Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nidir » Mon Apr 22, 2019 3:09 pm

arkadaşlar tls contact gitmeden belgeleri tarıyormuyuz yoksa onlar mı orada tarayıcıyla tarıyor son zamanda başvuru yapan varsa bilgilendirebilirmi?
nidir

New postby rbayrakoglu » Mon Apr 22, 2019 3:55 pm

nidir wrote:arkadaşlar tls contact gitmeden belgeleri tarıyormuyuz yoksa onlar mı orada tarayıcıyla tarıyor son zamanda başvuru yapan varsa bilgilendirebilirmi?
evraklarınız orada taranıyor.
rbayrakoglu

New postby koraytem » Mon Apr 22, 2019 4:22 pm

Yok mu mart ayinda basvuru yapip sonucu belli olanlar? :)
koraytem

New postby rbayrakoglu » Mon Apr 22, 2019 4:23 pm

koraytem wrote:Yok mu mart ayinda basvuru yapip sonucu belli olanlar? :)

en son 7-8 martta 3 kişi okudum.
rbayrakoglu

New postby oguc » Mon Apr 22, 2019 5:05 pm

Arkadaşlar merhaba,

Başvuru sırasında keep my passport seçeneğini kullanmıştım ve sonuç maili geldikten sonra 5 nisanda pasaportu vermiştim ancak 10 iş gününü geçmesine rağmen hala pasaportunuzu alabilirsiniz maili gelmedi. Benzer durumda olan var mı acaba?

Bir diğer sorum da, geçici vizenin süresi ne zamandan itibaren başlıyor? Pasaportun TLS'ye verildiği veya konsolosluğa ulaştığı tarih mi esas alınıyor yoksa "karar verildi, pasaportunuzu getirin" mailinin gelmesiyle mi başlıyor?
oguc

New postby hm_lethe » Tue Apr 23, 2019 9:50 am

nidir wrote:arkadaşlar tls contact gitmeden belgeleri tarıyormuyuz yoksa onlar mı orada tarayıcıyla tarıyor son zamanda başvuru yapan varsa bilgilendirebilirmi?

Evraklarınızda ataş, zımba vs olmasın. Girerken ayırttırıyorlar özellikle.

Şeffaf dosyalarda ayırıp başvuru esnasında çıkarıp verebilirsiniz.

Ben kendi evraklarımı bir sırayla bir dosyada, eşiminkileri ayrı bir dosyada koydum.

Benim başvurum için ayrı, eşiminki için ayrı süreç işşedi ve her seferinde ebrakları kendileri sıraya koyup tasniflediler.

Elinizde evrakların sıralı bir şekilde listesi olursa vize görevliainin işini kolaylaştırmış olursunuz (şart değil tabii ki)
hm_lethe

New postby hm_lethe » Tue Apr 23, 2019 11:43 am

Merhaba arkadaşlar,
28 Şubat Başvurumun Mayıs başı gibi sonuçlanacağını düşünerek 1 Ağustosta giriş yapacağımı belirtip vizeye başvurmuştum.
23 Nisan'da (bugün) Ülkeye giriş için talep ettiğim tarihin 3 aydan uzun olduğundan sebeple saha erken bir tarih belirtmemi bildiren bir email adık.

Tarih istediklerine göre olumlu sonuç olduğunu düşünüyorum.

Yeni tarih gönderdik. Bakalım sonuç ne olacak.
hm_lethe

New postby stargazer » Tue Apr 23, 2019 12:13 pm

Arkadaşlar merhaba,

Bu forumu yeni takip etmeye başladım. Ankara Antlaşması vizesi için İstanbul'dan 6 Mart 2019'da başvuru yapmıştım. Olumlu sonucum bir kaç gün önce geldi.

Yine pasaport ile gönderilen mektupta vizemin 2 senelik olduğu yazıyor. Benim için şaşırtıcı oldu çünkü ilk başvuruda 1 senelik vize vereceklerini düşünüyordum.

Konuyla ilgili bilgisi olanların düşüncesini almak ya da bu durumumu paylaşmak için yazıyorum.

Herkese bol şans
stargazer

New postby MercanTheLab » Tue Apr 23, 2019 2:01 pm

Hayırlı olsun!

Ben daha önceden bir danışmandan 2 yıl çok eskiden veriliyordu, şimdi verilmiyor, verilse bile yeni çıkan uygulamadan sonra1 yıl veriliyor sadece seklinde duyumlar almıştım. Yanlışlık yapıp 2 yıl verseler bile düzelttirmeniz gerekebilir, hatayı düzeltmediğiniz için siz suçlu duruma düşebilirsiniz demişti.
Yalnız emin değilim bu bilgilerin doğruluğundan, sadece konu hakkında emin olmadığım duyduklarımı paylaşmak istedim. o yüzden tek tavsiyem bu iki yıl verince duzelttirip duzelttirmemeniz gerektiğini emin ellerden güvenilir bir immigration lawyer veya danışman vs çok iyi araştırmanız.

Yeni hayatınızda bol şanslar dilerim.

stargazer wrote:Arkadaşlar merhaba,

Bu forumu yeni takip etmeye başladım. Ankara Antlaşması vizesi için İstanbul'dan 6 Mart 2019'da başvuru yapmıştım. Olumlu sonucum bir kaç gün önce geldi.

Yine pasaport ile gönderilen mektupta vizemin 2 senelik olduğu yazıyor. Benim için şaşırtıcı oldu çünkü ilk başvuruda 1 senelik vize vereceklerini düşünüyordum.

Konuyla ilgili bilgisi olanların düşüncesini almak ya da bu durumumu paylaşmak için yazıyorum.

Herkese bol şans
MercanTheLab

New postby rbayrakoglu » Tue Apr 23, 2019 2:12 pm

Herkese bol şans
başvuru kabul olunca 1 aylık vize ile geliyor pasaport..
rbayrakoglu

New postby lopencek » Tue Apr 23, 2019 3:48 pm

merhabalar,
Şubat İngiltere başvurularından yanıt alan varmı?
7 Şubat Londra beni de listeye ekleyebilirsiniz
lopencek

New postby stargazer » Tue Apr 23, 2019 6:01 pm

Teşekkürler iyi dilekleriniz ve uyarınız için,

Ben de BRP kartımı alınca ve konuyu netleştirince danışman firmama aynı durumu soracağım, sizin gibi bir hata yapılıp yapılmadığını sorgulayacağım.

MercanTheLab wrote:Hayırlı olsun!

Ben daha önceden bir danışmandan 2 yıl çok eskiden veriliyordu, şimdi verilmiyor, verilse bile yeni çıkan uygulamadan sonra1 yıl veriliyor sadece seklinde duyumlar almıştım. Yanlışlık yapıp 2 yıl verseler bile düzelttirmeniz gerekebilir, hatayı düzeltmediğiniz için siz suçlu duruma düşebilirsiniz demişti.
Yalnız emin değilim bu bilgilerin doğruluğundan, sadece konu hakkında emin olmadığım duyduklarımı paylaşmak istedim. o yüzden tek tavsiyem bu iki yıl verince duzelttirip duzelttirmemeniz gerektiğini emin ellerden güvenilir bir immigration lawyer veya danışman vs çok iyi araştırmanız.

Yeni hayatınızda bol şanslar dilerim.

Herkese bol şans
stargazer

New postby stargazer » Tue Apr 23, 2019 6:03 pm

Evet pasaport ile gelen vize 1 aylık geldi. Fakat pasaportun yanında verilen mektupta iki senelik iznim olduğunu belirlen bir tarih aralığı yazılmış. Ondan o şekilde belirttim.

rbayrakoglu wrote:

Herkese bol şans
başvuru kabul olunca 1 aylık vize ile geliyor pasaport..
stargazer

New postby fulya » Tue Apr 23, 2019 7:30 pm

@annetteroad 12 Aralık Sonuç: Olumlu 27 Mart
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak

Merhaba,

12 Aralık ile 21 Ocak arasında İngiltere'den başvuruda bulunan kimse var mı arkadaşlar? Arada bir aydan fazla süre var. Arada başvuranlar ve/veya cevap alanlar varsa lütfen belirtebilir misiniz?Olumlu cevap gelenleri duydukça moral oluyor :)

Yakın tarihte sonuçlanan başvurulara bakarsak 15. haftadan itibaren cevap bekliyorum ama 12 Aralık başvuru ve 27 Mart cevap arasında noel ve yeni yıl tatilleri de olduğu için belki Ocaktan sonra başvurular biraz daha erken sonuçlanır diye umuyorum.

Biz 28 Ocakta Croydon'dan başvurmuştuk. Şu an 13. haftanın içerisindeyiz.
fulya

New postby Gingerine » Tue Apr 23, 2019 8:06 pm

Merhaba arkadaşlar,

Biz de eşimle Ocak ayında başvurup Mart sonunda gösterdiğimiz sermayenin kaynağı net olmadığı gerekçesi ile ret aldık. Mayıs başında tekrar başvurmak istiyoruz bu nedenle bir kaç sorum olacak;

1.si ret açıklamasında sadece sermaye kaynağı net olmadığı için kabul edilmediğine dair bir açıklama vardı. Bu diğer verdiğimiz belge , bilgi ve iş planında sorun yok demek mi yoksa onları da gözden geçirmeli miyiz? (Oldukça detaylı bir iş planı hazırlamıştık IT sektöründe contractor çalışmak için.)

2.si de şuan sermaye gösterdiğimiz miktar 4 aydır vadeli hesabımızda duruyor, dokunmadık ve yeterli bir miktar. Geliririmiz de böyle bir miktarı biriktirirebilecek düzeyde ancak herhangi bir bankadan transfer etmedik bu miktarı direk bankaya elden yatırdık. Bu hesabın dökümlerini birikim olarak göstermek yeterli olacak mıdır ya da başka arkadaşların yaptığı gibi altın bozdurma vs. gibi bir belge göstermeli miyiz?

Başka tavsiyeleriniz var ise de mutlaka duymak isteriz. Çok teşekkürler şimdiden.
Gingerine

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü