Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Volkan_VKA » Fri Apr 26, 2019 7:23 am

Merhaba Arkadaşlar,
İstanbuldan 3 Mayıs ta başvuru randevusu aldım. Dökümanlarım hazır. Türkiyede 12 yıllık kimya mühendisi tecrübesinden sonra UK de kurmayı planladığım consultant firması için contract işler konusunda bilgisi olan arkadaş var mıdır? Eğer vizemiz çıkarsa buz dağının görünmeyen yüzüyle karşılaşacağımızdan şimdiden araştırmalara başladım.
Sevgiler
Volkan_VKA

New postby Ayho573 » Fri Apr 26, 2019 4:45 pm

Meraba 5 nisan başvuru tarihim
Pasta şefi olarak başvuru yaptım umarım olumlu oour
Ayho573

New postby Goudkumar » Sat Apr 27, 2019 9:15 am

Merhaba Arkadaslar,
Ben yeni ltd sirketi actim UK de
Kendim contract li calisiyorum ve henuz British passport almadim yada ILR I’m yok
Sadece 2.5 senelik vizem var
Her 2.5 yil HO ya basvurup yeniletiyorum
1 aydir yeni kendi ltd sirketimi actim ordan calisiyorum
Ben erkek kardesimi UK ye Ankara anlasmasi ike getirmek istiyorum
Acaba benim ltd sirket ile mumkun olurmu ?
Ben butun sigorta Vergi hepsini odedim
Kardesim 30 lu yaslarda ama University var ve 8 sene is tecrubesi var
Ankara antlasmasi Ona olurmu ve neler lazim ?
Yardimlarinizi bekliyorum
Saygilar
Gul
Goudkumar

New postby çömezabla » Sat Apr 27, 2019 5:45 pm

Arkadaşlar merhaba,
İngiltere’deki bir danışman BP yi hazırlamaya başladı. Kafama takılan tek şey parayi altın bozdurarak gösterecek olmamız. Eşim üzerinden ilerleyeceğiz. Ziraat Mühendisi ve tecrübeli. Sizce sorun olur mu sermayeyi altın bozdurarak göstermek?
çömezabla

New postby Sensen » Sat Apr 27, 2019 8:55 pm

Goudkumar wrote:Merhaba Arkadaslar,
Ben yeni ltd sirketi actim UK de
Kendim contract li calisiyorum ve henuz British passport almadim yada ILR I’m yok
Sadece 2.5 senelik vizem var
Her 2.5 yil HO ya basvurup yeniletiyorum
1 aydir yeni kendi ltd sirketimi actim ordan calisiyorum
Ben erkek kardesimi UK ye Ankara anlasmasi ike getirmek istiyorum
Acaba benim ltd sirket ile mumkun olurmu ?
Ben butun sigorta Vergi hepsini odedim
Kardesim 30 lu yaslarda ama University var ve 8 sene is tecrubesi var
Ankara antlasmasi Ona olurmu ve neler lazim ?
Yardimlarinizi bekliyorum
Saygilar
Gul

Yapılacak işle kardeşinizin eğitimi ve deneyimi örtüşüyor mu?
Sensen

New postby çömezabla » Sat Apr 27, 2019 8:59 pm

mehmad wrote:Herkese Merhaba, İstanbul'dan yaptığımız AA başvurumuz, 6 mart online, 13 Mart TLS evrak teslimi, 24 Nisan eposta almamız ve bugün (25 nisan) pasaportları teslim almamızla birlikte olumlu sonuçlandı. Başvuruyu eşimle birlikte hazırladık, başvuru sahibi benim ve mimarım. 2 Çocuğumuzla (7 ve 5 yaş) birlikte 3 temmuz-2 Ağustos arası ailecek giriş yapacağız. Giriş tarihimizi, hazırlıklarımızı ve telaşsız bir süreç için 3 Temmuz olarak özellikle belirtilmiştik. Biraz daha uygun vakit bulduğumda başvuru sürecimizi, kendi adımıza önemli bulduğumuz noktaları, daha detaylı yazmayı planlıyorum. Forumda bilgilerini içtenlikle paylaşan herkese teşekkürler. Sevgiler.

Hayırlısı olsun, tebrik ederim. Darısı başımıza :) Biz de 4 kişilik bir aile olduğumuzdan danışmak istedim. Bankada ne kadar para göstermiştiniz?
çömezabla

New postby Sensen » Sat Apr 27, 2019 8:59 pm

çömezabla wrote:Arkadaşlar merhaba,
İngiltere’deki bir danışman BP yi hazırlamaya başladı. Kafama takılan tek şey parayi altın bozdurarak gösterecek olmamız. Eşim üzerinden ilerleyeceğiz. Ziraat Mühendisi ve tecrübeli. Sizce sorun olur mu sermayeyi altın bozdurarak göstermek?

Forumlarda okuduğuma göre
1) altın size nerden geldi onu göstermeniz lazım . Mesela yakın zamanlarda evlendiniz mi?
2) bu altını eşiniz bozduracak ve makbuzunu alacak ya da bankada bozduracak
3) ve parayı bankaya yine kendi yatıracak.
Danışmanınız kim? Bize de fikir olsuni

Hatta bu forumda biri, kuyumcuda altını bozdurup parayı direkt banka hesabına göndertmişti. Amaç her zaman parayı dijital olarak veya belge ile ispatlayabilmek .
Last edited by Sensen on Sat Apr 27, 2019 10:30 pm, edited 1 time in total.
Sensen

New postby çömezabla » Sat Apr 27, 2019 9:20 pm

Sensen wrote:

1) altın size nerden geldi onu göstermeniz lazım . Mesela yakın zamanlarda evlendiniz mi?
Danışmanınız kim? Bize de fikir olsun

Yanıt için teşekkür ederim öncelikle. Yakın zamanda evlenmedik ama oğlanların sünneti ve kızın doğumundan altınlar var. Foto ile belgeleyebiliriz isterlerse:) Danışmanımız Metin Bey. Nusra Hanım’ın online seminerine katıldık ama söyledikleri bize hiç mantıklı gelmedi ve Metin Bey’de karar verdik. Referans ile görüştük. Bakalım yeni başlıyoruz. Gelişmeleri yazarım.
çömezabla

New postby rbayrakoglu » Sat Apr 27, 2019 10:05 pm

çömezabla wrote:
Sensen wrote:

Yanıt için teşekkür ederim öncelikle. Yakın zamanda evlenmedik ama oğlanların sünneti ve kızın doğumundan altınlar var. Foto ile belgeleyebiliriz isterlerse:) Danışmanımız Metin Bey. Nusra Hanım’ın online seminerine katıldık ama söyledikleri bize hiç mantıklı gelmedi ve Metin Bey’de karar verdik. Referans ile görüştük. Bakalım yeni başlıyoruz. Gelişmeleri yazarım.

Metin.. soyadı nedir
rbayrakoglu

New postby Sensen » Sat Apr 27, 2019 10:31 pm

çömezabla wrote:
Sensen wrote:

Rica ederim. Kafanıza yatmayan kısımlar ne idi
Sensen

New postby ukdedik » Sun Apr 28, 2019 9:23 am

merhaba,
Istanbuldan basvuru yaparken randevu alma kismina gelince kac gun sonraya randevu veriyor?
henuz application formu bitirmedim ve confirm eetmedigim icinde goremiyorum ne zamana verecegini. Fakat suprizde yasamak istemiyorum 2-3 hafta sonra ya mi gun veriyor son asamada? yoksa 2-4 gun sonraya alabiliyor muyuz evraklarin teslimi icin ?
tesekkurler
ukdedik

New postby rbayrakoglu » Sun Apr 28, 2019 9:32 am

ukdedik wrote:merhaba,
Istanbuldan basvuru yaparken randevu alma kismina gelince kac gun sonraya randevu veriyor?
henuz application formu bitirmedim ve confirm eetmedigim icinde goremiyorum ne zamana verecegini. Fakat suprizde yasamak istemiyorum 2-3 hafta sonra ya mi gun veriyor son asamada? yoksa 2-4 gun sonraya alabiliyor muyuz evraklarin teslimi icin ?
tesekkurler

randevu sistemi olduğu için gun gun saat saat randevulardan alınmamış olanlardan birini seçiyorsunuz ben 10 gün sonrasını almıştım.
rbayrakoglu

New postby mehmetc » Sun Apr 28, 2019 4:18 pm

omerg wrote:
Sensen wrote:Bugün 5 kişi mi yanıt aldı ? Valla süper . Hepinizin adına sevindim. Hangi dallarda başvurdunuz ve danışmanla çalıştınız mı

Başvuru sürecimle ilgili önemli gördüğüm kısımları sizlerle paylaşmak istiyorum:

- Yazılım Geliştirme Limited Şirketi kurmak üzere başvurdum.
    - Herhangi bir danışmanla çalışmadım.
    - Mümkün olduğunca red sebeplerini en aza indirmek için http://www.mehmetc.com adresindeki paylaşımlardan faydalandım. Kendisi burada da yazıyor, buradan kendisine teşekkürlerimi ileteyim.
    - Forumdaki yazıların yaklaşık son 200 sayfasını okudum. Her bir ret nedenini bir kenara yazdım, bu red nedenlerine meydan vermemek için ( Gizli işçilik durumu, ispatlanamayan gelir kaynakları /nakit akışları ) iş planımı tekrar tekrar kontrol ettim.
    - Forumu tarayınca görebileceğiniz eski BP'lerin baskısını aldım ve sindire sindire okudum.
    - 20.000 Pound Bütçe Gösterdim ( 12 Bin Yaşam Giderleri + 8 Bin Sermaye ) Miktar daha az da olabilirdi bence ama imkanım dahilinde iş biraz garantili olsun istedim.
    - Bütçem maalesef son 6 ayda kasamda olan bir bütçe değildi, eşimden borç aldım. Bu kısmın en zayıf nokta olduğunu düşünüyordum, bu yüzden burada bol bol açıklama yaptım ve belge sundum. Bu kısımla ilgili merak eden arkadaşlara detaylı açıklama yapabilirim.
    - İş planımı kendim yazdım, bol bol veri kullandım, tasarımında çok titiz davrandım. İngilizce seviyeme güveniyordum. Bu kısımda iyi bir iş çıkardığımı düşünüyorum.
    - Eski iş çevremden 5 adet referans mektubu aldım.
    - Tavsiye mektubunun çok önemli olduğunu düşündüm, bu yüzden bu konuda çok dolambaçlı yollara başvurdum diyebilirim :) Önce upwork.com a kaydoldum ( Bilenler bilir, sisteme giriş bile ayrı bir dert, sınavları vs. var ) Ardından günlerce işverenlere teklifler sundum. İrlandalı bir müşteri ile 3 günlük 25 Euro'luk bir iş yaptım. Çok memnun kaldılar. Hemen 2. bir iş önerdiler ama bu işi bitirmek için baya bir süre gerekiyordu. Bunun üzerine mektup istedim. Vermediler :) 2. işi bitirirsen bakarız dediler. Paralelde başka müşterilerle iletişime geçmeye çalıştım. github.com da açık kaynaklı bir projeye yaptığım katkı üzerinden İsviçreli bir firma ile iletişime geçtim. 15 Şubat'ta işlerine başladım, 27 Şubat't tavsiye mektubu aldım. (Zaten başvurum 28 Şubat ) Biraz kısmet oldu ama bolca emek harcadım bu kısma :)
    - İş planına ek olarak "Source of Funds Statement" diye 12 sayfalık bir belge daha hazırladım. Bu belgede tüm hesaplarımın IBAN numaralarının, bakiyelerinin olduğu tablolar paylaştım. Paranın ne kadarının eşimdeni ne kadarının kendi birikimim olduğunu gösteren bir pie chart kullandım mesela. Vize memuru neleri karmaşık bulabilir diye düşünüp bu belgede açıkladım. Örneğin EnPara.com da irili ufaklı hesaplarım vardı, vadem bozulmasın diye çok sayıda küçük hesap tutuyordum, bu durumun yeterince açık olması için özel bir başlık açtım. "Why There are so many accounts?" diye bir başlık açtım :) Komik gelebilir ama olabileceğim en yüksek seviyede açık ve dürüst olmanın daha değerli olacağını düşündüm.
    - Sertifika, Diploma, Hesap Dökümleri, Bordrolar vs tümünü çevirmene çevirttim.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar :)

Not 1: Forumdaki paylaşılan red gerekçelerinden edindiğim genel izlenim şu oldu, bazı red nedenleri tek başına yeterli değil, ancak birden fazlası üst üste gelirse, sanki hepsi ayrı ayrı red sebebiymiş gibi bir geri dönüş oluyor. Bu yüzden mümkün olduğunca az soru işareti bırakıp vize memurunun gözünde toplam puanı yüksek tutmaya çalıştım.

Not 2: Benzer şekilde bazı gereksinimler tek başına şart olmasa da genelde şansınızı arttırıyor, örneğin potansiyel müşteri mektubu. İletişime geçtiğim birçok kişi potansiyel müşteri mektubu olmadan kabul almış olsa da bu mektubu edinmek için tüm şansınızı kullanın derim; çünkü başka başvurunun başka bir yerindeki açığı bu artı ile kapatabilirsiniz diye düşünüyorum.

Uzun süredir gördüğüm en özenli ve en güzel çalışma ile yapılmış bir vize başvurusu olmuş diyebilirim. Vizeniz hayırlı olsun. Bu yaklaşımla İngiltere'de başarılı olacağınızı düşünüyorum.

Upwork ya da benzeri freelancer sitelerinden bir süre iş yapıp ordaki profili dosyaya koyma ve ordaki müşterilerden referans mektubu alma gerçekten çok işe yarıyor.

Ben de aynen bu şekilde yaparak referans mektupları almıştım. Linkedin'den rastgele referans mektubu almaya çalışmaktansa bu yöntem daha etkili oluyor diyebilirim.

Ayrıca bu başka kapılar da açıyor. Upwork'ten tanıştığım firmalarla yüzyüze görüşme şansım da oldu, bir kısmı şu anda arkadaşım.

Yine ben de aynen sizin gibi alaturkalondra'daki tüm yazılanları okumuş ve burdaki iş planlarını detaylıca incelemiştim.

Vize sürecinde olan herkese başarılar.
---
mehmetc

New postby hazalerdil » Mon Apr 29, 2019 10:36 am

Selam tls'den haber alan ya da tanidigi haber alan var mi?
hazalerdil

New postby mericuk » Mon Apr 29, 2019 12:10 pm

Bu haftayi ben de merak ediyorum. :)
hazalerdil wrote:Selam tls'den haber alan ya da tanidigi haber alan var mi?
mericuk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü