Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby outsider » Mon Oct 22, 2007 8:57 pm

Arkadaslar,

Gecen temmuz ayinda 3 yillik vizemi almistim... Bugun esim de, dependant olarak 3 yillik vizesini Ankara'daki konsolosluktan almis bulunuyor.

Benim gibi 2.5 sene surunmek yerine, persembe teslim edilen belgeleri p.tesi ogleden sonra pasaportuyla beraber almis bulunmakta!

Ingiltereye vize basvurusu yapmak konusunda ustaligimi kanitlamis oluyorum boylece :)

Sizlerle paylasmak istedim.

Saygilar
outsider

New postby Flavio Briatore » Mon Oct 22, 2007 10:47 pm

Ablam British Council'da çalışıyor,şansıma benim vizeye başvuracağım zaman Kahramanmaraş'a gezileri vardı,Başkonsolosmu neydi o toplantıda olacaktı,onla konuştuklarında o günlerde fazla uğraştırmadan nerdeyse vizeyi dağıttıkları gibi birşeyler söylemiş ,sonra bende Pazartesi başvurup Çarşamba alınca etrafımdaki herkese asssssssss... çektirmiş ve övünmüştüm .

Ama ,o günler kısa ve geride kaldı,o karambolde pasaport süresini uzatmayı unuttum,burdayken aklıma geldi aradık ,normalmiş gibi size ayrı bir dökümanda vericez,uzatınca yollayın pasaporta geçiririz demişlerdi,iyi geri istemeyelim dedik,5 yıllık kapıvari oturma izni geldi 6 ay 3 hafta 2 gün sonra,tekrar geri yolladım noldu biliyormusunuz 6 ay daha beklemem lazımmış :)

Siz siz olun bu detaylı atlamayın :)
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Oct 22, 2007 11:23 pm

@outsider

Gozunuz aydin. Bu posttan yeni evlendigin sonucu cikararak bir yastikta kocayin diyorum :) Tebrik ederim.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Sylvan » Sat Mar 22, 2008 8:07 pm

ankara antlasmasi vizesi, calisma vizesiyle ayni midir? mesela askerlik icin gereken 3 sene yurtdisinda calisma sarti, ankara antlasmasiyla da gecerli oluyor mu?
Sylvan

New postby outsider » Wed Mar 26, 2008 10:02 am

Sylvan Ankara anlasmasi vizesi calisma iznidir. Butun yasal haklarin aynidir. Bedelli askerlik (min 3. sene), suresiz oturum gibi seyler aynen var.

Tek problem bu sana verilen sure icinde maasli bir iste calisamazsin.
outsider

New postby kali » Tue May 20, 2008 12:23 pm

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/89773 ... 9&sz=12264

bugün içerisinde başka kaynaklarda da gördüm haberi sanırım bir miktar daha hızlı kolay alınabilir şu anda
kali

New postby MmarlonN » Mon Oct 12, 2009 9:45 am

Benim de vizem geldi cuma gunu. Dosyayi hazirlama gibi islemlerin detaylarini bir ara yazarim, isinize yarayabilir.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby yasartahir » Mon Oct 19, 2009 11:41 pm

@kali
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/89773 ... 9&sz=12264
o haber artik buradan ankara anlasmasi basvurularinin kalkacagi anlamina geliyor . Soylentiyide asan bir habere gore ankara anlasmasi basvurulari 6 ay icinde tr ye kaydirilacak . bu su anlama geliyor mevcut vize burdayken Ankara anlasmasina cevrilemeyecek .

@ outsider hayirli olsun

@mmarlon seninde mi ankara vizesiydi?

bu arada bende 1 senelik vizenin 6 ayindayim .. 3 senelik icin basvuruya az kaldi ..
yasartahir

New postby mindbender » Wed Oct 21, 2009 1:57 pm

soylentiyi asan bir haberden ziyade, homeoffice'in sayfasinda bunu belirtmisler.
mindbender
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Wed Nov 11, 2009 10:00 am

Arkadaslar, Ankara Anlasmasi icin gerekli Is Planini yukluyorum vatana ve millete hayirli olsun.

BP-1.doc
(77.5 KiB) Downloaded 10912 times
MmarlonN
BbrandoO

New postby mindbender » Thu Nov 12, 2009 9:48 pm

mmarlon, cok tesekkur ederiz!
sirket kurma konusunda en buyuk soru isareti bu business plan mevzusu gercekten.
mindbender
ROGER WATERS

New postby aise » Sun Jan 10, 2010 9:29 pm

Merhaba,

Ankara anlaşması ile dependant olarak 3 yıl geçiren bir erkek bedelli askerliğe hak kazanıyor mu acaba?
aise

New postby cosmo » Sat Oct 16, 2010 6:55 am

arkadaşlar merhaba..
ben foruma yeni üye oldum ancak ne yazık ki hala tam olarak kavrayamadım her şeyi..
yıldız teknik, makine mühendisiyim ve niyetim kız arkadaşımla birlikte ankara anlaşmasına başvurarak ingiltereye yerleşmek. bu konuda yararlı tiyolar, yapılabilecek mesleklerde ankara anlaşmasından faydalanmada öncelikler varsa bunlar hangi meslekler ve ne tip işler, almancam iyidir ancak ingilizcem çok da iyi sayılmaz, kendimi ifade ederim ve anlaşırım herkesle ama yeterlilik isteniyor mu bu anlaşma için, isteniyorsa bir süre tanınıyor mu yine de vize vermek suretiyle, ankara anlaşması için başvurumu istanbuldan yapma konusunda fikirleriniz nelerdir, çünkü şu an çalışmadığım için ingiltere turist vizesi vermeyebilirler diye düşünüyorum bu konuda da tiyolarınız var mıdır? İş planı örneklerine nasıl ulaşırım, şekilsel olarak başarılı olmuş örnek iş planları olsa çok işime yarardı.. yani aslında kısaca özetlemek gerekirse Ankara anlaşmasına dair güncel olarak her konuda bir şeyler yazacak arkadaşlar olursa bana ve benim gibi başvurma düşüncesi olanlara oldukça faydalı olacaktır kanaatindeyim.
teşekkürler..

Not: arkadaşlar yeni bir başlık açtım bu konu ile ilgili olarak sanırım orada yazmak daha derli toplu olacaktır, başlığı Ankara Anlaşması - viewtopic.php?f=7&t=718
cosmo

New postby based » Mon Dec 27, 2010 1:01 pm

Selamlar,

Daha önceki postlarda MmarlonN'ın paylaştığı "Is Plani" dökümanını tekrar paylaşabilecek olan var mı? Veya MmarlonN buralardaysan tekrar paylaşabilir misin?

Teşekkürler
based

New postby MmarlonN » Thu Jan 06, 2011 11:49 am

Merhaba

Umarim cok gec kalmadim cevap icin. Bu siralar pek ugrayamiyorum. BPyi site memuru aksama ekleyecek.
MmarlonN
BbrandoO

Next

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü