Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Peresiades » Thu Jun 13, 2019 10:46 am

azmimavi wrote:
Peresiades wrote:Merhaba,

Ben de iş planımı bitirerek önümüzdeki hafta başvurmayı planlıyorum.
Dijital Pazarlama alanında başvuracağım. Plan hazırlama konusunda daha önce deneyimlerim olduğu için danışmanlık almadım. Eşim ve 3,5 yaşındaki çocuğum için de başvuruyorum. 2002 yılında 13 ay İngiltere’de Aupair olarak kalmıştım.
Umarım olumlu bir sonuç alırım.

2 konuda yorumlarınızı rica ediyorum.
1- Evrakların hepsini kendim tercüme etsem sorun olur mu?
2- Abim 2 yıldır İngiltere’de olduğu için işleri yoluna koyana kadar onun evinde kalacağımızı göstermek olumsuz etkiler mi süreci? Yoksa hiç karıştırmayayım mı?

Şimdiden teşekkürler

1- Evrakların hepsini kendiniz tercüme edebilirsiniz. sgk, diploma,banka hesap vb.
2- Abinizin evini gösterebilirsiniz. Bende öyle yaptım ama geçici süreli ev bulana kadar gibi. İş planınız ve gelir gider tablonuz buna uygun olmalı.

Yanıtlar için çok teşekkürler.
Son bir sorum daha olacak:
Eşimin teyzesinden 50bin tl ek para almayı düşünüyoruz başvuru öncesi. Hibe yazısı ve banka havale vs. Detayları sunsak olur mu? Yoksa daha yakın bir tanıdık mı vermeli desteği?
Peresiades

New postby Yasemin75 » Thu Jun 13, 2019 12:09 pm

20 Şubat eski sistem başvuru İngiltere’den. Evraklarım bugün danışmana ulaşmış. Sonuç olumlu. Darısı tüm bekleyenlerin başına :)
Yasemin75

New postby avukat kezban alan » Thu Jun 13, 2019 12:53 pm

merhaba
23 nisan istanbul başvurumuz 10 haziranda olumlu sonuçlandı. Eşim ve kızımla 16 haziran-16 temmuz arası ülkeye giriş yapmamız ve 23 temmuza kadar polise kaydolmamız gerektiği belirtilmiş.

Türk hukuku danışmanı olarak başvurdum. çok kısa bir iş planı yazdım, evrakta az koydum, pek çeviri yaptırmadım.

kredi kartı dökümü koydum sadece son ay.

Sadece e devletten ücretsiz aldığım sabıka kaydı, eşimin terhis belgesi, istanbul barosu ücret tarifesi ve üniversite belgem ingilizce idi. Yani banka dökümlerini çevirmeyin. paramın kaynağı 2 yıl önce sattığım ev dedim, onun belgesini de türkçe koydum, ingilizce açıklama yazdım yanına.

ingilizcem yetersiz olduğundan kendi yazdığım işplanını çevirmen çevirdi. mecidiyeköyde uygun ücretli çevirmenler çok.

bilginize
avukat kezban alan

New postby Ayca_ » Thu Jun 13, 2019 1:10 pm

Yasemin75 wrote:20 Şubat eski sistem başvuru İngiltere’den. Evraklarım bugün danışmana ulaşmış. Sonuç olumlu. Darısı tüm bekleyenlerin başına :)

Tebrikler Yasemin Hanim, hayirli olsun.
Online basvuru tarihiniz ne zamandi acaba? Bir de danismana ulasan brp niz mi yoksa sonuc mektubu mu?
Ayca_

New postby Yasemin75 » Thu Jun 13, 2019 1:26 pm

Teşekkür ederim. Darısı bekleyenlere olsun. 31 Ocak online başvuru ve parmak izi, 20 Şubat evrak teslimi. Sonuç mektubu ve evraklar ulaşmış danışmana. BRP henüz gelmemiş.
Bu arada Filiz Aktepe Gürsel’den danışmanlık aldım. Titiz ve özenli çalışmaları için kendisine çok teşekkür ediyor gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum.
Yasemin75

New postby fanti » Thu Jun 13, 2019 4:58 pm

Selamlar,

Dependant olan benim vizemde Type - D to ACC Partner ....(diğer kişinin ismi) ve altında da
"Dependant work permitted" yazmakta.

Dependantların istediği işte çalışabildiğini biliyorum ancak bunu tam anlayamadım. D to acc partner'dan kasıt nedir ? Yoksa sadece depandant on .... olduğum kişinin kuracağı işte mi çalışabilirim demek ?

Cevaplar için tekrardan teşekkürler, bekliyorum.
fanti

New postby fanti » Thu Jun 13, 2019 5:44 pm

ankant wrote:Merhaba

3 ortak başvuruyu kabul etmeyeceklerdir. En fazla ik ortak olabilir. Her bir ortağın %50 hissesi olması gerekiyor. Ortaklı başvurularda tek bir iş planı hazırlanıyor. Ama vize merkezine iki ortakta aynı anda dosyayı sunuyor.
Biz iki ortak olarak başvuru yaptık. Henüz cevap gelmedi. Ama danışmanlık aldığımız firma bu konuda bu şekilde bilgi vermişti. Bize hazırlanan finansallara baktım. Orada maaş yazılmamış. Ama her ortak için survival budget oluşturmuşlar

Merhaba, ortaklı başvuruya cevap alabildiniz mi ? Eğer aldıysanız her ikiniz de "self-employed" olarak mı görünüyorsunuz yoksa biriniz "dependant" olarak mı görünüyorsunuz ?
Last edited by fanti on Thu Jun 13, 2019 5:52 pm, edited 1 time in total.
fanti

New postby fanti » Thu Jun 13, 2019 5:49 pm

upekyildiz wrote:Arkadaşlar forumda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Dosyamı hazırlarken bu forumun inanılnaz yardımı ve desteği oldu. Yeni başvuracak arkadaşlara kolaylıklar diliyorum.

Kısaca süreçten bahsedeyim, biz iki ortaklı limited şirket kurarak coffee shop açılışı üzerine hazırladık planımızı. İkimiz de profesyonel hayatta maaşlı olarak çalılıyoruz ve yapacağımız işte deneyimimiz olmadığı için danışmanlık şirketleri dosyamızı hazırlamak istemediler. Yenibir Hayat firması görüşmeye bile kabul etmedi bizi.

Biz de kendi dıosyamızı kendimiz hazırladık. Örnek planlar üzerinden hareket ederek ne yapmak istiyorsak gerçek hedeflerimiz üzerinden hazırladık planımızı. Çok detaylı çalıştık pazar ve rakip analizi bölümünü titizlikle çalıştık. Bp toplam 25 sayfa tuttu. Destekleyici evrakların hiçbirini çevirtmedik. Diplomalar, sertifikalar, sgk dökümleri hepsini orjinal haliyle koyduk. Umarım yeni hazırlık yapan arkadaşlara kısmen de olsa yardımcı olur bu bilgiler. Saygılar.

Selamlar, ortaklardan her ikisine de "self employed" vize mi verildi yoksa birisi "dependant on ... (diğer ortak)" mı oldu ?
fanti

New postby Sensen » Thu Jun 13, 2019 8:37 pm

fanti wrote:
upekyildiz wrote:Arkadaşlar forumda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Dosyamı hazırlarken bu forumun inanılnaz yardımı ve desteği oldu. Yeni başvuracak arkadaşlara kolaylıklar diliyorum.

Kısaca süreçten bahsedeyim, biz iki ortaklı limited şirket kurarak coffee shop açılışı üzerine hazırladık planımızı. İkimiz de profesyonel hayatta maaşlı olarak çalılıyoruz ve yapacağımız işte deneyimimiz olmadığı için danışmanlık şirketleri dosyamızı hazırlamak istemediler. Yenibir Hayat firması görüşmeye bile kabul etmedi bizi.

Biz de kendi dıosyamızı kendimiz hazırladık. Örnek planlar üzerinden hareket ederek ne yapmak istiyorsak gerçek hedeflerimiz üzerinden hazırladık planımızı. Çok detaylı çalıştık pazar ve rakip analizi bölümünü titizlikle çalıştık. Bp toplam 25 sayfa tuttu. Destekleyici evrakların hiçbirini çevirtmedik. Diplomalar, sertifikalar, sgk dökümleri hepsini orjinal haliyle koyduk. Umarım yeni hazırlık yapan arkadaşlara kısmen de olsa yardımcı olur bu bilgiler. Saygılar.

Selamlar, ortaklardan her ikisine de "self employed" vize mi verildi yoksa birisi "dependant on ... (diğer ortak)" mı oldu ?

Bir tanıdığımız ortaklı şekilde başvurdu dependant olmuyor ikisi de bp de yazılan kendi işlerine devam ediyor (dependant olsa birinin maaşlı çalışma hakkı vs olur ki burdan bile mantıken dependant olmayacağı ortaya çıkıyor) uzatmada da ayrı ayrı başvurdular sadece birbirlerinin kartvizitlerini eklemişler ona bile gerek yoktu aslında diyorlar yani her biri kendinden sorumlu.
Sensen

New postby fanti » Thu Jun 13, 2019 8:44 pm

Sensen wrote:
fanti wrote:

Bir tanıdığımız ortaklı şekilde başvurdu dependant olmuyor ikisi de bp de yazılan kendi işlerine devam ediyor (dependant olsa birinin maaşlı çalışma hakkı vs olur ki burdan bile mantıken dependant olmayacağı ortaya çıkıyor) uzatmada da ayrı ayrı başvurdular sadece birbirlerinin kartvizitlerini eklemişler ona bile gerek yoktu Şaş’ında diyorlar yani her biri kendinden sorumlu.

Teşekkürler ve evet mantıken öyle olması gerekir fakat benimle aynı tarihlerde başvuran diğer arkadaşlarımıza (2 ortaklı başvuru) birisine self - employed diğerine dependant on diğer ortak şeklinde çıktı vize. Bana da garip geldi fakat nasıl bir yol izlenecek bilmiyorum. Belki de herhangi bir yol izlemeye gerek kalmadan diğer ortak serbest bir şekilde çalışma imkanı bulacak.
fanti

New postby erdem_ozdemir » Thu Jun 13, 2019 8:50 pm

Merhaba,
25 Nisan tarihli basvurum 7 Haziran'da maalesef olumsuz cevap aldi.
Sebep olarak future fund olarak gosterdigim arabami henuz satmamam olarak gosterildi. Bende hemen aracimi sattim ve anaparaya ekledim ve 14 Haziran'da tekrar basvuruyorum.
Bu sekilde kabul alan bir cok kisinin evini ve arabasini basvurum onaylaninca satacagim sekilde gosterdigini ogrenmistim. Ama onlarin gosterdigi para sanirim daha fazlaymis.

Faydasi olur diye gelen cevabi asagiya ekliyorum.
You state in your visa application and business plan you will require £11,645 investment to establish the proposed business and maintain your family in the UK.
You have provided the following bank statements to prove your financial status.
KuveytTurk Bank account 0001: 0.00TL
KuveytTurk Bank account 0102: £7,045
QNB Finansbank 3300: 1880.39 (£248.13 exchange rate £1=7.567TL as of application date 23/4/2019)

You also state you will raise £4600 by selling a car. However you have not yet sold this car and the money is not currently available to you in your bank account. This cannot therefore be used to calculate the finances available to you.
You have therefore only demonstrated you have a total of £7293.13 available to you. As you state you will require £11,645 you have not demonstrated you hold the required amount of funds.
erdem_ozdemir

New postby Sensen » Thu Jun 13, 2019 8:55 pm

Fanti
Danışmanlar daha iyi bilirler bu konuları tabii ki ben sadece okuduğum duyduğumu söylemek istedim ama dediğiniz durum sanki daha avantajlı gibi geldi :) gerçi Arkadaşı iyi iş yapacak ki kendisinin de uzatması olsun . Peki bu iki ortak arkadaş mı yoksa kardeş , eş vb gibi bir durum
Sensen

New postby Jumanji3 » Thu Jun 13, 2019 9:03 pm

Merhabalar,

Ülkeye giriş yapmak istediğiniz tarihi hangi tarih olarak yazmıştınız vize başvurunuza, 16 Haziran mı?

avukat kezban alan wrote:merhaba
23 nisan istanbul başvurumuz 10 haziranda olumlu sonuçlandı. Eşim ve kızımla 16 haziran-16 temmuz arası ülkeye giriş yapmamız ve 23 temmuza kadar polise kaydolmamız gerektiği belirtilmiş.

Türk hukuku danışmanı olarak başvurdum. çok kısa bir iş planı yazdım, evrakta az koydum, pek çeviri yaptırmadım.

kredi kartı dökümü koydum sadece son ay.

Sadece e devletten ücretsiz aldığım sabıka kaydı, eşimin terhis belgesi, istanbul barosu ücret tarifesi ve üniversite belgem ingilizce idi. Yani banka dökümlerini çevirmeyin. paramın kaynağı 2 yıl önce sattığım ev dedim, onun belgesini de türkçe koydum, ingilizce açıklama yazdım yanına.

ingilizcem yetersiz olduğundan kendi yazdığım işplanını çevirmen çevirdi. mecidiyeköyde uygun ücretli çevirmenler çok.

bilginize
Jumanji3

New postby Sensen » Thu Jun 13, 2019 9:03 pm

galacos wrote:Arkadaşlar sizce londra'da ankara anlaşması ile yaşayan arkadaşımızın evinde yaşayacağımızı söylemek doğru olur mu? ben ve eşimin evinde yaşayacağımıza ve bunun karşılığına kira almayacağını anlatan bir mektup yazdı.

yoksa geçici olarak o evde yaşayacağız mı diyelim?

Arkadaşınızın kendi Evi mi? Yoksa o da kiracı ise bunu demeniz hoş karşılanmaz diye düşünüyorum. Bir süre kalıcaz deseniz bu sefer de bir iki ay sonra yine bir kiralık daireye ihtiyacınız var ve tabii bu bütçeye katmalısınız
En iyisi internetten uygun fiyatlı bir yerlerin çıktısını alıp ( kiralık oda gibi) bunlardan birini kiralayacağız diye gösterin ve bu rakamı da hesaba katın derim. ( şahsi fikrim)
Sensen

New postby Sensen » Thu Jun 13, 2019 9:10 pm

erdem_ozdemir wrote:Merhaba,
25 Nisan tarihli basvurum 7 Haziran'da maalesef olumsuz cevap aldi.
Sebep olarak future fund olarak gosterdigim arabami henuz satmamam olarak gosterildi. Bende hemen aracimi sattim ve anaparaya ekledim ve 14 Haziran'da tekrar basvuruyorum.
Bu sekilde kabul alan bir cok kisinin evini ve arabasini basvurum onaylaninca satacagim sekilde gosterdigini ogrenmistim. Ama onlarin gosterdigi para sanirim daha fazlaymis.

Faydasi olur diye gelen cevabi asagiya ekliyorum.
You state in your visa application and business plan you will require £11,645 investment to establish the proposed business and maintain your family in the UK.
You have provided the following bank statements to prove your financial status.
KuveytTurk Bank account 0001: 0.00TL
KuveytTurk Bank account 0102: £7,045
QNB Finansbank 3300: 1880.39 (£248.13 exchange rate £1=7.567TL as of application date 23/4/2019)

You also state you will raise £4600 by selling a car. However you have not yet sold this car and the money is not currently available to you in your bank account. This cannot therefore be used to calculate the finances available to you.
You have therefore only demonstrated you have a total of £7293.13 available to you. As you state you will require £11,645 you have not demonstrated you hold the required amount of funds.

Sıkmayın canınızı bu sefer sebebini biliyorsunuz olumlu olacaktır. Hesabınızı 11 bine göre yapmışsınız diye anlıyorum bütçede. Ama 7 bininiz var yetmez demişler. 7 bine göre bütçe yağabilseydiniz araba artı olacaktır belki de. Benim son zamanlarda forumda okuduklarım hep bu Şekilde yani sıcak para görmek istiyorlar. Vize çıkınca baban bana hibe edecek denilenler de olumsuz olmuştu. Para o bankaya bi girecek sonra başvurulacak. Altınım var denmeyecek altın satılacak .
Sensen

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü