? Tekrar kargo ile vakit kaybı olmasından korkuyorum.
Green007

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü