Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Wed Jan 13, 2021 10:43 am

ozenc_y wrote:Son zamanlarda Manchester havalimanına inenlerin çok ciddi sıkıntı yaşadıklarını duyuyorum. Memurlar tarafından saatlerce sorgulananlar, ülkeye alınmayıp geri gönderilenler... Bence oraya gidecek arkadaşlar bir daha düşünsün, en azından başka şehre inip trenle filan geçilebilir.

Eger BRP expire olmussa geri gönderilmeleri doğal. Bunun disinda saatlerce sorgulanma konusunu duymadım cevremden. Eğer vize varsa, belgeler tamamsa ve valizde şüpheli birsey yoksa durup dururken sırf Turk pasaportu diye gorevli saatlerce sorgulama yapıp ayrimcilik yapmaz ama yaklaşık 10 - 15 dakika ekstra sorular sorabilir ki bu doğal.
orduevi

New postby eagle8989 » Tue Jan 19, 2021 8:44 am

Arkadaşlar merhaba ben 5 ekimde istanbulda bsşvurdum ancak herhangi bir dönüş olmadı. İlaveten tls contact takip uygulaması verdiler o da çalişmiyor. Ekim ayında başvurupta geri dönüş alan oldu mu bilgi verebilirmisiniz? Tşk
eagle8989

New postby anfield06 » Fri Jan 29, 2021 2:17 pm

eagle8989 wrote:Arkadaşlar merhaba ben 5 ekimde istanbulda bsşvurdum ancak herhangi bir dönüş olmadı. İlaveten tls contact takip uygulaması verdiler o da çalişmiyor. Ekim ayında başvurupta geri dönüş alan oldu mu bilgi verebilirmisiniz? Tşk

merhaba,
ümidinizi kırmak gibi olmasın ama eylül ayının yarısı ve ondan sonraki ayların kontrolleri türkiye'den başuru yapıldıysa abu dhabiye gidiyor. Buradan kabul çıkma olasılığı dosyanız ne kadar tam olursa olsun yok denecek kadar. Hesabında kaynağı belli yeterli para, sgk uyumu mesleğini bile icra ediyor olsan red geliyor bunun nedeni aşırı derecede başvuru gelmesi (bu gelen başvurularda sahte evrak çok olması diploma, sgk, finansal vs. ingiltere de yaşama tecrübeme dayanarak söylüyorum ingilizler sahtecilik konusunda çok önemli yaptırımarı vardır. Bu nedenle buna tepki ermeleri ve mülakatlar yapmaları gerekirse) ve bir an önce ab olayı bittiğinden bu işten kurtulunmak istenmesi, yeni göç politikasının entegrasyonunun bir an önce yapılması. İlave olarak pandemi koşulları var. Hani son aylarda yapılanlara nerdeyse tamamen red verilmesi bu nedenlerden. Ekim ayı yavaş yavaş geliyor sizinkide önmümüzdeki 2 hafta içinde gelir gibi duruyor ama dedğim gibi red olma ihtimali yüksek (dosyayı bilmesemde %99 gözüküp red alanlardan ötürü)
anfield06

New postby ihatevisa » Mon Feb 15, 2021 2:48 pm

Bu Ankara Anlasmalarini sikintiya sokacaklar iyice milleti canindan bezdirecekler anlasilan. Herkes icin hayirlisi ne ise o olsun.
ihatevisa

New postby londradasu » Fri Feb 19, 2021 8:38 am

Merhaba,
Ankara Antlasmasi vizesine 16 Aralikta apar topar basvurdum tek kisi olarak ve 2 gun once olumlu mail geldi. Keep My Passport hizmeti satin almistim o yuzden TLSContact'e gidip vizemi bastiracagim fakat gitmeyi erteleyebilir miyim yaza kadar?
Sizin vizeniz geldiginde ne kadar ay zaman vermislerdi Ingiltere'ye giris yapmak icin?
Tech sektorundeyim ve Turkiye'de evden calisiyorum, daha oncesinde Amerika'da ve Fransa'da calistim, dolayisiyla pandemi ve kis ortasinda gitmek istemiyorum. Londra'da durumlar nasil (is, sosyal hayat vs.)? Yardimlariniz icin tesekkur ederim.
londradasu

New postby orduevi » Fri Feb 19, 2021 1:45 pm

londradasu wrote:Merhaba,
Ankara Antlasmasi vizesine 16 Aralikta apar topar basvurdum tek kisi olarak ve 2 gun once olumlu mail geldi. Keep My Passport hizmeti satin almistim o yuzden TLSContact'e gidip vizemi bastiracagim fakat gitmeyi erteleyebilir miyim yaza kadar?
Sizin vizeniz geldiginde ne kadar ay zaman vermislerdi Ingiltere'ye giris yapmak icin?
Tech sektorundeyim ve Turkiye'de evden calisiyorum, daha oncesinde Amerika'da ve Fransa'da calistim, dolayisiyla pandemi ve kis ortasinda gitmek istemiyorum. Londra'da durumlar nasil (is, sosyal hayat vs.)? Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Hayırlı olsun vize. Suan tum U.K. de sokağa çıkma kisitlamalari var. Dukkanlar zaten kapali. Yollar boş. IT alanında kontrati olanlar daha çok evden calisiyorlar. Nisan'daki IR35 kurallarini okumanızı tavsiye ederim.

Vize erteletme hakkında bilgim yok ancak vize alindiktan 1 ay icinde U.K.'e girmek gerekiyor. Aksi halde vize yanar. BRP vize basımından 1 ay icinde alınmak zorunda.
orduevi

New postby prego » Sun Mar 28, 2021 11:59 am

Arkadaşlar merhaba, umarım herkes iyidir.

2020 Haziran ayında AA başvurum kabul edildi, 3 aylık giriş süremde giriş yapamadım UK'ye, BRP kartımı alamadım haliyle ve bugün itibariyle vize geçerlilik için kalan gün sayım 87
Yıllardır hayalimi süsleyen UK'de yaşamak için pandemi, uçuş yasakları vs derken kısıtlı sürem kaldı. Bu süre içinde pasaportumu da yeniledim geçerlilik süresi bitmeye yakın olduğu için.

Hemen başvuru yapıp gidip kalabildiğim kadar kalıp, uzatma için başvurduğumda kısıtlamalar olduğu dolayısıyla uzatma alırım diye düşünüyorum ama sizlerin yorumunu merak ettim bu konuda. Vignette transfer için tekrar başvuru yapsam sürem az kaldığı için red verirler mi acaba?
prego

New postby mrcakir » Sun Mar 28, 2021 4:46 pm

prego wrote:Arkadaşlar merhaba, umarım herkes iyidir.

2020 Haziran ayında AA başvurum kabul edildi, 3 aylık giriş süremde giriş yapamadım UK'ye, BRP kartımı alamadım haliyle ve bugün itibariyle vize geçerlilik için kalan gün sayım 87
Yıllardır hayalimi süsleyen UK'de yaşamak için pandemi, uçuş yasakları vs derken kısıtlı sürem kaldı. Bu süre içinde pasaportumu da yeniledim geçerlilik süresi bitmeye yakın olduğu için.

Hemen başvuru yapıp gidip kalabildiğim kadar kalıp, uzatma için başvurduğumda kısıtlamalar olduğu dolayısıyla uzatma alırım diye düşünüyorum ama sizlerin yorumunu merak ettim bu konuda. Vignette transfer için tekrar başvuru yapsam sürem az kaldığı için red verirler mi acaba?

Sorunuza bu forumdaki kimse net bir cevap veremez, sadece konuyla ilgili fikir yurutebilir. Diyelim ki birisi red verirler dedi, ne yapacaksiniz basvurmayacak misiniz? Madem ki yillardir hayallerinizi susleyen bir konu, buraya yazmak yerine ne islem yapmaniz gerekiyorsa onu yapin. Sonucta bu islemi yapinca birsey kaybetmeyeceksiniz...
mrcakir

New postby exeman » Mon Mar 29, 2021 12:27 am

Rahatlığınız takdire şayan. Haziran ve sonrası 3-4 ay boyunca hem pandemi yavaşlamıştı, hem de hava trafiği açıktı. Karantina bile yoktu.

Red vermeseler bile BRP geçerlik süresinden önce vize çıkmayabilir. Bu durumda da oturum hakkınız bitmeden uzatma için başvuru yapamamış olursunuz. Her türlü riskli. Ama bence sizin gelmeye pek niyetiniz yok. Uzatma alsanız bile zorluk çekersiniz buralarda. Benden söylemesi.
exeman

New postby newlondoners2020 » Sun Apr 04, 2021 1:48 pm

Merhabalar,
Brp almanız gereken sürede giriş yapamamanız sebebi ile şu an süre uzatımı isteseniz bile çok çok az bir zamanınız kaldığı için şahsen ben yenileme yapacaklarını düşünmüyorum. İlk 1 yıl sonunda uzatma başvurusunda minimum 180 gün - 6 ay UK'de bulunma şartını da sağlayamıyorsunuz zaten. Durumunuzun %99 negatif göründüğünü düşünüyorum ne yazık ki ama yine de ne olacağı belli olmaz, homeoffice'e bir yazı yazın , bakalım ne diyecekler. Bol şans.
newlondoners2020

New postby Slimshady18 » Mon Apr 26, 2021 4:36 am

Ingiltere den TIER 4 uzerinden 31 Aralik ta Ankara basvurdum online. 17 Subatta randevuya gittik. Sonuc sizce ne zaman gelir.
Slimshady18

New postby nigne » Wed May 12, 2021 9:51 pm

Merhabalar,

Ankara anlaşması vizesine 31 Aralık öncesi başvurdum. 18 Şubatta belgeleri teslim ettim. Geçtiğim hafta pasaportu teslim aldım. Belki de alan en son kişilerden biriyim :).

Şu an TR de büyük bir kurumsal şirkette finans kısmında müdür olarak çalışıyorum. 11 yıllık bir deneyimim var. ACCA sertifikasını (uluslararası olan) almak için sınavlara giriyorum. 2 sınavı verirsem sertifikayı almış olacağım. Ingiltere de hemen hemen tüm finans işlerinde istenilen bir sertifika.

15 Temmuz' a kadar BRP yi alıp şirketi kurmam gerekiyor.

IR35 ile ilgili bilgi sahibiyim. Londra için Reed.com ve Linkedin üzerinden ilanlara baktığımda outside of IR35 olan çok az kontratlı iş olduğunu görüyorum. Yerleşip uygun bir iş bulma ihtimalimin düşük olduğunu düşünmeye başladım.

Özellikle benim gibi finans alanında yerleşip iş bulan varsa deneyimini paylaşabilir mi? Destek olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler olsun.

Sevgilerimle.
nigne

New postby yilmaz » Mon May 17, 2021 12:27 pm

Benzer olarak IT alanında aynı sorun mevuct(tonla iş var ve hiçbirisine beni IR35 dan dolayı almadılar.), tavsiyem daha az ücret talep ederek sabırlı olmanız ilk yıl için hiçbir bekletiye sahip olmadan sadece vizenizin gerekliklerini yerine getirmenizi hedeflemek mantıklı olacaktır. İngilizcenizin iyi olması gerekiyor, genelde local insanlarla çalışmaya çalışın işleriniz zamanla katlanarak artacaktır. Eşiniz varsa onun çalışma hakkını kullanmasını teşvik edebilirsiniz.

nigne wrote:Merhabalar,

Ankara anlaşması vizesine 31 Aralık öncesi başvurdum. 18 Şubatta belgeleri teslim ettim. Geçtiğim hafta pasaportu teslim aldım. Belki de alan en son kişilerden biriyim :).

Şu an TR de büyük bir kurumsal şirkette finans kısmında müdür olarak çalışıyorum. 11 yıllık bir deneyimim var. ACCA sertifikasını (uluslararası olan) almak için sınavlara giriyorum. 2 sınavı verirsem sertifikayı almış olacağım. Ingiltere de hemen hemen tüm finans işlerinde istenilen bir sertifika.

IR35 ile ilgili bilgi sahibiyim. Londra için Reed.com ve Linkedin üzerinden ilanlara baktığımda outside of IR35 olan çok az kontratlı iş olduğunu görüyorum. Yerleşip uygun bir iş bulma ihtimalimin düşük olduğunu düşünmeye başladım.

Özellikle benim gibi finans alanında yerleşip iş bulan varsa deneyimini paylaşabilir mi? Destek olabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler olsun.

Sevgilerimle.
yilmaz

New postby Slimshady18 » Thu May 20, 2021 12:26 am

Teşekkürler olsun.

Sevgilerimle.

Nigne sana birkac sorum olacak.
1- basvurunu TR den mi UK den mi yaptin
2- TR den ise dosyani neresi okumus. UK den ise hangi vize turunden gecis yaptin?
Slimshady18

New postby nigne » Fri May 28, 2021 8:15 pm

Merhaba Slimshady18,
1- Vizeye TR den başvurdum.
2- Dosyamı neresi okudu bir bilgim yok açıkçası.

Slimshady18 wrote:

Teşekkürler olsun.

Sevgilerimle.

Nigne sana birkac sorum olacak.
1- basvurunu TR den mi UK den mi yaptin
2- TR den ise dosyani neresi okumus. UK den ise hangi vize turunden gecis yaptin?
nigne

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü