Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Selene » Fri Sep 13, 2019 4:05 pm

maddog wrote:
Selene wrote:Arkadaşlar dün sormuştum ama arada kaynadı, dönüş olmadı. Aşağıdaki konuda bilgisi olan var mıdır?

Başvuru formu doldururken Additional Information kısmına BP'dan bir kısım alıntı koymuştum işe ne kadar para yatıracağımı da içeren. Şimdi planımda bu investment miktarını değiştirdim. Ancak tabii başvuru formumu düzenleyemediğim için orada farklı kaldı.

Bu sizce bir sorun teşkil eder mi? Ek bir yazı ile durumu belirtsem sorun çözülür mü? Yoksa başvuruyu iptal ettirip yeni bir başvuru mu oluşturmamı önerirsiniz?

Belgelerimi 18 Eylül Çarşamba teslim edeceğim. Az bir vaktim kaldı. Dönüşlerinizi bekliyorum. Herkese bol şans aynı zamanda :)

Ben yerinizde olsam cancel edip tekrar doldururdum.

Evet haklısınız, benim de içim rahat etmedi. Ancak 5.48GBP'lik ödemeyi yapıp mail attım cancel etmeleri için, fakat bugün dönüş yok. Forumda da birkaç yerde maillere 7-15 gün arasında döndüklerini okudum. Benim başvuru randevum 18 Eylül Çarşamba. Yetişmeyecek gibi.

Bizim kendimizin iptal edebileceği bir buton yok değil mi? Bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Bunu iptal etmeden yeni bir tane oluştursam duplike olacak, o da olmaz sanırım?
Selene

New postby OKA » Fri Sep 13, 2019 4:55 pm

cnsdesigner wrote:Hayır hala beklemedeyim. Seyahat tarihim 24 eylül çok az bir zaman kaldı. Bugün avukatıma yazdım ve onlar bir mail atıcaklarını söylediler. Ama bazen vize sonuçlansada sisteme düşmüyor dedi bu yüzden pazartesi konsolosluğa gidip kontrol edeceğim. Gelişmelerden haberdar ederim.
sekaraman wrote:HABER ALAN VAR MI? irmaksy? cnsdesigner?

Hocam benim seyahat tarihim 10 eylüldü ve şuan üzerinden 3 gün geçti. Haftasonunu da sayarsak toplam 5 gün geçmiş olacak. Gittim TLS Contact'e sonuçlanmamış diyip geri dönderdiler. Bu pazartesi gelir mi hiç ümidim yok ama 45 50 gün bekleticekler galiba ya. Dependent bu kadar uzun sürüyormuydu şaşkınlıklar içerisindeyim.
OKA

New postby BLL » Fri Sep 13, 2019 5:03 pm

derox wrote:
BLL wrote:Merhabalar,

iki arkadas ingiltereden basvuru yaptik

benim basvuru tarihim 3 Haziran
arkadasimin basvuru tarihi 17 nisan
halen beklemedeyiz.

BLL, ingiltereden basvuru yapınca ,orda beklemek zorundamısın?

Derox,evet beklemek zorundasin 4 aydir bekliyoruz. Bir yere gidemiyoruz
BLL

New postby gry » Fri Sep 13, 2019 5:06 pm

cang wrote:Merhaba herkese,

Başvuru 16 ağustos - bugün pasaportumu teslim aldım.

Edit: sonuç olumlu.

selamlar, benim başvurum 8 ağustos antalya. henüz bir haber yok.
gry

New postby alini » Fri Sep 13, 2019 5:31 pm

Merhaba

5 Eylül'de başvurumuzu yaptık. Sonuçlanmasını bekliyoruz. Merak ettiğim bir konu var. 5 ve 1 yaşında iki çocuğumuz var. Olumlu sonuç alırsak eğer eşim ile birlikte BRP kartlarımızı almak, polis kaydımızı yaptırmak ve hızlıca ev bakmak için çocukları İstanbul'da bırakarak 3-4 günlüğüne Londra'ya gitmek istiyoruz. Yani çocuklar gelmeden de BRP kartlarını alabilmemiz mümkün olur mu? gov.uk sitesinde bunun için önceden bir form doldurarak alabilirsiniz diyor ama tecrübe eden var ise bilgi almak isterim.
Teşekkürler
alini

New postby sekaraman » Fri Sep 13, 2019 6:09 pm

Oncelikle hayırlı olsun. Merak ettim sizin neden erken sonuçlanmış?
Dependant var miydi? Benim 6 Ağustos tık yok
sekaraman

New postby cang » Fri Sep 13, 2019 6:20 pm

sekaraman wrote:

Oncelikle hayırlı olsun. Merak ettim sizin neden erken sonuçlanmış?
Dependant var miydi? Benim 6 Ağustos tık yok

Merhaba,

Ben dependantim, eşimle beraber aynı anda istanbul'dan başvurduk. Bugün ışıkların 4., 5.si aynı gün içerisinde yandı hemen gittik teslim aldık, onun 4. ışığı akşam yandı muhtemelen pazartesi onunkini de alacağız.

Hiç bir fikrim yok açıkcası neden erken sonuçlanmış.
cang

New postby freda » Fri Sep 13, 2019 7:05 pm

Merhaba,

Öncelikle herkes için hayırlısı olsun diyorum. Ben foruma yeni üye oldum. Kendi tecrübemi sizinle paylaşmak istedim. Mart ayında, çalışmakta olduğum şirkette müdürüm başvurusunu yaptı ve olumlu sonuç aldı. Şu an Reading bölgesindeler. Ben de hiç aklımda yokken 3 ay önce böyle bir karar aldım ve 23 Ağustos'ta İstanbul dan başvuru yaptım. Evraklarımı verdiğim gün 3 ışık birden yandı. -Hala 3 ışık yanıyor.- Benim bazı sıkıntılarım oldu. Bu sebeple ne sonuç alacağımı hiç kestiremiyorum. Ben bu kararı vermeden 4 gün önce babam arabayı sattı. Benim kararımdan habersiz bir şekilde. Hesabına arabanın parası geldikten sonra. 73 bin tl nin 67 bin lirası 2 gün sonra başka bir hesaba çıktı. Daha sonra ben bu kararı verince amcam - babamın şirketine ortak.- 75 bin tl hesaba gönderdi. Babam da bu paranın 73 bın tl snı benım hesabıma Business start up olarak gönderdi.
bu zaten çok hoş bir durum değil biliyorum ama yapacak başka alternatifim yoktu maleseff. bu sebeple olumsuz olabilir diyen danışmanlar da var tam aksini söyleyenler de var. Hibe mektubu ve senın hesap dökümün zaten mevcut. babanın hesap dökümünü vermen şeffaflık olarak algılanabılır dıyorlar. Sonuç gelmeden bir şey diyemiyorum. Çünkü öyle başvuruların onay aldığını veya kesın onay gelecek dıye bekleyenlerın red aldıgını gordum ki.. Business Plan ıma çok güveniyorum. Bu arada dependantim yok. Pazarlama-satış danışmalığı şirketi kurmayı planlıyorum. Bu anlaşmadan en önemli şeyin, paranın kaynağı ve Business plan ın tutarlı olması olduğunu biliyorum. Böyle bir tabloda sizin de yorumlarınızı alabilir miyim? Olası bir red durumunda itirazda bulunurken bu şekilde bir sebepten dolayı neye dikkatt etmem gerekir? Ço k teşekkürler.
freda

New postby cnsdesigner » Fri Sep 13, 2019 7:14 pm

Ben anlamadım zaten bu nasıl bir sıralama ve öncelik yani insanlar bir tarih veriyor bari ona göre sonuçlandırma yapsalar. Dikkatimi çeken bir başka konuda bayramın bir önceki haftasındaki başvurularda gecikme var hep. Noldu bizim dosyalar kaynadımı arada anlamadım. Ben pazartesi günü gidicem konsolosluğa ve sorgulatıcam çünkü 25 günde gelen sonuçlar neden bu kadar uzadı bilmiyorum ama ben aşırı stress oldum. Çok saçma sapan red nedenleri okumaya başladım bide insan ister istemez takılıyor. Sizleride durumdan haberdar ederim.
Bekleyen herkese bol şans diliyorum.
OKA wrote:
cnsdesigner wrote:Hayır hala beklemedeyim. Seyahat tarihim 24 eylül çok az bir zaman kaldı. Bugün avukatıma yazdım ve onlar bir mail atıcaklarını söylediler. Ama bazen vize sonuçlansada sisteme düşmüyor dedi bu yüzden pazartesi konsolosluğa gidip kontrol edeceğim. Gelişmelerden haberdar ederim.
sekaraman wrote:HABER ALAN VAR MI? irmaksy? cnsdesigner?

Hocam benim seyahat tarihim 10 eylüldü ve şuan üzerinden 3 gün geçti. Haftasonunu da sayarsak toplam 5 gün geçmiş olacak. Gittim TLS Contact'e sonuçlanmamış diyip geri dönderdiler. Bu pazartesi gelir mi hiç ümidim yok ama 45 50 gün bekleticekler galiba ya. Dependent bu kadar uzun sürüyormuydu şaşkınlıklar içerisindeyim.
cnsdesigner

New postby sekaraman » Fri Sep 13, 2019 7:38 pm

Ben anlamadım zaten bu nasıl bir sıralama ve öncelik yani insanlar bir tarih veriyor bari ona göre sonuçlandırma yapsalar. Dikkatimi çeken bir başka konuda bayramın bir önceki haftasındaki başvurularda gecikme var hep. Noldu bizim dosyalar kaynadımı arada anlamadım. Ben pazartesi günü gidicem konsolosluğa ve sorgulatıcam çünkü 25 günde gelen sonuçlar neden bu kadar uzadı bilmiyorum ama ben aşırı stress oldum. Çok saçma sapan red nedenleri okumaya başladım bide insan ister istemez takılıyor. Sizleride durumdan haberdar ederim.
Bekleyen herkese bol şans diliyorum.

Ben de giderim diye düşünüyorum. Zaten istanbuldayim
sekaraman

New postby archonthego » Sat Sep 14, 2019 9:24 am

Herkese merhaba,

Eşimin tamamladığı business plan üzerinden 27 Eylül'de başvuru yapma hazırlıklarındayız. Özellikle yakın zamanda başvurmuş veya vizesini almış arkadaşlar, çevirisi gerekmeyen herhangi bir belge var mı? Evlilik cüzdanı, bordro vs? Daha da önemlisi, çevirilerin noter tasdikli olması şart mı?

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
archonthego

New postby dnd_bykl » Sat Sep 14, 2019 10:43 am

Herkese merhaba, 9 Ağustos'ta evraklarımızı teslim ettik, başvurumuzu Bursa'dan yaptık. Bizden sonra başvuranların sonuçlarının geldiğini görünce buraya yazıp fikir almak istedik. Neden olabilir bilgisi olan var mı? Ya da ne yapabiliriz?
Bir de Simply Business'tan sigorta poliçesi ile ilgili mail geldi, başvuran herkese böyle bir mail geliyor mu sonuç açıklanmadan?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Last edited by dnd_bykl on Sat Sep 14, 2019 10:57 am, edited 1 time in total.
dnd_bykl

New postby OKA » Sat Sep 14, 2019 10:56 am

dnd_bykl wrote:Herkese merhaba, 9 Ağustos'ta evraklarımızı teslim ettik, başvurumuzu Bursa'dan yaptık. Bizden sonra başvuranların sonuçlarının geldiğini görünce buraya yazıp fikir almak istedik. Neden olabilir bilgisi olan var mı? Ya da ne yapabiliriz?

Tam kesin nedenini bilmiyoruz ama gerek yetkili kişiler olsun gerek ise forumdan edindiğim bilgilere göre şöyle bir durum var. Eskiden sonuçlarını İstanbul konsolosluğunun belirlediği vizeleri Sheffield'a almışlar. Memurlara belli oranda vize atamaları yapılıyor ve hangi memur nasıl bir hızla yaparsa ona göre erken ya da geç sonuç alıyoruz.

Sıralama diye bir şey maalesef ki yok 28 temmuz beklerken 16 ağustosun açıklandığı oldu. Artık sadece memurun insiyatifine kaldık umarım hızlı açıklar ben de 9 Ağustos dependent İstanbul başvurusunda bulundum. 10 Eylül tarihinde gidiş yazmıştım ama 4 gün geçti hala cevap alamadım.
OKA

New postby sekaraman » Sat Sep 14, 2019 11:40 am

Tam kesin nedenini bilmiyoruz ama gerek yetkili kişiler olsun gerek ise forumdan edindiğim bilgilere göre şöyle bir durum var. Eskiden sonuçlarını İstanbul konsolosluğunun belirlediği vizeleri Sheffield'a almışlar. Memurlara belli oranda vize atamaları yapılıyor ve hangi memur nasıl bir hızla yaparsa ona göre erken ya da geç sonuç alıyoruz.

Sıralama diye bir şey maalesef ki yok 28 temmuz beklerken 16 ağustosun açıklandığı oldu. Artık sadece memurun insiyatifine kaldık umarım hızlı açıklar ben de 9 Ağustos dependent İstanbul başvurusunda bulundum. 10 Eylül tarihinde gidiş yazmıştım ama 4 gün geçti hala cevap alamadım.

vizeler eskiden burada mı sonuçlanıyordu? bence bizi reddecekler ama üzülmeyelim diye oyalama taktiği yapıyorlar :) ayıp olmasın felan diye
sekaraman

New postby Taner » Sat Sep 14, 2019 3:12 pm

OKA wrote:
dnd_bykl wrote:Herkese merhaba, 9 Ağustos'ta evraklarımızı teslim ettik, başvurumuzu Bursa'dan yaptık. Bizden sonra başvuranların sonuçlarının geldiğini görünce buraya yazıp fikir almak istedik. Neden olabilir bilgisi olan var mı? Ya da ne yapabiliriz?

gidiş tarihi dediğiniz şey tam olarak nedir ?
Taner

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü