Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby burcu.k » Fri Apr 21, 2017 8:58 am

Turker35 wrote:Bana zaten bu sabah geldi bu mail, bugün 12. iş günü aslında bakalım ne kadar sürecek. Bu maildeki straightforward kelimesine takıldım ben, bu acaba süreç istediğimiz gibi gitmedi anlamında mı yoksa, sizin başvurunuzda net olmayan durumlar var bundan uzun sürüyor anlamında mı?

Bizim de bugün 18.is gunumuz. Danisman eger olumsuz bulsalardi geri donusun direk bu yonde olabilecegini iletti. Tabi ne kadar dogru bilmiyorum. Sizin basvuruyu hangi alanda yaptiniz ?
burcu.k

New postby Turker35 » Fri Apr 21, 2017 9:07 am

burcu.k wrote:Bizim de bugün 18.is gunumuz. Danisman eger olumsuz bulsalardi geri donusun direk bu yonde olabilecegini iletti. Tabi ne kadar dogru bilmiyorum. Sizin basvuruyu hangi alanda yaptiniz ?

29 Martta başvurduysanız siz sizin bugün 16. iş gününüz, 14 Nisan ve 17 Nisan Paskalya dolayısı ile tatildi, bende öyle düşünüyorum direkt redlik bir durum olsa uzatmadan dönerlerdi diye, bence hem bu 50. maddeden dolayı birçok danışmanlık firması başvurularını mart sonuna kadar bitirmeye çalışıyordu, o bakımdan bir yığılma olmuş olabilir, birde üstüne paskalya tatili girince planlanan zamanı tutturamadakları için standart bir gecikme maili olabilir diye umuyorum, gerçi biz başvuru yaparken sorduğumuzda görevli Ankara anlaşması başvuruları bayağı azaldı demişti bizde bu sayede belki daha erken cevap alırız diye umutlanmıştık, tam tersi oldu, hayırlısı olsun :)

Ben tekstil üzerine başvurumu yaptım, danışman kullanmadım kendim hazırladım başvurumu. Aslında iyi bir başvuru yaptım diye düşünüyorum ama tabii insan bekledikçe birçok hata buluyor bulmak istedikten sonra. Bekleyip göreceğiz.
Turker35

New postby burcu.k » Fri Apr 21, 2017 9:44 am

Turker35 wrote:
burcu.k wrote:Bizim de bugün 18.is gunumuz. Danisman eger olumsuz bulsalardi geri donusun direk bu yonde olabilecegini iletti. Tabi ne kadar dogru bilmiyorum. Sizin basvuruyu hangi alanda yaptiniz ?

29 Martta başvurduysanız siz sizin bugün 16. iş gününüz, 14 Nisan ve 17 Nisan Paskalya dolayısı ile tatildi, bende öyle düşünüyorum direkt redlik bir durum olsa uzatmadan dönerlerdi diye, bence hem bu 50. maddeden dolayı birçok danışmanlık firması başvurularını mart sonuna kadar bitirmeye çalışıyordu, o bakımdan bir yığılma olmuş olabilir, birde üstüne paskalya tatili girince planlanan zamanı tutturamadakları için standart bir gecikme maili olabilir diye umuyorum, gerçi biz başvuru yaparken sorduğumuzda görevli Ankara anlaşması başvuruları bayağı azaldı demişti bizde bu sayede belki daha erken cevap alırız diye umutlanmıştık, tam tersi oldu, hayırlısı olsun :)

Ben tekstil üzerine başvurumu yaptım, danışman kullanmadım kendim hazırladım başvurumu. Aslında iyi bir başvuru yaptım diye düşünüyorum ama tabii insan bekledikçe birçok hata buluyor bulmak istedikten sonra. Bekleyip göreceğiz.

Dogru soylediniz ben paskalyaya atladim .16 gün aslinda .Donus gunlerine bakinca cok uzun degil ama bekledikce zaman daha uzuyor gibi hissediyor insan.
Umarim en yakin zamanda iyi sonuclar gelir hepimize.
burcu.k

New postby ghuntar » Fri Apr 21, 2017 10:37 am

Turker35 wrote:
burcu.k wrote:29 Mart'ta basvurumuzu yapmistik.Fakat asagidaki mail geldi bugun . Daha once boyle bir mail alan oldu mu acaba ?

Thank you for your visa/entry clearance application which has been received and is under consideration. We aim to process non settlement applications within 15 working days and settlement applications within 60 working days (unless you have opted for a Priority Visa service).

We are unable to resolve your application within these customer service targets, as the processing of your application has not been straightforward. Please be assured that we will continue to progress your application to enable a decision to be made as soon as possible. We will notify you via e-mail once your application has been decided.

Please do not attend the application centre until you have been contacted by the VAC.

Regards

UKVI Istanbul Decision Making Centre

Burcu Hanım Merhaba,

4 Nisanda yaptığımız başvuru için bu sabah bana da aynı mail geldi, sizin sonucunuz çıktı mı? Yoksa siz de hala beklemedemisiniz?

Merhaba, ben de 4 Nisan'da basvurumu yapmistim, bana da bu sabah ayni mail geldi.
ghuntar

New postby ghuntar » Fri Apr 21, 2017 10:48 am

Turker35 wrote:Bu bize gelen mektup ile ilgili araştırma yaparken alttaki bilgiyi buldum , ne kadar doğru bilmiyorum ama doğruysa en azından decision made mailini alan arkadaşlar maili aldıkları gibi vizenin onaylanıp onaylanmadığı ile ilgili fikir sahibi olabilirler.

Onay yada red alan arkadaşlarda kendi decision made maillerine bakıp buradaki bilginin doğru olup olmadığını teyit edebilirler mi?

http://nigeriamessageboard.com/know-u-k ... -rejected/

Bir onay bir redim var, ikisinde de decision made mailleri ayni.
ghuntar

New postby cyclops » Fri Apr 21, 2017 10:51 am

Bu mail herkese geliyorsa Nisan ayinda basvuranlar icin sistemsel bir durum soz konusu sanki. Ilgili&bilgili birisi aciklarsa durumu anlamak iyi olacak herkes icin.

Benim aldigim red yazisi da dokumanlarin hepsi okunmadan copy paste yapilmis gibi geldi bana.

Ikinci basvuru icin eksikleri tamamladim gibi ancak su konu cozulurse cok makbule gececek :)
cyclops

New postby Turker35 » Fri Apr 21, 2017 11:10 am

cyclops wrote:Bu mail herkese geliyorsa Nisan ayinda basvuranlar icin sistemsel bir durum soz konusu sanki. Ilgili&bilgili birisi aciklarsa durumu anlamak iyi olacak herkes icin.

Benim aldigim red yazisi da dokumanlarin hepsi okunmadan copy paste yapilmis gibi geldi bana.

Ikinci basvuru icin eksikleri tamamladim gibi ancak su konu cozulurse cok makbule gececek :)

Merhaba,

Su ana kadar aktif basvurularda bu maili alan sadece burcu.k be ben variz, herkes demek icin az bir sayi, ki burcu hanim martta basvurmus, diger basvuru sahipleride aktif olarak paylassalar durumlarini daha net bilgi sahibi olabiliriz. Ben paskalya dolayisi ile konsoloslukta izinler olabilecegini ve eleman eksikliginden surecin uzadigini dusunuyorum. Insallah kisa surede cevap aliriz.
Turker35

New postby alabora » Fri Apr 21, 2017 11:21 am

merhaba,
Bende 6 nisanda başvurdum , size gelen mail gelmedi bana.
alabora

New postby ghuntar » Fri Apr 21, 2017 11:23 am

alabora wrote:merhaba,
Bende 6 nisanda başvurdum , size gelen mail gelmedi bana.

Muhtemelen pazartesi veya sali gunu size de gelecektir. Otomatik sistem mesaji gibi gozukuyor. Belirli bir gun sayisindan sonra sistemde status hala ayniysa bu maili yolluyor olabilir.
ghuntar

New postby burcu.k » Fri Apr 21, 2017 11:48 am

Simdi gecmise baktigimda daha onceden bize gelen maili gonderdiklerini gordum . Turker Bey sizinde dediginiz gibi sanirim otomatik bir mail.
burcu.k

New postby Turker35 » Fri Apr 21, 2017 12:09 pm

burcu.k wrote:Simdi gecmise baktigimda daha onceden bize gelen maili gonderdiklerini gordum . Turker Bey sizinde dediginiz gibi sanirim otomatik bir mail.

Evet ben de araştırdım, sonucu olumlu gelende var olumsuz gelende, hatta bütün dünyada standart bir mail ama işin ilginci straightforward olayını ana dili ingilizce olan kişiler bile anlamamış durumda, nişanlılık vizeleri vs gibi daha uzun süreçli vizelerde genel kanı sonucun olumsuz olacağı yönünde ama ben bizim durumumuzun geçici bir gecikmeden dolayı olduğunu düşünüyorum, hatta bir süre bekleyip ayni gün farklı tarihlerde başvuran birçok kişininde cevap aldığı olmuş. Bekleyip göreceğiz.
Turker35

New postby burcu.k » Fri Apr 21, 2017 12:15 pm

Turker35 wrote:
burcu.k wrote:Simdi gecmise baktigimda daha onceden bize gelen maili gonderdiklerini gordum . Turker Bey sizinde dediginiz gibi sanirim otomatik bir mail.

Evet ben de araştırdım, sonucu olumlu gelende var olumsuz gelende, hatta bütün dünyada standart bir mail ama işin ilginci straightforward olayını ana dili ingilizce olan kişiler bile anlamamış durumda, nişanlılık vizeleri vs gibi daha uzun süreçli vizelerde genel kanı sonucun olumsuz olacağı yönünde ama ben bizim durumumuzun geçici bir gecikmeden dolayı olduğunu düşünüyorum, hatta bir süre bekleyip ayni gün farklı tarihlerde başvuran birçok kişininde cevap aldığı olmuş. Bekleyip göreceğiz.

Bencede. Su anda cok yakin zamanlarda farkli basvurular yapmis 3 kisiyiz bu maili alan . Paskalya donemi olusan izinler gibi gecikmelerin neden oldugunu dusunuyorum . Umarım guzel haberler aliriz.
burcu.k

New postby upekyildiz » Fri Apr 21, 2017 2:39 pm

cyclops wrote:Bu mail herkese geliyorsa Nisan ayinda basvuranlar icin sistemsel bir durum soz konusu sanki. Ilgili&bilgili birisi aciklarsa durumu anlamak iyi olacak herkes icin.

Herkese merhaba arkadaşlar,

Ben başvurumu 12 Nisan'da yaptım. Başvuru dosyamı görevliye verirken diğer görevli süreç değişti artık ankara anlaşması dosyalarının tamamı taranacak gibi birşey söyledi. Daha sonra da bizim ekrandan bastırıp imzaladığımız başvuru formlarımızı parmak izi aşamasından sonra bize geri verdiler ve sorduğumda da ekrandan takip edilecek dediler. Ben bu ifadeden başvuru sürecinin artık ekran üzerinden soft copy olarak takip edileceği sonucunu çıkardım acaba gecikmelerin nedeni böyle birşey olabilir mi arkadaşlar?
upekyildiz

New postby sibely » Fri Apr 21, 2017 3:18 pm

upekyildiz wrote:

Herkese merhaba arkadaşlar,

Ben başvurumu 12 Nisan'da yaptım. Başvuru dosyamı görevliye verirken diğer görevli süreç değişti artık ankara anlaşması dosyalarının tamamı taranacak gibi birşey söyledi. Daha sonra da bizim ekrandan bastırıp imzaladığımız başvuru formlarımızı parmak izi aşamasından sonra bize geri verdiler ve sorduğumda da ekrandan takip edilecek dediler. Ben bu ifadeden başvuru sürecinin artık ekran üzerinden soft copy olarak takip edileceği sonucunu çıkardım acaba gecikmelerin nedeni böyle birşey olabilir mi arkadaşlar?

Merhabalar,

2 hafta önce turist vizesine başvurduğumda parmak izi aşamasından sonra çıktısını alıp imzaladığım başvuru formunu bana da geri verdiler. Belli ki Anlara Anlaşmasına özgü bir şey değil. Biometric fotoğraf da almıyorlar artık (tüm ısrarlarıma rağmen) :) bir takım sistemsel değişiklikler var belli ki, umarım tüm süreçleriniz olumlu sonuçlanır.

Her aşama için bol şans
(Başlığı takip ediyorum çünkü yakında Ankara Anlaşmasına başvurmayı planlıyorum).
sibely

New postby sibely » Fri Apr 21, 2017 3:36 pm

Selamlar,

Bu başlık altına yazıp yazmamakla ilgili çok şüpheye düştüm başvuru yapanların şu anki gündemlerini işgal etmek/etmemek ile ilgili.

Yakında Ankara Anlaşması Vizesine başvurmayı planlıyorum. Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümü mezunuyum. mezuniyetimden beri reklam/pazarlama alanlarıda ve 4 yıldır da medya ajansında çalışıyorum. Medya planlama ile başladım, şu an strateji tarafındayım (global ajans/global marka).
29 Nisan'da 1 haftalığına Londra'ya geliyorum bir kaç kontakla görüşmek/bilgi almak için.

Ben de bu alandan geldim, şöyle güzel uzattılar vizemi, burada pek güzel tutundum diyeniniz varsa görüşmek konuşmak çok isterim geldiğimde. Ya da buradan da konuşabiliriz tabi, boynum kıldan ince.

Bu tip görüşmeler/konuşmalar yapmak istiyorum çünkü başvurumu kendim yapmayı ve business plan'i yaparken her şeyin kafamda net olmasını istiyorum.

İnsanın çok desteğe ihtiyacı olan bir süreçmiş bu. Buradaki herkese teşekkür ederim bu yüzden. Sadece okumak bile insana kendini güvende hissettiriyor.

Şimdiden teşekkürler.
sibely

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü