Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby yumus » Mon Nov 13, 2017 1:31 pm

kumru wrote:
yumus wrote:Merhaba arkadaşlad. Biz ilk başvurumuzda red almıştık. 24 Ağustos'ta 2.başvuruyu yaptık ve passback kullandık. Bugun pasaportunuzu gönderin diye mail geldi. Bu şekilde mail gelip olumsuz sonuçlanan var mı?

merhaba, ne sonuc geldi paylasmaniz mumkun mu? Ayni sekilde biz de passback servisi kullandigimiz icin sizin tecrubenizi merak ediyorum. Umarim bu sefer guzel haberler vardir:)

Henüz gelmedi sonuç. Beklemedeyiz:(
yumus

New postby mithril » Mon Nov 13, 2017 6:59 pm

Son dönemdeki 3 ay değişikliği ile bağlantılı olarak İstanbul dışında başvuru imkanımız hala devam etmekte mi? Yine alakalı olarak İstanbul dışı başvuru merkezlerinde değişen bir kural oldu mu? Teşekkürler.
mithril

New postby me_tot » Tue Nov 14, 2017 7:55 am

Herkese merhaba.

Öncelikle bir forum kurarak bir çok kişiye yardımcı olan, kaynak olan arkadaşlara teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten başarılı bir ortam olmuş durumda.

İlerleyen günlerde daha detaylı bir yazı yazacağım ama kısaca bazı şeyleri yazmak, belirtmek istedim.

Benim başvurum 24 Ağustos idi ve 8 Kasım'da vizeler çıkmış şekilde pasaportlarımızı teslim aldım.
Danışmanlık firması kullanmadım, business planı kendim hazırladım, herhangi bir şekilde görüşmeye çağırılmadım.

Business plan 34 sayfa tuttu, planım ise 9 yıldır kendi işim olarak yaptığım yazılım mühendisiliği idi. Toplam sermayeyi ise 7500 pound olarak gösterdim. Ev,tapu,araba vs gibi ek şeyler koymadım. İlk sene sonunda ise kar-zarar analizim 14200 pound olarak gerçekleşti.
Eşim içinde başvuru yaptım, onunda vizesi çıktı.

Başvuru yapacaklara önerilerde bulunabilirim lakin forumda da olduğu gibi burada en önemli konu karar verilmesi gereken sanırım danışmanlık firmaları hakkındaki konular.
Bu konu sizde arkadaşlar. Yani eğer kurumsal hayatınızda veya özel hayatınızda sunum yapmış, business plan hazırlamış, hangi bilgiyi hangi şekilde koyacağınıza hakim iseniz bana kalırsa danışmana hiç gerek yok ancak bu konulara hakim değilseniz ve kafanız rahat olsun diyorsanız danışman kullanma fikri size sıcak gelebilir.

Lütfen uçuk olan fiyatların üzerine gidin. O konuşulan fiyatlar bu başvuru sürecini hiç hak etmeyen fiyatlar bana kalırsa. Hakkını vererek yapan varsa bir şey diyemem ama gördüğüm kadarı ile çok profesyonel yaklaşmayan insanlar bu hizmeti vermeye başlamış, aman dikkat!

Aklınıza takılan bir soru olur ise yakın zamanda vizesini almış biri olarak cevap vermeye çalışırım iş yoğunluğumdan fırsat buldukça. Ayrıca kısaca burada madde olarak neler yaptım diye yazacağım, aklınızın bir köşesinde durması adına.

Vizesini almış olan herkese başarılar, yeni başvuru yapanlara ve yapacaklara ise şimdiden iyi şanslar dilerim.
me_tot

New postby cazkedisi » Tue Nov 14, 2017 12:32 pm

lutfi aydeniz wrote:
cazkedisi wrote:Merhaba,

bir sorum olacak, 60 yaş üstü bir kişi Ankara Anlaşması'na başvurduğunda yaş nedeniyle red alır mı? Teşekkürler.

Merhaba, @cazkedisi

Ankara Antlaşması vizesine 18 yaşından gün almış Türk vatandaşları başvurabiliyor. Bu kuralı karşılayan girişimcilerin başvuruları değerlendirmeye alınıyor. Esas olarak karar verilirken başvuru sahibinin İngiltere'de para kazanma kabiliyetine bakılıyor. Dolayısıyla yaş olumsuz bir faktör değil.

Not: Girişimcinin yaşı olmaz!

Teşekkürler Lütfi Bey, sevindim :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby yumus » Wed Nov 15, 2017 10:04 am

24 Ağustosta biz 2.başvurumuzu yapmıştık. Danışman ile çalıştık. Passback yapmıştık. Bugun pasaportumuxu aldık. Sonuç olumlu. Forumda emeği geçenlere çok teşekkürler. Çok faydalandık.
yumus

New postby lutfi aydeniz » Thu Nov 16, 2017 7:13 am

Herkese merhaba,

Ücretsiz danışmanlık seçimimiz biraz gecikmeyle bir hafta içinde sonuçlanıyor. Cumartesi günü son telefon görüşmelerini yaparak değerlendirmeyi tamamlayacağız. Katılımcılara çok teşekkür ederim.

Forumda göründüğünden çok daha kaliteli bir üye profili görmekten şahsen çok memnun oldum. Bu süreçte birçok değerli insanla tanıştım. Çalışmak için başka bir ülkeyi tercih eden ve ne istediğini bilen kişilere gittikleri yolda destek olmaktan mutluluk duyuyorum.

Önümüzdeki hafta içinde seçimimiz sonuçlanacak. Sevgiler,

Lütfi Aydeniz
lutfi aydeniz

New postby Site Memuru » Thu Nov 16, 2017 12:27 pm

Kalite kontrolunu baska yerde yaparsiniz artik. Gule gule.
Site Memuru
Site Admin

New postby Denizkumgunes » Thu Nov 16, 2017 4:50 pm

Arkadaşlar aşağıdaki konuda fikir verebilir misiniz lütfen?

Denizkumgunes wrote:Arkadaslar merhaba,

Su an malumunuz basvurularin sonuclanmasi 2.5-3 ay civari suruyor. Mevcut is yerimde de 2 aylik ihbar surem var. Yani bugun basvursam yaklasik 5 ay sonra giris yapabiliyorum. Oraya da vizenin mumkun olan en baslarinda gidip vakit kaybetmeden sirketimi kurmak istiyorum. Bunu basvuru sirasinda nasil belirtmeliyim? Yani oyle bir sey demeliyim ki bana sonuc aciklandiktan sonra 2 ay ver, ben ihbar suremi kullanayim. Bunu BP icerisinde executive summary altindaki personnel statement bolumunde bir cumleyle yazmam mi uygun olur? Basvuru sirasinda sanirim hangi tarihte ulkeye giris yapacagimiz ya da buna benzer biseyler seciyoruz. Tecrubeli arkadaslar aydinlatabilir mi?

Tesekkurler.
Denizkumgunes

New postby electronicdsb » Thu Nov 16, 2017 4:51 pm

Merhaba,

13 Eylul'de basvuru yaptim. Bugun Decision Made geldi. Pazartesi de Ready for Collection gelir diye dusunuyorum. Sonucu sizinle paylasirim. Bence olumlu ama bakalim ne olacak :-)

Selamlar
electronicdsb

New postby liliesofthevalley » Thu Nov 16, 2017 5:04 pm

"Forumda göründüğünden çok daha kaliteli bir üye profili görmekten" sözünüzle forumda görünen herkese biraz ayıp olmuş!!!
Hem burada "pazarlama faaliyetlerinizi yürütüp" hem de insanlara laf etmek...bilemiyorum...hepimiz birbirimizin deneyimlerinden bila bedel burada faydalanırken, rahatça ahkam kesmeniz çok ayıp gerçekten.

Teşekkürler, Site Memuru.

lutfi aydeniz wrote:Herkese merhaba,

Ücretsiz danışmanlık seçimimiz biraz gecikmeyle bir hafta içinde sonuçlanıyor. Cumartesi günü son telefon görüşmelerini yaparak değerlendirmeyi tamamlayacağız. Katılımcılara çok teşekkür ederim.

Forumda göründüğünden çok daha kaliteli bir üye profili görmekten şahsen çok memnun oldum. Bu süreçte birçok değerli insanla tanıştım. Çalışmak için başka bir ülkeyi tercih eden ve ne istediğini bilen kişilere gittikleri yolda destek olmaktan mutluluk duyuyorum.

Önümüzdeki hafta içinde seçimimiz sonuçlanacak. Sevgiler,

Lütfi Aydeniz
liliesofthevalley

New postby Emre » Thu Nov 16, 2017 6:02 pm

@Denizkumgunes

Vizenin başlangıç tarihinin ne olmasını istediğini formu doldururken girebiliyorsun. Ayrıca kapak yazısında da belirtebilirsin. Atıyorum Aralık ayı başında başvurdun. Kaba taslak 2,5 - 3 ay bekleme süresi var. Maksimum 3 aydan alalım. En geç Mart'ta sonuç gelir. Sen de Mayıs 2018'de gitmek istediğini belirtirsin. Vize sonucu olumlu geldiği takdirde de ihbarını yaparsın.
Emre

New postby mercan86 » Thu Nov 16, 2017 8:16 pm

Herkese merhaba,
Ben Ankara'da yaşıyorum. Sorum şu: 2018 yılının Ocak ayının ortası gibi bilişim sektörü üzerine Ankara Anlaşması'na Türkiye'den danışmanlık hizmeti almadan kendim başvurmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Nasıl bir yol izlemem lazım? Danışmanlık firmalarıyla görüştüğümde "Her firmanın bu anlaşmaya başvurandan istediği belgeler farklı" cevabını aldım. Bu doğru mu? Açıkçası kafam karıştı. Bana yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler...
mercan86

New postby pardus » Fri Nov 17, 2017 5:27 am

19 eylül it başvurum dün reddedildi.

2 sebep gösterilmiş;
1) Ekte gösterdiğim contractor işlerle iş planının uyuşmadığını söylemişler. Eğer contractor iş yaparsan iş planında belirttiğin gibi işe başkasını alma gibi şeyleri gerçekleştirmezsin vs. denmiş.
2) Karlılığın yetersiz denmiş, sermaye(15K) artı yıl sonu 60K gelir, 39K gider göstermiştim.

Gerekçeler gerçekten saçma olduğu çok canım sıkıldı, benzer planla ve daha düşük kar hedefi ile 6 ay önce vize alan arkadaşlarım var. Onlarda da contractor ilanlar vardı, benim niye red aldığımı gerçekten anlayamıyorum.

Ya yeniden başvuracağım, ya da itiraz şu anda onu netleştirmeye çalışıyorum. Tr'den itirazların ne kadar sürede sonuçlandığını bilen var mıdır?

@Sibely eğer başvurmadıysan senin de karlılığın düşüktü, onu arttırarak başvurmanı öneririm.
pardus

New postby cacangg » Fri Nov 17, 2017 9:18 am

Red almanıza üzüldüm.
Karlılık fazla bile olmuş bence, sorun orada değil.
Ben yıllık 42K kazanacağım kendim,eşim ve cocuğum için demiştim ve sorun olmamıştı.
Contractor işleri koymasaydın keşke ve adam alacağım demeseydin.
Ben kendi başvurumda contractlı çalışacağım dememiştim ancak yapmayı planladığım işlerde günlük şu kadar alınıyor ben piyasada yeni olacağım için daha düşük fiyata bu işleri yapacağım demiştim(gelirin buna paralel mantıklı olması gerekiyor)
piyasadaki ücretlerle ilgili bilgileri de buradaki tabloyu paylaşmıştım.

https://www.itjobswatch.co.uk/Contract-IT-Job-Market

1,5 aydır Londra'dayım bu arada, birşey sormak isteyen olursa ara ara bakıyorum buraya.
IT system network yönetimi üzerine iş planı hazırlayıp vize aldım(bu konuda support,service vereceğim vs şeklinde).
cacangg

New postby kumru » Fri Nov 17, 2017 11:59 am

yumus wrote:24 Ağustosta biz 2.başvurumuzu yapmıştık. Danışman ile çalıştık. Passback yapmıştık. Bugun pasaportumuxu aldık. Sonuç olumlu. Forumda emeği geçenlere çok teşekkürler. Çok faydalandık.

Hayırli olsun, umarım herşey gönlünüzce olur.
Bilgi gelip de pasaportu verdikten sonraki bekleme süresi için bir fikrimiz oldu teşekkürler.
kumru

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü