Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby electronicdsb » Fri Sep 22, 2017 6:37 am

Merhaba

@bc_8 ve @pardus cevaplar icin tesekkur ederim. Ben 12 haftadan once cevap alan oldu mu diye merak ediyorum.

Ben 13 Eylul'de basvuru yaptim. ikinci basvurum. Sektor IT / Sistem

Selamlar
electronicdsb

New postby kemalsozuner » Fri Sep 22, 2017 9:35 am

Merhaba,
Keep my passport seçeneği nerede çıkıyor acaba?
Select Appointment Location seçeneği altında göremedim. Burada Standart (incl. priority) seçeneğini seçtikten sonra mı çıkıyor? Yoksa Pay for application bölümünde mi çıkıyor?

paskata wrote:Merhabalar,

Biz 30 Mayis'ta kendimiz hazirlik yaparak, basvuru yapmistik
Bugun vizeyi aldik.

Basvuru: 30 Mayis
Karar verildi, pasaportunuzu getirin (Passback): 10 Agustos
Pasaportu teslim etmemiz: 14 Agustos
Pasaportu teslim almamiz: 18 Agustos

Sermeyamiz, £ 6,000
Ilk yil gelir beklentimiz, £45,000 turnover, £11,000 kar seklindeydi

Herkese basarilar.

Basvuruyu yaptiktan sonra, asagidakini gondermistim:

paskata wrote:Merhabalar,

biz de bugun (30 mayis) basvuru yaptik. keep my passport servisini kullandik, pasaportumuzu vermedik. karar verildiginde mesaj alacakmisiz pasaportu bizden isteyen. pasaportu goturup birkac gun icinde, sonuc islenmis halde geri alacakmisiz.

b/plande asagidaki basliklara yer verdik:
1 Executive Summary
2 Background and Company Story
3 Management Summary
4 Marketing Strategy and Pricing
5 Market Analysis
6 Sales Strategy
7 Start Up Summary
8 Premises
9 Administration
10 Finances
11 Life Costs
12 References

Guzel sonuclanmasini umuyoruz herkes icin.
kemalsozuner

New postby bc_8 » Fri Sep 22, 2017 10:21 am

Benim demek istediğim Ucuz Pahalı olması değildi , İngiltere pazarına girerken buradan aldığın finansal güç ile rakiplerinden daha ucuza hizmet verebileceğindi yani satış strateji kurgusundan bahsediyorum

rotanorthampton wrote:
bc_8 wrote:
cacangg wrote:Ne hizmeti veriyorsun bilmiyorum ancak bir de madem burdan yapabiliyorsun o zaman UK den yapmana ne gerek var buradan yapmaya devam et mantığıyla da yaklaşabiliyorlar gördüğüm kadarıyla, dolayısı ile dikkat etmen gerekir.

katılıyorum bu yüzden İngiltere pazarına girip bu firmalara daha ucuz hizmet vereceğim satış straejisi kullanmak gerek

İngiltere pazarında ucuz olup da Türkiye'de pahalı olan nedir? Bu nokta önemli, ama bunu savunmak için ucuz olduğunu da kanıtlamak gerekir sanırım değil mi?
bc_8

New postby pincer » Tue Sep 26, 2017 12:20 pm

Ben 7 Temmuz'da basvurdum. 25 Eylul Decision Made maili geldi. Bugun de gidip aldim pasaportu, olumlu.
pincer

New postby Juli » Wed Sep 27, 2017 7:33 am

Selamlar,
Biz de 7 Temmuz başvuru, 25 Eylül teslim ve olumlu. (dependent 1 gün sonra geldi, size de olursa panik yapmayın :) )
Herkese başarılar.
Juli

New postby rikçck » Wed Sep 27, 2017 9:01 am

pincer wrote:Ben 7 Temmuz'da basvurdum. 25 Eylul Decision Made maili geldi. Bugun de gidip aldim pasaportu, olumlu.

Hayırlı olsun bizde 17 Temmuz başvurusunu bekliruz. Herşey gönlünüzce olsun :)
rikçck

New postby rikçck » Wed Sep 27, 2017 9:02 am

Juli wrote:Selamlar,
Biz de 7 Temmuz başvuru, 25 Eylül teslim ve olumlu. (dependent 1 gün sonra geldi, size de olursa panik yapmayın :) )
Herkese başarılar.

Hayırlı olsun,herşey gönlünüzce olsun :)
rikçck

New postby rikçck » Wed Sep 27, 2017 9:03 am

electronicdsb wrote:Merhaba

@bc_8 ve @pardus cevaplar icin tesekkur ederim. Ben 12 haftadan once cevap alan oldu mu diye merak ediyorum.

Ben 13 Eylul'de basvuru yaptim. ikinci basvurum. Sektor IT / Sistem

Selamlar

Aynı sektörden 17 Temmuz' da başburmuştum. Umarım her ikimizin ki de olumlu olru ve oralarda görüşebiliriz.
rikçck

New postby kumru » Wed Sep 27, 2017 10:40 am

Merhabalar, eşim asıl başvuru sahibi, ben dependant olarak başvurucağım. Şu an business planın son düzeltmelerini yapıyoruz. Istanbul'dan basvuru yapmayı düşünüyoruz, ancak yoğunluk nasıl kaç gün sonraya randevu veriyorlar bunu merak ediyoruz. Sizin tecrübeleriniz nedir? Bir hafta sonrasına randevu almak mümkün oluyor mu?
kumru

New postby Voltran » Wed Sep 27, 2017 6:32 pm

@kumru

Ben 6 ay önce başvuru yaptığımda tam bir hafta sonrasına randevu almak mümkündü.
Voltran

New postby Voltran » Wed Sep 27, 2017 6:39 pm

iyi akşamlar,

Tekrar başvuru yaparken, " son 10 yıl içinde Birleşik Krallık dahil olmak üzere herhangi bir ülke için vize talebiniz red edildi mi?" sorusuna ankara anlaşması başvurum red edildiği için evet mi demeliyim. onun dışında red edilen bir vize başvurum olmadı.

Eşim dependant olarak başvurmuştu benimle birlikte. O bu soruya ne cevap vermeli?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Voltran

New postby mcengiz » Wed Sep 27, 2017 7:48 pm

Merhabalar,

Aralık ayında ben de IT alanında başvurmayı planlıyorum. Eski sorulara baktığımda kafama takılan konuyla ilgili net cevap bulamadığım için tekrar sorma ihtiyacı hissettim. Benimle aynı zamanda eşim ve 2 yaşındaki çocuğum için dependant başvurusunda bulunacağız ancak registration sonrasında maliyeti azaltmak adına ben iş bulana kadar Türkiye'de kalmalarını planlıyoruz(min 3- max 6 ay şeklinde düşünüyoruz). Bu kadar süre İngiltere'de bulunmamaları 3 yıllık uzatma için problem oluşturur mu yoksa sadece esas başvuranın süresine mi bakılır? Yardımcı olursanız sevinirim.
mcengiz

New postby scc » Wed Sep 27, 2017 9:43 pm

rotanorthampton wrote:
bc_8 wrote:
cacangg wrote:Ne hizmeti veriyorsun bilmiyorum ancak bir de madem burdan yapabiliyorsun o zaman UK den yapmana ne gerek var buradan yapmaya devam et mantığıyla da yaklaşabiliyorlar gördüğüm kadarıyla, dolayısı ile dikkat etmen gerekir.

katılıyorum bu yüzden İngiltere pazarına girip bu firmalara daha ucuz hizmet vereceğim satış straejisi kullanmak gerek

İngiltere pazarında ucuz olup da Türkiye'de pahalı olan nedir? Bu nokta önemli, ama bunu savunmak için ucuz olduğunu da kanıtlamak gerekir sanırım değil mi?

Et
:)
scc

New postby electronicdsb » Thu Sep 28, 2017 6:51 am

@Voltran
Ben "evet" dedim. 3 kelime de aciklama yazdim. Daha uzun yazilamiyor zaten.
Sonucta vize vizedir, eksik bilgi vermektense dogruyu yazdim.

Selamlar.

Voltran wrote:iyi akşamlar,

Tekrar başvuru yaparken, " son 10 yıl içinde Birleşik Krallık dahil olmak üzere herhangi bir ülke için vize talebiniz red edildi mi?" sorusuna ankara anlaşması başvurum red edildiği için evet mi demeliyim. onun dışında red edilen bir vize başvurum olmadı.

Eşim dependant olarak başvurmuştu benimle birlikte. O bu soruya ne cevap vermeli?

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
electronicdsb

New postby memoly » Tue Oct 03, 2017 4:52 pm

merhaba, arkadaşlar 18 temmuzda başvurdum. Bugün tls mail geldi. Yarın gidip alacağim. Heyecanlı bir bekleyiş var.....
Sonucu sizinle paylaşırım...
memoly

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü