Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby istanbullondra » Fri Jun 14, 2019 6:38 am

Merhaba burakt,

Sürecinizde bir gelişme var mı? Arkadaşlarım dün home office'in ücretli numarasını aradılar bilgi almak için. Değerlendirme devam ediyor bilgisi verilmiş. Case'leriniz baya benzer oldugundan sizinle de paylaşmak istedim.

istanbullondra wrote:Çok enteresan.
Onların da benzer şekilde, başvuranın İngiltere geçmişi var (1 yıl Master yaptı) ama national insurance numberı yok. Kız arkadaşı ise 5 yıl İngiltere'de kaldı (Master +doktora için) ve national insurance numberı var.
Umarım en kısa zamanda cevap gelir.

burakt wrote:Merhaba @istanbullondra,

Hayır, daha gelmedi.

Başvuru öncesinde ben hiç İngiltere'ye giriş yapmamıştım. Nişanlım 8+ sene önce İngiltere'de 10 ay dil kursuna gidip, yarı zamanlı olarak sigortalı çalışmıştı. Online başvuru formunda social security number gibi bilgiler istendiği için, o bilgileri de girmiştik. Eski pasaport/vize bilgilerini vermiştik. Bu yüzden onun background check işlemleri bana göre daha uzun mu sürüyor acaba diye bir teorimiz var.

Sizin arkadaşınızda da benzer bir durum var mı?

istanbullondra wrote:Merhabalar,
9 Mayıs İstanbul'dan kız arkadaşı ile başvuru yapan arkadaşım bugün Olumlu sonucunu aldı. Ama sizdeki gibi dependentının sonucu gelmedi. Sizin sonucunuz geldi mi acaba?
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Jun 14, 2019 6:39 am

Çok sevindim nihayet UK tarafından da olumlu bir haber gelmesine! Hayırlı olsun :)
Yasemin75 wrote:20 Şubat eski sistem başvuru İngiltere’den. Evraklarım bugün danışmana ulaşmış. Sonuç olumlu. Darısı tüm bekleyenlerin başına :)
istanbullondra

New postby burakt » Fri Jun 14, 2019 7:23 am

Merhaba istanbullondra,

Hayır, bir gelişme yok bizde de. Cevap bekliyoruz.

Bir gelişme olur olmaz buraya yazacağım.

Bu arada, kendi sonucumu aldığım gün "Böyle bir durum normal mi? Benim olumlu olarak sonuç çıktı ama dependantımın pasaportu bile gelmedi" şeklinde sormuştum pasaport teslimdeki görevliye ve "Evet, bazen olabiliyor. Hiç görmediğimiz bir senaryo değil" diye cevaplamıştı.

Yine de günler geçtikçe insan endişeleniyor. :/

Haberleşmek üzere, teşekkürler.

istanbullondra wrote:Merhaba burakt,

Sürecinizde bir gelişme var mı? Arkadaşlarım dün home office'in ücretli numarasını aradılar bilgi almak için. Değerlendirme devam ediyor bilgisi verilmiş. Case'leriniz baya benzer oldugundan sizinle de paylaşmak istedim.
burakt

New postby galacos » Fri Jun 14, 2019 7:29 am

Sensen wrote:
galacos wrote:Arkadaşlar sizce londra'da ankara anlaşması ile yaşayan arkadaşımızın evinde yaşayacağımızı söylemek doğru olur mu? ben ve eşimin evinde yaşayacağımıza ve bunun karşılığına kira almayacağını anlatan bir mektup yazdı.

yoksa geçici olarak o evde yaşayacağız mı diyelim?

Arkadaşınızın kendi Evi mi? Yoksa o da kiracı ise bunu demeniz hoş karşılanmaz diye düşünüyorum. Bir süre kalıcaz deseniz bu sefer de bir iki ay sonra yine bir kiralık daireye ihtiyacınız var ve tabii bu bütçeye katmalısınız
En iyisi internetten uygun fiyatlı bir yerlerin çıktısını alıp ( kiralık oda gibi) bunlardan birini kiralayacağız diye gösterin ve bu rakamı da hesaba katın derim. ( şahsi fikrim)

Sevgili dostum öncelikle cevabın için çok teşekkürler,

Ama biz online başvuru yaptık ve orada kalacağımız ev olarak o adresi koyduk. Maalesef geri dönüm düzeltme şansımız kalmadı.

Ama o evde, ev bulana kadar yaşayacağız diye hem cover letter'da hem BP'de düzelteceğiz. Ayrıca örnek olarak nasıl bir ev tutacağımızı da, ilanlardan bulup koyacağız.740 pounda bir tane paylaşımlı ev buldum mesela, onun çıktısını alıp koyacağım evraklar arasına.Bu konudaki fikrin nedir?

Arkadaşımız evin sahibi değil,i, o da kiracı, ondan o evde oturduğubna dair fatura aldık ve mektubunda ev bulana kadar misafir olarak ağırlayacağım dese nasıl olur?

Ayrıca ev gideri kişisel bir harcama olduğu için finansal tabloda olmasına gerek var mı. Sonuçta orada iş ile ilgili harcamalar ve gelirler var. İncelediğim 3-4 örnekte kimse ev kirası gideri olarak yazmamış.
galacos

New postby Ayca_ » Fri Jun 14, 2019 9:15 am

Yasemin75 wrote:Teşekkür ederim. Darısı bekleyenlere olsun. 31 Ocak online başvuru ve parmak izi, 20 Şubat evrak teslimi. Sonuç mektubu ve evraklar ulaşmış danışmana. BRP henüz gelmemiş.
Bu arada Filiz Aktepe Gürsel’den danışmanlık aldım. Titiz ve özenli çalışmaları için kendisine çok teşekkür ediyor gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum.

Cevabiniz icin tesekkurler. Insallah brpniz de en kisa surede gelir.
Ayca_

New postby serhatatp » Fri Jun 14, 2019 12:26 pm

14 Mayıs İstanbul başvuruma bugün TLS'den pasaportu teslim alabileceğime dair cevap geldi. Ret mi onay mı bilmiyorum ama bekleyen arkadaşlar açısından iyi haber istanbul başvurularında süre 22-23 iş gününe düştü demek ki.
serhatatp

New postby rvsgltkn » Fri Jun 14, 2019 1:29 pm

serhatatp wrote:14 Mayıs İstanbul başvuruma bugün TLS'den pasaportu teslim alabileceğime dair cevap geldi. Ret mi onay mı bilmiyorum ama bekleyen arkadaşlar açısından iyi haber istanbul başvurularında süre 22-23 iş gününe düştü demek ki.

Umarım olumlu sonuç alırsınız :) kısa zamanda dönüş yapmaları bekleyenler içinde umut verici.
rvsgltkn

New postby mrbwrayz » Fri Jun 14, 2019 3:05 pm

serhatatp wrote:14 Mayıs İstanbul başvuruma bugün TLS'den pasaportu teslim alabileceğime dair cevap geldi. Ret mi onay mı bilmiyorum ama bekleyen arkadaşlar açısından iyi haber istanbul başvurularında süre 22-23 iş gününe düştü demek ki.

Merhaba Serhat Bey,

Öncelikle alacağınız sonucun olumlu olmasını diliyorum.

Benimde başvurum 14 Mayıs tarihli idi.Siz dosyanızda İngilterede olacağınız zamanı hangi tarih olarak belirlediniz ? Değerlendirme yapılarken belirlenen tarihe göre dosya inceleme süresi uzayabiliyor mu diye merak ediyorum. Ben onay aldığım durumda İngilterede olacağım tarihi 17 Temmuz olarak belirlemiştim.
mrbwrayz

New postby Sensen » Fri Jun 14, 2019 5:34 pm

galacos wrote:
Sensen wrote:
galacos wrote:Arkadaşlar sizce londra'da ankara anlaşması ile yaşayan arkadaşımızın evinde yaşayacağımızı söylemek doğru olur mu? ben ve eşimin evinde yaşayacağımıza ve bunun karşılığına kira almayacağını anlatan bir mektup yazdı.

yoksa geçici olarak o evde yaşayacağız mı diyelim?

Arkadaşınızın kendi Evi mi? Yoksa o da kiracı ise bunu demeniz hoş karşılanmaz diye düşünüyorum. Bir süre kalıcaz deseniz bu sefer de bir iki ay sonra yine bir kiralık daireye ihtiyacınız var ve tabii bu bütçeye katmalısınız
En iyisi internetten uygun fiyatlı bir yerlerin çıktısını alıp ( kiralık oda gibi) bunlardan birini kiralayacağız diye gösterin ve bu rakamı da hesaba katın derim. ( şahsi fikrim)

Sevgili dostum öncelikle cevabın için çok teşekkürler,

Ama biz online başvuru yaptık ve orada kalacağımız ev olarak o adresi koyduk. Maalesef geri dönüm düzeltme şansımız kalmadı.

Ama o evde, ev bulana kadar yaşayacağız diye hem cover letter'da hem BP'de düzelteceğiz. Ayrıca örnek olarak nasıl bir ev tutacağımızı da, ilanlardan bulup koyacağız.740 pounda bir tane paylaşımlı ev buldum mesela, onun çıktısını alıp koyacağım evraklar arasına.Bu konudaki fikrin nedir?

Arkadaşımız evin sahibi değil,i, o da kiracı, ondan o evde oturduğubna dair fatura aldık ve mektubunda ev bulana kadar misafir olarak ağırlayacağım dese nasıl olur?

Ayrıca ev gideri kişisel bir harcama olduğu için finansal tabloda olmasına gerek var mı. Sonuçta orada iş ile ilgili harcamalar ve gelirler var. İncelediğim 3-4 örnekte kimse ev kirası gideri olarak yazmamış.

Rica ederim. Bu forumda herkes yardımcı oluyor en azından fikir veriyor . Finansal tabloya konulmalı mı onu ben bilmiyorum henüz o aşamaya gelmedim:) fakat ilk dedikleriniz mantıklı. Kiracılar bir eve girerken kaç kişi oturacağını beyan ediyor vs. Misafir gelir ama uzun kalamaz kalırsa ev sahibine bildirmesi izin alınması vs gerekir . Aksi takdirde yasal olmayan şekilde orda kalmış olursunuz . Belki fazla inçe düşünüyorum ama bunu memur da düşünürse diye önleminizi alın bence.
Sensen

New postby serhatatp » Fri Jun 14, 2019 8:49 pm

mrbwrayz wrote:

Merhaba Serhat Bey,

Öncelikle alacağınız sonucun olumlu olmasını diliyorum.

Benimde başvurum 14 Mayıs tarihli idi.Siz dosyanızda İngilterede olacağınız zamanı hangi tarih olarak belirlediniz ? Değerlendirme yapılarken belirlenen tarihe göre dosya inceleme süresi uzayabiliyor mu diye merak ediyorum. Ben onay aldığım durumda İngilterede olacağım tarihi 17 Temmuz olarak belirlemiştim.

Merhabalar teşekkürler. Ben 1 Ağustos istemiştim ancak istenen tarihin dosya incelenmesinde çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Bugün 14 Mayıs başvurularından başka bir tanesi de onay aldı. Muhtemelen siz de çok yakında cevap alırsınız
serhatatp

New postby istanbullondra » Sat Jun 15, 2019 8:12 am

Türkiye'den başvuranlar:

@bull market 1 Nisan Ankara Sonuç: Olumlu 16 Mayıs (45 Gün)
@htbreed 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@sahin 2 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 17 Mayıs (45 Gün)
@rk011987 2 Nisan Adana
@Ayho573 5 Nisan Sonuç: Olumlu 24 Mayıs (49 Gün)
@liverpool 8 Nisan Ankara
@Figo 11 Nisan İstanbul Sonuç: Olumsuz 30 Mayıs (49 Gün)
@kedikun 12 Nisan İzmir Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (48 Gün)
@Greenwichmeantime 12 Nisan İstanbul
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (44 Gün)
@azmimavi 16 Nisan Adana Sonuç Olumlu 3 Haziran (48 Gün)
@Jumanji3 16 Nisan Sonuç: Olumlu 28 Mayıs (42 Gün)
@someone 18 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 30 Mayıs (42 Gün)
@ozge_e 17 Nisan Bursa Sonuç Olumlu 3 Haziran (47 gün)
@koraytem 18 Nisan Sonuç 3 Haziran (46 gün)
@fanti 18 Nisan Sonuç: Olumlu, 10 Haziran (53 gün)
@ 18 Nisan Sonuç: Olumlu 7 Haziran (50 gün)
@avukat kezban alan 23 Nisan İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (48 gün)
@erdem_ozdemir 25 Nisan İstanbul Sonuç Olumsuz 7 Haziran (43 Gün)
@nidir 26 Nisan Bursa Sonuç: Olumlu 10 Haziran (45 gün)
@jimmy 26 Nisan Bursa Sonuç:Olumlu 10 Haziran (45 gün)
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@umitk 31 Mayıs
@ Figo İstanbul 3 Haziran

İngitere'den başvuranlar:

@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar; 10mayista tekrardan mail aldi ve 16 Hazirana kadar 6hafta daha uzattilar; 10mart - 16haziran)

@ 17 Aralık Sonuç Olumlu, 3 Mayıs
@ 18 Aralık Sonuç Olumlu, 2 Mayıs
@ 20 Aralık Sonuç Olumlu, 7 Mayıs
@ 30 Aralık Sonuç Olumlu, 8 Mayıs (2 Mayısta hastalık sebebiyle hızlandırma talep etmişler)
@5 Ocak online, 7 Ocak bio, Sonuç Olumlu, 16 Mayıs *Uzatma başvurusu (3 yıl)
@ 8 Ocak Sonuç Olumlu, 15 Mayıs
@bdafifth 10 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@ 10 Ocak bio Sonuç Olumlu, 10 Mayıs
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@kosumi 19 Ocak Sonuç Olumlu, 22 Mayıs (*3 yıllık uzatma)
@Fiddisback 21 Ocak Sonuç Olumlu, 16 Mayıs
@fulya 28 Ocak Sonuç Olumlu, 17 Mayıs
@lopencek 7 Şubat
@otres 12 Şubat
@Yasemin75 20 Şubat Sonuç: Olumlu, 13 Haziran
@Londonist 25 Şubat
@squeens 8 Mart
istanbullondra

New postby istanbullondra » Sat Jun 15, 2019 8:14 am

Merhabalar,

Passback servisi kullanılarak yapılan başvurularda, pasaport getirmeniz istendiğinde sonuç olumlu oluyor; aksi haldered olunca pasaportu istemiyorlarmış. O nedenle hayırlı olsun :)

istanbullondra

New postby istanbullondra » Sat Jun 15, 2019 8:20 am

Evet, arkadaşlarıma da oradaki memur 'olağan bir durum, gelir birkaç gün içinde' demiş.
Onlarda da bir gelişme olursa size haber vereceğim.
Zaten lead applicant onay aldığında dependent'ın ispatlayamayacağı bir durum yoksa (unmarried olarak ilişkinin gerçekliği hk) red almaması gerekiyor mantıken.
Çünkü dependentımla geleceğim ve yeterli gelirim de olacak diye beyan edip, onay almışsınız halihazırda.
İçinizi ferah tutun, umarım en kısa sürede alırsınız sonuçları.

burakt wrote:Merhaba istanbullondra,

Hayır, bir gelişme yok bizde de. Cevap bekliyoruz.

Bir gelişme olur olmaz buraya yazacağım.

Bu arada, kendi sonucumu aldığım gün "Böyle bir durum normal mi? Benim olumlu olarak sonuç çıktı ama dependantımın pasaportu bile gelmedi" şeklinde sormuştum pasaport teslimdeki görevliye ve "Evet, bazen olabiliyor. Hiç görmediğimiz bir senaryo değil" diye cevaplamıştı.

Yine de günler geçtikçe insan endişeleniyor. :/

Haberleşmek üzere, teşekkürler.

istanbullondra wrote:Merhaba burakt,

istanbullondra

New postby Peresiades » Sat Jun 15, 2019 8:41 am

Olumlu sonuçları duymak çok cesaretlendirici.
Üstelik onay süresi de kısalmış.
Ben de 24 haziran haftasına hazırlıklarımı bitirip başvuracağım. Umarım kurban bayramı nedeniyle gecikme yaşamam. Ağustos'ta İngiltere'de olacak şekilde planlıyorum.
Bekleyenlere ve başvuracak olanlara bol şans!
Peresiades

New postby otres » Sat Jun 15, 2019 11:13 am

Arkadaşlar hepinize tekrardan merhaba,
Benim UK sürecim bugün tamamlandı. 12 Şubat tarihinde başvurmuştum. Danışmanımdan bilgi geldi ve süreç onaylanarak sonuçlandı. Bekleyen herkese sabır dilerim iyi haberlerle sonuçlanmasını temenni ederim.
otres

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü