Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby inspector44 » Thu Sep 24, 2020 5:37 pm

Merhaba sayın Zagor
Ben, genişletilmiş business consultancy üzerine başvuracağım. Evrakları ve iş planını hazırlıyoruz. Siz de biz de olumlu sonuç alırız inşallah. İyi günler.
inspector44

New postby Zagor001 » Thu Sep 24, 2020 6:53 pm

Hayırlı haberlerinizi bekliyor olacağım sayın inspector umarım herşey gönlümüzce olur
Zagor001

New postby yilmaz » Wed Sep 30, 2020 11:57 pm

Merhaba,
benimde ankara anlaşmasında birinci yılım, uzatma başvurusunda evraklarımı yükledim. Kuzey İrlanda da ikamet ettiğim için parmak izi randevu kapalı olduğu için alamıyorum. 4 kişilik aile olduğumuz için londraya gitmek oldukça zor olacak. Bu şekilde de beklemek biraz sıkıntılı. Parmak izi için kuzey irlandanın açılmasınınımı beklemem doğru olur yoksa londradan bir tarih alıp parmak izi vermek mi?
yilmaz

New postby erkutdilber » Thu Oct 01, 2020 10:11 am

selam ;
İkiz kızlarım New York stella adler studio of acting summer conservatory mezunu . Geçen hafta 6 aylık turist vizesi ile Londra ya geldiler. Sinema ve tiyatro konularında iş planı hazırlıyarak Ankara Anlaşmasına başvurmak istiyorlar . Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinir

şimdiden teşekkürler
erkutdilber

New postby newlondoners2020 » Mon Oct 05, 2020 10:34 am

Merhabalar,
Bizim de ilk olarak mayıs ayında giriş çıkış yapmamız gerekiyordu, pandemiden dolayı gidemedik , uzatma istedik, şu an 15 kasım'a kadar ilk girişi yapmamız gerekiyor.
2-8 kasım arası orada olmayı planladık brp kartlarımızı almak için, derken İngiltere Türkiye'yi karantina listesine aldı, biz de 14 günlük karantina sebebi ile gidiş tarihimizi 18.10 olarak revize ettik.
Polis kaydı için OVRO randevu sistemi yeni açıldı ve şu an en erken aralık ayı için randevu görünüyor.

Sorum şu ki biz ilk gidişimizde sadece brp kartı alsak, polis kaydı yaptırmasak, polis kaydını ocak ayında temelli gittiğimizde yaptırsak sorun olur mu acaba ?
Bilgisi olan varsa yanıtlayabilirse çok sevinirim.
Dilerim herkesin işleri yolunda gider, bol şans ...
newlondoners2020

New postby cpmconsultancy » Wed Oct 14, 2020 7:31 pm

newlondoners2020 wrote:Merhabalar,
Bizim de ilk olarak mayıs ayında giriş çıkış yapmamız gerekiyordu, pandemiden dolayı gidemedik , uzatma istedik, şu an 15 kasım'a kadar ilk girişi yapmamız gerekiyor.
2-8 kasım arası orada olmayı planladık brp kartlarımızı almak için, derken İngiltere Türkiye'yi karantina listesine aldı, biz de 14 günlük karantina sebebi ile gidiş tarihimizi 18.10 olarak revize ettik.
Polis kaydı için OVRO randevu sistemi yeni açıldı ve şu an en erken aralık ayı için randevu görünüyor.

Sorum şu ki biz ilk gidişimizde sadece brp kartı alsak, polis kaydı yaptırmasak, polis kaydını ocak ayında temelli gittiğimizde yaptırsak sorun olur mu acaba ?
Bilgisi olan varsa yanıtlayabilirse çok sevinirim.
Dilerim herkesin işleri yolunda gider, bol şans ...

Hayir ilk OVROyu mutlaka yaptirin. eger cok dolu iseler size oraya gidip kendinizi gosterdiginiz icin bir kagit veriyorlar. Sonra kayit yaptiriyorsunuz. Biz de kasim ayinda geldik. OVROya gittik ve bize bir kagit verdiler. Sizi OVROya showup ettiniz kabul ediyoruz gibi. Mart ayinda gelip yaptirin dediler. Biz sonraki bir iki ay icinde yerlestigimiz Surrey sinirlarinda bir OVROya randevu alarak hemen bir iki gun icinde kayit yaptirdik.
cpmconsultancy

New postby newlondoners2020 » Thu Oct 15, 2020 8:01 am

Bilgi için çok teşekkürler,
2 gün önce sistemden 9 şubat için randevu aldık.
Ama sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla 18 ekimde gittiğimizde uğrayıp en azından bakın biz randevumuzu ancak 9 şubat için alabildik diyelim, bize de bir kağıt verirler büyük ihtimal.

Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Selamlar,
newlondoners2020

New postby esraersal » Thu Oct 15, 2020 9:22 am

newlondoners2020 wrote:Bilgi için çok teşekkürler,
Ama sizin yorumunuzdan anladığım kadarıyla 18 ekimde gittiğimizde uğrayıp en azından bakın biz randevumuzu ancak 9 şubat için alabildik diyelim, bize de bir kağıt verirler büyük ihtimal.

Selamlar,

Online olarak 9 Şubata polis randevusu aldığınızı gösteren bir döküman varsa elinizde sorun yaşamazsınız.
esraersal

New postby newlondoners2020 » Thu Oct 15, 2020 10:34 am

esraersal wrote:
newlondoners2020 wrote:Bilgi için çok teşekkürler,

Selamlar,

Online olarak 9 Şubata polis randevusu aldığınızı gösteren bir döküman varsa elinizde sorun yaşamazsınız.

Aynen randevuların çıktılarını aldık yanımıza, onlarla gideceğiz :) çok teşekkürler.
newlondoners2020

New postby prego » Fri Oct 16, 2020 12:36 am

Herkese merhaba,
Çok acil bir soru sormam gerekiyor sizlere,
AA vizemi 22 Haziran tarihinde aldım ancak, Temmuz olarak düşündüğüm için 3 aylık giriş süresini tamamen yanlış hesaplamışım,
ve uçağım bugun maalesef :((
Bu şartlarda girişte sorun yaşar mıyım ? ne yapmam gerekir ?
Kapıdan red edilip geri gönderilir miyim? Geldikten sonra halletmem mümkün mü acaba

Cevaplarınızı bekliyorum..
Teşekkürler
prego

New postby esraersal » Fri Oct 16, 2020 7:55 am

prego wrote:Herkese merhaba,
AA vizemi 22 Haziran tarihinde aldım ancak, Temmuz olarak düşündüğüm için 3 aylık giriş süresini tamamen yanlış hesaplamışım,
Kapıdan red edilip geri gönderilir miyim? Geldikten sonra halletmem mümkün mü acaba

Teşekkürler

Merhaba
Tamamen memurun insiyatifinde fakat vizenizin süresi dolduysa sizi nasıl uçağa aldılar onu da anlamadım. Uçağa bile bindirmezler normalde. Eğer aldılarsa uçağa, İngiltere girişte bir şekilde memuru ikna etmeye çalışmaktan başka çareniz yok gibi görünüyor
esraersal

New postby prego » Mon Oct 19, 2020 10:04 am

esraersal wrote:
prego wrote:Herkese merhaba,

Teşekkürler

Merhaba
Tamamen memurun insiyatifinde fakat vizenizin süresi dolduysa sizi nasıl uçağa aldılar onu da anlamadım. Uçağa bile bindirmezler normalde. Eğer aldılarsa uçağa, İngiltere girişte bir şekilde memuru ikna etmeye çalışmaktan başka çareniz yok gibi görünüyor

Merhaba, maalesef londra havalimanından geri gönderdiler, moralim alt-üst oldu.
Şimdi baktığımda vignette transfer ücretinin 208dolar (154paund) olduğunu gördüm, ücretsiz hakkımız yok mu acaba, forumda 2020 sonuna kadar ücretsiz olduğunu okumuştum.
prego

New postby orduevi » Sat Oct 24, 2020 7:41 am

Yasar Dogan 31 Aralik'tan çok once bile başvuru yapılsa eder 31 Aralik'a kadar başvuru sonuçlanmazsa otomatik olarak başvurular red olacak diyor. Bu durum ilk defa başvuracaklar ve iceride ilk başvurusu bekleyenler icin geçerli:

https://www.youtube.com/watch?v=T9yrSoW ... uzQANBeKFQ
orduevi

New postby anadoluefes » Sun Oct 25, 2020 5:15 pm

Arkadaşlar merhaba. Ankara anlaşmasına başvurmak için çok mu geç sizce? Kasım ayının ilk haftası evraklarımı teslim etsem yılbaşına kadar dosyam görülüp sonuca vardırılmış olur mu? Bununla ilgili bir duyumunuz ya da öngörünüz varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.

bilgilerim: 38 yaşında bekar, erkeğim. Kameramanım, Türkiye için hatrı sayılır özgeçmişim var. Para biraz sorun; banka hesabımda 2000 pound var, 3000pound kadar da hibe yazısı ile ekleyeceğim.
anadoluefes

New postby mobistar66 » Tue Oct 27, 2020 7:10 pm

T.C. Londra Başkonsolosluğu
DUYURU
Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasına ilişkin geçiş süreci 31 Aralık 2020 tarihinde sona erecektir. Bu çerçevede, Ankara Anlaşması (ECAA-European Community Association Agreement) Birleşik Krallık için geçerliliğini yitirecek, bu kapsamda yeni başvuru yapılamayacaktır.
Bununla birlikte, Ankara Anlaşması çerçevesinde oturma ve çalışma izni için bu zamana kadar başvuru yapmış vatandaşlarımız ile geçiş döneminin sona ereceği 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuru yapacak vatandaşlarımız, 1 Ocak 2021 tarihinden sonra da Ankara Anlaşması’na bağlı vize kategorileri kapsamında değerlendirilmeye devam edecek, daimi oturum izni alana kadar aynı kurallara tabi olacaktır.
Öte yandan, halihazırda Ankara Anlaşması kapsamında Birleşik Krallık’ta oturma ve çalışma iznine başvurmuş ya da sözkonusu izni haiz vatandaşlarımızın henüz başvuruda bulunmamış aile bireylerinin sözkonusu Anlaşma hükümlerinden yararlanabilmeleri için 31 Aralık 2020 tarihine kadar ilgili İngiliz makamlarına başvurmaları gerekmektedir. 31 Aralık 2020 tarihine kadar ilgili İngiliz makamlarına başvuruda bulunmayan sözkonusu aile bireyleri, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Birleşik Krallık’ın ulusal göç mevzuatına tabi olacaklardır.
Saygıyla duyurulur.
mobistar66

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü