Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Valravn » Thu Aug 01, 2019 9:10 am

@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@topesto 31 Mayıs Sonuç Olumlu 2 Temmuz (32 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ Ekin-cagla 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 2 Temmuz (29 Gün)
@defci20 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ereneren 12 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 4 Temmuz (22 Gün)
@bnt 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@oknglc 14 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@okayaturan 17 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 8 Temmuz (21 Gün)
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 9 Temmuz (21 Gün)
@rimednac 20 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 15 Temmuz (25 gün)
@Sarcasm 21 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 15 Temmuz (24 gün)
@galacos 24 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 17 Temmuz (23 gün)
@Peresiades 26 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 19 Temmuz (23 gün)
@Emrecixin 27 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 19 Temmuz (22 gün)
@valravn 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 1 Ağustos(34 gün)
@mumu 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (26 gün)
@ecemk 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@barismio 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@comezabla 3 Temmuz Bursa Sonuç Olumlu 30 Temmuz (27 gün)
@osi 3 Temmuz İstanbul Sonuç Olumlu 25 Temmuz (23 gün)
@Gauke 5 Temmuz Bursa Sonuç Kargoda 29 Temmuz (24 gün)
@maddog 5 Temmuz İstanbul Pasaport Teslimi 28 Temmuz (23 gün)
@experiences 8 Temmuz İstanbul 31 Temmuz (23 gün) Başvuru vize başvuru merkezine transfer edildi (4.aşama)
@gagalikirpi 18 Temmuz İstanbul
@sensen 19 Temmuz İstanbul
@canozdemir 29 Temmuz İstanbul

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@ytsejam 28 Mart
@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran

Listeyi güncelledim, herkese sabır diliyorum.
Valravn

New postby Valravn » Thu Aug 01, 2019 9:11 am

experiences wrote:
Valravn wrote:Herkese tekrardan selamlar, bugün sabah 8 civarı e-mail geldi ve gittim aldım sonuç olumlu :) Daha sonra listeyi güncelleyeceğim.

Tebrikler umarım güzel olur her şey.
çömezabla 'nın başvurusunu da güncellemeyi unutma. :)

Teşekkürler :) Güncelledim.
Valravn

New postby experiences » Thu Aug 01, 2019 9:50 am

experiences wrote:Merhabalar,

Benim de dün başvurum vize başvuru merkezine yönlendirildi. Başvuru esnasında kurye hizmetini kullandım.

Şu an pasaportum teslim edildi diye görülüyor Tracking sisteminde. Kargo şirketi ile görüştüm, adıma herhangi bir kargo olmadığını söyledi. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
experiences

New postby Sensen » Thu Aug 01, 2019 10:01 am

Valravn wrote:Herkese tekrardan selamlar, bugün sabah 8 civarı e-mail geldi ve gittim aldım sonuç olumlu :) Daha sonra listeyi güncelleyeceğim. Bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum zor bir süreç gerçekten.

Hayırlı olsun . Şu sıra en geç sizinki geldi o bile 34 gün yine de iyi. Neden uzamış olabilir? Pasaportu geri götürüp bize basılmasını mı beklemiştiniz?Sizin iş alanınız ne idi
Sensen

New postby Sensen » Thu Aug 01, 2019 10:06 am

jokermew wrote:Başvurumu 25 Temmuz da yaptım. Hangi siteden başvurunun gidişatını izleyebilirim?

Bir sonraki güncellemeyi yaparken sizi de ekleyelim
Sensen

New postby Sensen » Thu Aug 01, 2019 10:07 am

8-18 Temmuz arası başvuran yok mu
Sensen

New postby Valravn » Thu Aug 01, 2019 10:50 am

Sensen wrote:
Valravn wrote:Herkese tekrardan selamlar, bugün sabah 8 civarı e-mail geldi ve gittim aldım sonuç olumlu :) Daha sonra listeyi güncelleyeceğim. Bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum zor bir süreç gerçekten.

Hayırlı olsun . Şu sıra en geç sizinki geldi o bile 34 gün yine de iyi. Neden uzamış olabilir? Pasaportu geri götürüp bize basılmasını mı beklemiştiniz?Sizin iş alanınız ne idi

Merhaba teşekkür ederim,evet pasaport iadeli olarak başvurmuştum onun etkisi olabilir bence. Bir de vize başlangıç tarihinin eylül ayında olması belki etkili oluyor olabilir bilmiyorum,burada alanlar hep ağustos gidişliydi galiba, aklıma pek başka bir şey de gelmiyor, sonuçta 17 temmuz günü karar verilmiştir mesajı gelmişti. Bilgisayar mühendisiyim mobil oyun geliştirici olarak çalışıyorum.
Valravn

New postby maddog » Thu Aug 01, 2019 2:11 pm

Ohh bee cok sevindim valla :) o zaman benim de anca bir hafta sonra gelir gibi dusunim ben.
maddog

New postby Valravn » Thu Aug 01, 2019 2:19 pm

maddog wrote:

Ohh bee cok sevindim valla :) o zaman benim de anca bir hafta sonra gelir gibi dusunim ben.

Teşekkürler üstümden yük kalktı benimde :) Sabah saat 8 ve 8.30 arası geliyor mail gözlemlediğim kadarıyla ve vize başlangıç tarihinin etkisi var gibi düşünürsek sizin de 10-15 gün içinde filan döneceklerdir diye düşünüyorum etkisi yoksa her an gelebilir tabi :)
Valravn

New postby osi » Thu Aug 01, 2019 2:26 pm

maddog wrote:

Siz ne zaman verdiniz pasaportu bizde pazartesi verdik bugun 4. Gun umarim bayrama kalmaz
osi

New postby maddog » Thu Aug 01, 2019 2:46 pm

osi wrote:
maddog wrote:

Siz ne zaman verdiniz pasaportu bizde pazartesi verdik bugun 4. Gun umarim bayrama kalmaz

Bende pazartesi teslim ettim. Umarım dediginiz gibi bayrama kalmaz.
maddog

New postby kinghenrytheviiith » Thu Aug 01, 2019 10:39 pm

experiences wrote:
kinghenrytheviiith wrote:Arkadaslar merhaba. Herkese basvuru sureclerinde bol sans dilerim. Umarim her sey gonlunuzce olur.

Benim sorum business plan ile ilgili. Basvuruda yaptigimiz is planinin cvde gorunen tecrube ve diplomadaki meslekle ilgili olmamasi sorun yaratir mi?

Mantıken deneyimli olduğunuz konuyla gidilmeli ki bu işi orada da yapip bir business yönetebileceginıze ikna olsunlar. Tabi geçerli bir sebebiniz varsa iyice açıklarsınız.

Muhendisim ama farkli bir sektorde bir is yapmayi planliyorum. O sektorde is yaparken de gecmis satis ve pazarlama tecrubelerimden faydalanacagim ornek olarak. Ama neticede yapacagim is Turkiyede yaptigim islerden bambaska olacak temelde. Buna uygun bir plan tasarladigim taktirde yine de olasiligim cok mu dusuk olacak?
kinghenrytheviiith

New postby Sensen » Fri Aug 02, 2019 8:22 am

kinghenrytheviiith wrote:
experiences wrote:
kinghenrytheviiith wrote:Arkadaslar merhaba. Herkese basvuru sureclerinde bol sans dilerim. Umarim her sey gonlunuzce olur.

Benim sorum business plan ile ilgili. Basvuruda yaptigimiz is planinin cvde gorunen tecrube ve diplomadaki meslekle ilgili olmamasi sorun yaratir mi?

Mantıken deneyimli olduğunuz konuyla gidilmeli ki bu işi orada da yapip bir business yönetebileceginıze ikna olsunlar. Tabi geçerli bir sebebiniz varsa iyice açıklarsınız.

Muhendisim ama farkli bir sektorde bir is yapmayi planliyorum. O sektorde is yaparken de gecmis satis ve pazarlama tecrubelerimden faydalanacagim ornek olarak. Ama neticede yapacagim is Turkiyede yaptigim islerden bambaska olacak temelde. Buna uygun bir plan tasarladigim taktirde yine de olasiligim cok mu dusuk olacak?

Detaylı konuşmadan, sizden bilgi almadan böyle olur veya olmaz demek çok zor fakat, satış pazarlama organizasyonu hakkında danışmanlık vb gibi birşeyler genel kapsam içinde yer alabilir belki . Ama ben Satıcam derseniz sanki olmaz gibi de geldi. Mesela hep jeneratör satan bir adam, evet pazarlama ve satış yöntemlerini biliyor ve kullanıyordur ama sektöre özel bilgisi olduğundan satıyor aslında. Şimdi tutup da kıyafet satıcam diyince aynı şey olmaz gibi geldi
Sensen

New postby Gauke » Fri Aug 02, 2019 9:32 am

Listede benim başvurum hala kargoda gözüküyor, ancak sonuç olumsuzdu biliyorsunuz. Güncelleyen arkadaş değiştirebilirse sevinirim. Ayrıca yeni başvurumu da bugün yaptım. 2 Ağustos Bursa olarak ekleyebilirsiniz.
Gauke

New postby AndreaDoria » Fri Aug 02, 2019 12:04 pm

Gauke wrote:Listede benim başvurum hala kargoda gözüküyor, ancak sonuç olumsuzdu biliyorsunuz. Güncelleyen arkadaş değiştirebilirse sevinirim. Ayrıca yeni başvurumu da bugün yaptım. 2 Ağustos Bursa olarak ekleyebilirsiniz.

itiraz mı ettiniz? Yeniden mi başvurdunuz?
AndreaDoria

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü