Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby aykutx » Fri Mar 01, 2019 6:06 am

Selam,
Sizin adınıza üzüldük bizde. Aşağıdaki linkte arayabileceğiniz telefon numarası ve mail adresi var. Bu servisler ücretli yalnız.

https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside- ... uk/english

bilgeduruinan wrote:ARKADASLAR,İS PLANİMLA İLGİLİ REDKARARİ MATBUU BİR KAGİT OLARAK GELDİ,PLANİMDA OLMUYAN SEYLERDEN TUTUNDA,NE TARİH,NEDE BASKA HİC BİR BİLGİ VERİLMİYEN BİR RED KARARİ ALDİM,SANİRİM MATBUU BOS KAGİDİ BANA GONDERMİSLER İTİRAZ EDECEK HİC BİR MAKAM BULAMADİK YARDİMCİ OLURMUSUNUZ COK ACİİLL
aykutx

New postby Fiddisback » Fri Mar 01, 2019 3:37 pm

ytsejam wrote:Merhaba ben ve bir kaç arkadaşımızın bir sıkıntısı var. şu an ingilteredeyiz ve keep the passport servisi burada da var. işlerimiz dolayısı ile bir kaç schengen ülkesine gitmek istiyoruz.

Genelde ise ülkeden çıkmayın bu olmaz dönemezsiniz diyorlar. Sizce keep the passportun olma sebebi nedir. Ülke dışına çıkmak ne gibi bir sıkıntı yaratır ?

Bilgisi olan var mı ?

Merhaba,

Biz de İngiltere'den başvurumuzu 21 Ocak'ta yaptık ve aynı şekilde sevinmiştik Keep the Passport olmasına. ANCAK Home Office'e sorduk ve ülkeden çıkış yaptığımız anda BAŞVURUMUZU GERİ ÇEKMİŞ SAYILACAĞIMIZI söylediler. O yüzden fiilen yine de ülkede kalmak önemli.

Yakın zamanda (Kasım sanırım) başvuru için yeni bir sisteme geçtiler TLS gibi üçüncü bir tarafca taramalı, o yüzden pasaport artık bizde kalıyor. Bazı vize tiplerinde pasaportu kullanmak serbest ama Home Office'in bize söylediğini tekrar ediyorum, ECAA vizesi buna dahil değil ve bavşuru geri çekmiş sayılıyor.

(tabii yine de siz de arayıp ilk elden bilgi alın mutlaka)
Fiddisback

New postby aslanturk123 » Sat Mar 02, 2019 1:34 pm

İngiltereden 13eylül başvurum bugun geldi 02.03.2019
Red yemişim . Itıraz etmeye çalışıcam
aslanturk123

New postby orduevi » Sat Mar 02, 2019 5:56 pm

@aslanturk123 uzuldum red almana. Hangi alandan başvurdun ve red gerekçeleri nedir?
orduevi

New postby aslanturk123 » Sat Mar 02, 2019 10:59 pm

Temizlik şirketi adına . Biraz karışık sebepler burdan açıklamak anlamsız gelir.
Birşey dormak istiyorum . Türkiyeye dönsem sonra türkiyeden farklı şekilde başvurma şansım varmıdır . Red ten sonra
aslanturk123

New postby orduevi » Sun Mar 03, 2019 12:33 pm

aslanturk123 wrote:Temizlik şirketi adına . Biraz karışık sebepler burdan açıklamak anlamsız gelir.
Birşey dormak istiyorum . Türkiyeye dönsem sonra türkiyeden farklı şekilde başvurma şansım varmıdır . Red ten sonra

Evet başvurma hakkin var ama zaman çok kisitli 29 Mart oncesi. Red sebeplerini iyice düşünüp yeni başvurunda o sebepleri elemine edecek açıklamalar ve kanıtlar sunmak gerek.

Bu arada 29 Mart oncesine kadar vizenin de onaylanması gerekiyor. Danismanlar "başvurursanız topu Home Office'e atıyorsunuz; cevaplamaları gerekir" diyorlar ama cevabin olumsuz olacağı 29 Mart'tan sonra bir gercek. Neyse umarım herkes istediği sonucu alır. Başarılar.
orduevi

New postby yuysal » Sun Mar 03, 2019 7:19 pm

Merhaba bir sey sormak istedim, acaba nerden ogrendiniz 29 marta kadar basvurunun aciklanmasi gerekiyor aksi halde red sonucu olacagini. Sonuc olarak bize taninan hak 29 marta kadar gecerliyse neye gore degisebilir ki aciklanma suresi isterlerse 6 aya kadar bile bekletebilirler sonucta.

orduevi wrote:
aslanturk123 wrote:Temizlik şirketi adına . Biraz karışık sebepler burdan açıklamak anlamsız gelir.

Evet başvurma hakkin var ama zaman çok kisitli 29 Mart oncesi. Red sebeplerini iyice düşünüp yeni başvurunda o sebepleri elemine edecek açıklamalar ve kanıtlar sunmak gerek.

Bu arada 29 Mart oncesine kadar vizenin de onaylanması gerekiyor. Danismanlar "başvurursanız topu Home Office'e atıyorsunuz; cevaplamaları gerekir" diyorlar ama cevabin olumsuz olacağı 29 Mart'tan sonra bir gercek. Neyse umarım herkes istediği sonucu alır. Başarılar.
yuysal

New postby orduevi » Sun Mar 03, 2019 8:18 pm

yuysal wrote:Merhaba bir sey sormak istedim, acaba nerden ogrendiniz 29 marta kadar basvurunun aciklanmasi gerekiyor aksi halde red sonucu olacagini. Sonuc olarak bize taninan hak 29 marta kadar gecerliyse neye gore degisebilir ki aciklanma suresi isterlerse 6 aya kadar bile bekletebilirler sonucta.

orduevi wrote:

Buyukelci açık sekilde röportajda söyledi. Halihazirda vizesi olanlar icin sorun yok ancak vizesi olmayanlar icin 29 Mart'tan sonra AA bitiyor dedi. Vizesi olmak demek başvuru yapmak ve vize sonucunu beklemek anlamına gelmez. Basvurduktan sonra eder 29 Mart'ta kadar sonuçlanmazsa Home Office keyfi davranıp artık bu vize yok demek hakkına sahip. Yakin gecmiste nasıl keyfi vize kurallarını değiştirdiğini hepimiz biliyoruz. O nedenle herkese acele edin diyorum. Danismanlarsa ne kadar kazanırsam kar misali herkese başvurursanız icerdesiniz korkacak birey yok diyip £2000 - £3000 adam bası para almaya devam ediyorlar.
orduevi

New postby yuysal » Sun Mar 03, 2019 11:35 pm

1. buyukelci hali hazirda vizesi olanlar icin sorun yok diyor yani vizesi olanlar ileriki zamanda ankara anlasmasi kalkmis oldugu halde vizelerini uzatma sanslarinin oldugunu soyluyor.Yani ankara anlasmasinin sartlari onlar icin gecerli olacaktir. ankara antlasmasi artik yok deyip milletin vizesini iptal etmeyecektir keyfi olarak, bu da demektir ki ankara anlasmasi kalktigi halde bazi kisilere uygulamacaktir. Ve bu kisiler icinde 29 marta kadar basvurusunu yapanlar da dahil. Benim tum kosullarim saglandigi halde 4 aydir vizem gelmemis halen 6. ayinda anlasma kalktiktan sonra oo bil bakalim noldu vize kalkti byby diyemez burasi UK adamlar her seyi kuralina gore yapiyor. Herneyse

2. si vizesi olmayanlar demek vize basvurusunu 29 marta tamamlamis olanlari da dahil demek mi? Tabiki de hayir eger ki home office sitesi bana 28 mart aksam 5.00'e kadar o application formunu
acik tutuyorsa benim o haklarin hepsini kullanabiliyor oldugumu soyler. Aksi halde bu insan haklarina zaten aykiri olur katiyen boyle bir sey kabul edilemez.

3. boyle bir durum olsaydi sayet gov. uk sitesinde resmi bir aciklama olurdu vizeniz 29 mart a kadar aciklanacaktir vb. ya da oo geciktiniz ya cunku biz her gecen gun daha cok yavasiz vize sonuclamada deyip direkt kapatirdi zaten basvuruya.

4. Vizelerin askiya atildigi zamani hatirlarsaniz turk aile
gereksiz yere hallenmis bilmem yuksek mahkemeye kadar cikarmislardi haksiz durumdayken ortalikta keyfi diyebilecegimiz bir durum yoktu bizimkiler salakti adamlar hakliydi yani.

5. gereksiz geriyosun. rahat olun

orduevi wrote:
yuysal wrote:Merhaba bir sey sormak istedim, acaba nerden ogrendiniz 29 marta kadar basvurunun aciklanmasi gerekiyor aksi halde red sonucu olacagini. Sonuc olarak bize taninan hak 29 marta kadar gecerliyse neye gore degisebilir ki aciklanma suresi isterlerse 6 aya kadar bile bekletebilirler sonucta.

.

Buyukelci açık sekilde röportajda söyledi. Halihazirda vizesi olanlar icin sorun yok ancak vizesi olmayanlar icin 29 Mart'tan sonra AA bitiyor dedi. Vizesi olmak demek başvuru yapmak ve vize sonucunu beklemek anlamına gelmez. Basvurduktan sonra eder 29 Mart'ta kadar sonuçlanmazsa Home Office keyfi davranıp artık bu vize yok demek hakkına sahip. Yakin gecmiste nasıl keyfi vize kurallarını değiştirdiğini hepimiz biliyoruz. O nedenle herkese acele edin diyorum. Danismanlarsa ne kadar kazanırsam kar misali herkese başvurursanız icerdesiniz korkacak birey yok diyip £2000 - £3000 adam bası para almaya devam ediyorlar.[/quote]
yuysal

New postby orduevi » Mon Mar 04, 2019 6:07 am

@yuysal kimseyi germek niyetinde degilim.

1. Ben, Home Office Ankara Antlaşması yok deyip insanların "vizesini" iptal edecekler demedim. Icerideki bekleyen başvuruları kabul etmemeleri büyük olasılık dedim. Ama 1 yıl ama 3 yıl, sisteme dahil olanlar icin sorun yok. Danismanlar ise bu durumu bilerek görmezden geliyorlar.

2. Kesinlikle yanılıyorsun. Başvuru yapmak demek vize almak anlamına gelmez. AA haklarına sahip olmak demek başvuru yapmakla olmaz. Home Office'in vize başvurusuna cevap verme sorumluluğu var sadece.

3. Web sitelerinde açıklama yapılmasına gerek yok. Buyukelci herseyi acikladi. Home Office web sitesinde insanlara elinizi çabuk tutun bu vize bitmek uzere deyip yigilmaya sebep olmak istemez. Biraz mantık lütfen.

4. Yukaridaki ilk paragrafta cevabi yazdim.

Kisaca lütfen son ana kadar başvurunuzu bekletmeyin. Brexit olmazsa sorun yok. Olursa umarım 29 Mart oncesine kadar basvurulariniza cevap alirsiniz. 29 Mart'tan sonraki bekleyen başvurular ise Home Office'in keyfi vicdanına kalıyor.

yuysal wrote:1. buyukelci hali hazirda vizesi olanlar icin sorun yok diyor yani vizesi olanlar ileriki zamanda ankara anlasmasi kalkmis oldugu halde vizelerini uzatma sanslarinin oldugunu soyluyor.Yani ankara anlasmasinin sartlari onlar icin gecerli olacaktir. ankara antlasmasi artik yok deyip milletin vizesini iptal etmeyecektir keyfi olarak, bu da demektir ki ankara anlasmasi kalktigi halde bazi kisilere uygulamacaktir. Ve bu kisiler icinde 29 marta kadar basvurusunu yapanlar da dahil. Benim tum kosullarim saglandigi halde 4 aydir vizem gelmemis halen 6. ayinda anlasma kalktiktan sonra oo bil bakalim noldu vize kalkti byby diyemez burasi UK adamlar her seyi kuralina gore yapiyor. Herneyse

2. si vizesi olmayanlar demek vize basvurusunu 29 marta tamamlamis olanlari da dahil demek mi? Tabiki de hayir eger ki home office sitesi bana 28 mart aksam 5.00'e kadar o application formunu
acik tutuyorsa benim o haklarin hepsini kullanabiliyor oldugumu soyler. Aksi halde bu insan haklarina zaten aykiri olur katiyen boyle bir sey kabul edilemez.

3. boyle bir durum olsaydi sayet gov. uk sitesinde resmi bir aciklama olurdu vizeniz 29 mart a kadar aciklanacaktir vb. ya da oo geciktiniz ya cunku biz her gecen gun daha cok yavasiz vize sonuclamada deyip direkt kapatirdi zaten basvuruya.

4. Vizelerin askiya atildigi zamani hatirlarsaniz turk aile
gereksiz yere hallenmis bilmem yuksek mahkemeye kadar cikarmislardi haksiz durumdayken ortalikta keyfi diyebilecegimiz bir durum yoktu bizimkiler salakti adamlar hakliydi yani.

5. gereksiz geriyosun. rahat olun

orduevi wrote:

.

Buyukelci açık sekilde röportajda söyledi. Halihazirda vizesi olanlar icin sorun yok ancak vizesi olmayanlar icin 29 Mart'tan sonra AA bitiyor dedi. Vizesi olmak demek başvuru yapmak ve vize sonucunu beklemek anlamına gelmez. Basvurduktan sonra eder 29 Mart'ta kadar sonuçlanmazsa Home Office keyfi davranıp artık bu vize yok demek hakkına sahip. Yakin gecmiste nasıl keyfi vize kurallarını değiştirdiğini hepimiz biliyoruz. O nedenle herkese acele edin diyorum. Danismanlarsa ne kadar kazanırsam kar misali herkese başvurursanız icerdesiniz korkacak birey yok diyip £2000 - £3000 adam bası para almaya devam ediyorlar.
[/quote]
orduevi

New postby yuysal » Mon Mar 04, 2019 6:24 am

Bu ülkede hicbir sey ne keyfe ne vicdana göre yönetiliyor her seyin bir kurali kanunu var, siz rahat olun son dakikaya kadar neyse hakkimiz onu kullanabiliriz, iyi günler
yuysal

New postby aykutx » Mon Mar 04, 2019 7:33 am

Rahat olun. Brexit yine ertelenecektir. Brexit ten çıkmak için gerekli ticari anlaşmalar halen tamamlanmış gözükmüyor. Ek olarak sadece Ankara anlaşması için düşünmeyin. İngiltere'de çalışan avrupa birliği vatandaşları içinde aynı sorunlar mevcut. Ülkede çalışma vizesi olan ve çalışma vizesi için başvurusu olan avrupa vatandaşlarıda var. Hepsi için düzenleme gerekli. Haberleri takip edin çok net. Başvuru için acele edin tabi neden risk alasınız. Ek olarak başvuruyu tamamlayanlar için inceleme sürecinin devam edeceğini bende düşünüyorum. Yani varsayın ki 29 Mart ta başvuruları durdurdular. Ellerinde ki kağıtları hava ya mı atacak memurler. Ama başvuruyu kesin kapatırlar.
aykutx

New postby galacos » Mon Mar 04, 2019 8:35 am

bu sitede çok güzel bilgiler olsa da bazıları insanları bir hayli yanlış yönlendirebiliyor. Para kazanma derdinde olan bir kaç danışmanın facebook sözleriyle burada insanları yanlış yönlendirmeyiniz.

kesin olmayan tahmini bilgilerinizi burada kesin gibi net cümlelerle paylaşarak insanları umutsuzluğa sürüklediğinizin farkındasınızdır umarım.

avam kamarası bile brexit'in olacağını bilmiyorken, bazıları ısrarla 29 martta brexit'in olacağını ve dolayısısyla ankara anlaşmasının biteceğini falan yazıyor.

bunlar da benim kesin olmayan yorumlarım;

1. 29 martta brexit olma ihtimali yok. bunu bbc'den bir kaç haber takip eden sıradan bir vatandaş bile rahatlıkla görebilir.

2. brexit olsa bile anlaşmalı olacak, anlaşmalı olunca göçmenlik anlaşmaları anında değişmez. o da belirli bir süre gerektirir, onun için de 2 sene öngörülüyor.

3. hadi diyelim 2.madde'yi sözcüye röportaj veren büyükelçi çürüttü, ama 29 martta brexit olma ihtimali yok.

olacakları söyleyeyim;

a) 12 mart'ta May'in yeni anlaşması reddedilecek.
b) 13 mart'ta no deal reddedilecek.
c) 14 mart'ta 3 ay uzatma için may'i tekrardan bruksel'e gönderecekler.
d) ap'de 3 senede çözemedin, 3 ayda neyi çözecen deyip reddedecek. May istifa edecek ve erken referandum kararı alınacak.

e) no brexit

not: yukarda da söylediğim gibi tamamen kendi fikirlerimdir ve kesinlik yoktur.
galacos

New postby fredb » Mon Mar 04, 2019 11:50 am

Başvurumun 68. günü. 27 Aralıkta istanbuldan başvurmuştum. Son durumda başvuruların sonuçlanması ortalama kaç gün sürüyor arkadaşlar?
fredb

New postby nzdln » Mon Mar 04, 2019 2:36 pm

Merhaba,
Uk den ilk basvurusunda (uzatma degil) sureci hizlandirmak icin herhangi bir islem yapan var mi ?
Hizlandirma sansimiz var mi onu ogrenmeye calisiyorum.
Tesekkurler
nzdln

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü