Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Vivon » Thu Aug 10, 2017 1:39 pm

inka wrote:
Vivon wrote:Bugun Haziran basvurusu aciklanan var mi?

Sanırım bugünü boş geçtik belki yarın açıklanan olur.

Insallah bekle bekle cok zor gercekten
Vivon

New postby orduevi » Thu Aug 10, 2017 2:02 pm

Recruitment Agency'den alinan contract islerin kesinlikle dosyaya koyulmamasi gerekir. Basli basina red sebebi. Ayrica Ankara Antlasmasi ile kurulan sirketten alinan referans ornegi Home Office'de kusku uyandirabilir. Kagit uzerinde yasal ltd firma olarak gorulsede, firma sahibi Ankara Antlasmasi ile orada ve bir diger Ankara Antlasmasi'na basvuracak kisiye referans veriyor. Home Office zaten herseyin farkinda ve gercekci bulmama ihtimali var. Ote yandan Ankara Antlasmali firmadan referans mektubu koymak hic potensiyel mektubu koyamamaktan iyidir.

Tavsiyem, arayislarinizi daha da yogunlastirin. Potensiyel musteri mektubu konusu biraz sikintili.

victory wrote:Arkadaşlar merhaba

Özellikle, başvurusunun durumu olumlu sonuçlanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Kendimiz 28.03.2017 tarihinde Ankara Antlaşmasına müracaat ettik ve ret aldık. Ret nedenimiz potansiyel müşterilerimizin Full time pozisyonlar içeriyor olmasıydı. Müşterilerimiz olarak gösterdiğimiz kaynaklar ise, recruitment firmalarla yapılan yazışmalardı. Sadece bir tane müşteri mektubumuz vardı.

Şu anda ikinci başvurunun hazırlığındayız ve İngiltere’de bulunan bir avukat ile çalışıyoruz. Aslında başvurumuzun %95’i hazır ve başvuru yapabilir durumdayız. Ama sadece potansiyel müşteriler tarafında kafamda soru işaretleri olduğundan dolayı birkaç gün daha bekletme kararı aldık. Bu başvurumuzda İngiltere’de iş yapan kökeni Ankara Antlaşmalı Türk firmalarından mektup aldık (5 adet) ve yine recruitment firmalarla yapılan contratlı iş fırsatlarını (7 adet) ekledik. Ama avukatımız, İngiliz firmalardan alınan mektupların daha sağlıklı olacağını ve herhangi bir risk içermeyeceğini söylüyor. Ama herkesin bildiği üzere bu tip bağlantılar bulmak ve özellikle İngiliz firmalardan bu tip mektuplar alabilmek pek kolay değil.

Özetle sorum şu;
*Başvurusuna Müşteri mektubu ekleyen arkadaşlar, sizin mektuplarınız İngiliz firmalarından mı alınmıştı?
*Türk firmalarından alınan mektupları ekleyip, başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler var mı?

Bu soruların cevapları, benim için gerçekten önemli. Ona göre ya başvuruyu bekletip arayışa devam edeceğim ya da devam edeceğim.

Şimdiden teşekkürler
orduevi

New postby Brooks Was Here » Thu Aug 10, 2017 2:13 pm

Hocam bu potansiyel müşteri konusunu detaylı bir hedef kitle çalışmasıyla göstermek yeterli olur mu, yoksa illa potansiyel müşterilerle yazışma/görüşme belgeleri mi istiyorlar.

orduevi wrote:Recruitment Agency'den alinan contract islerin kesinlikle dosyaya koyulmamasi gerekir. Basli basina red sebebi. Ayrica Ankara Antlasmasi ile kurulan sirketten alinan referans ornegi Home Office'de kusku uyandirabilir. Kagit uzerinde yasal ltd firma olarak gorulsede, firma sahibi Ankara Antlasmasi ile orada ve bir diger Ankara Antlasmasi'na basvuracak kisiye referans veriyor. Home Office zaten herseyin farkinda ve gercekci bulmama ihtimali var. Ote yandan Ankara Antlasmali firmadan referans mektubu koymak hic potensiyel mektubu koyamamaktan iyidir.

Tavsiyem, arayislarinizi daha da yogunlastirin. Potensiyel musteri mektubu konusu biraz sikintili.

Özellikle, başvurusunun durumu olumlu sonuçlanan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Kendimiz 28.03.2017 tarihinde Ankara Antlaşmasına müracaat ettik ve ret aldık. Ret nedenimiz potansiyel müşterilerimizin Full time pozisyonlar içeriyor olmasıydı. Müşterilerimiz olarak gösterdiğimiz kaynaklar ise, recruitment firmalarla yapılan yazışmalardı. Sadece bir tane müşteri mektubumuz vardı.

Şu anda ikinci başvurunun hazırlığındayız ve İngiltere’de bulunan bir avukat ile çalışıyoruz. Aslında başvurumuzun %95’i hazır ve başvuru yapabilir durumdayız. Ama sadece potansiyel müşteriler tarafında kafamda soru işaretleri olduğundan dolayı birkaç gün daha bekletme kararı aldık. Bu başvurumuzda İngiltere’de iş yapan kökeni Ankara Antlaşmalı Türk firmalarından mektup aldık (5 adet) ve yine recruitment firmalarla yapılan contratlı iş fırsatlarını (7 adet) ekledik. Ama avukatımız, İngiliz firmalardan alınan mektupların daha sağlıklı olacağını ve herhangi bir risk içermeyeceğini söylüyor. Ama herkesin bildiği üzere bu tip bağlantılar bulmak ve özellikle İngiliz firmalardan bu tip mektuplar alabilmek pek kolay değil.

Özetle sorum şu;
*Başvurusuna Müşteri mektubu ekleyen arkadaşlar, sizin mektuplarınız İngiliz firmalarından mı alınmıştı?
*Türk firmalarından alınan mektupları ekleyip, başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler var mı?

Bu soruların cevapları, benim için gerçekten önemli. Ona göre ya başvuruyu bekletip arayışa devam edeceğim ya da devam edeceğim.

Şimdiden teşekkürler
Brooks Was Here

New postby orduevi » Thu Aug 10, 2017 2:25 pm

@Brooks Was Here evet referans mektubunda potensiyel musterinin adres, firma, isim soyad bilgileriyle birlikte imzasinin da olmasi gerekiyor. Yazisma gorusme belgeleri degil, sana mektup vermeleri gerek.
orduevi

New postby paskata » Thu Aug 10, 2017 2:32 pm

Merhabalar,

31 Mayista basvuru yapmistik, passback servisi kullanmistik. Bugun, "pasaportunuzu getirin, decision made" yazan mail aldik. Sonucu da yine paylasacagim.

olumsuz olursa sizden pasaportu istemeyecegiz demislerdi, o yuzden olumlu oldugunu dusunuyorum. umarim olumludur :)
paskata

New postby mrsbicer » Thu Aug 10, 2017 7:59 pm

Süper haber. Bende 30 Mayıs başvurusuyum henüz beklemedeyim. Facebook grubundan takip ettiğim kadarı ile 02 Haziran açıklanan da var.

Yakındır bize de haberin gelmesi.. Umarım sizin sonucunuz da Olumlu gelir. Sevgiler

paskata wrote:Merhabalar,

31 Mayista basvuru yapmistik, passback servisi kullanmistik. Bugun, "pasaportunuzu getirin, decision made" yazan mail aldik. Sonucu da yine paylasacagim.

olumsuz olursa sizden pasaportu istemeyecegiz demislerdi, o yuzden olumlu oldugunu dusunuyorum. umarim olumludur :)
mrsbicer

New postby bc_8 » Fri Aug 11, 2017 10:43 am

Arkadaşlar Merhaba ,
Bugun benim için başvuru günü birazdan başvuruyor olacağım, iyi bir BP hazırladığımı düşünüyorum ama bu 2 ay gibi bir süre aldı çalıştığımdan dolayı ,
buradaki paylaşımların desteği harikaydı her gün yeni bir şey öğrendim , amacım kasım ayında başvurup Ocak 2018 Londra'da olmaktı bu yüzden bu bir deneme başvurusu gibi olacak. Finansal anlamda erken bir banka ekstresi aldığımdan dolayı ( yaklasık 20 gün ) red yiyebileceğimi düşünüyorum ama hayırlısı

İşlemler sonrası formu bilgilendireceğim ve Direnc gibi BP'mi paylaşacağım
Konu digital advertising
bc_8

New postby indigo » Fri Aug 11, 2017 10:53 am

Merhaba,
18 Ağustos'ta vize için evraklarımızı teslim edeceğiz. Evrak teslimi ile ilgili bir sorum olacaktı. Teslim ettiğimiz evraklardan bazılarını açıklayıcı mahiyette notlar yazmayı düşünüyoruz (kiralık kasanın içindekilere dair mesela) fakat evrakları teslim alırlarken bunları kabul etmediklerini düşünüyorum. Belgelerin düzenlenmesinde nasıl bir yol izlediniz?
Teşekkür ederim :)
indigo

New postby hakankaya2020 » Fri Aug 11, 2017 11:55 am

@indigo
Ben A4 boyutundaki evrakların üzerine daha küçük kağıtlara açıklamalar ekleyerek üst kısımlarına zımbaladım. Çünkü arkasına eklediğinizde bakmayabiliyor, o nedenle daha küçük bir kağıdı üstüne zımbaladığımda daha kolay inceleyebileceğini düşündüm.
Ayrıca, evraklarda önemli yerleri fosforlu kalemle çizdim, ve bazılarına da yanına el yazısı ile çok kısa açıklamalar yaptım.
Teslim alırken sorun çıkarmadılar. Sonuca faydası olur mu bilinmez, :D

Özellikle evrak teslim ederken, oluşturduğunuz evrak listesini dağıtıyorlar.
Ama evraklarımın sırasının değişmesini istemiyorum diye beyan ettiğinizde, bir kopyasını size verdikleri ve diğerini evraklarının üzerine ekledikleri forma "başvuru sahibi evrak sırasının değiştirilmesini istememişitir" diye not düşerek kabul ediyorlar.
hakankaya2020

New postby indigo » Fri Aug 11, 2017 2:08 pm

@hakankaya2020

Teşekkür ederim:) Önceki senelerde vize danışmanlığında çalışan bir arkadaş hatırladığı kadarıyla belgelerin üzerinde not kabul edilmediğini söylemişti. Yine de yazmakta sıkıntı yoktur diye düşünüyorum.
indigo

New postby paskata » Fri Aug 11, 2017 5:05 pm

cok tesekkurler, bence de artik gelecektir. Biz gelecek haftaya gore ayarlamistik beklentimizi ama erken gelince daha da iyi oldu.

mrsbicer wrote:Süper haber. Bende 30 Mayıs başvurusuyum henüz beklemedeyim. Facebook grubundan takip ettiğim kadarı ile 02 Haziran açıklanan da var.

Yakındır bize de haberin gelmesi.. Umarım sizin sonucunuz da Olumlu gelir. Sevgiler

paskata wrote:Merhabalar,

Biz evraklari teslim ettigimizde, uzerindeki kagitlari cikarmamizi istediler. Ama evrak uzerine aldigimiz notlara dokunmadilar. Notlardan bazilarini kagit uzerine orada aktardik bu yuzden.

Hayirli olsun basvurunuz.
indigo wrote:@hakankaya2020

Teşekkür ederim:) Önceki senelerde vize danışmanlığında çalışan bir arkadaş hatırladığı kadarıyla belgelerin üzerinde not kabul edilmediğini söylemişti. Yine de yazmakta sıkıntı yoktur diye düşünüyorum.
paskata

New postby memoly » Fri Aug 11, 2017 6:36 pm

rikçck wrote:
memoly wrote:merhaba,

bende 18 temmuzda başvurarak aranıza katıldım.
bugün TLS yi kontrol ettiğimde başvurum ile ilgili aşağıdaki metin yazıyor. Başvuru UK yamı gitti yoğunluktan. Yoksa sizdede aynısı mı yazıyor.

UKVI tarafından teslim alındı.

Başvurunuz BK Vizeleri & Göçmenlik kısmına bir karar için ulaşmıştır.

İkimiz de aynı tarihte başvuru yapmışız :). Siz nereden başvurmuştunuz?

istanbul. Kİmde benim soruma cevap vermedi arada unutuldum galiba :)
memoly

New postby hasanburakbulut » Fri Aug 11, 2017 11:35 pm

@hakankaya2020 teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Başvuruda istedikleri hesap dökümü ne kadar zamanlık peki 3 ay, 6 ay ya da 1 sene mi acaba ?
hasanburakbulut

New postby degmesinyagliboya » Sat Aug 12, 2017 11:31 am

Selamlar,

Potansiyel musteri olarak belirteceginiz sirketlerde kesinlikle full-time isler olmamali ve recruitment ajanslarindan alinan yazilara yer vermemelisiniz. Ben basvurumu yaparken 2 potansiyel musteri mektubuyla tamamlamistim, birisi Turkiye'den Turk firmasi digeri de Dubai'den global bir firmaydi. Ingiltereden hic bir firmayi eklemedim.

Ankara Anlasmasiyla kurulu sirketlerden cozum ortakligi, partnerlik vs gibi yazilar beyan etmenizde bir sakinca gormuyorum ben ancak referans gostereceginiz sirketin de rustunu ispat etmis olmasi gerekir. Gerekirse hikayenizde de bunlara yer verin. Oyle 4-5 tane mektup koymaniza da gerek yok diye dusunuyorum sahsen. Bu arada sektorunuz neydi? Belki yardimci olabilecegim bir konu olur...

Basvurunuzun kabul almasi icin Business Plan'deki hikayenizle gostereceginiz referanslarin da uyumlu olmasi gerekir. Ornegin marketing strategy'nizde eski baglantilariniza ne kadar yer verdiyseniz o kadar referans sunun derim ben.

Sonuc itibariyle dosyanizda ne kadar fazla parca olursa onlarin hepsi o derece sorgulanacak... Bu yuzden koydugunuz seylere dikkat edin :)

Kolay gelsin!

Özetle sorum şu;

Şimdiden teşekkürler
degmesinyagliboya

New postby Brooks Was Here » Sat Aug 12, 2017 11:34 am

Merhaba. Erkenden kastın nedir dostum? Ve bunun sorun olacağına dair bir bilgin mi var?
Benim randevum Pazartesi, ancak hibe olarak gelecek para pazartesi sabah gelecek. Yani aynı gün başvurmuş olacağım. Bunun neden sorun olacağını düşünüyorsun?

bc_8 wrote:Arkadaşlar Merhaba ,
Bugun benim için başvuru günü birazdan başvuruyor olacağım, iyi bir BP hazırladığımı düşünüyorum ama bu 2 ay gibi bir süre aldı çalıştığımdan dolayı ,
buradaki paylaşımların desteği harikaydı her gün yeni bir şey öğrendim , amacım kasım ayında başvurup Ocak 2018 Londra'da olmaktı bu yüzden bu bir deneme başvurusu gibi olacak. Finansal anlamda erken bir banka ekstresi aldığımdan dolayı ( yaklasık 20 gün ) red yiyebileceğimi düşünüyorum ama hayırlısı

İşlemler sonrası formu bilgilendireceğim ve Direnc gibi BP'mi paylaşacağım
Konu digital advertising
Brooks Was Here

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü