Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby egemenakbas » Mon Aug 21, 2017 5:31 pm

Merhaba, 5 Haziran basvurusu olarak maalesef bugun red aldim. Ilk basvurumdu. Ilk maddenin basi harici gerisi copy paste nedenlerden olusan bir refusal letter yazmislar. Toplamda 2 madde var zaten.

Administrative Review ya da yeniden basvuru yolunu deneyecegim.

Ufak bir sorum var. Daha once Ingiltere'den turist vizesi aldim hatta yuksek lisansimi da Londra'da yaptim ve 1.5 yil yasadim. Fakat simdi Ankara Anlasmasi'ndan red aldigim icin turist vizesi vermeme gibi bir durumlari olur mu? Oluyorsa ne kadar sure sonra sorunsuz bir sekilde turist vizesi alabilirim. Genelde ortak kani Ankara'dan red aldin turist vizesi alamazsin seklinde ama bu isin asli astari nedir daha once tecrube eden birileri varsa ve aciklayabilirse harika olur.

Cok tesekkurler.
egemenakbas

New postby Brooks Was Here » Mon Aug 21, 2017 8:38 pm

Egemen bunun turist vizeni etkileyeceğini düşünmüyorum kesinlikle.
Benim de sana bir sorum var, red nedenleriyle ilgili biraz daha detay verir misin?

egemenakbas wrote:Merhaba, 5 Haziran basvurusu olarak maalesef bugun red aldim. Ilk basvurumdu. Ilk maddenin basi harici gerisi copy paste nedenlerden olusan bir refusal letter yazmislar. Toplamda 2 madde var zaten.

Ufak bir sorum var. Daha once Ingiltere'den turist vizesi aldim hatta yuksek lisansimi da Londra'da yaptim ve 1.5 yil yasadim. Fakat simdi Ankara Anlasmasi'ndan red aldigim icin turist vizesi vermeme gibi bir durumlari olur mu? Oluyorsa ne kadar sure sonra sorunsuz bir sekilde turist vizesi alabilirim. Genelde ortak kani Ankara'dan red aldin turist vizesi alamazsin seklinde ama bu isin asli astari nedir daha once tecrube eden birileri varsa ve aciklayabilirse harika olur.

Cok tesekkurler.
Brooks Was Here

New postby rbayrakoglu » Mon Aug 21, 2017 10:42 pm

bc_8 wrote:Ben evrakları verirken böyle bir liste olmadığını söylediler ama son çalıştığım yer ile ilgili evrağın var mı diye sordu memur bende SGK dökümünde var olduğunu belirtim.

1.5 yıldır kendi işimin sahibiyim. SGK dökümü gerekmiyor mu. ödemediğim aylar var..
rbayrakoglu

New postby Tyler78 » Tue Aug 22, 2017 5:55 am

Ben 15 yildir kendi işimin sahibiyim. Sgk dokumu falan koymadim. Sirket banka hesaplari, vergi levhasi, imza sirkuleri ve oda faaliyet belgesi koydum. Bagkur da koymam gerekiyorduysa bir bardak soguk su icegim bari :)
Tyler78

New postby egemenakbas » Tue Aug 22, 2017 6:10 am

Brooks Was Here wrote:Egemen bunun turist vizeni etkileyeceğini düşünmüyorum kesinlikle.
Benim de sana bir sorum var, red nedenleriyle ilgili biraz daha detay verir misin?

egemenakbas wrote:Merhaba, 5 Haziran basvurusu olarak maalesef bugun red aldim. Ilk basvurumdu. Ilk maddenin basi harici gerisi copy paste nedenlerden olusan bir refusal letter yazmislar. Toplamda 2 madde var zaten.

Cok tesekkurler.

Cok fazla bir bilgi yok ama bir iki kisiden o sekilde duydum. Cunku oraya gidip yerlesecegini dusunuyorlar ve turist vizesi vermiyorlar diye. Ama tabii yasamis birisi daha net bilgi verebilir. Su an kiz arkadasim Ingiltere'de, o yuzden araliklarla gidip gelmem gerekiyor. O yuzden Istanbul'dan bir kez daha basvurup bir red daha alirsam turist vizesi almam iyice zorlasacak gibi duruyor.

Red nedenlerine gelecek olursak. Calistigim sirketin ismi gorunurde farkli ama vergi odedigi ismi farkli. Ben isletme planinda gorunurdeki ismiyle bahsettim. Fakat SGK dokumlerinde isim farkli gozukuyor. Daha onceki turist vizesi basvuruma da bakmislar, SGK dokumunde gorunen ismiyle basvuru yapmisim. Demislerki isletme planinda calsitigini soylediginiz sirkete dair bir kanit bulamadik, siz SGK dokumunde yazili olan sirkette calisiyorsunuz. Isletme planinda yazdiginiz sirket ismi nereden cikti anlayamadik demisler.

Ikinc olarak bircok refusal letter'dan copy paste yaptiklari bir paragraf eklemisler. Yeterli tecruben yok, UK'de sirket acma ve yonetme tecruben yok. Rakiplerini detayli incelememissin.

Son olarak hesabimdaki para babam tarafindan bana verilmisti ve bunu bir mektup yolu ile belgeledim. Babamin 6 aylik hesap dokumlerini, kendimin 6 aylik hesap dokumlerini koydum. Gene de paranin kaynagini anlayamadik, baban bu parayi nereden buldu demisler. Hesap dokumlerinde aylik kazancindan tutun, butun detaylar 6 aylik sureyle yaziyor. Tam basvuru yaptigim ay emekli oldugu icin onun maas bordrosonu koyamamistim. Babanizin maas belgelerini koymamissiniz demisler.

Umarim herkes en kisa surede olumlu cevaplarini alir :)
egemenakbas

New postby Brooks Was Here » Tue Aug 22, 2017 9:10 am

Eğer bir red alırsam bu son paragraftan alırım.
Benzer durumlar var belgelerimde, sanırım red alacağım. Ben de babamdan aldım parayı ancak "baban nereden aldı" gibi bir soru soracaklarını hiç düşünmemiştim.SAdece babamdan aldığıma dair belge almış olmamın yeterli olacağını düşündüm. Burada okuduklarım da hep bu yönde.

Seninle bu konuda 1 hafta önce yazışsak bu "baban parayı nereden buldu" sorusunu da yanıtlıyor olacaktım:)
Neyse kısmet artık bakalım sonuç muhtemelen red olabilir

egemenakbas wrote:
Brooks Was Here wrote:Egemen bunun turist vizeni etkileyeceğini düşünmüyorum kesinlikle.

Cok tesekkurler.

Cok fazla bir bilgi yok ama bir iki kisiden o sekilde duydum. Cunku oraya gidip yerlesecegini dusunuyorlar ve turist vizesi vermiyorlar diye. Ama tabii yasamis birisi daha net bilgi verebilir. Su an kiz arkadasim Ingiltere'de, o yuzden araliklarla gidip gelmem gerekiyor. O yuzden Istanbul'dan bir kez daha basvurup bir red daha alirsam turist vizesi almam iyice zorlasacak gibi duruyor.

Red nedenlerine gelecek olursak. Calistigim sirketin ismi gorunurde farkli ama vergi odedigi ismi farkli. Ben isletme planinda gorunurdeki ismiyle bahsettim. Fakat SGK dokumlerinde isim farkli gozukuyor. Daha onceki turist vizesi basvuruma da bakmislar, SGK dokumunde gorunen ismiyle basvuru yapmisim. Demislerki isletme planinda calsitigini soylediginiz sirkete dair bir kanit bulamadik, siz SGK dokumunde yazili olan sirkette calisiyorsunuz. Isletme planinda yazdiginiz sirket ismi nereden cikti anlayamadik demisler.

Ikinc olarak bircok refusal letter'dan copy paste yaptiklari bir paragraf eklemisler. Yeterli tecruben yok, UK'de sirket acma ve yonetme tecruben yok. Rakiplerini detayli incelememissin.

Son olarak hesabimdaki para babam tarafindan bana verilmisti ve bunu bir mektup yolu ile belgeledim. Babamin 6 aylik hesap dokumlerini, kendimin 6 aylik hesap dokumlerini koydum. Gene de paranin kaynagini anlayamadik, baban bu parayi nereden buldu demisler. Hesap dokumlerinde aylik kazancindan tutun, butun detaylar 6 aylik sureyle yaziyor. Tam basvuru yaptigim ay emekli oldugu icin onun maas bordrosonu koyamamistim. Babanizin maas belgelerini koymamissiniz demisler.

Umarim herkes en kisa surede olumlu cevaplarini alir :)
Brooks Was Here

New postby rbayrakoglu » Tue Aug 22, 2017 2:48 pm

Brooks Was Here wrote:Arkadaşlar sorum şu şekilde.

Başvurumu Ankara'da yapacağım ama mesela başka bir ülkeye turist olarak gidip oradan başvuru yapabilir miyim konsolosluğa?

Mesela Gürcistan, Sırbistan, mesela Şengen ülkeleri...vs

Oradaki konsolosluklarda başvuran yoktur, varsa da nadirdir. Böyle bir şey mümkün mü?

Sorumu şundan sordum, süreci hızlandırmak adına. Belli ki tr'de baya bir yığılma var
aynı kurnazlığı başkasıda düşünmüş ve yazmıştı. yanıt: türkiyeden ve UK dışında bir ülkeden başvuramayacağı yönünde idi.. neden: ikamet adresiniz TR de olduğuna için.. bunu düşünen UK oturum yaptığınız ülkeden başvurabilirsiniz diye yazmış.. konsolosluk başvuru bilgilerinde var.. aramanız lazım. başka ülkede ikametkahınız varsa oluyordu diye hatırlıyorum.. denemek isterseniz neden olmasın..
rbayrakoglu

New postby bc_8 » Tue Aug 22, 2017 7:27 pm

Ben de benzer bir durum var babamın mirası olan evin kendi hakkıma düşen payını ablama sattığımı gösterdim ve ablamın çalıştığı kurumdan belgeler aldım şunca senedir çalışıyor falan diye ve ablamdan da buna istinaden parayı verdim diye bir yazı aldım. Artık onunda sgk dökümlerini isterlerse yapacak bir şey yok :) Teyzem ninem amcamın oğlu ve dayımın askerlik belgesi dahil sülalemin SGK dökümünü vereceğim ikinci başvuruda söz :)

[quote="Brooks Was Here"]Eğer bir red alırsam bu son paragraftan alırım.
Benzer durumlar var belgelerimde, sanırım red alacağım. Ben de babamdan aldım parayı ancak "baban nereden aldı" gibi bir soru soracaklarını hiç düşünmemiştim.SAdece babamdan aldığıma dair belge almış olmamın yeterli olacağını düşündüm. Burada okuduklarım da hep bu yönde.

Seninle bu konuda 1 hafta önce yazışsak bu "baban parayı nereden buldu" sorusunu da yanıtlıyor olacaktım:)
Neyse kısmet artık bakalım sonuç muhtemelen red olabilir

[quote="egemenakbas"][quote="Brooks Was Here"]Egemen bunun turist vizeni etkileyeceğini düşünmüyorum kesinlikle.

[quote="egemenakbas"]Merhaba, 5 Haziran basvurusu olarak maalesef bugun red aldim. Ilk basvurumdu. Ilk maddenin basi harici gerisi copy paste nedenlerden olusan bir refusal letter yazmislar. Toplamda 2 madde var zaten.

Cok tesekkurler.
bc_8

New postby inka » Wed Aug 23, 2017 10:19 am

7 Haziran başvurumuz eşim ile birlikte (o bir hafta sonra başvurmuştu) decision made olarak güncellendi. Yarın pasaportları almaya gidiyoruz. Sonucu da paylaşacağım.
inka

New postby rikçck » Wed Aug 23, 2017 12:23 pm

inka wrote:7 Haziran başvurumuz eşim ile birlikte (o bir hafta sonra başvurmuştu) decision made olarak güncellendi. Yarın pasaportları almaya gidiyoruz. Sonucu da paylaşacağım.

Umarım dilediğiniz sonucu alırsınız, herşey gönlünüzce olsun :)
rikçck

New postby Odin » Wed Aug 23, 2017 12:33 pm

Merhaba,
6 Haziran'da esim icin yapmis oldugum dependant basvurusunun sonucunu(olumlu) bugun aldik. Bekleyenlere fikir vermesi acisindan paylasiyorum.
Herkese kolay gelsin.
Odin

New postby inka » Wed Aug 23, 2017 4:39 pm

Decision Made olmasından yaklaşık 1 saat sonra Ready for Collection mailini alır almaz evden çıkıp TLS ofisine gittik ve pasaportlarımızı aldık. Sonuç olumlu :) Darısı herkesin başına.
inka

New postby Tyler78 » Thu Aug 24, 2017 2:01 pm

Home office sitesinden bakinca, 8 haziran basvurumuzun deciddd olarak guncellendigininaz once gorduk. Ben ve yanimda dependent olarak esim ve 2 cocugum. Izmirden basvurmustuk. Su an TSL sitesinde hala decision made olmadi. Sanirim yarin decision made olacak ve izmir oldugunicin belki +1 gun kargo ile yarin ya da pzts sonucu gorecegim. Heyecan tavan yapti. Aslinda hic heyecanli da degildim. Okumsuz olursa yeniden basvuracagim cunku. Kendim hazirladim bu basvuruda da tum evraklari.. Neyse bakalim yine haberdar edecegim buradaki arkadaslari da..
Tyler78

New postby hasanburakbulut » Fri Aug 25, 2017 10:27 am

Selamlar, arkadaşlar müzik alanında iş planı hazırlayacağım fakat güvenilir ve deneyimli bir danışmana ihtiyacım var, yardımlarınızı rica edeceğim.
hasanburakbulut

New postby Sinemsin » Sat Aug 26, 2017 7:51 am

Arkadaşlar ben Londra dan başvurucam gözünüzün çapanı yiyim hazırlanması gereken belgeleri bana bi sıralarmısınız
Sinemsin

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü