Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby kismetseolsun » Mon Jan 29, 2018 9:23 am

Tesekkurler @Emre.
Peki vizeyi alma durumunda avantaj saglar miyiz boyle bilgi versek. Vermek lehimize mi aleyhimize mi sizce?

Tesekkurler.

Emre wrote:Dependent çalışacak diye belirtmen gerekmiyor. Belirtsen de belirtmesen de dependentların istedikleri işte çalışma hakları zaten otomatikman oluyor. Asıl başvuru sahibi, yalnızca iş planında belirttiği işi yapabilir.

Bir ara bir dependentin vizesi "No work" olarak gelmişti forumda ancak o hataydı. Onu düzeltip yenisini gönderdiler.
kismetseolsun

New postby Emre » Mon Jan 29, 2018 10:15 am

Yukarıda @nurbanuh ve 2 kişi daha sorunu cevaplamış zaten. Dependent çalışacak veya çalışmayacak demek lehine veya aleyhine bir şey sağlamaz.

Önemli olan asıl başvuru sahibinin kendini ve dependentlarını geçindirebilmesi ve işini yürütebilmesi. Dependentin gelirinin önemi yok. Ki asıl başvuru sahibi para kazanamaz ve yalnızca dependent geliriyle geçinilirse sorun olur. O yüzden dependent da çalışacak demeye gerek yok. Böyle bir gereklilik yok.
Emre

New postby mimar_istanbul » Mon Jan 29, 2018 10:42 am

Merhaba vizesini almışlara bir sorum var,

Verilen 1 aylık vize,sonuç açıklandığı tarih itibariyle mi başlıyor?

*Tahmini Gidiş Tarihimizi 29 Ocak olarak belirtmiştik.
mimar_istanbul

New postby nurbanuh » Mon Jan 29, 2018 10:43 am

bildiğim kadarıyla, dependantlara otomatik olarak work permit veriyorlar.
bu arada yanlış anlaşılma olmasın, dependant ile ilgili bilgi vereceksiniz tabi ki. biz, benimle ilgili sicil kaydı, diploma, SGK dokümü gibi evraklar verdik. Ancak yapacağım iş ile ilgili birşey yazmadık.

kismetseolsun wrote:@nurbanuh

Tesekkurler verdiginiz bilgi icin. Peki dependantin calisma durumuna dair bilgi vermeyince, gelen vizede No work seklinde bir donus olur mu acaba? Forumda bazilariin basina gelmis ama hata olarak gelmis olabilir. Dependant hakkkinda bilgi vermesek bile onun orada muhendis olarak calismasina bir engel olmaz diye varsayabilir miyiz?

Tesekkurler.
nurbanuh

New postby nurbanuh » Mon Jan 29, 2018 10:44 am

merhaba @malitekin,
10 yıl ile ilgili cümleyi burada paylaşabilmen mümkün mü?

malitekin wrote:
Emre wrote:@malitekin hayırlı olsun. Gelen sonuç evrakında mı yazıyor "10 yıl" gibi bir şey? Daha önce hiç böyle bir bilgi duymadık Ankara Anlaşması ile ilgili. Metni paylaşabilir misin?

@ Emre
Gelen evrakın son sayfasında yazıyor bu bilgi, yarın danışmanımla görüşeceğim ve daha net bir bilgi alacağım buradan da ne olduğunu yazarım.
nurbanuh

New postby Bristolex » Mon Jan 29, 2018 4:58 pm

Arkadaşlar bir şey soracağım. Passback yapanlara sonuç kabulse pasaportunuzu getirin diye mail mi geliyor. Sonuç olumsuz olursa nasıl bir mesaj geliyor.
Bristolex

New postby Brooks Was Here » Mon Jan 29, 2018 7:06 pm

Arkadaşlar gerçekten yardımınıza ihtiyacım var. İçinden çıkamadım bir mesele var.

Şİmdi ben ağustos'ta başvurdum ve red aldım. sonra itiraz ettim ve sonucunu bekliyorum.

Şimdi sorum şu, bu redde itiraz etmem, dosyamın açık olduğunu gösterir mi?

-red aşamasında yeni başvuruda bulunabilir miyim yani? Bu konuda farklı görüşler var. Bazıları diyor ki "evet dosyan hala açık, bu sırada başvuru yapamazsın", ancak tls concact'a girdiğimde login olamıyorum, yani giriş bilgilerim pasifleştirilmiş, demek ki bir başvuru sürecinde gözükmüyor.
Bu "redde itiraz" sürecini nasıl takip edeceğiz?

Son olarak, uk'den bir dil okuluyla görüşüyorum. Dil okulu vesilesiyle gitsem ve tr'deki itirazım da kabul edilmese, oradan öğrenci vizesiyle tekrar AA başvurusunda bulunabilir miyim?
Brooks Was Here

New postby sibely » Mon Jan 29, 2018 8:04 pm

@Brooks Was Here

O kadar spesifik bir soru ki, sanırım pek bilen yok. Belki bir danışmana/avukata danışmak iyi bir fikir olabilir? bir de ücretli mail atma sistemleri vardı, belki sorunu mail yoluyla sorabilirsin? en azından itiraz sürecini nasıl takip edeceğini..

tls contact için şifremi unuttum adımını izleyip yeni bir şifre almayı denemeni tavsiye ederim. ECAA başvurusu için eski şifremle giremeyip yeni şifre almıştım. Eski turist vizesi başvurularım da burada görünüyordu, bir umut denesen mi?

umarım öncelikle sorularına yanıt/ sonrasında da güzel haberler alırsın. Kolaylıklar...
sibely

New postby Brooks Was Here » Mon Jan 29, 2018 8:26 pm

Yanıtın için çok teşekkür ederim Sibely

Dediğini denedim ama maalesef olmadı. Tls hesabı tamamen kapanmış.

Soru da evet baya spesifik.

iyi çalışmalar dilerim

sibely wrote:@Brooks Was Here

O kadar spesifik bir soru ki, sanırım pek bilen yok. Belki bir danışmana/avukata danışmak iyi bir fikir olabilir? bir de ücretli mail atma sistemleri vardı, belki sorunu mail yoluyla sorabilirsin? en azından itiraz sürecini nasıl takip edeceğini..

tls contact için şifremi unuttum adımını izleyip yeni bir şifre almayı denemeni tavsiye ederim. ECAA başvurusu için eski şifremle giremeyip yeni şifre almıştım. Eski turist vizesi başvurularım da burada görünüyordu, bir umut denesen mi?

umarım öncelikle sorularına yanıt/ sonrasında da güzel haberler alırsın. Kolaylıklar...
Brooks Was Here

New postby Leo » Tue Jan 30, 2018 9:05 am

Merhaba arkadaşlar,
Aralık ayında ve 24 kasım sonrasında Türkiye'den başvuran var mı acaba aranızda?
Leo

New postby Okeanos » Tue Jan 30, 2018 11:45 am

Leo wrote:Merhaba arkadaşlar,
Aralık ayında ve 24 kasım sonrasında Türkiye'den başvuran var mı acaba aranızda?

Selamlar,
Aralık ayında değil ama 12 Ocak tarihinde Türkiye'den başvurdum, alanım IT.
Aralık ve Ocak ayında başvuranlarını bu post'un altında toplayabilirsek, sonucu belli olan arkadaşları da burdan takip ederek sıranın ne zaman bizlere geleceğini az çok anlayabiliriz.
Teşekkürler.
Okeanos

New postby mcengiz » Tue Jan 30, 2018 12:57 pm

Selamlar,

Ben de 23 Ocak'ta eşim ve çocuğumla beraber IT alanından Türkiye'den başvurdum. Sonuç geldiğinde bilgi veririm.
mcengiz

New postby nurbanuh » Tue Jan 30, 2018 2:05 pm

Biz de 24 Ocak'ta IT alanında Türkiye'den başvurduk.
nurbanuh

New postby kismetseolsun » Tue Jan 30, 2018 5:14 pm

@nurbanuh Hayirli olsun umarim mutlu haberi alirsiniz. Ben de BP yi hazirlayip basvuracagim insAllah. IT.
kismetseolsun

New postby sibely » Tue Jan 30, 2018 8:42 pm

Selamlar,
6 Aralık'ta İstanbul'dan başvurduk. Sonuçlandığında yazacağım.

Leo wrote:Merhaba arkadaşlar,
sibely

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü