Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Sarcasm » Tue Jul 16, 2019 11:06 am

Herkese merhabalar. Foruma az önce üye oldum. Ancak uzun süredir takipteyim. Öncelikle verdiğiniz yararlı bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başvuru sürecinde oldukça yardımcı oldunuz. Öyle ki sormak istediğim tüm sorular zaten çoktan yanıtlanmış. Biz 21 Haziran tarihinde İzmir’den başvurduk. Ben reklam yazarıyım, eşim ise iç mimar. 3 yıldır İzmir’deki ofisimizden iç mimarlık alanında hizmet veriyorduk. Başvuru aşamasında danışmanlık şirketinden yardım almak istedik ama sanıyorum danışmanın kötüsü bizi bulu. Dolayısıyla da hiç yardımcı olmadı. Biz de yakın zamanda iş vizesi ile İngiltere’ye giden yakın arkadaşımızdan ve sizlerden aldığımız bilgiler ile iş planını kendimiz hazırladık. Gerekli tüm evrakları da aynı şekilde kendimiz topladık. İngiltere’ye daha önce gitmemiştik ama iç mimarlık alanında İngiltere’den ödüller aldık. Bu da başvurumuzu güçlendirdi diye düşünüyorum. Sonuç olarak dün e-posta geldi ama resmi tatil olduğu için pasaportlarımızı bugün teslim alabildik. Sonuç olumlu. Bizimle birlikte olumlu sonuç alan herkesi kutluyoruz. Sonucu olumsuz olanlar da lütfen üzülmesin, vakit kaybetmeden yeniden başvurun. Olumlu olacağına hiç şüphem yok. Yanıt bekleyenlere de bol şans diliyorum. Sevgiler...
Sarcasm

New postby çömezabla » Tue Jul 16, 2019 11:12 am

Sarcasm wrote:Herkese merhabalar. Foruma az önce üye oldum. Ancak uzun süredir takipteyim. Öncelikle verdiğiniz yararlı bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başvuru sürecinde oldukça yardımcı oldunuz. Öyle ki sormak istediğim tüm sorular zaten çoktan yanıtlanmış. Biz 21 Haziran tarihinde İzmir’den başvurduk. Ben reklam yazarıyım, eşim ise iç mimar. 3 yıldır İzmir’deki ofisimizden iç mimarlık alanında hizmet veriyorduk. Başvuru aşamasında danışmanlık şirketinden yardım almak istedik ama sanıyorum danışmanın kötüsü bizi bulu. Dolayısıyla da hiç yardımcı olmadı. Biz de yakın zamanda iş vizesi ile İngiltere’ye giden yakın arkadaşımızdan ve sizlerden aldığımız bilgiler ile iş planını kendimiz hazırladık. Gerekli tüm evrakları da aynı şekilde kendimiz topladık. İngiltere’ye daha önce gitmemiştik ama iç mimarlık alanında İngiltere’den ödüller aldık. Bu da başvurumuzu güçlendirdi diye düşünüyorum. Sonuç olarak dün e-posta geldi ama resmi tatil olduğu için pasaportlarımızı bugün teslim alabildik. Sonuç olumlu. Bizimle birlikte olumlu sonuç alan herkesi kutluyoruz. Sonucu olumsuz olanlar da lütfen üzülmesin, vakit kaybetmeden yeniden başvurun. Olumlu olacağına hiç şüphem yok. Yanıt bekleyenlere de bol şans diliyorum. Sevgiler...

Çok tebrik ediyorum. Olumlu haberler aldıkça bizim de sonuç bekleyen olarak umudumuz artıyor. Yeni hayatınızda yolunuz açık, şansınız bol olsun.
çömezabla

New postby Sensen » Tue Jul 16, 2019 11:14 am

Sarcasm wrote:Herkese merhabalar. Foruma az önce üye oldum. Ancak uzun süredir takipteyim. Öncelikle verdiğiniz yararlı bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başvuru sürecinde oldukça yardımcı oldunuz. Öyle ki sormak istediğim tüm sorular zaten çoktan yanıtlanmış. Biz 21 Haziran tarihinde İzmir’den başvurduk. Ben reklam yazarıyım, eşim ise iç mimar. 3 yıldır İzmir’deki ofisimizden iç mimarlık alanında hizmet veriyorduk. Başvuru aşamasında danışmanlık şirketinden yardım almak istedik ama sanıyorum danışmanın kötüsü bizi bulu. Dolayısıyla da hiç yardımcı olmadı. Biz de yakın zamanda iş vizesi ile İngiltere’ye giden yakın arkadaşımızdan ve sizlerden aldığımız bilgiler ile iş planını kendimiz hazırladık. Gerekli tüm evrakları da aynı şekilde kendimiz topladık. İngiltere’ye daha önce gitmemiştik ama iç mimarlık alanında İngiltere’den ödüller aldık. Bu da başvurumuzu güçlendirdi diye düşünüyorum. Sonuç olarak dün e-posta geldi ama resmi tatil olduğu için pasaportlarımızı bugün teslim alabildik. Sonuç olumlu. Bizimle birlikte olumlu sonuç alan herkesi kutluyoruz. Sonucu olumsuz olanlar da lütfen üzülmesin, vakit kaybetmeden yeniden başvurun. Olumlu olacağına hiç şüphem yok. Yanıt bekleyenlere de bol şans diliyorum. Sevgiler...

Tebrikler süper haberler geliyor hep de olumlu geliyor maşallah. Bizim de randevumuz Cuma günü ve eşim üstünden başvurucaz o da mimar.
Bence hangi danışman olduğunu yazın. Hem çalışmak isteyenler birdahaki düşünsün hem de o danışman kendini düzeltsin
Sensen

New postby rimednac » Tue Jul 16, 2019 11:59 am

Sermaye kismimiz biraz degisik oldugu icin acikliyorum. Biz 15000 usd sermayemizi altin olarak gosterdik. Kuyumcuya gidip 15000 usd parayi elden verdim. Eşime hemen enpara dolar hesabi actim. Kuyumcu Turk Lirasi Fatura Kesti ve Turk lirasini 15000 dolarin merkez bankasi kuruna denk gelicek sekilde Kesti. Finansal aciklamamiza merkez bankasi kuru xxx turk lirasi xxx lira karsiligi 15.000 dolar xxxx gram altin sonucu şu banka dekontuyla dolar olarak bize geldi dedik. Dolar yapma sebebim zaten dolarda olan parami bozdur tekrar al vs ugrasmak istememdi. Bu yolu denemek isteyenler kuyumcunun guvenilirligine dikkat etsinler cunku dolar transferinde swift islemi 1 gun surdu bizde farkli bankalardi. swift sonradan iptal ediliyormu bilmiyorum. Fakat senelerdir gorustugum esnaf oldugu icin sorun yaratmadim.
Araba satma yolu bu yola gore daha eziyetli olucakti bu sebeple bunu denedim.

Diger farkli konu su esimin cv sinde tek 1 referans vardi tr de ve 1 tanede toplam referans mektubu vardi tr den. ben dependant olarak kendime ait hicbir banka hesabiyla ilgili hicbirsey koymadim.
Last edited by rimednac on Tue Jul 16, 2019 12:35 pm, edited 1 time in total.
rimednac

New postby tprkdnz » Tue Jul 16, 2019 1:04 pm

Herkese merhabalar. Foruma yeni üye oldum, çok faydalı bir forum olmuş emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bir çok bilgiye buradan ulaştım. Kısmetse Cuma günü başvuruya gideceğim ailemle birlikte. visa4uk den herşeyi eksiksiz doldurup comfirmation mailinde aldım fakat register for commercial partner sekmesi siyah ve tıkladığımda TLS contact a yönlendiriyor ve asistan hizmeti satmaya çalışıyor. Benim evraklarım hazır ve asistan hizmeti almadan kendim yüklemek istiyorum önerisi olan varmıdır? asistan hizmeti almalımıyım veya almadan kendim yüklemelimiyim? Kendim yüklemek istediğimde nereden yükleyeceğimi bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilcek arkadaşlar varsa sevinirim. iyi günler
tprkdnz

New postby dcan » Tue Jul 16, 2019 1:29 pm

Merhabalar,
TLC contact tel ne ulaşamadım. İzmir den başvuruda başvuru ücreti alınıyormu acaba bilgisi olan varmı?Alınıyorsada ne kadar ve hangi aşamada alınıyor?ve dependant başvurusu içinde ayrıca alınıyormu? teşekkür ederim.
dcan

New postby çömezabla » Tue Jul 16, 2019 2:14 pm

dcan wrote:Merhabalar,
TLC contact tel ne ulaşamadım. İzmir den başvuruda başvuru ücreti alınıyormu acaba bilgisi olan varmı?Alınıyorsada ne kadar ve hangi aşamada alınıyor?ve dependant başvurusu içinde ayrıca alınıyormu? teşekkür ederim.

Merhaba,
İzmir kişi başı 55 GBP başvuru ücreti alıyor. Randevu alırken online kredi kartı ile ödüyorsunuz. Ayrıca kendiniz online başvuru sırasında evraklarınızı kendiniz taramazsanız kişi başı 165 TL tarama ücretini randevuda kredi kartı ile ödüyorsunuz. Pasaportunuzun adresinize gönderilmesini isterseniz bunun için de ayrı bir ücret var. Biz de bu sebeple başvurumuzu Bursa’dan yaptık. Evraklanızı kendiniz tararsanız hiçbir ücret yok. Bol şans.
çömezabla

New postby dcan » Tue Jul 16, 2019 2:23 pm

çömezabla wrote:
dcan wrote:Merhabalar,

Merhaba,
İzmir kişi başı 55 GBP başvuru ücreti alıyor. Randevu alırken online kredi kartı ile ödüyorsunuz. Ayrıca kendiniz online başvuru sırasında evraklarınızı kendiniz taramazsanız kişi başı 165 TL tarama ücretini randevuda kredi kartı ile ödüyorsunuz. Pasaportunuzun adresinize gönderilmesini isterseniz bunun için de ayrı bir ücret var. Biz de bu sebeple başvurumuzu Bursa’dan yaptık. Evraklanızı kendiniz tararsanız hiçbir ücret yok. Bol şans.

Çok teşekkür ediyorum cevabınız için.başka bir şehirden yapmak daha mantıklıymış gerçekten
dcan

New postby thsn2304 » Wed Jul 17, 2019 6:13 am

Sensen wrote:bir sonraki postta arkadaş yanıt verdi. Aile üyeleri ayrı ayrı randevu alınması lazımmış, onu soracaktım. Teşekkürler bugün başvuruyu bitirdim cuma günü evrakları teslim edip bekleyeceğiz artık.

Cuma İstanbul mu? Saat kaçta? Bizim de Cuma randevu[/quote]

merhabalar, ara ara giriyorum siteye o yüzden geç yanıtlar için herkesten özür diliyorum. Cuma saat 11:45'de profiloda tls contact ofisi
thsn2304

New postby edgotte » Wed Jul 17, 2019 9:50 am

merhaba, olumlu sonuç alan arkadaşlar gidiş tarihlerini ne zaman göstermişlerdi acaba? Erken açıklanması gidiş tarihinin yakınlığına göre olabilir mi acaba diye soruyorum. Biz 28 haziran'da başvurduk. Gidiş tarihini 6 eylül gösterdik.
edgotte

New postby Fiddisback » Wed Jul 17, 2019 10:23 am

yigitrader wrote:Merhaba süreç netlik kazandıkça sanırım insanın kaygı ve endişeleri de tavan yapıyor. Güncel durumda başvuru için gerekli finansal koşulları sağladım ancak aklımı kurcalayan bir kaç soru var.
ECAA başvurusunu kendi üzerimden yapacağım ve ayrıca 4 yıllık birlikteliğim için de partner visa başvurusunda bulunacağız. Ben 16k Pound gösterebilirim hesapta, bu tutar sizce yeterli bulunur mu? Partnerimin hesabında 5k Pound kadar birikimi var ancak onun hesabında olmasının değerlendirme açısından bir önemi yok, bu nedenle o tutarı da kendi hesabıma dahil ederek başvuru yapmam mantıklı olur mu? Yoksa son zamanlarda özellikle IR35 belirsizliği nedeniyle artan riski değerlendirerek olumsuzu düşünüp o tutarı yanımıza alalım ve aksi bir durumda o tutarı fatura keserek orada iş yaptık diyerek mi gösterelim? ve bu başvuru sürecinde Partner visa başvurusunda bulunan kişinin süreci nasıl ilerliyor? yani 2 miz adına başvuru yapıp ben bir ton döküman sağlarken onun da sağlaması beklenilen herhangi bir hesap dökümü, belge vb. şeyler var mıdır?

Merhaba,

Şahsi fikrim, 5K pound partnerinizin hesabında kalsın; ama başvuru sırasında bir dilekçeyle kendisi bu paranın da şirket + oradaki yaşamınızda kullanılmak için size hibe edildiğini, bir beklenti olmadığını açıklasın.

Bir de sık gördüğüm bir yaklaşım var. Sanki Ankara Anlaşması başvurusu, şirketi açma, bir yılın sonunda uzatma başvuru toptan aynı şeymiş gibi anlaşılıyor. Değil. Yani, başvurunuzu o sıradaki şeye göre değerlendiriyorlar. 1 yılın sonunda uzatma başvurusunda o 1 yılınıza bakıyorlar. 'Siz 5k ekstra para var şirkette, ama onu koymamışsınız' deme ihtimalleri çok düşük yani uzatma başvurusu sırasında.

Zaten bir kez buraya geldikten sonra neye ne kadar para gidecek, nasıl olacak vs. gerçeklere göre çok değişkenlik gösteriyor. Örneğin biz ikinci kez yaşamaya geliyor olmamıza rağmen, Londra'da henüz ülkeye yeni gelmişken ev kiralamanın bordro, İngiltere banka hesap dökümleri vs. olmadığı için çok zor olacağını ve bu yüzden kefil veya 6 aylık peşin kira isteyeceklerini akıl edememiştik ve haliyle en baştan tüm planları değiştiren büyük bir mali değişkenle karşılaşmıştık.

Diyeceğim o ki, iş planında her şeyin yeteceği kadar para gösterin; ama ekstra para ve varlıklarınızı da kullanmak zorunda kalabileceğinizi hesaba katın.
Fiddisback

New postby barkim » Wed Jul 17, 2019 3:14 pm

thsn2304 wrote:
Sensen wrote:bir sonraki postta arkadaş yanıt verdi. Aile üyeleri ayrı ayrı randevu alınması lazımmış, onu soracaktım. Teşekkürler bugün başvuruyu bitirdim cuma günü evrakları teslim edip bekleyeceğiz artık.

Cuma İstanbul mu? Saat kaçta? Bizim de Cuma randevu

merhabalar, ara ara giriyorum siteye o yüzden geç yanıtlar için herkesten özür diliyorum. Cuma saat 11:45'de profiloda tls contact ofisi[/quote]

bende başvuru yapmayı düşünüyorum ancak bilgilerim buradan okuduklarımla sınırlı. Tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler.
barkim

New postby çömezabla » Wed Jul 17, 2019 3:21 pm

barkim wrote:
thsn2304 wrote:

Cuma İstanbul mu? Saat kaçta? Bizim de Cuma randevu

merhabalar, ara ara giriyorum siteye o yüzden geç yanıtlar için herkesten özür diliyorum. Cuma saat 11:45'de profiloda tls contact ofisi

bende başvuru yapmayı düşünüyorum ancak bilgilerim buradan okuduklarımla sınırlı. Tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler.[/quote]

Tabi ki hepimiz yardımcı olmaya çalışırız ancak çok genel bir soru olmuş. Neleri öğrenmek istediğinizi yazarsanız her birimiz tecrübelerimizi aktarırız.
çömezabla

New postby Peresiades » Wed Jul 17, 2019 6:40 pm

Son durum şöyle...
Türkiye'den başvuranlar:

@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@topesto 31 Mayıs Sonuç Olumlu 2 Temmuz (32 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ Ekin-cagla 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 2 Temmuz (29 Gün)
@defci20 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ereneren 12 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 4 Temmuz (22 Gün)
@bnt 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@oknglc 14 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@okayaturan 17 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 8 Temmuz (21 Gün)
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 9 Temmuz (21 Gün)
@rimednac 20 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 15 Temmuz (25 gün)
@Sarcasm 21 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 15 Temmuz (24 gün)
@galacos 24 Haziran İstanbul
@Peresiades 26 Haziran İstanbul
@comezabla 3 Temmuz Bursa
@Gauke 5 Temmuz Bursa

İngiltere'den güncel başvuru olmadığı için kaldırdım.
Peresiades

New postby Sensen » Thu Jul 18, 2019 7:29 am

Peresiades wrote:Son durum şöyle...
Türkiye'den başvuranlar:

@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@topesto 31 Mayıs Sonuç Olumlu 2 Temmuz (32 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ Ekin-cagla 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 2 Temmuz (29 Gün)
@defci20 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ereneren 12 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 4 Temmuz (22 Gün)
@bnt 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@oknglc 14 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@okayaturan 17 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 8 Temmuz (21 Gün)
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 9 Temmuz (21 Gün)
@rimednac 20 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 15 Temmuz (25 gün)
@Sarcasm 21 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 15 Temmuz (24 gün)
@galacos 24 Haziran İstanbul
@Peresiades 26 Haziran İstanbul
@comezabla 3 Temmuz Bursa
@Gauke 5 Temmuz Bursa

İngiltere'den güncel başvuru olmadığı için kaldırdım.

Elinize sağlık kim yapacak listeyi diye düşünüyordum :) 24 Haziran bugün yarın gelir
Sensen

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü