Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby yunusdogan » Tue Oct 15, 2019 2:48 pm

Elf wrote:.

Elif hanım öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim başvuruyu ne zaman yaptınız ve ya sonuçlandı mı ?[/quote]

13 Eylül de yaptık basvuruyu. Önümüzdeki hafta sonuçlanır diye umuyoruz. Aslında daha fazla dokuman ekledik dependant için ama sonuç olumlu olduktan sonra paylaşmayı tercih ederim :)
işe yarayıp yaramadığını bilmiyoruz. Bizim durumumuzdaki dependant örneklerinde belirli bir evrak listesi olmadıgı için baya araştırdım ben bu konuyu. Aklımıza gelen tüm evrakları ekledik.Sizin ne zaman randevunuz?[/quote]

Elif hanım bizim randevumuz 25 ekim cuma gunu son anlardayız artık size bir cevap geldimi bununla ilgili detaylandırırsanız sevinirim hatta iletişim kurabilceğimiz bir sosyal medya hesabı falan varmı ? şimdiden teşekkürler
yunusdogan

New postby derin » Tue Oct 15, 2019 4:36 pm

yunusdogan wrote:
Elf wrote:.

Elif hanım öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim başvuruyu ne zaman yaptınız ve ya sonuçlandı mı ?

13 Eylül de yaptık basvuruyu. Önümüzdeki hafta sonuçlanır diye umuyoruz. Aslında daha fazla dokuman ekledik dependant için ama sonuç olumlu olduktan sonra paylaşmayı tercih ederim :)
işe yarayıp yaramadığını bilmiyoruz. Bizim durumumuzdaki dependant örneklerinde belirli bir evrak listesi olmadıgı için baya araştırdım ben bu konuyu. Aklımıza gelen tüm evrakları ekledik.Sizin ne zaman randevunuz?[/quote]

Elif hanım bizim randevumuz 25 ekim cuma gunu son anlardayız artık size bir cevap geldimi bununla ilgili detaylandırırsanız sevinirim hatta iletişim kurabilceğimiz bir sosyal medya hesabı falan varmı ? şimdiden teşekkürler[/quote]

merhabalar biz de lead + unmarried partner başvurumuzu dün yaptık. dependant için ilişkimizi tanımlayan ve süresini belirttiğimiz bir yazı yazdık. ayrı kağıtlara imzaladık. aynı evde yaşadığımıza dair dökümanları ekledik. 15e yakın fotoğraf ve anne arkadaşlar vs ilişkimizi onaylayan yazılar aldık. yemek sepeti siparişleri, çiçek sepeti, facebookta arkadaşlığı gör kısmının screenlerini de ekledik dosyaya. Sormak istediğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz.
derin

New postby derin » Tue Oct 15, 2019 5:08 pm

@dogduay sonucunuz çıktı mı? Ağustos sonuydu sanırım sizin.
derin

New postby derin » Tue Oct 15, 2019 5:12 pm

@yigitrader sizin sonucunuz çıktı mı?
derin

New postby mustafa nott » Tue Oct 15, 2019 5:54 pm

merhaba arkadaslar. daha önce aşçılık, pastacılık veya restoran işletmeciliği ile ilgili basvuru yapan varmı. evrakları hazırladık iş planı ve cover letter örneği varsa kendim basvuru yapmak istiyorum. yardımcı olan olursa çok sevinirim. herkese iyi aksamlar.
mustafa nott

New postby Haluk » Tue Oct 15, 2019 7:12 pm

Selamlar,

Listeye beni de ekler misiniz? İnternet başvuru 12 Eylül, TLS randevusu 19 Eylül. Kiev'den başvurdum. Henüz yanıt gelmedi. Teşekkürler.
Haluk

New postby Elf » Wed Oct 16, 2019 1:08 pm

4 Yeşil ışık da yandı :) mail gelir birazdan yarın almaya gidiyoruz.

Olumlu olursa mutlaka yazarım :D
Elf

New postby ocy » Wed Oct 16, 2019 10:36 pm

Çok teşekkürler yardımınız için. Acaba self-service hizmetini kullanırsak sisteme evrakları nasıl yükleyebiliyoruz? Aslında elimde bütün belgelerim PDF şeklinde var. Bunların isminin başına sayı koyup yüklememiz mi gerekiyor onların da sıralamayı doğru görmeleri için? Bir de kendimiz yüklersek acaba bir dosya limiti bulunmakta mıdır en fazla şu kadar evrak yüklenebilir diye?

Burada muhtemelen daha önce konuşulmuştur ama ben bulamadım, self-service hizmeti kullanırsak yanımızda sisteme yüklediğimiz evrakların asıllarını mı götürüyoruz yoksa yine birer kopyasını götürüp onlara teslim mi ediyoruz?

Eğer orada yardım alırsak alacağım yardımın kendi yapacağım kadar iyi olmayabileceğinden korkuyorum. Yardım almamız durumunda bütün dosyaları alt alta koyup tek seferde mi tarıyorlar yoksa bizim talebimiz doğrultusunda ayrı ayrı taratıp isimlendirebiliyor muyuz?

elfbtny wrote:
Merhabalar. Bizim de randevumuz dündü ve self-service hizmeti kullanarak gittik.
Dolayısıyla başvurumuz sonuçlanmadı ama araştırmalarımıza göre cevap vereceğim:

1. O alana BP'min kısa bir özetini yazdım. Öğrenimim, deneyimim, hangi işi nerede kuracağım ve gelecek planım gibi.

2. Ben BP için 2 sayfalık bir cover letter, finansal kısım için 1 sayfa bir cover letter yazdım.
Genelde yönlendirmeler de ortalama bu şekilde.

3. BP'mi UK'de deneyimli bir danışmana yazdırdım. Benimkisi 16 sayfa. Ben de yazan bir arkadaşa katlıyorum, içerik daha önemli. Yani olması gereken bilgileri kapsamalı. Ne çok uzun, ne çok kısa olmalı. (12-25 sayfa arası makul diye düşünüyorum ama tabi ki şemalar, sayfa boşlukları vs de etki ediyor)

4. Bildiğim kadarıyla istediğiniz yerden başvuru yapabiliyorsunuz. Sorun olmayacaktır. Yalnız İstanbul'da randevuyu ilk 1 haftaya alamadık, tüm randevular ücretliydi. Bu nedenle 2 hafta sonrasına ücretsiz randevu alabildik. O yüzden bir an önce randevunuzu almanızı öneririm. Evraklarınızı sonra da ykleyebilirsiniz sisteme, tabi eğer self-service hizmeti kullacaksanız. Diğer türlü 165 tl verip evraklarınızı yanınızda götürüp onlara da yüklettirebilirsiniz ama bana o daha zor geldi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bol şans.
ocy

New postby Elf » Thu Oct 17, 2019 6:17 am

ocy wrote:Çok teşekkürler yardımınız için. Acaba self-service hizmetini kullanırsak sisteme evrakları nasıl yükleyebiliyoruz? Aslında elimde bütün belgelerim PDF şeklinde var. Bunların isminin başına sayı koyup yüklememiz mi gerekiyor onların da sıralamayı doğru görmeleri için? Bir de kendimiz yüklersek acaba bir dosya limiti bulunmakta mıdır en fazla şu kadar evrak yüklenebilir diye?

Burada muhtemelen daha önce konuşulmuştur ama ben bulamadım, self-service hizmeti kullanırsak yanımızda sisteme yüklediğimiz evrakların asıllarını mı götürüyoruz yoksa yine birer kopyasını götürüp onlara teslim mi ediyoruz?

Eğer orada yardım alırsak alacağım yardımın kendi yapacağım kadar iyi olmayabileceğinden korkuyorum. Yardım almamız durumunda bütün dosyaları alt alta koyup tek seferde mi tarıyorlar yoksa bizim talebimiz doğrultusunda ayrı ayrı taratıp isimlendirebiliyor muyuz?

elfbtny wrote:
Merhabalar. Bizim de randevumuz dündü ve self-service hizmeti kullanarak gittik.
Dolayısıyla başvurumuz sonuçlanmadı ama araştırmalarımıza göre cevap vereceğim:

1. O alana BP'min kısa bir özetini yazdım. Öğrenimim, deneyimim, hangi işi nerede kuracağım ve gelecek planım gibi.

2. Ben BP için 2 sayfalık bir cover letter, finansal kısım için 1 sayfa bir cover letter yazdım.
Genelde yönlendirmeler de ortalama bu şekilde.

3. BP'mi UK'de deneyimli bir danışmana yazdırdım. Benimkisi 16 sayfa. Ben de yazan bir arkadaşa katlıyorum, içerik daha önemli. Yani olması gereken bilgileri kapsamalı. Ne çok uzun, ne çok kısa olmalı. (12-25 sayfa arası makul diye düşünüyorum ama tabi ki şemalar, sayfa boşlukları vs de etki ediyor)

4. Bildiğim kadarıyla istediğiniz yerden başvuru yapabiliyorsunuz. Sorun olmayacaktır. Yalnız İstanbul'da randevuyu ilk 1 haftaya alamadık, tüm randevular ücretliydi. Bu nedenle 2 hafta sonrasına ücretsiz randevu alabildik. O yüzden bir an önce randevunuzu almanızı öneririm. Evraklarınızı sonra da ykleyebilirsiniz sisteme, tabi eğer self-service hizmeti kullacaksanız. Diğer türlü 165 tl verip evraklarınızı yanınızda götürüp onlara da yüklettirebilirsiniz ama bana o daha zor geldi.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bol şans.

Ben evrakları TLS de yüklettim. Evraklar için içerik hazırlamıştım ve her bir kategoriyi de numaralandırıp baslık olarak bir sayfa ayarlamıştım. Yani hersey düzenli bir sekildeydi ama TLS de ki memur kendi sistemine göre düzenleyip taratıyor. Mesela onların baslık kagıtları var financial olanın altına banka dokumu vs ekliyor. Ama şöyle bir sıkıntı var ki Basvurunun en önemli belgesi Business Planı Other baslığı altına koydu. Söyledim de yani en önemli belgeye nasıl other dersiniz diye ama uygun başlık yok ellerinde :) Tam istediğim gibi olmadı ama müdahale edebildiğim kadar düzeni bozmamaya çalıştım.
Bir de evrakların aslını götürün bence zaten hepsini tekrar veriyorlar size. Renkli şekilde taratıyorlar. Kopyası olacaksa da renkli götürmeye dikkat edin. Resmi belgeler olabilir. Tapu,noter onaylı belgeler vs. Sıkıntı olmasın sonra.
Elf

New postby Elf » Thu Oct 17, 2019 6:38 am

Merhaba;
TLS de öğle arası pasaport alamıyorum değil mi? Bilen var mı çalışma saatlerini
Elf

New postby derin » Thu Oct 17, 2019 7:25 am

Elf wrote:Merhaba;

10:00-16:00 arasında alabilirsiniz dediler bana. Öğle arasından bahsetmemişlerdi.
derin

New postby Elf » Thu Oct 17, 2019 11:20 am

derin wrote:
Elf wrote:Merhaba;

10:00-16:00 arasında alabilirsiniz dediler bana. Öğle arasından bahsetmemişlerdi.

Evet doğru o saatler arasında. Öğle arası da yokmuş. Tesekkurler.
Elf

New postby Elf » Thu Oct 17, 2019 11:26 am

13 Eylül başvurum bugün olumlu sonuçlandı :)
Ben ve erkek arkadaşım için dependant başvuru yaptık,ikimizde onay aldık.Bekleyen arkadaslar da olumlu sonuç alırlar umarım. Basvurusunu henuz tamamlanmamış arkadaslar için ayrıntıları hangi belgeleri hazırladık paylaşacağım. Başarılar herkese.
Elf

New postby ingiltere123 » Thu Oct 17, 2019 11:33 am

Elf wrote:13 Eylül başvurum bugün olumlu sonuçlandı :)
Ben ve erkek arkadaşım için dependant başvuru yaptık,ikimizde onay aldık.Bekleyen arkadaslar da olumlu sonuç alırlar umarım. Basvurusunu henuz tamamlanmamış arkadaslar için ayrıntıları hangi belgeleri hazırladık paylaşacağım. Başarılar herkese.

Çok sevindim hayırlı olsun. Buradan mı paylaşacaksınız?
ingiltere123

New postby Haluk » Thu Oct 17, 2019 11:51 am

Brexit’te AB ile Johnson arasında anlaşmaya varıldı biliyorsunuz. Söylenene göre, Johnson Avrupalı liderlerden “uzatmaya onay vermemelerini” isteyecekmiş. Yani, eğer bu doğruysa, İngiltere 31 Ekim itibarı ile kesin olarak (anlaşmalı veya anlaşmasız) AB’den çıkıyor.

Bizim vizeler eğer 31 Ekim itibarı ile hala onaylanmamışsa, herhalde direkt reddolunur çünkü hukuki dayanağı ortadan kalkmış oluyor. Değil mi?

https://www.ft.com/content/f71b1eb2-f0c ... 67d8281195
Haluk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü