Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby derin » Mon Oct 14, 2019 11:38 am

Merhabalar, ışık yanma durumuna nerden bakılıyor. tls de öyle bir alan göremedim. geçmiş sayfalara da baktım bulamadım. GWnumarasının girileceği alanı bulamadım
derin

New postby brave » Mon Oct 14, 2019 11:47 am

derin wrote:Merhabalar, ışık yanma durumuna nerden bakılıyor. tls de öyle bir alan göremedim. geçmiş sayfalara da baktım bulamadım. GWnumarasının girileceği alanı bulamadım

TLS hesabınıza maildeki linkten giderek Track kısmından görebilirsiniz.
brave

New postby Elf » Mon Oct 14, 2019 12:38 pm

derin wrote:Merhabalar, ışık yanma durumuna nerden bakılıyor. tls de öyle bir alan göremedim. geçmiş sayfalara da baktım bulamadım. GWnumarasının girileceği alanı bulamadım

Asagidaki adresten mail geliyor.
noreply@visas-immigration.service.gov.uk

What you need to do next
If you have not already done so, you must return to your application to:

Your application tıklayın. Kullanıcı adı ve şifre girin.

Sonrasinda ... biometrics sekmesi > Continue > Track

Dosyanız hangi asamada bakabilirsiniz.
Elf

New postby sdf » Mon Oct 14, 2019 12:47 pm

Cgr wrote:
busrasahra wrote:11 eylül başvurumuz için 11 ekimde olumlu sonuç aldık 3 kişilik aile olarak. Alanım IT danışmanla başvurdum. Çok zorlu bir süreçti umarım bu güzel haberi başvuran herkes alır:)

Hayırlı olsun. Ben de yarım saat sonra alacağım sonucumu bakalım...

Merhabalar, Sonucunuz olumlu sayın cgr? Sabıka kaydı eklemediğinizi söylemiştiniz, benim başvurumda da kısmen eksik sayılır. Merak etttim dumunuzu. Umarım olumludur.
sdf

New postby derin » Mon Oct 14, 2019 1:17 pm

Elf wrote:

What you need to do next

Mail gelmedi neden ki acaba
derin

New postby Elf » Mon Oct 14, 2019 1:47 pm

derin wrote:
Elf wrote:

What you need to do next

Mail gelmedi neden ki acaba

Forumda yazan arkadaslar olmuştu aynı durumu, inceleyin isterseniz. Basvuru yapılma durumuna göre değişiyor heralde.

"visa4uk tan başvuru yaptım track maili gelmedi" şeklinde yazanlar var.
Elf

New postby derin » Mon Oct 14, 2019 2:31 pm

sinocan wrote:Herkese merhaba,

Başvurumuzu visa4uk üzerinden yapıp 6 Eylül'de de TLS İstanbul'a evraklarımızı teslim ettik. Ancak takip sayfamıza ulaşamıyoruz. Buradaki visa4uk üzerinden başvuru yapanların bizim gibi takip sayfasına ulaşamadığını görünce biraz olsun rahatladım. Bizimle aynı durumda olanlara soruyorum, sonuçlandığına dair bize mail gelecek mi? Böyle eli kolu bağlı beklemek çok garip.
Bir de başka bir konuda fikrinizi almak istiyorum, 6 Eylül başvurusu için mülakat bekleyelim mi yoksa mülakatsız mı karar verecekler sizce? Başvurulardaki mülakat oranları ile ilgili bilgisi olan varsa süper olur.

merhabalar, ulaşabildiniz mi takip sayfasına?
derin

New postby Oboist » Mon Oct 14, 2019 3:19 pm

derin wrote:

Başvurumuzu visa4uk üzerinden yapıp 6 Eylül'de de TLS İstanbul'a evraklarımızı teslim ettik. Ancak takip sayfamıza ulaşamıyoruz. Buradaki visa4uk üzerinden başvuru yapanların bizim gibi takip sayfasına ulaşamadığını görünce biraz olsun rahatladım. Bizimle aynı durumda olanlara soruyorum, sonuçlandığına dair bize mail gelecek mi? Böyle eli kolu bağlı beklemek çok garip.
Bir de başka bir konuda fikrinizi almak istiyorum, 6 Eylül başvurusu için mülakat bekleyelim mi yoksa mülakatsız mı karar verecekler sizce? Başvurulardaki mülakat oranları ile ilgili bilgisi olan varsa süper olur.

Merhabalar takip sayfasından kasıt"bizim 4. ışık yeşil yandı"tarzında bahsedilen gibi bir sayfa ise visa4uk üzerinden müracaat ı gerçekleştirmiş ve 30 Eylül'de de evrakları teslim etmiş biri olarak maalesef ben de öyle bir sayfaya ulaşamıyorum ancak gerçekleşmiş müracaat aşamalarını gösteren bir sayfa (belki siz de girmişsinizdir) var.O sayfaya ise başvurunuzdan önce size gönderilen Visa Application Confirmation Email for GWF..... e-postasının içinde,sayfanın sonuna doğru göreceğiniz Completed Application başlığının altındaki link sizi giriş sayfasına götürecek.İsminiz ve şifrenizi girince dediğim gibi şu ana kadar gerçeşleşmiş olan aşamaları(giriş yaptıktan sonra sayfanın sağında alt alta sıralı) gösteriyor.Tlc Contact çalışanları ,değerlendirme bittikten sonra ,başvuru sırasında bırakmış olduğumuz pasaportlarımızı geri almamız için e-posta yoluyla haber vereceklerini söylediler.Tabi sonucu ise pasaportu alıp açtığımızda görebileceğiz.Umarım iyi haberlerinizi alırız burada.
Oboist

New postby Cgr » Mon Oct 14, 2019 3:57 pm

Merhabalar, arkadaşlar sonuç olumlu...

tek başvurdum, finans üzerine ve danışman kullandım. 10 eylül başvuru 32. günde sonuçlandı, Ankara. Giriş tarihi 15 ekim istemiştim o şekilde onaylanmış.

Hepinize sabır ve kolaylıklar diliyorum, şansınız bol olsun.

Takipte kalacağım.
Cgr

New postby burakozen » Mon Oct 14, 2019 10:15 pm

Danışmanlık şirketi paylaşamıyor muyuz? Bir üstteki arkadaştan bilgi istemiştim
burakozen

New postby Oboist » Mon Oct 14, 2019 10:36 pm

Oboist wrote:
derin wrote:

Merhabalar takip sayfasından kasıt"bizim 4. ışık yeşil yandı"tarzında bahsedilen gibi bir sayfa ise visa4uk üzerinden müracaat ı gerçekleştirmiş ve 30 Eylül'de de evrakları teslim etmiş biri olarak maalesef ben de öyle bir sayfaya ulaşamıyorum ancak gerçekleşmiş müracaat aşamalarını gösteren bir sayfa (belki siz de girmişsinizdir) var.O sayfaya ise başvurunuzdan önce size gönderilen Visa Application Confirmation Email for GWF..... e-postasının içinde,sayfanın sonuna doğru göreceğiniz Completed Application başlığının altındaki link sizi giriş sayfasına götürecek.İsminiz ve şifrenizi girince dediğim gibi şu ana kadar gerçeşleşmiş olan aşamaları(giriş yaptıktan sonra sayfanın sağında alt alta sıralı) gösteriyor.Tlc Contact çalışanları ,değerlendirme bittikten sonra ,başvuru sırasında bırakmış olduğumuz pasaportlarımızı geri almamız için e-posta yoluyla haber vereceklerini söylediler.Tabi sonucu ise pasaportu alıp açtığımızda görebileceğiz.Umarım iyi haberlerinizi alırız burada.

Tekrar merhabalar şahsen bize gelen e-posta donotreply@visa4uk.fco.gov.uk den,dolayısıyla buradaki mesele sanıyorum işlemlerin yürütüldüğü site ile alakalı.Bu adresten alınan postadaki bağlantıda TRACKİNG imkanı yok anladığım kadarıyla.
Oboist

New postby Cgr » Tue Oct 15, 2019 9:26 am

burakozen wrote:Danışmanlık şirketi paylaşamıyor muyuz? Bir üstteki arkadaştan bilgi istemiştim

merhaba. ben immigration connection ile çalıştım.
Cgr

New postby elfbtny » Tue Oct 15, 2019 9:41 am

Merhabalar. Tüm evraklarınızı taratıp TLS sayfanızdan sisteme yüklemeniz gerekiyor.

Biz de self-service hizmetini kullandık ki şahsi fikrim biraz uzun zaman alsa da herşeyi tek tek kontrol edip emin olma şansınız var.
Sisteme yükledikten sonra submit etmeden önce tüm yüklediğiniz evrak listenizi tek tek kontrol etmenizi istiyor sistem. Ettikten sonra submit etmeden emin olun herşeyin tam olduğuna, çünkü submit ettikten sonra evrak ekleme yapamıyorsunuz.

Giderken de yanımıza "documents checklist", application form" çıktılarını aldık. Bunları yanınızda götürün diyor yönlendirmeler. Ama gittiğimizde hiçbir şekilde bunlara bakmadılar. Ama yine de yanınızda götürün tabi, muhtemelen herhangi bir sorun olmasına karşın elinizde olmasını istiyorlar.

Bol şans diliyorum.

brave wrote:
gamkucukdeniz wrote:Selamlar,

Az önce Arzuhalci' ye de sordum, TLS e tüm evraklarımızı taratıp gitmemiz yeterli midir? Tarattığımız evrakları sisteme yüklememiz gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa nereden yüklüyoruz bu konularda bir bilginiz var mıdır ?

Tşk

Tls de login olunca upload kismindan yukleme yapilmasi gerektigini okumustum.
Taratmak yeterli olmaz,hepsini yuklememiz gerekir diye dusunuyorum.
Adi ustunde self servis :)
Yuklediklerinizi yaninizda her ihtimale karsi goturmek de faydali olabilir.

Bu konuda tecrubesi olanlar yazarsa daha saglikli bilgi almis oluruz

Biz daha o asamaya gelmedik,fakat bu sekilde yapmayi planliyorum
elfbtny

New postby elfbtny » Tue Oct 15, 2019 9:56 am

ocy wrote:Arkadaşlar herkese merhaba.

Burayı ne yazık ki geç keşfettim, keşke daha önce görseymişim. Neyse, geç olsun güç olmasın. Birkaç sorum var aslında, bunlara yanıt bulabilirsem çok sevineceğim.

1. Ben başvurumu kendim yapıyorum. İnternetteki formu doldururken sorulan "Provide additional information about your
application"
kısmına 3000 karakterlik bir yer ayrılmış. Burada vermem istenilen bilgiler şu şekilde:

"Provide information about:
• your employer or business
• your contract of employment or business plan
• where you will work
• what you will earn
• any reference numbers that your employer has given you"

Benim business planımın içerisinde bunlar zaten aslında detaylandırılıyor. Yine de son iki yıl içerisinde farklı ülkelerde yaşadığım ve çalıştığım için onları bu konuda aydınlatmak istiyorum keza biraz karışık gibi. Bu mevzuları burada anlatmam uygun olur mu acaba? Bu soru çok mu önemli?

2. Kendim bir de cover letter yazdım. Bir sayfalık bir açıklama bulunuyor ve ikinci sayfasında da onlara vereceğim belgelerin sıralı bir listesini yapıyorum. Bu cover letterda genel olarak kendim hakkında kısa bir giriş, neden Birleşik Krallık ve neden Londra, oraya gittikten sonra geçimimi sağlayabileceğim konularında kısa birer paragraf yazdım. Acaba bu mektubun kısa veya uzun olması pozitif/negatif bir etki yapar mı?

3. Uzunluktan bahsetmişken, business planım için bir muhasebe şirketinden yardım aldım. BP 18 sayfa tutuyor şu anda. Bu acaba çok mu kısa? Genel olarak kaç sayfa olması tavsiye ediliyor?

4. Yerleşim yerim İstanbul ama şu anda Ankara'dayım ben. Başvurumu buradan yapsam bir sıkıntı çıkar mı? Bir de son zamanlarda randevu alan arkadaşlar varsa acaba kaç gün sonrasına randevu veriliyor bu iki şehirde bilgilendirebilirler mi?

Gelir gelmez çok soru sordum gibi oldu ama bu konularda bilgi sahibi olanlar beni aydınlatabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Bizim de randevumuz dündü ve self-service hizmeti kullanarak gittik.
Dolayısıyla başvurumuz sonuçlanmadı ama araştırmalarımıza göre cevap vereceğim:

1. O alana BP'min kısa bir özetini yazdım. Öğrenimim, deneyimim, hangi işi nerede kuracağım ve gelecek planım gibi.

2. Ben BP için 2 sayfalık bir cover letter, finansal kısım için 1 sayfa bir cover letter yazdım.
Genelde yönlendirmeler de ortalama bu şekilde.

3. BP'mi UK'de deneyimli bir danışmana yazdırdım. Benimkisi 16 sayfa. Ben de yazan bir arkadaşa katlıyorum, içerik daha önemli. Yani olması gereken bilgileri kapsamalı. Ne çok uzun, ne çok kısa olmalı. (12-25 sayfa arası makul diye düşünüyorum ama tabi ki şemalar, sayfa boşlukları vs de etki ediyor)

4. Bildiğim kadarıyla istediğiniz yerden başvuru yapabiliyorsunuz. Sorun olmayacaktır. Yalnız İstanbul'da randevuyu ilk 1 haftaya alamadık, tüm randevular ücretliydi. Bu nedenle 2 hafta sonrasına ücretsiz randevu alabildik. O yüzden bir an önce randevunuzu almanızı öneririm. Evraklarınızı sonra da ykleyebilirsiniz sisteme, tabi eğer self-service hizmeti kullacaksanız. Diğer türlü 165 tl verip evraklarınızı yanınızda götürüp onlara da yüklettirebilirsiniz ama bana o daha zor geldi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bol şans.
elfbtny

New postby exeman » Tue Oct 15, 2019 1:05 pm

12 Eylül İzmir başvurum bugün itibariyle olumlu sonuçladı.
IT alanında, danışman destekli başvurdum.

Allah herkesin gönlüne göre hayırlısını versin.
exeman

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü