Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby weston78 » Sun Aug 06, 2017 8:34 am

Herkese merhaba,

Biz de cuma günü olumlu sonucumuzu, pasaportlarımızı aldık.

20 Ağustos gibi gitmeyi planlıyoruz.

@voyager86, biz red almamıştık. Ben red alanların sorularına yorum yapmıştım. Umarım sizin icin dehersey yolunda gider.

Biz yenibirhayat ile çalıştık. Cok memnun kaldık.

Görüşmek üzere
weston78

New postby inka » Sun Aug 06, 2017 9:05 am

weston78 wrote:Herkese merhaba,

Biz de cuma günü olumlu sonucumuzu, pasaportlarımızı aldık.

20 Ağustos gibi gitmeyi planlıyoruz.

@voyager86, biz red almamıştık. Ben red alanların sorularına yorum yapmıştım. Umarım sizin icin dehersey yolunda gider.

Biz yenibirhayat ile çalıştık. Cok memnun kaldık.

Görüşmek üzere

Öncelikle hayırlı olsun. Hangi şehirde yaşamayı düşünüyorsunuz? Sektör ne idi? Kafamda deli sorular ;) Bir de başvuru tarihiniz neydi?
inka

New postby Voltran » Sun Aug 06, 2017 10:42 am

Herkese merhaba,

Olumlu cevap alan tüm arkadaşları tebrik eder, iyi şanslar dilerim. Benim gibi olumsuz cevap alanlar çalışmaya devam..

Tüm forumu okudum ve daha önce değinilmemiş bir konuda yardımınızı rica ederim.

Red sebeblerine itiraz etmeyi, olmazsa da tekrar başvuru yapmayı düşünüyorum. Ancak benim Ingiltere'ye yerleşebileceğim tarih Türkiyedeki işimden dolayı (her zaman) Temmuz. Buna göre bekleyip, Nisan da başvursam tekrar red almam durumunda bir yıl daha kaybederim.

Red cevabına itiraz ederken gidebileceğim tarihi değiştirebilir miyim? (Örneğin Temmuz 2018)

Veya şirket faaliyet başlangıcının Temmuz 2018 olması gibi bir seçeneğimiz var mıdır? (Red veya yeni başvuru için)

Farklı bir öneriniz varsa da çok sevinirim.
Voltran

New postby hakankaya2020 » Sun Aug 06, 2017 3:41 pm

@voltran
bildiğim kadarı ile en fazla 3 ay sonrasına vize başlangıcı isteyebiliyorsunuz.
Administrative review yaparken sonuna vizemin şu tarihte başlamasını istiyorum diye 3 ay içinde bir tarihi ekleyebilirsiniz, ama bu yine temmuz 2018 olmayacaktır.
Zor bir durum,
temmuz dışında şansınız yok ise bence administrative review yapın, olumluya dönerse seneye tekrar başvuru yaparken, daha önce vize aldığınız ama süreç beklediğinizden uzun sürdüğü için planlamanızı yapamadığınızı ve işyeriniz ile sözleşmenizden dolayı o tarihte gidemediğiniz gibi nedenizi sunarak yeni başvurunuzda onay almanızı kolaylaştırmış olursunuz diye düşünüyorum.
hakankaya2020

New postby hakankaya2020 » Sun Aug 06, 2017 3:51 pm

@rbayrakoglu
mevcut bir şirkete ortak olarak başvuracaksanız, temelde iş planı değişmeyecektir. Sadece hali hazırda çalışan bir işletme olduğu için burada paylaşılanlar gibi yeni kurulan bir işletme değil çalışan, geçmiş yıllara ait verileri olan ve bundan sonraki hedefleri yer alan bir iş planı olacak.
Aslında sıfırdan kurulacak işletme iş planlarına göre işiniz daha kolay.
Başvuru formunuzda yeni işletme kurmak değil mevcut business a join yapacağınızı ortaya koymanız yeterli olacak.
İş planını da, company ve management kısımlarında ise mevcut ortaklık yapısı ve sizin katılımınızla oluşacak durumu, kimin hangi görevi alacağı, özellikle sizin şirketteki pozisyonunuz, katacağınız katkı gibi unsurlara değinmeniz yeterli olacaktır.
Bunun dışında diğer kısımlar değişmeyeceği için farklı bir iş planı örneği aramanıza gerek kalmadan ilerleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
hakankaya2020

New postby rbayrakoglu » Sun Aug 06, 2017 4:25 pm

hakankaya2020 wrote:@rbayrakoglu
mevcut bir şirkete ortak olarak başvuracaksanız, temelde iş planı değişmeyecektir. Sadece hali hazırda çalışan bir işletme olduğu için burada paylaşılanlar gibi yeni kurulan bir işletme değil çalışan, geçmiş yıllara ait verileri olan ve bundan sonraki hedefleri yer alan bir iş planı olacak.
Aslında sıfırdan kurulacak işletme iş planlarına göre işiniz daha kolay.
Başvuru formunuzda yeni işletme kurmak değil mevcut business a join yapacağınızı ortaya koymanız yeterli olacak.
İş planını da, company ve management kısımlarında ise mevcut ortaklık yapısı ve sizin katılımınızla oluşacak durumu, kimin hangi görevi alacağı, özellikle sizin şirketteki pozisyonunuz, katacağınız katkı gibi unsurlara değinmeniz yeterli olacaktır.
Bunun dışında diğer kısımlar değişmeyeceği için farklı bir iş planı örneği aramanıza gerek kalmadan ilerleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

bilgi için teşekkürler..
rbayrakoglu

New postby mkonj » Mon Aug 07, 2017 7:12 am

İyi günler bir süredir takip ediyordum, bizde 14 Haziranda başvurumuzu yaptık, merakla sonucu bekliyoruz.
mkonj

New postby Vivon » Mon Aug 07, 2017 11:17 am

Merhaba bgn sonucu aciklanaar var mi acaba?
Vivon

New postby degmesinyagliboya » Mon Aug 07, 2017 11:26 am

Arkadaslar,

Degerlendirme suresi 12 haftaya ciktigindan beri sadece dependant basvurusu yapmis olan kimse var mi aramizda? Esim icin basvuru yapacagiz ama bu surenin uzun olmasi kafamizi kurcaliyor.
degmesinyagliboya

New postby themag » Mon Aug 07, 2017 1:19 pm

Merhabalar,
İngiltere'de Ankara anlaşmasıyla gitmiş tanıdıklar var, aralarında benimle aynı sektörde olan bir kişi ve vatandaşlığa geçmiş olan bir kişi de var.
Bu kişilerden referans yazısı alıp başvuruya eklemenin bir faydası olur mu? olursa ne tarz bir yazı almak lazım?
Teşekkürler
themag

New postby korhan » Mon Aug 07, 2017 4:28 pm

Merhaba,

Bugün saat 4'de pasaportumu getirmemi istediler.

Başvuru Tarihim: 18 Mayıs
Danışman ile beraber çalıştım.

Normalde 18 Mayıs başvurusu için geçen hafta salı günü dönmeleri gerekiyordu. İlk başta red geleceğini düşündüm fakat bugün call center'larını aradığımda bir eksiklik olduğunu söylediler ve hemen hallediyoruz dediler. Telefonu kapattıktan 2 saat sonra pass collection mail'i geldi.

TLS'de hala bir değişiklik yok ve Application Tracking service check sisteminde hala numaram gözükmüyor. O yüzden manuel olarak arada kontrol etmenizi tavsiye ederim.
korhan

New postby Prudence » Mon Aug 07, 2017 5:00 pm

@korhan , Merhaba
Benim durumum da sizinki ile aynı . 11 mayısta başvurdum hala yanıt alamadım. Mail attım hem Tls e hem UKVI ye. Tls İstanbul a gittim. Başvurumun akıbetini öğrenemedim. Siz hangi numarayı aradınız.

korhan wrote:Merhaba,

Normalde 18 Mayıs başvurusu için geçen hafta salı günü dönmeleri gerekiyordu. İlk başta red geleceğini düşündüm fakat bugün call center'larını aradığımda bir eksiklik olduğunu söylediler ve hemen hallediyoruz dediler. Telefonu kapattıktan 2 saat sonra pass collection mail'i geldi.

TLS'de hala bir değişiklik yok ve Application Tracking service check sisteminde hala numaram gözükmüyor. O yüzden manuel olarak arada kontrol etmenizi tavsiye ederim.
Prudence

New postby bugra99 » Mon Aug 07, 2017 5:31 pm

Merhaba Arkadaslar,

Sizlerin bu forumda bilgilendirmesi sayesinde Ankara anlasmasina kendim basvurma karari aldim, ozellikle maddi nedenlerden dolayi. Her sey icin cok tesekkurler. Business Plan konusunda profosyonel yardim aliyorum bir tek. Su anda gereken evraklari topluyorum. Bir kac tane sorum olacak, bilgilendirebilirseniz cok sevinirim.

1) Son 6 aydaki banka islemlerini internet bankaciligindan indirip basvuruya koyabiliyor muyuz? Yoksa noterli yada bankadan memurun imzali verecegi orijinal belgeler mi olacak?

2) Basvurulara cevap gelmesi uzun surdugu icin, basvurudan red alinmazsa, banka islemlerini gosteren bilgileri tekrar istiyorlar mi? Yani basvuruya basvurduktan 2-3 ay sonra cevap gelirse yeniden banka bilgilerinimi isteyecekler? Sormamin nedeni, okuduguma gore is planinin disinda bankadaki islemlerden dolayi red almak ana nedenlerden biri. O yuzden basvurudan sonra tekrar o gunun tarihiyle son 6 ayin banka bilgilerini istiyorlarsa para cekme yatirma islemlerini tekrar aciklamak gerekecek.
bugra99

New postby korhan » Mon Aug 07, 2017 6:44 pm

00442034811736

Bu numara UK Immigration call center nosu. Gov.uk den de aynı numarayı bulabilirsiniz. Yalnız ücretli bu servis. Once kredi kartı bilgilerinizi girip (telefondan tuşlayarak) sonra operatöre bagliyorlar.. Dakikasına 1.35 GBP gibi bişey charge ediyorlar.

Prudence wrote:@korhan , Merhaba
Benim durumum da sizinki ile aynı . 11 mayısta başvurdum hala yanıt alamadım. Mail attım hem Tls e hem UKVI ye. Tls İstanbul a gittim. Başvurumun akıbetini öğrenemedim. Siz hangi numarayı aradınız.

korhan wrote:Merhaba,

korhan

New postby Emre » Mon Aug 07, 2017 7:05 pm

@bugra99

1) Bankacının imzalaması faydalı olur. Noter onayı falan gerekmiyor. Noterlik bir iş değil. Ben bankadan dökümleri çıkarttırıp, imzalatmıştım.

2) Hayır istemezler. Başvuru esnasında ne verdiysen o.
Emre

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü