Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby yilmaz » Sun Aug 02, 2020 1:01 pm

Merhaba,
bende para kaynağının bir kısmını altın yapmıştım. Kuveyttürke fiziksel altınınızı götüryorsunuz orda fiziksel altını aldıklarına dair makbuz veriyorlar sonra altın hesabı açılıyor. o hesabı göstermiştim. ama benim tek para kaynağım altın değildi. Olumlu sonuç aldım

mkice wrote:Para kaynagi olarak altin bozdurmayi veya araba/ev satisini gosterenler nasil bir aciklama yaptiniz acaba para kaynagi icin? Bu altinlar annemin olsa ve bana hibe edilmis olsa bir sorun cikarmi acaba?

Ilk basvurum para kaynagi yuzunden olumsuzdu, gene ayni hataya dusmek istemiyorum.
yilmaz

New postby mkice » Sun Aug 02, 2020 2:03 pm

yilmaz wrote:Merhaba,
bende para kaynağının bir kısmını altın yapmıştım. Kuveyttürke fiziksel altınınızı götüryorsunuz orda fiziksel altını aldıklarına dair makbuz veriyorlar sonra altın hesabı açılıyor. o hesabı göstermiştim. ama benim tek para kaynağım altın değildi. Olumlu sonuç aldım

mkice wrote:Para kaynagi olarak altin bozdurmayi veya araba/ev satisini gosterenler nasil bir aciklama yaptiniz acaba para kaynagi icin? Bu altinlar annemin olsa ve bana hibe edilmis olsa bir sorun cikarmi acaba?

Ilk basvurum para kaynagi yuzunden olumsuzdu, gene ayni hataya dusmek istemiyorum.

Baska bir bankada 6 ayi geckin doviz hesabim var, onu gostermeyi ve altin bozdurmayi dusunuyorum. Simdi demesinler neden cesitli bankalarda hesabin var diye. Kuyumcuda bozdurmayi dusunuyorum altinlari, ama nasil bir belge almam gerekiyor hic bir fikrim yok.
mkice

New postby umutboragokcen9 » Mon Aug 03, 2020 3:35 pm

Merhabalar. Burada yeniyim. 30 haziranda AA başvurumu yaptım. E-ticaret üzerine 4500 pound ile iş planımı yaptım. Üzerinden 1 ay geçti ancak pasaportum hala karar merkezinde. FB gruplarında 10-15 günde sonuç alan arkadaşları gördüm. Olumsuz şüpheye kapıldım. Sizlerinde hem bu geçen süre için hemde meslek grubu ve sermaye için düşüncelerini almak isterim. Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim
umutboragokcen9

New postby Umutaksoy » Tue Aug 04, 2020 11:37 am

debedebe wrote:
Umutaksoy wrote:herkese merhaba bu sitede yeniyim. sizlere iki sorum olacak cevaplarsanız cok sevinirim
ankara anlasması bitecek iptal olacak diyorlar bu doğru mudur?
doğruysa bitiş tarihi belli midir?
ikinci sorum ben h e-ticaret şirketi açmayı düsünüyorum adres olarak home office göstericem. ankara anlasması kapsamında böyle bir iş koluyla gitmiş olan var mıdır aramızda? Vize alma şansım cok düşük müdür bu iş kolunda?

Merhaba, Yil sonuna kadar vaktiniz var.
Vize olarak o konuda tecrubeniz varsa , vergisi verilmis kazancinizi belge ile ispat edebiliyorsaniz sansiniz yuksek olur. e-ticaret olmasi size bir dezavantaj olusturmaz.

cevabınız için teşekkürler. umarım yıl sonunda bitirmezler bu vize türünü devam eder
Umutaksoy

New postby Umutaksoy » Tue Aug 04, 2020 11:42 am

umutboragokcen9 wrote:Merhabalar. Burada yeniyim. 30 haziranda AA başvurumu yaptım. E-ticaret üzerine 4500 pound ile iş planımı yaptım. Üzerinden 1 ay geçti ancak pasaportum hala karar merkezinde. FB gruplarında 10-15 günde sonuç alan arkadaşları gördüm. Olumsuz şüpheye kapıldım. Sizlerinde hem bu geçen süre için hemde meslek grubu ve sermaye için düşüncelerini almak isterim. Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim

ben de bu iş alanında başvuru yapmak istiyorum özellikle iş planı konusunda bilgi verebilirseniz çok sevinirim
Umutaksoy

New postby umutboragokcen9 » Tue Aug 04, 2020 2:42 pm

23 haziran - 30 haziran arası başvuru yapıp sonuç alan oldu mu? Birde mail gelirse olumlu sonuçlandı gibi bi izlenim var etrafta. Bu ne kadar doğrudur?
umutboragokcen9

New postby Batuhan » Wed Aug 05, 2020 8:04 am

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkese iyi forumlar.

Bir aksilik olmaz ise 19 Agustos gibi belgelerimizi teslim edeceğiz. Ancak business planı desteklemesi için potensiyel müşteri referansına ihtiyaç var. Bu konuda destek olabilecek kimse olur mu ?

Şimdiden teşekkürler,
Batuhan

New postby Baharb » Wed Aug 05, 2020 1:57 pm

Herkese merhaba,

Sizlere sormak istedigim bir sey var: aramizda hali hazirda dependant olup aa’ ya self employed olarak basvuran veya basvuracak olan var midir? Bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevinirim.

Herkese bu yolda basarilar
Baharb

New postby erdemcan » Thu Aug 06, 2020 2:29 pm

Biz iki arkadaş ortak olarak başvuru yapmak istiyoruz. Türkiye'de halihazırda 2 yıldır yaptığımız işi İngiltere'de yapmak istiyoruz. Online başvuruda People financially dependent on you? yes diyerek vize işlemine https://www.visa4uk.fco.gov.uk/Account/Register üzerinden mi gerçekleştirmemiz gerekiyor. Yoksa ikimizinde ayrı ayrı mı başvuru yapması gerekiyor. Bir kaç yerde ortak olarak başvurup tek evrak teslim ettik gibi şeyler yazmışlar ama başvuru kısmında detaylı bir bilgi göremedim.
erdemcan

New postby Fiddisback » Thu Aug 06, 2020 2:46 pm

Baharb wrote:Herkese merhaba,

Sizlere sormak istedigim bir sey var: aramizda hali hazirda dependant olup aa’ ya self employed olarak basvuran veya basvuracak olan var midir? Bu konuda bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevinirim.

Herkese bu yolda basarilar

Merhaba,

Biz geçen yıl bu şekilde ECAA vizesine geçtik. Benim doktora öğrencisi olduğum için Tier 4 vizesindeydik, eşim benim dependent'ımdı. Ankara anlaşmasına onun self-employed olarak çalışmasıyla başvurduk, ben onun dependent'ı oldum.
Fiddisback

New postby Baharb » Thu Aug 06, 2020 4:55 pm

Fiddisback cok tesekkur ederim yanit icin. Bizim vize su an ECAA fakat esim self employed. Biz bunu tersine dondurmek istiyoruz.
Baharb

New postby devops » Mon Aug 10, 2020 1:42 pm

arkadaslar merhaba,
2017 yilinde red aldim ve bir daha basvurmadim. buradaki danismanlik islerime devam ettim. Su anda tekrar basvurmak istiyorum. red sebebim asagidaki gibi.

https://drive.google.com/file/d/1N8xMuB ... sp=sharing

TR'de 5 yildir freelance olarak calisiyorum. Anahtar teslim ya da contactor yaptim.

Yardimci olabilecek varsa cok sevinirim.

Herkese basarilar.
tesekkurler
devops

New postby alicindik34 » Mon Aug 10, 2020 7:55 pm

MERHABA PARANIN HESABINIZDA 6 AYDAN AZ KALMASINDAN DOLAYI MALESEF RED ALMIŞSINIZ BU KISMI ANLAMADIM BAŞVURUDAN ÖNCE HESABINIZDA GERİYE DÖNÜK 6 AY BU PARA OLMAK ZORUNDA MI?
alicindik34

New postby bizimdeniz » Tue Aug 11, 2020 2:11 pm

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim, ECAA kapsamında arşiv yönetim çözümleri alanında bir şirket kuruyorum. Bu kapsamda kurumların veya firmaların işleyişleri esnasında ürettikleri belgeleri; dijitalleştirme, sınıflama ve tarama gibi yollarla doküman yönetimi hizmeti vereceğim. Sona yaklaştığım başvuru sürecinde Potansiyel Müşteri mektuplarına ihtiyacım var. Potansiyel müşteri mektubu bulmama yardımcı olmanız mümkün mü?
bizimdeniz

New postby gerginmeraklı » Thu Aug 13, 2020 2:21 pm

Merhaba yeni mezunum ve Ankara anlaşmasına başvuracağım gerekli belgelerimi, staj referanslarımı ayarladım görüştüğüm 3-4 avukat, danışman Türkiye'den anlaşmaya başvurmamda bir fark veya sakınca olmayacağını söylerken başka bir avukatta mutlaka dil okuluyla İngiltere'ye gidip oradan başvurmam gerektiğini ve böylece vize alabileceğimi söyledi. Açıkcası ilk başta ben de böyle düşünürken şimdi öğrenci vizesi almanın daha zor olacağını düşünüyorum coronadan dolayı şimdi de mezunum ne yapacağım konusunda çok kararsızım aranızda bu konu hakkında fikri olan var mıdır?
gerginmeraklı

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü