Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby seyyahh » Sat Oct 05, 2019 11:00 am

dogduay wrote:
exeman wrote:
Merhaba,

30 Ağustos'ta yaptığım başvuru için bugun email geldi, yarın veya cuma günü gidip sonucu öğreneceğim. TLS de hangi saatler arasında pasaprtu alabiliyoruz acaba?

İnşallah hayırlı sonuç alırsınız.
30 Ağustos tatil değil miydi? Internet başvurusunu mu kastediyorsunuz?

30 agustosta başvuru kabul edilmis, bir arkadaşımızda bugun onay aldi, insallah sizinkide kabul olur

Sonuç olumlu, iyi dilekleriniz için teşekkürler
30 Ağustosta TLS çalışıyordu, o tarihte basuvurmu almışlardı.
IT alanında başvurmustum, 53.000 TL kadar bir sermaye göstermiştim, kaynağım araç satışı idi.
Kasım ayında başlatılmasını istememe rağmen, Eylül sonu itibariyle başlatmışlar, orası biraz ilginç oldu. Sanırım cover letter de vs giriş tarihi isteğini vurgulamak gerekiyordu.
Başarılar herkese ..
seyyahh

New postby Umutozfirat » Sat Oct 05, 2019 5:43 pm

Herkese merhaba, en son onay alinan tarih nedir yada eylul ayi basvurulari icin cevap almis olan kimse oldu mu acaba?
Umutozfirat

New postby yunusdogan » Sat Oct 05, 2019 5:50 pm

Arkadaşlar Herkese merhaba ben kendim ankara antlaşmasını yazıyorum ve son iş palnım bitmek üzere fakat bir sorum olacak takıldığımız son nokta kaldı .

Ben Kız ardaşımla beraber gideceğim ve o şekilde planlama yaptık kafamıza takılan sorulardan bazıları aşağıdaki gibidir.

1 Gov.uk ben başvurumu yaptım ve randevumu oluşturdum .Bunu yaparken kız ardaşımında orada isim , soyisim ve dogum tarihi ile pasaport bilgilerini sordu ve yazdık .

Merak ettiğimiz konu su kız ardaşımla beraber gitmek istediğimiz için
*Ona yeniden başvuru yapılacak mı ( Eğer yapılacak ise nereden ? )
*Benim yaptıgım başvuru yeterli ise evrakları eklerken onun yaşadığıma dair belgeleride o evrakların içine koymam yeterlimi ? Bunalr ( kira kontratı , banka dekontları , vs bunla ilgili başka ne koyabilirim )
*Birde kendisini plana dahil edip onun msraflarınıda belirtmem dogrumu ?

En önemlisi bizim için onada randevu alınacak mı yoksa benim yazmam yeterli mi ?
yunusdogan

New postby BLL » Sun Oct 06, 2019 1:07 pm

Arkadaşlar bir sorum olacak,

Cambridge de polis kaydı için mail attım. 25 ekime randevu verdiler.
Ama bu hafta Türkiye ye gitmem gerekli ve 5 kasımda geri döneceğim. Londrada randevu almadan kayıt yaptırabilirmiyim bilginiz varmı
BLL

New postby Oboist » Mon Oct 07, 2019 5:09 am

Merhabalar 30 Eylülde başvurumuzu yaptık,işimizin konusu itibariyle Londranın işimiz için dah uygun olması sebebiyle müracaatta şehir olarak şehir olarak Londrayı uygun gördü danışmanımız ve başvurumuzda Londra belirtildi BRP yi alacağımız şehir olarak.Şimdi eğer olumlu sonuç alırsak Londrada 1-2 gün geçirip BRP mizi aldıktan sonra polis kaydını, yerleşmeyi planladığımız Manchester yahut Liverpool dan yapabiliyor muyuz? Yoksa polis kaydını da önce Londrada yaptırıp daha sonra gideceğimiz şehirde mi yineleyeceğizz?Bilgisi olup paylaşan olursa minnnettar oluruz.Sevgiler,saygılar.
Oboist

New postby fatar » Mon Oct 07, 2019 6:27 am

Umutozfirat wrote:Herkese merhaba, en son onay alinan tarih nedir yada eylul ayi basvurulari icin cevap almis olan kimse oldu mu acaba?

Merhaba, perşembe günü 2 Eylül başvurusuna yanıt geldiğini gördüm forumda ya da facebook grubunda. Bizimde 6 Eylül başvurusu bekliyoruz heyecanla.
Facebook grubunda 6 Eylül başvurusuna 3 ekim'de olumlu yanıt alan var.
fatar

New postby Elf » Mon Oct 07, 2019 6:59 am

yunusdogan wrote:Arkadaşlar Herkese merhaba ben kendim ankara antlaşmasını yazıyorum ve son iş palnım bitmek üzere fakat bir sorum olacak takıldığımız son nokta kaldı .

Ben Kız ardaşımla beraber gideceğim ve o şekilde planlama yaptık kafamıza takılan sorulardan bazıları aşağıdaki gibidir.

1 Gov.uk ben başvurumu yaptım ve randevumu oluşturdum .Bunu yaparken kız ardaşımında orada isim , soyisim ve dogum tarihi ile pasaport bilgilerini sordu ve yazdık .

Merak ettiğimiz konu su kız ardaşımla beraber gitmek istediğimiz için
*Ona yeniden başvuru yapılacak mı ( Eğer yapılacak ise nereden ? )
*Benim yaptıgım başvuru yeterli ise evrakları eklerken onun yaşadığıma dair belgeleride o evrakların içine koymam yeterlimi ? Bunalr ( kira kontratı , banka dekontları , vs bunla ilgili başka ne koyabilirim )
*Birde kendisini plana dahil edip onun msraflarınıda belirtmem dogrumu ?

En önemlisi bizim için onada randevu alınacak mı yoksa benim yazmam yeterli mi ?

Merhaba bende dependant basvuru yaptım,cevaplayayım sorularınızı.
Öncelikle siz ve dependant basvuru ayrı ayrı yapmak zorundasınız basvurularınızı. Randevuyu aynı gün ve saate alın.Aynı anda randevuya gidince de belirtin dependantınız oldugunu böylece evrakları ayrı ayrı alıyorlar ama fotograf parmak izi alımında pasaportları birleştiriyorlar. Dependant basvuru içinde yanlış hatırlamıyorsam uk-family visa -> partner spouse dan yaptık basvuruyu,yardım aldım bende bu kısmı ben yapmadım hatırlamıyorum.
Biz faturalar kira kontratı haricinde konusma dokumu aldık yaklasık 1 yıl 9 ay öncesi alabildik. İkametgah mutlaka gerekli. iki yıl kadar aynı evdeyseniz Tarihçeli ikametgah belgesi alın derim e-devletten. Beraber sosyal medyada paylaşılmış fotograflarınız var ise ekleyebilirsiniz tarih belli olacagından faydalı olabilir.
Masrafları da iki kişiyi düşünerek yaptım ve basvuru için gerekli sermayeyi gösterirken iki kişiyi düşünerek hesapladık.Deneyimlerim bu kadar. Basarılar dilerim şimdiden.
Elf

New postby Elf » Mon Oct 07, 2019 7:02 am

Sonuç olumlu, iyi dilekleriniz için teşekkürler
30 Ağustosta TLS çalışıyordu, o tarihte basuvurmu almışlardı.
IT alanında başvurmustum, 53.000 TL kadar bir sermaye göstermiştim, kaynağım araç satışı idi.
Kasım ayında başlatılmasını istememe rağmen, Eylül sonu itibariyle başlatmışlar, orası biraz ilginç oldu. Sanırım cover letter de vs giriş tarihi isteğini vurgulamak gerekiyordu.
Başarılar herkese ..

Araç alış belgesini de eklediniz mi evraklara?
Elf

New postby hakofako » Mon Oct 07, 2019 8:37 am

Arkadaşlar merhaba,

İngiltere'de yapılacak işler olarak neyi önerirsiniz? Ben bir makine mühendisiyim ve 5 yıldır otomotiv alanında çalışıyorum. sizce nasıl bir yol izlemeliyim? 3D makine parçası modelleme yapabiliyorum.

Ayrıca bir arkadaş ankara antlaşması için atılması gereken adımları güncel olarak gönderebilirse gerçekten çok makbule geçer. konu 2007 de açılmış ve linklerin bir çoğuna ulaşılamıyor.

Şimdiden yardımcı olacak kişilere teşekkür ederim.
hakofako

New postby debedebe » Mon Oct 07, 2019 9:00 am

Oboist wrote:Merhabalar 30 Eylülde başvurumuzu yaptık,işimizin konusu itibariyle Londranın işimiz için dah uygun olması sebebiyle müracaatta şehir olarak şehir olarak Londrayı uygun gördü danışmanımız ve başvurumuzda Londra belirtildi BRP yi alacağımız şehir olarak.Şimdi eğer olumlu sonuç alırsak Londrada 1-2 gün geçirip BRP mizi aldıktan sonra polis kaydını, yerleşmeyi planladığımız Manchester yahut Liverpool dan yapabiliyor muyuz? Yoksa polis kaydını da önce Londrada yaptırıp daha sonra gideceğimiz şehirde mi yineleyeceğizz?Bilgisi olup paylaşan olursa minnnettar oluruz.Sevgiler,saygılar.

Merhaba,
Oncelikle hayirli olsun. Londra'da BRP aldiginiz gun OVRO'ya gidip ilk kaydinizi yaptirin(Otel adresi kabul ediyorlar). Basvuru formunu internetten indirip burdayken doldurup print-out alin. Size bir adres registration kagidi verecekler. Bundan sonraki gittiginiz yerde yerel karakola gidip o kagit uzerinde yeni adresi eklettireceksiniz.
debedebe

New postby Oboist » Mon Oct 07, 2019 9:29 am

debedebe wrote:
Oboist wrote:Merhabalar 30 Eylülde başvurumuzu yaptık,işimizin konusu itibariyle Londranın işimiz için dah uygun olması sebebiyle müracaatta şehir olarak şehir olarak Londrayı uygun gördü danışmanımız ve başvurumuzda Londra belirtildi BRP yi alacağımız şehir olarak.Şimdi eğer olumlu sonuç alırsak Londrada 1-2 gün geçirip BRP mizi aldıktan sonra polis kaydını, yerleşmeyi planladığımız Manchester yahut Liverpool dan yapabiliyor muyuz? Yoksa polis kaydını da önce Londrada yaptırıp daha sonra gideceğimiz şehirde mi yineleyeceğizz?Bilgisi olup paylaşan olursa minnnettar oluruz.Sevgiler,saygılar.

Merhaba,
Oncelikle hayirli olsun. Londra'da BRP aldiginiz gun OVRO'ya gidip ilk kaydinizi yaptirin(Otel adresi kabul ediyorlar). Basvuru formunu internetten indirip burdayken doldurup print-out alin. Size bir adres registration kagidi verecekler. Bundan sonraki gittiginiz yerde yerel karakola gidip o kagit uzerinde yeni adresi eklettireceksiniz.

Çok teşekkürler debedebe
Oboist

New postby dorukerdem » Mon Oct 07, 2019 12:24 pm

arkadaslar merhaba.29 agustos basvuru yaptım pass back satın alarak. 30 Eylul de pasarportlarımızı teslim etmemiz icin e mail geldi. yani tam 1 hafta once pasaportları tls ye teslim ettik.pasaportu istediklerine gore sonuc olumlu gibi yorumlar aldık ama 1 haftadır hic ses yok endise etmeye basladım . Daha beklermiyiz?
dorukerdem

New postby antinex » Mon Oct 07, 2019 12:35 pm

3 Eylul de basvuru yaptim. 7.10.2019 sonuclandi. TLS contact basvuru takipte hepsi yesil tik gozukuyor. Bu basvurumun onaylandigini mi gosteriyor yoksa basvuru onaylandigini pasaport gelince mi anliyoruz ?

Herkese bol SANS!
antinex

New postby dorukerdem » Mon Oct 07, 2019 1:35 pm

antinex wrote:3 Eylul de basvuru yaptim. 7.10.2019 sonuclandi. TLS contact basvuru takipte hepsi yesil tik gozukuyor. Bu basvurumun onaylandigini mi gosteriyor yoksa basvuru onaylandigini pasaport gelince mi anliyoruz ?

Herkese bol SANS!

sonucu pasaport geldiginde ogrenebilirsiniz yanlıs bilmiyorsam
dorukerdem

New postby antinex » Mon Oct 07, 2019 6:36 pm

dorukerdem wrote:
antinex wrote:3 Eylul de basvuru yaptim. 7.10.2019 sonuclandi. TLS contact basvuru takipte hepsi yesil tik gozukuyor. Bu basvurumun onaylandigini mi gosteriyor yoksa basvuru onaylandigini pasaport gelince mi anliyoruz ?

Herkese bol SANS!

sonucu pasaport geldiginde ogrenebilirsiniz yanlıs bilmiyorsam

Bekleyip gorelim o halde. Tesekkurler.
antinex

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü