Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Murti » Wed May 02, 2018 10:38 am

tarkan&tugba wrote:
Murti wrote:Merhaba bizde 26 Nisanda İstanbul dan Başvurduk,bu forumu ve diğer forumları dikkatli bir şekilde takip etmekteyim, bizim için sonuç aşaması şu an çok erken ama tespitlerim şöyle;

* Marttan sonra bizden başka 11 Nisanda bir başvuru var henüz bir gelişme yok,
* Bu başvuru haricinde en erken 28 Şubat tarihli bir başvuru var ona da henüz sonuç gelmemiş.
* Birde yine başka bir forumda gördüğüm 3 Şubat tarihli başvuru 14 Şubatta onaylanmış ve olumlu sonuçlanmış. Yanılmıyorsam 15 Şubat gibi de pasaportunu almış. Yani 11 gün gibi rekor bir sürede,
sonuç almış.
* Onun dışındaki başvurular klasik 2 ile 2.5 ay arası sonuç almışlar.
* Forumlarda eski tarihli başvurular dışında pek bir hareket yok gibi.

Bekleme süreci insanda tedirginlik yaratıyor, paylaşımda bulunmak bile :)

Aşağıda listeyi paylaşıyorum. Umarım hepimiz Olumlu ve hayırlı sonuçlar alırız.

Başvuruyu Hazırlama süreci çok zorlu oluyor mental olarak tabi. Ama sanırım sonucu beklemek daha zorlu olacak :)

@sibely 6 Aralık/İstanbul-9 Şubat Olumlu
@ozora 8 Aralık/İstanbul (IT)-8 Şubat Olumlu
@Leo 13 Aralık (Ticaret)-12 Şubat Olumsuz
@freedom 13 Aralık-9 Şubat Olumlu
@duantian 18 Aralık/İstanbul-12 Şubat Olumsuz
@stnr 18 Aralık/Ankara (IT)- 21 Şubat Olumlu
@alibaba 26 Aralik/Istanbul - 9 Mart Olumlu
@gokhancaglar 27 Aralik/Ankara - 12 Mart Olumlu
@kemanci34 8 Ocak
@Tikirs 9 Ocak - 20 Mart olumlu
@Okeanos 12 Ocak (IT) - 21 Mart olumlu
@meteboyaci 12 Ocak (IT) - 22 Mart olumlu
@dartanyan 19 Ocak (IT)
@mcengiz 23 Ocak (IT) - 4 Nisan olumlu
@furkan 23 Ocak (Design) - 12 Nisan olumlu
@nurbanuh 24 Ocak (IT) - 10 Nisan olumlu
@sterimar 2 Şubat (muh) - 19 Nisan olumlu
@bdogramaci 8 Şubat (UX - IT) - 19 Nisan olumlu
@Murat81 13 Subat - 20 Nisan olumlu
@duxira 11 Nisan (IT)
@violinist 28 Şubat -
@Murti 26 Nisan (IT)

Merhaba,

Bizde ailece 9 nisanda basvurumuzu yaptik. Ilk basvurumuz reddedilmisti. Sonuc Bekliyoruz sizler gibi, Herkese hayirli sonuclar dilerim..

Merhaba size de Hayırlı olsun, Umarım bu sefer olumlu sonuç alırsınız.

Özel değilse red sebebi, ilk başvuru tarihi ile sonuç zamanını, Sektörü ve danışmanlamı yoksa kendiniz mi başvuru yapmıştınız :) Baya bir detaya girdim ama paylaşırsanız memnun olurum.
Murti

New postby tarkan&tugba » Wed May 02, 2018 12:01 pm

Murti wrote:
tarkan&tugba wrote:
Murti wrote:Merhaba bizde 26 Nisanda İstanbul dan Başvurduk,bu forumu ve diğer forumları dikkatli bir şekilde takip etmekteyim, bizim için sonuç aşaması şu an çok erken ama tespitlerim şöyle;

* Marttan sonra bizden başka 11 Nisanda bir başvuru var henüz bir gelişme yok,
* Bu başvuru haricinde en erken 28 Şubat tarihli bir başvuru var ona da henüz sonuç gelmemiş.
* Birde yine başka bir forumda gördüğüm 3 Şubat tarihli başvuru 14 Şubatta onaylanmış ve olumlu sonuçlanmış. Yanılmıyorsam 15 Şubat gibi de pasaportunu almış. Yani 11 gün gibi rekor bir sürede,
sonuç almış.
* Onun dışındaki başvurular klasik 2 ile 2.5 ay arası sonuç almışlar.
* Forumlarda eski tarihli başvurular dışında pek bir hareket yok gibi.

Bekleme süreci insanda tedirginlik yaratıyor, paylaşımda bulunmak bile :)

Aşağıda listeyi paylaşıyorum. Umarım hepimiz Olumlu ve hayırlı sonuçlar alırız.

Başvuruyu Hazırlama süreci çok zorlu oluyor mental olarak tabi. Ama sanırım sonucu beklemek daha zorlu olacak :)

@kemanci34 8 Ocak
@dartanyan 19 Ocak (IT)
@duxira 11 Nisan (IT)
@violinist 28 Şubat -
@Murti 26 Nisan (IT)

Merhaba,

Bizde ailece 9 nisanda basvurumuzu yaptik. Ilk basvurumuz reddedilmisti. Sonuc Bekliyoruz sizler gibi, Herkese hayirli sonuclar dilerim..

Merhaba size de Hayırlı olsun, Umarım bu sefer olumlu sonuç alırsınız.

Özel değilse red sebebi, ilk başvuru tarihi ile sonuç zamanını, Sektörü ve danışmanlamı yoksa kendiniz mi başvuru yapmıştınız :) Baya bir detaya girdim ama paylaşırsanız memnun olurum.

Danismanla basvurdum ve vizemi almistim.Yalniz 7 ay sonar tr ye donmek durumunda kaldim ve vizemi uzatamadim. Dondukten bir sene sonra basvuru yaptim ama red oldu. Aslinda en onemli sebep gecen geldiginizde su kadar kazanmissiniz ama simdi yaklasik 2 kati kadar bir beklenti sunmussunuz. Bir de partner olarak 1 firma sunmustum ve yeterli bulunmadi istenilen rakami yakalamak icin ve son olarakta internet sitem aktif degildi. Aslinda yapim asamasindaydi. Simdiki basvuruda bu sebepleri gelistirip tekrar basvurumuzu yaptik. Bu arada beklerken cocugumuz oldu. Ve bu sefer basvurumuzu ailece gerceklestirdik :)
tarkan&tugba

New postby Murti » Wed May 02, 2018 2:28 pm

Tebrik ederim Allah Anali babali buyutsun,
Sizinki biraz daha farkli bir durummus. Ama zaten orada 7 ayda rustunuzu ispat etmissiniz. Ozel degilse is neydi sektor birde meraktan soruyorum 7 ay sizin icin verimli gecti mi?
Bizimki yeni basvuru oldugu icin danisman web sayfasini yapmayin alan adini alin sadece dedi. Bayramdi resmi tatildi derken herhalde temmuz ortasini bulacak galiba sonuclar. Umuyorum hepimiz icin hayirlisi olsun.
Murti

New postby lunala » Wed May 02, 2018 2:47 pm

Merhaba arkadaslar 14 subat basvurum bugun olumlu olarak sonuclandi :) Umarim herkes istedigi guzel sonuclari alir.
Sorunuz olursa elimden geldigince yardimci olurum
lunala

New postby Murti » Wed May 02, 2018 7:06 pm

lunala wrote:Merhaba arkadaslar 14 subat basvurum bugun olumlu olarak sonuclandi :) Umarim herkes istedigi guzel sonuclari alir.

Merhaba Tebrikler gözünüz aydın Darisi basimiza artik. Sektör neydi acaba ?
Murti

New postby tarkan&tugba » Wed May 02, 2018 7:43 pm

Murti wrote:Tebrik ederim Allah Anali babali buyutsun,
Sizinki biraz daha farkli bir durummus. Ama zaten orada 7 ayda rustunuzu ispat etmissiniz. Ozel degilse is neydi sektor birde meraktan soruyorum 7 ay sizin icin verimli gecti mi?
Bizimki yeni basvuru oldugu icin danisman web sayfasini yapmayin alan adini alin sadece dedi. Bayramdi resmi tatildi derken herhalde temmuz ortasini bulacak galiba sonuclar. Umuyorum hepimiz icin hayirlisi olsun.

7 ay verimli gecti.Herhangi bir problem yasamadim.Gerek banka hesabi,Nino vs hepsini kendim hallettim. Travel consultant olarak basvurdum. Meslegimle alakali global bir firmadan teklif aldigim icin dondum. Bu sekilde piyasadaki tecrubemi artirmakti hedef.Su an onu sagladigimi dusunuyorum. Bu sebeple tekrar basvurumu yaptim. Sevgiler..
tarkan&tugba

New postby lunala » Thu May 03, 2018 5:41 am

Murti wrote:
lunala wrote:Merhaba arkadaslar 14 subat basvurum bugun olumlu olarak sonuclandi :) Umarim herkes istedigi guzel sonuclari alir.

Merhaba Tebrikler gözünüz aydın Darisi basimiza artik. Sektör neydi acaba ?

Proje yönetimi, is gelistirme, pazar arastirmasi hizmetleri
lunala

New postby luigi » Thu May 03, 2018 9:35 am

Herkese merhaba,

Siteya daha önce üye olmama rağmen işlerimin yoğunluğu nedeniyle mesaj yazamadım. Bu süreçte vizesi olumlu çıkan herkesi tebrik ederim, umarım herşey istediğiniz gibi olur.

Bende 12 Şubatta başvuru yaptım fakat hala bekliyorum. 3 ayı doldurmamıza 9 gün kaldı :)

Acaba mail de bir sıkıntı mı var diye her gün tlscontact sitesini yokluyorum ama nafile, değişen birşey yok.

Aile olarak başvuru yaptım, İşimin en yoğun dönemine gelmesinden ötürü danışmanlık firması ile çalıştım.

Listeyi beni de ekleyebilirsiniz. Bu mesajı özellikle 3 şubatta başvurup hala bekleyen arkadaşa destek olmaz için de yazdım, yalnız değilsin merak etme :)
luigi

New postby Murti » Thu May 03, 2018 12:22 pm

Merhaba Arkadaşlar aşağıdaki bilgiye, https://visa-processingtimes.homeoffice ... settlement adresinden bilgileri girerek ulaştım, 60 gün normal süre bazen 90 güne çıkıyormuş Mart ayı içindeki alınan sonuçlar bunlar %2 kadar bir kısım 90 günde çıkmış onlarda da belki mülakat olmuştur. yada biraz daha detaylı inceleniyordur.

Enseyi karartmamak lazım, tabi bol keseden de sallamayayım zira benim sonuç olmama çok var son günlerde ben de herhalde gerim gerim gerilirim :)

Other Non Settlement Visas
Other Non-Settlement
Most applications are processed within 60 days.

Number of days to process application 2 days 3 days 5 days 10 days 15 days 30 days 60 days 90 days
% of applications decided 5% 12% 14% 17% 20% 20% 98% 100%
Note: actual processing times may vary depending on a range of factors.
The above data is for all decisions made in March 2018

Buda isimlerle Güncellediğim Liste

@kemanci34 8 Ocak
@dartanyan 19 Ocak (IT)
@luigi 12 Şubat -
@violinist 28 Şubat -
@tarkan&tugba 9 Nisan (Travel Cons) -
@duxira 11 Nisan (IT) -
@Murti 26 Nisan (IT) -
Murti

New postby tasluk » Fri May 04, 2018 5:31 am

Arkadaşlar Merhaba,

Ben de 3 Mayıs'ta başvurumu yaptım IT alanında. Herkes için hayırlısı olmasını diliyorum.
tasluk

New postby issactag » Fri May 04, 2018 6:37 am

Sorunuz olursa elimden geldigince yardımcı olurum

Merhaba. Umarım her şey gönlünüzce olur.
Başvuru yeri İstanbul mu ?
Çünkü ben Ankara'dan başvuru yaptım, 9 şubat hala sonuç gelmedi. Şubat ayı başvurularını bekleyen arkadaşlara duyurulur.
Başvuru tarihi ve sonucu paylaştığımızda, hangi şehirden başvuru yapılmış ise belirtmekte fayda var gibi. Sanırım! İstanbul başvuruları önden gidiyor gibi.
Bekleyenlere sabır, vizesini alan arkadaşlara yeni hayatlarında başarılar...
issactag

New postby cmpe » Fri May 04, 2018 8:23 am

Herkese Merhabalar;

Daha önce de yazdığım gibi 2 Şubat IT alanındaki başvurum 90. günde yani tam 2 Mayısta olumsuz sonuçlandı.

Daha iddialı olalım diye bir firmayla çalışalım dedik, ve CSS legali tercih etmiştik, tamamen hüsrana uğradık uğramaya devam ediyoruz.

Süreç zor gerçekten, sizlere de faydası olur diye red sebeplerini yazayım, en ufak yanlış hayatınızı etkileyebilir.

öncelikle kamu da Bilgisayar mühendisi olarak çalışıyorum ve en çok da buraya takılmışlar.

Red sebepleri:

1- 7 yıldır iki büyük bakanlıkta çalışmışsınız, sadece bazı projelerde çalışmış olamazsınız, sağladığınız belgeler spesifik ve bireysel olarak nasıl işler yaptığınızı yansıtmıyor ve bizi tatmin etmedi. (CSS , sürekli kamuda çalışman elini güçlendiri demişti, meğer daha dikkatli ve donanımlı davranmak gerekiyormuş ve kamuda çalıştığım süre zarfında yaptığım projeleri istemedi, vize memuru da içinde çalıştığım projeleri görmek istemiş).

2- Mezun olduktan sonra iki hükümet bakanlığında çalışmışsınız, Bu ülkenizde bir şirket müdürü yada ticari bir iş hayatınız olmadığında UK ye geldiğinizde iş kurma ve şirket yönetme ile ilgili endişelerimizi tatmin edemediniz. (Kamuda çalışan personelin şirket kurma yada başka işler yapamayacaklarını bilmeleri gerekirdi. Eğer bu maddeyi ciddiye alıyorlarsa hiçbir kamu personeli buna başvuramaz. 5 yıl yada 3 yıl önce bir şirketim vardı kapandı kamuya atandım demek de yetmez bu maddede. Biraz da red etmek için yazılan bir sebep gibi duruyor.)

3- İngilizcenizdeki seviyenin İngiltere'de bir işletme kurmak için yeterli olduğunu belirtiyorsunuz. bununla birlikte, bunu İngilizce'de öğretilmekte olduğunuz dereceye dayandırıyorsunuz, Mezun olduktan sonra yaptığınız işlerde düzenli ingilizce kullandığınızdan emin değiliz. (Üniversiteyi %100 ingilizce okuyarak tamamladım, bu da yetmemiş, ama yine css söyleseydi, bir toefl a girilirdi.)

Biz yandık, siz yanmayın... Burada vize memuru
kanaatlerini fazla kullanmış gibi , yada süreci zorlamış da olabilirler.

Süreç Çok yordu, tekrar başvurmalı mıyım bilmiyorum....

Kendimiz başvuru yaptığımızda toplam ne kadar masrafımız oluyor, Kendi başvurusunu yapan arkadaşlar cevaplayabilir mi?
cmpe

New postby orduevi » Fri May 04, 2018 12:39 pm

@cmpe red sebepleri aslanda gerçekçi ama Ingilizce konusuna takıldım. Basvuruyu yaptıktan sonra seni mülakata cagirmis olmaları gerekiyor. O mülakatı Ingilizce yapmadin mi? Ben mulakatimi Ingilizce yapmiştim. Herkese tavsiyem mutlaka Ingilizce mülakata girilmesi.
orduevi

New postby adrianmonk » Fri May 04, 2018 1:00 pm

26 şubatta yaptığım ikinci başvuru bugün olumsuz sonuçlandı. İlk başvuruda toplamda 3 madde vardı. Bunları dikkate aldım. Hatta ne güzel geri bildirim veriyorlarmış diye sevindim. Bu maddelerle ilgili başvuruya eklemeyi unuttuğum bazı belgeleri de koyup tekrar başvurdum. Bu defa vizeyi vereceklerini umuyordun fakat hiç beklemediğim ve saçma bulduğum bir yerden gol yedim. Sermayem 10.000 pound ve yıllardır maaşımdan artırdıklarımla biriktirdim. İlk başvuruda sermayemin büyük bir kısmı dolardı. Dolar/pound kurunun dalgalanmasından ötürü gösterdiğim sermayenin altına düşecek diye telaşlanıyordum bu yüzden ikinci başvuruda o doları pounda çevirdim ki vize memuruna da zahmet vermeyeyim dedim :). Hemde dalgalanmadan etkilenmez dedim. Ama ilk başvuruda sermayenin kaynağını kabul ediyorum dedikleri halde ikinci başvurumda başvurudan çok kısa süre önce parayı önce tl’ye Sonrada sterline çevirmişsin bu paranın kaynağı hakkında ikna olamadım yazmış :)) gerçekten şaka gibi. Paranın dolar olan kısmı 1 yıldan fazladır hesabımda ve 1 yıllık döküm verdim. Hemde bütün hesaplarımın dökümünü verdim ki herşey açık olsun istedim. Bu arada danışmansız ve tamamen bu sayfayı okuyup başvuru yaptım. İş planımı kendim yazdım. İşim konusunda tecrübeme (sektörümde 5.5 yıl aynı şirkette çalıştım) güvendiğim için her kısım ile kendim uğraştım ki öyle de olması gerektiğini düşünüyordum. Türkiye’den bir iş almıştım yaptığım anlaşmayı tercüme ettirdim ve orjinali ile birlikte koydum. Müşterimin bana yaptığı peşinat şeklindeki ödemeler iş avansı olarak hesap dökümünde gözüküyordu bunları renkli kalem ile işaretledim. İş planında da bahsettim bundan. İngilizceme güveniyorum en nihayetinde İtü mezunuyum fakat güme gitmesin diye iş planını önce Türkçe olarak yazıp sonra tercüme ettirdim. Türkiye’de girişimcilik kursuna gittiğim için iş planı yazma konusunda bilgim de vardı ama bu durum karşısında dumura uğramış durumdayım. Şimdi ben bu duruma itiraz edeceğim fakat bu süreç ile ilgili bilgi bulamadım. Daha önce itiraz eden arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Aklıma takılan en önemli konu tekrar aynı evraklar mı sunuluyor lakin sermayeden bir kısmını harcamak zorunda da kaldım. Ayrıca itiraz ettiğiniz konuları yazıyor musunuz? Şurada hata olabilir gibi.
adrianmonk

New postby lunala » Fri May 04, 2018 1:10 pm

issactag wrote:
Sorunuz olursa elimden geldigince yardımcı olurum

Merhaba. Umarım her şey gönlünüzce olur.
Başvuru yeri İstanbul mu ?
Çünkü ben Ankara'dan başvuru yaptım, 9 şubat hala sonuç gelmedi. Şubat ayı başvurularını bekleyen arkadaşlara duyurulur.
Başvuru tarihi ve sonucu paylaştığımızda, hangi şehirden başvuru yapılmış ise belirtmekte fayda var gibi. Sanırım! İstanbul başvuruları önden gidiyor gibi.
Bekleyenlere sabır, vizesini alan arkadaşlara yeni hayatlarında başarılar...

Oncelikle tesekkur ederim. Ben de Ankara’dan basvurmustum

@cmpe Gecmis olsun. Bence bir kez daha basvurmalisiniz. Basvuranlarin bircogu zaten normalde de sirketi olmayan insanlar. Benim de sadece ozel sektor tecrubem var mesela. Ingilizce icin de keske dil seviyenizi gosteren bir seyler koysaydiniz. Ben mezun olduktan sonra Londra’ya dil okuluna gitmistim. Oradan aldigim sertifikayi koymustum.
Tekrar gecmis olsun kendiniz basvurun icinize daha cok siniyorsa. Hem masrafi da sifir
Last edited by lunala on Fri May 04, 2018 1:18 pm, edited 1 time in total.
lunala

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü