Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby istanbullondra » Fri May 10, 2019 10:13 am

Dependantların başvurusunu sonradan yapsak mı diye düşünen arkadaşlar, genel olarak herkesin ortak kanısı (hem forum hem danışmanların) başvuruyu dependantla beraber yapmak daha kolay.
Sonradan yapılacak başvuru süreci daha zor.

Ben, dependatlarınızla beraber başvun derim.
İlk vizelerini gelir alırlar, sonra tr'ye dönseler bile (iş, okul vs gibi durumlardan) ara ara giriş çıkış yapar, uzatma vizelerinde de gerekirse sizinle neden olmadıklarını anlatan bir açıklama yapar başvurunuzu yaparsınız.
istanbullondra

New postby lineofduty » Fri May 10, 2019 10:51 am

kyild wrote:Cevaplar için herkese teşekkürler. Ankara Anlaşmasında redde itirazın olumsuz sonuçlanmasının sonraki başvurulara (turistik ya da yine ankara anlaşması) olumsuz bir etkisi varmı? bu konuda bir fikri olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

Teknik olarak ikisi de farkli vize türü birbirlerini etkilememesi gerekir ancak Ankara Anlasmasi olmadi simdi turist vizesine basvuruyor gelip buradan tekrar Ankara anlasmasina veya baska bir imigration vizesine basvuracak gibi bir kani olusabilir memurda 99,9 % rededecektir turist vizesini.Bu yüzden uzun bir süre aklinizdan bile geçirmeyin derim bu vize türünü.

Tek şansınız Ankara Anlaşması gibi görünüyor.Yeni başvuruya iyi hazırlanırsanız almamanız için bir sebep yok , elinizide çabuk tutun 31 Ekim’den sonrası (Brexit) karanlık gözüküyor.
lineofduty

New postby koraytem » Fri May 10, 2019 2:53 pm

Bu hafta da nisan sonucu goremedik arkadaslar. Yok mu hiç cevresinde nisan başvurusu sonuclanan duyan eden. Ne zormuş ya beklemek boyle...
koraytem

New postby aslanturk123 » Fri May 10, 2019 3:15 pm

Herkese merhabalar insallah herkes olumlu cevaplar alir.

13 Eylül basvurum, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) olumsuz sonuc almistim. İtiraz başvurusunuda 10 martda basvurdum. Ve mail aldim
28gunde aciklanmasi gerekiordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar, enteresandir 10mayis yani bugun tekrardan mail aldim ve 6hafta daha uzattilar .
Garip...
10mart to 16haziran
aslanturk123

New postby istanbullondra » Fri May 10, 2019 3:43 pm

Bu kadar ötelediler, beklettiler, umarım olumlu olur sonucunuz.

aslanturk123 wrote:Herkese merhabalar insallah herkes olumlu cevaplar alir.

13 Eylül basvurum, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) olumsuz sonuc almistim. İtiraz başvurusunuda 10 martda basvurdum. Ve mail aldim
28gunde aciklanmasi gerekiordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar, enteresandir 10mayis yani bugun tekrardan mail aldim ve 6hafta daha uzattilar .
Garip...
10mart to 16haziran
istanbullondra

New postby çömezabla » Fri May 10, 2019 4:24 pm

istanbullondra wrote:Dependantların başvurusunu sonradan yapsak mı diye düşünen arkadaşlar, genel olarak herkesin ortak kanısı (hem forum hem danışmanların) başvuruyu dependantla beraber yapmak daha kolay.

İlk vizelerini gelir alırlar, sonra tr'ye dönseler bile (iş, okul vs gibi durumlardan) ara ara giriş çıkış yapar, uzatma vizelerinde de gerekirse sizinle neden olmadıklarını anlatan bir açıklama yapar başvurunuzu yaparsınız.

Biz de hep birlikte başvuruya karar verdik burada okuduklarım nedeniyle. Çok araştırdım ancak bilgi bulamadım bir konuda. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim üzerinden başvuracağız,4 ve 13 yaşındaki çocuklarımızı da alacağız. Ancak büyük oğlumuz 17 yaşında ve iyi bir lisede burslu okuyor. Dengi lise UK ücretleri 30.000 GBP üstünde. Bunu karşılayamayacağımız için onun düzenini bozmak istemiyoruz olur da uzatma alamazsak 1 yıl sonra çocuğun geleceği ile oynamış oluruz, çünkü okuldan alırsak bursunu kaybedecek. Bu lisede burslu okuduğu vs gibi nedenleri açıklayıp okul dışındaki zamanlarda bizimle UK de yaşayacağını belirterek depentant olarak başvurmamız mümkün mü onun adına da ?
çömezabla

New postby debedebe » Fri May 10, 2019 5:15 pm

çömezabla wrote:
istanbullondra wrote:Dependantların başvurusunu sonradan yapsak mı diye düşünen arkadaşlar, genel olarak herkesin ortak kanısı (hem forum hem danışmanların) başvuruyu dependantla beraber yapmak daha kolay.

Biz de hep birlikte başvuruya karar verdik burada okuduklarım nedeniyle. Çok araştırdım ancak bilgi bulamadım bir konuda. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşim üzerinden başvuracağız,4 ve 13 yaşındaki çocuklarımızı da alacağız. Ancak büyük oğlumuz 17 yaşında ve iyi bir lisede burslu okuyor. Dengi lise UK ücretleri 30.000 GBP üstünde. Bunu karşılayamayacağımız için onun düzenini bozmak istemiyoruz olur da uzatma alamazsak 1 yıl sonra çocuğun geleceği ile oynamış oluruz, çünkü okuldan alırsak bursunu kaybedecek. Bu lisede burslu okuduğu vs gibi nedenleri açıklayıp okul dışındaki zamanlarda bizimle UK de yaşayacağını belirterek depentant olarak başvurmamız mümkün mü onun adına da ?

Merhaba,
Anladigim kadariyla burda devlet okulu dusunmuyorsunuz, o zaman universite icin de UK kapisini buyuk olcude kapatiyorsunuz(ya da zorlastiriyorsunuz, yabanci ogrenci ucretleri cok yuksek). Ulke degistirmek buyuk bir karar , burda gelecek planliyorsaniz cocuklarinizdan birini bunun disinda birakmak kolay olmayacaktir.
Sorunuza gelince ilk basvuruya dahil edebilirsiniz (sadece ilk ay bir kac gunlugune gelip oturum kartini alip donebilir), uzatma basvurusu UK icinden yapildigi icin sorun olacaktir ancak ilerde istediginiz zaman da dependent basvurusu yapma yolunuz acik.
debedebe

New postby debedebe » Fri May 10, 2019 5:23 pm

Sensen wrote:
debedebe wrote:
ekk wrote:Merhaba,

Bende yazılım alanında başvurmayı düşünüyorum. Evliyim(cocuk yok) ama öncelikle tek kişi başvuru yapıp uzatmada eşimi getirtmeyi düşünüyorum. Hem 1 yıl ben deneyeyim hem o kendi işinden olmasın türkiyede diye böyle bir yol düşündük.

Bu durumda öncelikli olarak 6bin pound gibi bir rakam göstermek hem şirket sermayesi hem yaşam gideri için yeterli olur mu ? (eğitimim, yurtiçi yurtdışı çalışma tecrübelerim vs. kuracağım işi oldukça destekliyor bu yüzden 6bin gibi bir rakam yeterli olur mu yoksa minimum ne kadar göstermemiz gerekir? Özellikle yazılım alanında başvuru yapıp kabul alan arkadaşlar ne kadar bir para gösterdiniz?

İkinci sorum ise eşimi 1 yılın sonundaki uzatmada dependant olarak göstermemin avantaj ve dezavantajları var mı kabul almada? Eşin neden gelmiyor seninle gibi sorular sorarlar mı?

Son olarak tek ben başvurduğumda eşimin banka hesap dökümünü göstermemiz gerekiyor mu?

Cevaplar için şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Eger Ingilizcenizde problem yoksa(Bu cok onemli) yazilim alaninda contactor is imkanlari cok , sorun yasayacaginizi dusunmuyorum. Sizin yerinizde olsam esiniz gelmese de ilk basvuruya dahil ederdim, oturum kartini alip geri doner esiniz. Sonradan basvuru yapinca ekstra ugrasirsiniz(Ing.'de gelirinizi kanitlamak vs. gibi), ilk basvuruya dahil olursa neredeyse hic ek prosedur yok.
Bir yil sonunda hala gelme niyeti olmazsa uzatmaya dahil etmezsiniz.[/
Ben de bunu soracaktım
Başvuran kişinin yılın çoğunda uk de bulunması gerektiğini biliyorum ama dependant için böyle birşey yok mu

Vize uzatmasi icin dependent'in burda uzun sure kalmasi onemli degil(sonucta ana basvuru sahibi degil). Ancak 5 yil sonunda siz ILR alirsiniz, esiniz alamaz. Dependent olarak devam eder.
debedebe

New postby çömezabla » Fri May 10, 2019 9:16 pm

debedebe wrote:
çömezabla wrote:

Merhaba,
Anladigim kadariyla burda devlet okulu dusunmuyorsunuz, o zaman universite icin de UK kapisini buyuk olcude kapatiyorsunuz(ya da zorlastiriyorsunuz, yabanci ogrenci ucretleri cok yuksek). Ulke degistirmek buyuk bir karar , burda gelecek planliyorsaniz cocuklarinizdan birini bunun disinda birakmak kolay olmayacaktir.
Sorunuza gelince ilk basvuruya dahil edebilirsiniz (sadece ilk ay bir kac gunlugune gelip oturum kartini alip donebilir), uzatma basvurusu UK icinden yapildigi icin sorun olacaktir ancak ilerde istediginiz zaman da dependent basvurusu yapma yolunuz acik.

Yok devlet okulu düşünüyoruz da. 16 yaş üstünü devlet karşılamıyor diye biliyordum. Bugün edindiğim bilgiyi hemen paylaşayım burada. 16 yaşına kadar eğitimi devlet karşılıyormuş ancak 1997 SONRASI DOĞUMLULARDA BU YAŞ 18’E ÇIKMIŞ.
çömezabla

New postby didima » Sat May 11, 2019 9:56 am

koraytem wrote:Bu hafta da nisan sonucu goremedik arkadaslar. Yok mu hiç cevresinde nisan başvurusu sonuclanan duyan eden. Ne zormuş ya beklemek boyle...

bildiğim kadarıyla Mart başvuruları hala devam ediyor.
didima

New postby koraytem » Sat May 11, 2019 12:09 pm

didima wrote:
koraytem wrote:Bu hafta da nisan sonucu goremedik arkadaslar. Yok mu hiç cevresinde nisan başvurusu sonuclanan duyan eden. Ne zormuş ya beklemek boyle...

bildiğim kadarıyla Mart başvuruları hala devam ediyor.

Evet benim gozlemlerime gore de oyle gozukuyor.
koraytem

New postby fulya » Sat May 11, 2019 3:38 pm

Facebook'tan;

-10 Ocak bio(UK'den) 10 Mayısta olumlu
fulya

New postby topesto » Sat May 11, 2019 7:23 pm

merhaba bir soruyla daha karşınızdayım..UK gov sitesinden randevu adımlarını tamamladım tüm formları doldurdum , son adım olarak TLSContact sitesine kayıt olun diye yönlendiriyor fakat tls e girdiğimde ülke ve şehir seçtikten sonra register olabileceğim hiç bir link ok yönlendirme vs yok.Sadece bilgilendirme sayfası gibi bir sayfa çıkıyor.Tecrübeli arkadaşlar imdat!
topesto

New postby istanbullondra » Sun May 12, 2019 8:39 am

Merhaba,
Takip sistemi 6Mart'tan sonra iptal edildi.
Hatta başvuru evraklarınızı vermeye gittiğiniz gün yine link içeren bir e-mail gelecek kaydolun diye, o da çalışmayacak.
Endişelenmeyin.
Kolaylıklar

topesto wrote:merhaba bir soruyla daha karşınızdayım..UK gov sitesinden randevu adımlarını tamamladım tüm formları doldurdum , son adım olarak TLSContact sitesine kayıt olun diye yönlendiriyor fakat tls e girdiğimde ülke ve şehir seçtikten sonra register olabileceğim hiç bir link ok yönlendirme vs yok.Sadece bilgilendirme sayfası gibi bir sayfa çıkıyor.Tecrübeli arkadaşlar imdat!
istanbullondra

New postby istanbullondra » Sun May 12, 2019 8:53 am

Sizin durumunuzda daha detaylı araştırmak gerek, çocugun geleceği için kritik bir karar.
Olaki eğitimine devam eder ve lisansa international öğrenci statüsünde gelirse ücretler neredeyse 3 katı. Ancak üniversitelerin lisans burs kabul kriterlerine detaylı bakarsanız yeni bir fikir verebilir sizlere.
Ben yüksek lisans ve doktoramı, İngiltere'deki üniversitelerden burs alarak yaptım. Başarılı olan yabancı öğrencilerin burs bulması zor ama imkansız değil.
İyi bir lisede burslu okuması, avantaj olarak kullanılabilir. Ya da halihazırda eğitim gördüğü okulun İngiltere ile ortak anlaşması olabilir. Bu gibi detayları iyi araştırın. Umarım istediğiniz gibi olur her şey.
Ve evet ilerde istediginiz zaman da dependent basvurusu yapma yolunuz acik.
Çok kolay gelsin.

çömezabla wrote:
debedebe wrote:
çömezabla wrote:

Merhaba,

Yok devlet okulu düşünüyoruz da. 16 yaş üstünü devlet karşılamıyor diye biliyordum. Bugün edindiğim bilgiyi hemen paylaşayım burada. 16 yaşına kadar eğitimi devlet karşılıyormuş ancak 1997 SONRASI DOĞUMLULARDA BU YAŞ 18’E ÇIKMIŞ.
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü