Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ingiltere123 » Fri Oct 18, 2019 11:36 am

Selene wrote:
ingiltere123 wrote:Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında Bir Ortaklık Oluşturma Anlaşması (Ankara Anlaşması)
Türkiye’nin AB’yle ilişkisi, büyük ölçüde Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Ekonomik Topluluğu (“Ankara Anlaşması” olarak da anılır) arasında bir Ortaklık yaratan Anlaşma ile ek protokolleri ve konsey kararları ile yönetilmektedir. Türkiye ile olan ilişkimizin ticari unsurları rehberde açıklanmaktadır.
Türk vatandaşları, Ankara Anlaşmasından türetilen belirli haklara sahiptir. AB’den çıktıktan sonra, İngiltere’nin bu anlaşmaya olan yükümlülüğü anlaşılmayacak bir senaryoda düşüyor. Bununla birlikte, geçiş düzenlemesi olarak İngiltere, ECAA düzenlemelerinin yerleşik Türk nüfusu için etkisini çoğaltmaya çalışacaktır. Bu, yerleşik ECAA işçileri ve ECAA iş adamlarının ve aile üyelerinin şimdi olduğu gibi benzer uygunluk şartlarına sahip daha fazla izin için başvuruda bulunmalarını ve İngiltere’de yerleşmeye başvurmalarını sağlayacaktır. "İngiltere’nin anlaşmasız bir durumda ayrılmasından sonra gelen Türk vatandaşları ile ilgili olarak henüz bir taahhütte bulunmadık."

Son cümle bizden bahsediyor :)

Yani burada diyor ki 31 Ekim'den sonra vizesini alıp gelecek vatandaşlara henüz bir taahhüdümüz yok? Ama bizleri açıkta bırakmayacaklardır diye düşünüyorum. Buna inanmak istiyorum :) Deneyimleyip göreceğiz belli ki.

Bence de, böyle keskin bir niyet olsaydı başvuruları önceden durdururlardı. Gerçi ne olacağı hiç belli olmaz. Bekleyip göreceğiz. Yarın her şey belli olacak. Parlementodan geçmeyeceğini ve yeni bir referandum olacağını öngürüyorlar.
ingiltere123

New postby archmagus » Fri Oct 18, 2019 4:09 pm

Merhabalar. 17 Eylülde İstanbul'dan aile olarak Ankara Anlaşması Vizesine başvurmuştuk. Eşim fotoğrafçı olarak ana başvuran, ben ve çocuklar da onun dependant'ları olarak başvurduk. Danışman firma ile çalışmıştık.

Bugün yanıt maili geldi, ama saat 15.00'te geldi. Koştura koştura gittik TSLContact'a ama saat 16.00'ya yetişemedik (On dakika ile kaçırdık, baktık pasaport iade kapısı duvar). Pazartesi günü gidip alacağız, sonucu burada da bildiririz. İki gün beklemedeyiz yani :)

Bizim işlem 31 günde sonuçlandı, bilgi vermek amacıyla yazmak istedim. Bekleyen herkese sabırlar diliyorum :)
archmagus

New postby Bager » Fri Oct 18, 2019 5:43 pm

gulhanu wrote:
firaztimur wrote:Merhabalar benimde Tls ye ulaşmış. pasaport için kargo hizmeti almıştım. Yarına elimde olur başvuru tarihim 6 Eylül.

hadi hayırlısı

Merhaba ben de bugün bir mail aldım tls den , sizin gibi kargo hizmeti almıştım. Yalnız verdikleri irsaliye numarası ile kargoyu takip edemiyorum. Pasaportunuz elinize kaç günde ulaştı. Teşekkürler.
Bager

New postby Taner » Sat Oct 19, 2019 12:32 pm

başvuru için ücret alındığı yazıyor bazı sayfalarda istanbulda nasıl ücretisz başvurabiliriz bilgisi olan var mı ?
Taner

New postby rico » Sat Oct 19, 2019 2:40 pm

Merhaba, biz 19 Eylülde TLS den teslim ettik belgeleri. Tarama işlemini kendileri yaptılar. Ellerinde hazır ayıraçlar bulunuyor. Sizden belgeleri istiyorlar ve düzenleyip tarayıcıya yerleştiriyor. Tüm basvuru süreci 15dk da bitiyor. İşlemler için 25 sterlinlik bir ödeme yaptık. Başvuru merkezinin girişinde bir alan var orada ödeyip fiş almanızı istiyorlar. Eşim ve oğlumla birlikte aile olarak başvuru yaptık ve belgeleri kendimiz hazırladık. Hazırlık yaparken Türkçe belgelerin çevirisi için tercüme parası haricinde bir ödeme yapmadık. Önümüzdeki hafta mail gelecek diye umuyoruz. Herkese sabır diliyorum.
rico

New postby gamkucukdeniz » Sat Oct 19, 2019 2:58 pm

Arkadaşlar selamlar,

TLS e yükleme yapmak için aşağıdaki iki belge tam olarak hangi link ten temin ediliyor bilenimiz var mı aramızda?

1. Turkish Business Person Application Appointment Confirmation

2. Turkish Business Person Application Form for Entry Clearance

Teşekkürler
gamkucukdeniz

New postby ingiltere123 » Sun Oct 20, 2019 11:06 am

Taner wrote:başvuru için ücret alındığı yazıyor bazı sayfalarda istanbulda nasıl ücretisz başvurabiliriz bilgisi olan var mı ?

ileriki tarihlere alınca ücret ödenmiyor bildiğim kadarıyla. yani haftaya alırsanız ücretli, bir sonra ki haftaya alırsanız ücretsiz gibi.
ingiltere123

New postby oktayka » Sun Oct 20, 2019 11:21 am

Merhaba,

Ankara anlaşması vizesi için başvurmaya hazırlanıyorum. Eşim ve çocuğumuz için de dependant olarak başvuruda bulunacağız. Tüm belgeleri hazırladım. Randevularımızı da 24 Ekim için aldım. Fakat visa4uk sayfasında "Register at Commercial Partner"'a tıkladığımızda tlscontact sayfasında bir registration linki veya sayfası göremedim.
Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de dokümanların tlscontact'a yüklenmesinden bahsedilmiş. Bu online olarak yapılabiliyor mu? Yoksa ranedevu günü tlscontact'ta mı yapmamız gerekiyor? visa4uk sayfasından randevu aldım, randevu sonucunda gelen confirmation mailinde buna yönelik bir link veya açıklama yok.

Bilgisi olan arkadaşlardan paylaşımda bulunmalarını rica ediyorum.

Selamlar.
oktayka

New postby Selene » Sun Oct 20, 2019 11:52 am

oktayka wrote:Merhaba,

Ankara anlaşması vizesi için başvurmaya hazırlanıyorum. Eşim ve çocuğumuz için de dependant olarak başvuruda bulunacağız. Tüm belgeleri hazırladım. Randevularımızı da 24 Ekim için aldım. Fakat visa4uk sayfasında "Register at Commercial Partner"'a tıkladığımızda tlscontact sayfasında bir registration linki veya sayfası göremedim.

Bir de dokümanların tlscontact'a yüklenmesinden bahsedilmiş. Bu online olarak yapılabiliyor mu? Yoksa ranedevu günü tlscontact'ta mı yapmamız gerekiyor? visa4uk sayfasından randevu aldım, randevu sonucunda gelen confirmation mailinde buna yönelik bir link veya açıklama yok.

Selamlar.

Merhaba,
İlk konu ile ilgili bir fikrim yok ancak belgelerinizi başvuruya gitmeden önce sisteme pdf dosyaları halinde yüklemeniz gerekiyor. TLS'deki görüşme sonrası dosya yükleme alanı kapanıyor ve bir daha belge yükleyemiyorsunuz.

TLS'nin size ilettiği mailden TLS hesabınıza giriş yapmanız ve oradan da Appointment saatinizi göreceğiniz sayfaya ilerlemeniz gerekiyor. Sayfaya ulaştığınızda "Dosyaları Yükle" gibi bir ibare/buton göreceksiniz. Oraya tıklayınca açılan sayfadan tüm belgeleri yükleyebilirsiniz. Tüm belgeler hazır olunca yapmanızı öneririm; çünkü yükleme sonrası bir daha belge eklemeye izin vermiyor.

TLS'nin sayfasına nasıl gireceğinizi bulamazsanız Gov.UK hesabınıza giriş yapıp, Biometric'e ilerle seçeneğinden ilerleyerek de TLS hesabınıza ulaşabilirsiniz. Ben şahsen her seferinde o şekilde yapıyorum.

Bol şans...
Selene

New postby brave » Sun Oct 20, 2019 12:02 pm

oktayka wrote:Merhaba,

Selamlar.

İlk paragrafta sorunuzu anlayamadım.
Dokuman yukleme isini de eger self-service olarak randevu aldıysanız kendiniz yapmanız gerekiyor. Yok eger Asissted servis aldıysanız orada onlar yukluyorlar.
brave

New postby yilmaz » Sun Oct 20, 2019 3:22 pm

Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı, ankara anlaşması ile tek ingiltereye geldim. Yakın zamanda ailem içinde bir süre sonra depnednt vizeye başvurmak istiyorum ancak berxit sorun yaratırmı? Yani brexit öncesimi başvurmam gerekir?
yilmaz

New postby oktayka » Sun Oct 20, 2019 10:44 pm

rico wrote:Merhaba, biz 19 Eylülde TLS den teslim ettik belgeleri. Tarama işlemini kendileri yaptılar. Ellerinde hazır ayıraçlar bulunuyor. Sizden belgeleri istiyorlar ve düzenleyip tarayıcıya yerleştiriyor. Tüm basvuru süreci 15dk da bitiyor. İşlemler için 25 sterlinlik bir ödeme yaptık. Başvuru merkezinin girişinde bir alan var orada ödeyip fiş almanızı istiyorlar. Eşim ve oğlumla birlikte aile olarak başvuru yaptık ve belgeleri kendimiz hazırladık. Hazırlık yaparken Türkçe belgelerin çevirisi için tercüme parası haricinde bir ödeme yapmadık. Önümüzdeki hafta mail gelecek diye umuyoruz. Herkese sabır diliyorum.

Merhaba,

Başvurunuz hayırlı olsun. Tek bir başvuru mu yaptınız? Eşiniz ve oğlunuz için ayrı başvuru yaptınız mı?
oktayka

New postby rico » Sun Oct 20, 2019 11:13 pm

oktayka wrote:
rico wrote:Merhaba, biz 19 Eylülde TLS den teslim ettik belgeleri. Tarama işlemini kendileri yaptılar. Ellerinde hazır ayıraçlar bulunuyor. Sizden belgeleri istiyorlar ve düzenleyip tarayıcıya yerleştiriyor. Tüm basvuru süreci 15dk da bitiyor. İşlemler için 25 sterlinlik bir ödeme yaptık. Başvuru merkezinin girişinde bir alan var orada ödeyip fiş almanızı istiyorlar. Eşim ve oğlumla birlikte aile olarak başvuru yaptık ve belgeleri kendimiz hazırladık. Hazırlık yaparken Türkçe belgelerin çevirisi için tercüme parası haricinde bir ödeme yapmadık. Önümüzdeki hafta mail gelecek diye umuyoruz. Herkese sabır diliyorum.

Merhaba,

Başvurunuz hayırlı olsun. Tek bir başvuru mu yaptınız? Eşiniz ve oğlunuz için ayrı başvuru yaptınız mı?

Teşekkürler. Başvuruyu benim için yaptık, eşim ve oğlum için ayrı ayrı dependant olarak başvuru oluşturduk. Randevuyu aynı gün ve saat için alıp beraber gittik. İşlem sırasında aile olduğumuzu belirttik ve işlemlerimizi beraber yaptılar.
rico

New postby Cgr » Mon Oct 21, 2019 9:51 am

yilmaz wrote:Merhaba,
Benim bir sorum olacaktı, ankara anlaşması ile tek ingiltereye geldim. Yakın zamanda ailem içinde bir süre sonra depnednt vizeye başvurmak istiyorum ancak berxit sorun yaratırmı? Yani brexit öncesimi başvurmam gerekir?

Bu durum benim için de geçerli. Bilgisi olan var mı arkadaşlar?
Cgr

New postby ozenc_y » Mon Oct 21, 2019 10:02 am

Merhaba arkadaşlar,

Ben de 31 Ekim'den önce başvurmaya çalışan son dakikacılardan biriyim. Online başvuru formunda en sona kadar ilerledim orada iş planından bahsetmemi isteyen bir kısım var ama elimde henüz iş planı yok, bu sitede önerilen biriyle çalışacağım iş planı için. Ama başvurunun diğer kısımları bana ait, 2000 pound veremeyeceğim için iş planı dışındaki şeyleri kendim hallediyorum. Sorum şu ki, iş planı gelene kadar herhangi bir randevu tarihi vs alamıyor muyum acaba? Süreci ne kadar hızlandırırsam o kadar iyi :)

Teşekkürler şimdiden,
Sevgiler
ozenc_y

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü