Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ozenc_y » Sun Nov 17, 2019 3:51 pm

brave wrote:
ozenc_y wrote:Merhaba,

Öncelikle belgelerin soft copy olarak sisteme girilmesi dışında TLScontact'a hard copy olarak da veriliyor mu? Bir de belgeleri sisteme yüklerken dikkat edilmesi gereken bir nokta var mı? İsimlendirme, sıra vb gibi.

Teşekkürler

Self servis sectiyseniz tum belgeleri siz yukluyorsunuz, basvuruda hard copylere bakmıyorlar,ama herkes gibi biz her ihtimale karsi yanımızda goturmustuk.

Peki yükledikten sonra silme değişiklik yapabiliyor muyuz?
ozenc_y

New postby brave » Sun Nov 17, 2019 3:56 pm

ozenc_y wrote:
brave wrote:
ozenc_y wrote:Merhaba,

Öncelikle belgelerin soft copy olarak sisteme girilmesi dışında TLScontact'a hard copy olarak da veriliyor mu? Bir de belgeleri sisteme yüklerken dikkat edilmesi gereken bir nokta var mı? İsimlendirme, sıra vb gibi.

Teşekkürler

Self servis sectiyseniz tum belgeleri siz yukluyorsunuz, basvuruda hard copylere bakmıyorlar,ama herkes gibi biz her ihtimale karsi yanımızda goturmustuk.

Onaylayana kadar her turlu degisikligi yapabiliyorsunuz, onayladıktan sonra yapamıyorsunuz tabii ki. Tek tek tum dokumanlari onizleme yapmakta fayda var,bizim "-" karakteri kullandigimiz icin yuklenmeyen dosyalarımız olmustu.
brave

New postby ozenc_y » Sun Nov 17, 2019 3:59 pm

brave wrote:
ozenc_y wrote:
brave wrote:Self servis sectiyseniz tum belgeleri siz yukluyorsunuz, basvuruda hard copylere bakmıyorlar,ama herkes gibi biz her ihtimale karsi yanımızda goturmustuk.

Onaylayana kadar her turlu degisikligi yapabiliyorsunuz, onayladıktan sonra yapamıyorsunuz tabii ki. Tek tek tum dokumanlari onizleme yapmakta fayda var,bizim "-" karakteri kullandigimiz icin yuklenmeyen dosyalarımız olmustu.

Teşekkür ederim :)
ozenc_y

New postby brave » Sun Nov 17, 2019 6:00 pm

Merhaba,
Az evvel pasaportlarımızdaki stickerlarımızı incelerken dependantların hepsinde benim adımın yanlıs yazıldıgını farkettim. Bir harf eksik yazmislar. daha evvel boyle bir durumla karsılasan oldu mu acaba? Ulkeye giriste sorun olur mu?
brave

New postby Arzuhalci » Sun Nov 17, 2019 8:24 pm

Merhaba,
Bir eş ve bir çocuk dependant ile birlikte 28 Ekim'de evraklarımızı teslim ettik. Keep my passport imkanı ile 380 TL ödeyerek pasaportumu kendşmde tuttum.14 Ekim'de pasaportunuzu teslim edin diye email geldi. Bu vizenin onaylandığı anlamına geliyor kanatindeyim zira vizeniz onaylanmazsa pasaportunuz istenmeyecek denmişti. 15 Ekimde pasaportumu teslim ettim. 4 iş günü içerisinde süreç sonuçlanır deniyor evraklarda. Pazartesi ya da salı sonucu görürürüz diye tahmin ediyorum
Arzuhalci

New postby Arzuhalci » Mon Nov 18, 2019 9:00 am

Tekrar Merhaba,

Bu sabah pasaportlarımızı aldık. Sonuç beklediğimiz gibi olumlu. Tam talep ettiğimiz giriş tarihine göre 1 aylık süre vermişler.
Bizim için yeni bir sayfa açılıyor. Herkese güzel haberler diliyorum.

Arzuhalci wrote:Merhaba,
Bir eş ve bir çocuk dependant ile birlikte 28 Ekim'de evraklarımızı teslim ettik. Keep my passport imkanı ile 380 TL ödeyerek pasaportumu kendşmde tuttum.14 Ekim'de pasaportunuzu teslim edin diye email geldi. Bu vizenin onaylandığı anlamına geliyor kanatindeyim zira vizeniz onaylanmazsa pasaportunuz istenmeyecek denmişti. 15 Ekimde pasaportumu teslim ettim. 4 iş günü içerisinde süreç sonuçlanır deniyor evraklarda. Pazartesi ya da salı sonucu görürürüz diye tahmin ediyorum
Arzuhalci

New postby sekaraman » Mon Nov 18, 2019 1:23 pm

Değerli Arkadaşlar başvuru esnasında neler yaptığımı anlatmak istiyorum. Kafası karışan veya takılan arkadaşlara yardımcı olur diyerek.
1-İş planımı kendim hazırladım. Mühendislik alanında. Mimarlık için de uygun planım.
2-İş planındaki pazar araştırmasını gov.uk üzerinden ve google üzerinden yaptım.
3-Sermaye olarak tüm masrafları ekledim üzerine 1k koyup yazdım. toplam 8K gösterdim. Tüm masraflara kira-yol-sigorta-sanal ofis-muhasebe.. vs dahil olacak şekilde yazdım.
4-En önemli mesele iş planı ve sizin geçmiş tecrübelerinizdir. UK belgeye çok değer verir. bu nedenle tecrübelerinizi ispat etmelisiniz.
5-Mezun olduğunuz alan ile deneyimleriniz farklı olabilir. Üniversite okurken farklı alanda tecrübe kazanmışşsanız ve bunu da bir şekilde ıspat edebiliyorsanız bu da geçerli oluyor.
6-Banka hesapları son 6 ay olabilir. Ama kendi kullandığınız hesap yerine yeni hesap açsanız ve para kaynağını da ıspat ederseniz yeni hesap ta kabul görüyor.
7-Altın bozdurarak para kaynağı olarak bunu gösterip onay alanlar oldu. bunu da ispat etmeniz lazım. mesele kuyumcu faturası düğün resimleri ...vs
8-Araba ve ev satışı da gösterip alanlar oldu. Ama burada alıp satmış gibi gösteriyorlarsa burada sorun çıkıyor. size para verenin adına önceden kayıtlı olmalı ve parayı verenin hesabına girişin o evden olduğu isoat edilmeli.
9-Ana bana kardeş akraba gibi hibe edilen paralar kabul ediliyor. yeterki onların verdiği para kaynağı ispatlanabilir şekilde belli olsun. yani şatış, ticaret gibi.
10-Hibe yazısı ve banka durumu ile ilgili mutlaka bir cover letter yazın. olumlu etkisi oldukça iyi
11-Eşleri yabancı olanlar dependant olarak vize alabiliyor. (Eşim yabancı)
12-Belgelerin yeminli olarak çevrilmesine gerek yok. siz çevirip orjinal belgeyi de ekleyebilirsiniz.
13-belgelerin üzerlerine kurşun kalem ile notlar yazın ingilizce ve önemli yerleri işaretleyin. bu ilgiyi oraya toplar. yani derdinizi anlatmış olursunuz.
14-edevlet üzerinde alabileceğiniz her belgeyi ingilizce olarak alın.
15-Korkmayın.
sekaraman

New postby Blabla » Mon Nov 18, 2019 9:48 pm

sekaraman wrote:Değerli Arkadaşlar başvuru esnasında neler yaptığımı anlatmak istiyorum. Kafası karışan veya takılan arkadaşlara yardımcı olur diyerek.
1-İş planımı kendim hazırladım. Mühendislik alanında. Mimarlık için de uygun planım.
2-İş planındaki pazar araştırmasını gov.uk üzerinden ve google üzerinden yaptım.
3-Sermaye olarak tüm masrafları ekledim üzerine 1k koyup yazdım. toplam 8K gösterdim. Tüm masraflara kira-yol-sigorta-sanal ofis-muhasebe.. vs dahil olacak şekilde yazdım.
4-En önemli mesele iş planı ve sizin geçmiş tecrübelerinizdir. UK belgeye çok değer verir. bu nedenle tecrübelerinizi ispat etmelisiniz.
5-Mezun olduğunuz alan ile deneyimleriniz farklı olabilir. Üniversite okurken farklı alanda tecrübe kazanmışşsanız ve bunu da bir şekilde ıspat edebiliyorsanız bu da geçerli oluyor.
6-Banka hesapları son 6 ay olabilir. Ama kendi kullandığınız hesap yerine yeni hesap açsanız ve para kaynağını da ıspat ederseniz yeni hesap ta kabul görüyor.
7-Altın bozdurarak para kaynağı olarak bunu gösterip onay alanlar oldu. bunu da ispat etmeniz lazım. mesele kuyumcu faturası düğün resimleri ...vs
8-Araba ve ev satışı da gösterip alanlar oldu. Ama burada alıp satmış gibi gösteriyorlarsa burada sorun çıkıyor. size para verenin adına önceden kayıtlı olmalı ve parayı verenin hesabına girişin o evden olduğu isoat edilmeli.
9-Ana bana kardeş akraba gibi hibe edilen paralar kabul ediliyor. yeterki onların verdiği para kaynağı ispatlanabilir şekilde belli olsun. yani şatış, ticaret gibi.
10-Hibe yazısı ve banka durumu ile ilgili mutlaka bir cover letter yazın. olumlu etkisi oldukça iyi
12-Belgelerin yeminli olarak çevrilmesine gerek yok. siz çevirip orjinal belgeyi de ekleyebilirsiniz.
13-belgelerin üzerlerine kurşun kalem ile notlar yazın ingilizce ve önemli yerleri işaretleyin. bu ilgiyi oraya toplar. yani derdinizi anlatmış olursunuz.
15-Korkmayın.

Hesapta 4K gosterecegim. Kira ve sermaye seklinde is planini nasil yazmam paylastirmam lazim?
Blabla

New postby ozenc_y » Mon Nov 18, 2019 9:58 pm

sekaraman wrote:Değerli Arkadaşlar başvuru esnasında neler yaptığımı anlatmak istiyorum. Kafası karışan veya takılan arkadaşlara yardımcı olur diyerek.
15-Korkmayın.

Değerli paylaşımınız için teşekkür ederiz :)
ozenc_y

New postby n_sertler@yahoo.com » Tue Nov 19, 2019 5:57 am

Merhaba Arkadaşlar
Ben boşanmış bir anneyim, çocuğumun velayeti bende, kendi başvurumu yaptım ve kızım için de dependant'ım olarak ayrıca aynı vize (Turkish Business Person) tipine başvuru yaptım ve randevu aldım.
Çocuk için gereken belgelerde aşağıdakiler yazıyor. Babasından muvafakatname aldım pasaport cıkarmaya ve yurtdışı çıkış girişe . Bu belge yeterli olacak mı emin olamadım. Bu durumda olan biri var mı?
A letter of consent that confirms:
the relationship between you and your parent(s)/legal guardian(s)
consent from your parent(s)/legal guardian(s) to the application
consent from your parent(s)/legal guardian(s) to the living
arrangements in the United Kingdom and the address where you will be
staying
whether one or both of your parent(s)/legal guardian(s) have
responsibility for you
Both parents/legal guardians must sign the letter, except where only one
parent/legal guardian has sole responsibility for you.
n_sertler@yahoo.com

New postby n_sertler@yahoo.com » Tue Nov 19, 2019 6:01 am

Arzuhalci wrote:Tekrar Merhaba,

Bu sabah pasaportlarımızı aldık. Sonuç beklediğimiz gibi olumlu. Tam talep ettiğimiz giriş tarihine göre 1 aylık süre vermişler.

Merhaba
çocuk için yine online visa formu doldurdunuz ve randevu aldınız değil mi? Dependant olarak çocuğa başvurduğunuzda visa tipini ne seçtiniz?
n_sertler@yahoo.com

New postby brave » Tue Nov 19, 2019 6:43 am

n_sertler@yahoo.com wrote:
Arzuhalci wrote:Tekrar Merhaba,

Merhaba
çocuk için yine online visa formu doldurdunuz ve randevu aldınız değil mi? Dependant olarak çocuğa başvurduğunuzda visa tipini ne seçtiniz?

Merhaba,
Daha once de birkac kere yazmıstım. Cocuk icin de ayrı basvuru formu doldurup randevu almanız lazım. Basvuru adımları asagıda.
Gov.uk de
Visas kısmından Family in the UK kismindan "apply as a parent" veya "child" (aynı yere cıkıyor ikisi de)
Burdan "outside the uk" "apply online"
burdan sonra devam ettiginizde "Join or accompany...." ile baslayan kısmı seciyoruz
"working in the uk" sectikten sonra turkiyeden basvuru yapacagınzı belirtip cıkan ekrandan "partner or child of a turkishbusiness person"
bu kadar.
brave

New postby siestaroger » Tue Nov 19, 2019 11:31 am

28 Ekim İstanbul TLS - 18 Kasım Pasaport vizeli teslim alındı...
Herkesin gönlünce olsun. Bu arada Aralık ayı itibariyle tüm inşaat tamirat tadilat, montaj, boya badana işlerinize talibim.
siestaroger

New postby bettep » Wed Nov 20, 2019 5:54 am

15 Ekim online, 28 ekim parmak izi, 19 Ekim'de kargo elime olumlu şekilde ulaştı. Giriş tarihlerini istediğimiz zamana- 15 Ocak-vermişler.

Herkese bol şans diliyorum, bekleyenlerin darısı başına.

---------------------------

@nil23 11 Ekim başvuru- 4 Kasım- Olumlu(24 gün)
@akifyaldir 11 Ekim-
@derin 14 Ekim başvuru; 5 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@elfbtny 14 Ekim başvuru;5 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@fatqsh 17 Ekim başvuru;6 Kasım sonuç- Olumlu (20 gün)
@Selen80 17 Ekim başvuru
@newlife 21 Ekim başvuru; 8 Kasım sonuç-Olumlu (18 gün)
@serdaragorn 21 Ekim başvuru; 10 Kasım sonuç- Olumlu (20 gün)
@sekaraman 22 Ekim başvuru; 7 Kasım sonuç- Olumlu (16 gün)
@brave 22 Ekim başvuru; 14 Kasım sonuç- Olumlu (23 gün)
@bulentk 24 Ekim başvuru;14 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@bettep (+dependant) 28 Ekim başvuru;19 Kasım sonuç- Olumlu(22 gün)
@Haluk 28 Ekim başvuru;
@musician 13 Kasım başvuru;
bettep

New postby oktayka » Wed Nov 20, 2019 6:12 am

bettep wrote:15 Ekim online, 28 ekim parmak izi, 19 Ekim'de kargo elime olumlu şekilde ulaştı. Giriş tarihlerini istediğimiz zamana- 15 Ocak-vermişler.

Herkese bol şans diliyorum, bekleyenlerin darısı başına.

---------------------------

@nil23 11 Ekim başvuru- 4 Kasım- Olumlu(24 gün)
@akifyaldir 11 Ekim-
@derin 14 Ekim başvuru; 5 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@elfbtny 14 Ekim başvuru;5 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@fatqsh 17 Ekim başvuru;6 Kasım sonuç- Olumlu (20 gün)
@Selen80 17 Ekim başvuru
@newlife 21 Ekim başvuru; 8 Kasım sonuç-Olumlu (18 gün)
@serdaragorn 21 Ekim başvuru; 10 Kasım sonuç- Olumlu (20 gün)
@sekaraman 22 Ekim başvuru; 7 Kasım sonuç- Olumlu (16 gün)
@brave 22 Ekim başvuru; 14 Kasım sonuç- Olumlu (23 gün)
@bulentk 24 Ekim başvuru;14 Kasım sonuç- Olumlu (22 gün)
@bettep (+dependant) 28 Ekim başvuru;19 Kasım sonuç- Olumlu(22 gün)
@Haluk 28 Ekim başvuru;
@musician 13 Kasım başvuru;

Beni de listeye ekleyin :)

@oktayka(+dependants) 24 Ekim başvuru; 14 Kasım sonuç - olumlu

Vizesi onaylanan herkese hayırlı olmasını dilerim, bekleyen arkadaşlara da bol şans.
oktayka

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü