Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Metinhld » Thu Dec 21, 2017 10:52 am

kumru wrote:@Metinhld geçen hafta hangi gün teslim ettiniz? Vize merkezindeki görevli 6 iş gününden bahsetti ancak Noel öncesi yavaş ilerliyor garanti de veremiyorum dedi. Umarım uçak biletinizi etkilemeyecek şekilde alırsınız.

gecen hafta cuma vermistik, bugun pasaportlari aldik, 1 aylik vizeleri yapistirmislar, sevindik :) darisi herkesin basina.

BRPyi almak icin pasaportun yaninda bir de kagit veriyorlardi, onunla postoffice'e gidip brp yi almistim ben. zarfin icerisinden o cikmadi simdi. vize basvuru sitesinde "uk'e giris yaptiktan sonra adresinize gonderecegiz" gibi bir ifade var. dependant brp'lerini postoffice'den alma surecini bilenler anlatabilir mi, ne yapmamiz gerekiyor simdi?
Metinhld

New postby slnrd » Thu Dec 21, 2017 11:07 am

Metinhld wrote:
kumru wrote:@Metinhld geçen hafta hangi gün teslim ettiniz? Vize merkezindeki görevli 6 iş gününden bahsetti ancak Noel öncesi yavaş ilerliyor garanti de veremiyorum dedi. Umarım uçak biletinizi etkilemeyecek şekilde alırsınız.

gecen hafta cuma vermistik, bugun pasaportlari aldik, 1 aylik vizeleri yapistirmislar, sevindik :) darisi herkesin basina.

BRPyi almak icin pasaportun yaninda bir de kagit veriyorlardi, onunla postoffice'e gidip brp yi almistim ben. zarfin icerisinden o cikmadi simdi. vize basvuru sitesinde "uk'e giris yaptiktan sonra adresinize gonderecegiz" gibi bir ifade var. dependant brp'lerini postoffice'den alma surecini bilenler anlatabilir mi, ne yapmamiz gerekiyor simdi?

Tebrikler. Darisi basimiza.
slnrd

New postby Brooks Was Here » Fri Dec 22, 2017 8:23 pm

Arkadaşlar, daha önce red yediğim için şimdi ince eleyip sık dokuyorum. o yüzden çok mühim bir konuda sorum var.

-daha önce türkiye'de öğrencilik yaptığı sürede banka hesabı açmış ve orada 10 bin usd parası olan yabancı uyruklu ve yurtdışında yaşayan bir arkadaşım var bu bu parayı bana gönderecek. ve ben bu parayı hibe olarak almak istemiyorum.

sorum şu. bu parayı en makul şekilde kendi hesabıma nasıl alabilirm? freelance bir hizmet verdim desem bu kadar bedelli bir iş göstermem zor. Fatura keseyim desem şirketim yok, bir firmada çalışanım.

Sizde en makul ve akıllı şekilde nasıl gösterebilirim?
Brooks Was Here

New postby rbayrakoglu » Fri Dec 22, 2017 11:23 pm

Arkadaşlar, bu bu başlığın tüm sayfalarını okumuşumdur. BP yazımı yapıyorum. Yazımın sonuna geldim. Herkesin meşhur referans planı, DİNCER in planı üzerinden yürüyorum. Ama başka birçok Bplan larda okudum. Sorum şu; yıllık 30K ciro tahmini kazanç ile sole Trader için emeklilik sigortası Class 2+Class 4 yaklaşık 2K üzeri tutuyor. Dinçer in Bplanında bunu göremedim. Bplanda Siz bu emeklilik sigortasını siz neler yaptınız.
rbayrakoglu

New postby orduevi » Sat Dec 23, 2017 12:09 pm

Brooks Was Here wrote:Arkadaşlar, daha önce red yediğim için şimdi ince eleyip sık dokuyorum. o yüzden çok mühim bir konuda sorum var.

-daha önce türkiye'de öğrencilik yaptığı sürede banka hesabı açmış ve orada 10 bin usd parası olan yabancı uyruklu ve yurtdışında yaşayan bir arkadaşım var bu bu parayı bana gönderecek. ve ben bu parayı hibe olarak almak istemiyorum.

sorum şu. bu parayı en makul şekilde kendi hesabıma nasıl alabilirm? freelance bir hizmet verdim desem bu kadar bedelli bir iş göstermem zor. Fatura keseyim desem şirketim yok, bir firmada çalışanım.

Basvurunu geciktir. Parayi 5 e bol. Her ay $2000 yatirilsin bankana. Freelance yaptim diyebilirsin bu sekilde. Aylık $2000 makul.
orduevi

New postby Brooks Was Here » Mon Dec 25, 2017 12:00 pm

Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim.

Aslında ilk alternatif olarak bu dediğin aklıma geldi ancak o da çok büyük zaman kaybı demek. Zaten ilk başvuru-red sürecim 6 ayı aldı, şimdi tekrar aynı zamanı harcamak istemiyorum.

Buna alternatif olarak, kuyumcudan "altın bozurma" fişi alsam 10 bin usdlik,nasıl olur sence?

orduevi wrote:
Brooks Was Here wrote:Arkadaşlar, daha önce red yediğim için şimdi ince eleyip sık dokuyorum. o yüzden çok mühim bir konuda sorum var.

Basvurunu geciktir. Parayi 5 e bol. Her ay $2000 yatirilsin bankana. Freelance yaptim diyebilirsin bu sekilde. Aylık $2000 makul.
Brooks Was Here

New postby sibely » Mon Dec 25, 2017 12:36 pm

@Brooks Was Here
Bunu daha önce ben düşünemediğim için şu an dövünüyorum. Bence süper fikir. Farklı düşünen var mı? Bana mantıklı geldi ama belki birilerine saçma gelir...
sibely

New postby Brooks Was Here » Mon Dec 25, 2017 12:45 pm

sibely wrote:@Brooks Was Here
Bunu daha önce ben düşünemediğim için şu an dövünüyorum. Bence süper fikir. Farklı düşünen var mı? Bana mantıklı geldi ama belki birilerine saçma gelir...

Bu bana ait bir fikir olsa ben de çok bel bağlamazdım ama hali hazırda UK'de olup bu yöntem ile belge gösterenler olduğunu duydum. Hatta avukatların tavsiyesi üzerine yapmışlar bunu
Brooks Was Here

New postby Leo » Sat Dec 30, 2017 10:24 pm

Selam arkadaşlar,
Türkiye'den yapılan 1 yıllık ilk başvurularda son durum nedir?
Başvuran ya da bilgisi olan arkadaşlar, ne kadar sürede çıktığına dair bilgi verebilir mi?
Teşekkürler
Leo

New postby kumru » Mon Jan 01, 2018 10:15 pm

Merhabalar,

Olumlu sonucu noelden sonra aldik, kosturmacadan daha once yazamadim. Ozetlemek gerekirse 9 Ekim'de Istanbul'dan dependantli basvuru yaptik (Asil basvuru sahibi esim). Pass back servisinden yararlandigimiz icin surec biraz uzayinca pasaportlarin vize basilmis sekilde hazir olmasi noel tatili sonrasini, 27 Aralik tarihini buldu. 1 aylik vize 21 Aralik 2017- 20 Ocak 2018 tarihleri arasinda.

9 ekim Pazartesi Basvuru- Istanbul
12 Aralik Sali- decision made pasaportlarinizi getirin e-postasi
18 Aralik Pazartesi- Pasaportlarin TLS'e teslim edilmesi
27 Aralik Carsamba - Pasaportlarinizi teslim alabilirsiniz e-postasi

28 Aralik persembe aksami Londra'ya geldik ve yeni yila Londra'da girdik:) Umarim paylastigim tarihler size biraz fikir vermistir.
Last edited by kumru on Tue Jan 02, 2018 6:43 pm, edited 1 time in total.
kumru

New postby Leo » Tue Jan 02, 2018 8:16 am

@kumru
Detaylı cevabın için teşekkürler. 2 ay gibi bir sürede çıkıyor o zaman sonuçlar.
Olumlu sonucun içinde tebrikler, hayırlı olsun. Bundan sonra ki süreçte de başarılar dilerim.
Leo

New postby slnrd » Tue Jan 02, 2018 8:31 am

Tebrikler! @kumru

Kasım ayında Türkiye'den başvuru yapan var mı? Yapıp da cevap alan var mı?
slnrd

New postby Denizkumgunes » Tue Jan 02, 2018 10:06 am

slnrd wrote:Tebrikler! @kumru

24 Kasım'da başvurdum, cevap bekliyorum. Büyük ihtimalle Ocak ayı sonlarında haber gelir. Bu aralar 2 ayda dönüyorlar gibi görünüyor.
Denizkumgunes

New postby slnrd » Tue Jan 02, 2018 10:36 am

Denizkumgunes wrote:

24 Kasım'da başvurdum, cevap bekliyorum. Büyük ihtimalle Ocak ayı sonlarında haber gelir. Bu aralar 2 ayda dönüyorlar gibi görünüyor.

biz de 20 Kasım'da yaptık başvurumuzu. Beklemedeyiz. Sadece araya giren Noel ve yeni yıl tatilleri süreci biraz uzatabilir diye endişe ediyorum. Umarım hızla cevap alırız.
slnrd

New postby Leo » Tue Jan 02, 2018 10:45 am

slnrd wrote:
Denizkumgunes wrote:

biz de 20 Kasım'da yaptık başvurumuzu. Beklemedeyiz. Sadece araya giren Noel ve yeni yıl tatilleri süreci biraz uzatabilir diye endişe ediyorum. Umarım hızla cevap alırız.

Süreç 2 ay civarı ilerliyor anlaşılan. Tatiller gecikme olarak 2-3 gün kadar etkiler sanırım.
Ocak sonuna doğru sonuçlarınız gelir inşallah.
Leo

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü