Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Sensen » Thu May 23, 2019 10:16 am

rimednac wrote:Merhaba,

Ben, Eşim ve 1 çocugumuzla home office yapılacak ve az sermaye gerektiren bir iş için
11.500 sterlin sermaye göstererek başvurmayı düşünüyoruz. İngilterede yaşamın ucuz olduğu şehirlerden birini seçmeyi düşünüyoruz. Sizce sorun yaşarmıyız?

Ek: Aslında forumda başvururken gösterilen sermaye miktarlarından pek bahsedilmiyor.

Yakın zamanda onay alanlar başvuran kişi sayısını ve gösterdikleri sermaye miktarlarını paylaşsalar çok güzel olurdu :)

Evet yaaaa hem sermaye hem bp Lerin konusu paylaşılsa ? Ne iş yapılacak benzer kişilerle konuşsak yazışsak
Sensen

New postby debedebe » Thu May 23, 2019 1:30 pm

rimednac wrote:Merhaba,

Ben, Eşim ve 1 çocugumuzla home office yapılacak ve az sermaye gerektiren bir iş için
11.500 sterlin sermaye göstererek başvurmayı düşünüyoruz. İngilterede yaşamın ucuz olduğu şehirlerden birini seçmeyi düşünüyoruz. Sizce sorun yaşarmıyız?

Ek: Aslında forumda başvururken gösterilen sermaye miktarlarından pek bahsedilmiyor.

Yakın zamanda onay alanlar başvuran kişi sayısını ve gösterdikleri sermaye miktarlarını paylaşsalar çok güzel olurdu :)

Bazen sermaye ile yasamak icin ayrilan kisim karistiriliyor. Gerekli sermayenin nelere harcanacagini Business Plan'da gosteriyor olmaniz lazim. Yani sermayeyi sizin BP'niz gosteriyor. Ornegin Kira bedeli, gerekli ekipmanlar , lisans vs. bedeli , ne gerekliyse isiniz icin. Bu sermayeyi siz sirkete aktariyorsunuz ve sirket planiniza gore ya hemen ya da 2-3 ay sonra para kazandirmaya , kendini cevirmeye basliyor.

Kisisel paraniz ise sizin orda 3-6 ay arasi sirketten gelir aktarmaya baslamadan once sizin ve ailenizin yasamanizi saglayacak bir para olmali. Kira+elektrik+gaz+ulasim+market alisverisi gibi kalemlerle hesaplamaniz gerekiyor.

Buna gore sizin business planiniz 11.500 sterlinin yeterli olup olmadigini gosteriyor olmali. Ayrica kisisel olarak harcamalariniz icin de para ayirmis miydiniz?
debedebe

New postby rimednac » Thu May 23, 2019 2:00 pm

Merhaba, İngiltere maceramız için komple ayırdığım paradan bahsetmiştim sermaye derken.

Home Office Pilates Eğitimi üzerine başvurmayı düşünüyoruz. 3.000 pound şirket ve masraflar için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Kişisel Masraflarımız için kalan rakam 8.500 pound yaklaşık 700 pound kira ödediğimiz bir şehirde ingiltere home office i ikna etmeye yeterli olcakmıdır ?
rimednac

New postby kosumi » Thu May 23, 2019 3:26 pm

rimednac wrote:Merhaba, İngiltere maceramız için komple ayırdığım paradan bahsetmiştim sermaye derken.

Home Office Pilates Eğitimi üzerine başvurmayı düşünüyoruz. 3.000 pound şirket ve masraflar için yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Kişisel Masraflarımız için kalan rakam 8.500 pound yaklaşık 700 pound kira ödediğimiz bir şehirde ingiltere home office i ikna etmeye yeterli olcakmıdır ?

£3000 cok yuksek geldi bana sirket vs icin. Eger bildiginiz bir sey varsa bilemem ama yoksa sirket kurmak, web sitesi, ilk reklamlar falan birkacyuz pounda hallolur. Bu para ile gercekci bir plan yapmak istiyorsaniz, butun masraflarinizi mumkun oldugunca ekonomik olacak bir sekilde bir yerlerden fiyat alarak/gostererek cikarmaniz lazim. Business plani da bu sekilde hazirlarsaniz size de cok yardimci olur. Guzel bir plan yaparsaniz ve isinize baslamak icin cok masrafiniz yoksa, paraniz yeterli bence. Ornegin:
Ev: X fiyata ev var mi yok mu? Bunu rightmove ve zoopla gibi sitelerden arastirin. Varsa ekran goruntulerini alip business planiniza ekleyin. Boylece yasayacaginiz sehri de belirlemis olursunuz.
Sirket kurmak: Ingiltere'de sirket nasil kurulur ve ne kadar masrafla kurulur arastirin. Sirket kurulumu, registered address, web sitesi, business insurance vs gibi konulari dusunun/planlayin.
Ise baslamaniz: Nasil musteri bulacaksiniz? Reklam yapacaksaniz nasil ve ne kadar harcayacaksiniz? Millet neden sizi tercih etsin? Bu isin piyasasi nasil? Rakipleriniz kimler? Nasil rekabet edeceksiniz? Fiyat politikaniz ne olacak? Ne kadar para kazanmayi hedefliyorsunuz?
Aylik gecim ve business masraflariniz neler olacak?
Buraya gelirken ne kadar masraf edeceksiniz. Ulasim vs.
Ilk geldiginizde nerede kalacaksiniz? Evi ne kadar surede tutacaksiniz? Ne kadar surede musteri bulmayi hedefliyorsunuz? Musteri bulana kadar paraniz size yetecek mi?

Bu sorulari temelli bir sekilde cevaplarsaniz hem size cok yarari olur hem de cok buyuk ihtimalle vize memuru ikna olur zaten.

Atiyorum: kabaca £1500'u sirket kurmak ve buraya gelmek icin harcasaniz, geri kalan £10.000 ile de 5 ay gecinebileceginizi ispatlarsaniz business planiniz ile ve ilk 3/4 ay icinde kendinizi gecindirecek kadar is yapmayi da hedef olarak koyarsaniz business planiniza... neden olmasin? Business planiniz gercekci yapin yeter!

Kolay gelsin
kosumi

New postby Yasemin75 » Thu May 23, 2019 7:39 pm

İyi akşamlar arkadaşlar,
İş kolu değişikliği brp’yi aldıktan ne kadar sonra yapılabiliyor?
Bilginiz var mı?
Yasemin75

New postby rimednac » Fri May 24, 2019 5:22 am

kosumi wrote:
rimednac wrote:Merhaba, İngiltere maceramız için komple ayırdığım paradan bahsetmiştim sermaye derken.

£3000 cok yuksek geldi bana sirket vs icin. Eger bildiginiz bir sey varsa bilemem ama yoksa sirket kurmak, web sitesi, ilk reklamlar falan birkacyuz pounda hallolur. Bu para ile gercekci bir plan yapmak istiyorsaniz, butun masraflarinizi mumkun oldugunca ekonomik olacak bir sekilde bir yerlerden fiyat alarak/gostererek cikarmaniz lazim. Business plani da bu sekilde hazirlarsaniz size de cok yardimci olur. Guzel bir plan yaparsaniz ve isinize baslamak icin cok masrafiniz yoksa, paraniz yeterli bence. Ornegin:
Ev: X fiyata ev var mi yok mu? Bunu rightmove ve zoopla gibi sitelerden arastirin. Varsa ekran goruntulerini alip business planiniza ekleyin. Boylece yasayacaginiz sehri de belirlemis olursunuz.
Sirket kurmak: Ingiltere'de sirket nasil kurulur ve ne kadar masrafla kurulur arastirin. Sirket kurulumu, registered address, web sitesi, business insurance vs gibi konulari dusunun/planlayin.
Ise baslamaniz: Nasil musteri bulacaksiniz? Reklam yapacaksaniz nasil ve ne kadar harcayacaksiniz? Millet neden sizi tercih etsin? Bu isin piyasasi nasil? Rakipleriniz kimler? Nasil rekabet edeceksiniz? Fiyat politikaniz ne olacak? Ne kadar para kazanmayi hedefliyorsunuz?
Aylik gecim ve business masraflariniz neler olacak?
Buraya gelirken ne kadar masraf edeceksiniz. Ulasim vs.
Ilk geldiginizde nerede kalacaksiniz? Evi ne kadar surede tutacaksiniz? Ne kadar surede musteri bulmayi hedefliyorsunuz? Musteri bulana kadar paraniz size yetecek mi?

Bu sorulari temelli bir sekilde cevaplarsaniz hem size cok yarari olur hem de cok buyuk ihtimalle vize memuru ikna olur zaten.

Atiyorum: kabaca £1500'u sirket kurmak ve buraya gelmek icin harcasaniz, geri kalan £10.000 ile de 5 ay gecinebileceginizi ispatlarsaniz business planiniz ile ve ilk 3/4 ay icinde kendinizi gecindirecek kadar is yapmayi da hedef olarak koyarsaniz business planiniza... neden olmasin? Business planiniz gercekci yapin yeter!

Kolay gelsin

çok tesekkur ederim degerli bilgileriniz icin hepsini dikkate alarak ilerlemeye calisicam.
rimednac

New postby ozge_e » Fri May 24, 2019 12:23 pm

merhaba
çok haklısınız bizde bu hafta şaşkınız , geçen hafta çok olumlu sonuç vardı bu hafta dal kıpırdamıyor , acaba açıklandı da buraya mı yazılmadı . Resmi tatilleri filan mı var onları bile düşündük.Bizimde 17 nisan başvurusu .
Biz artık haftaya sorgulama yapacagız ,40 gün olacak.
Birde facebook grupları dediğiniz neler ?
ozge_e

New postby serhatatp » Fri May 24, 2019 1:02 pm

Yasemin75 wrote:İyi akşamlar arkadaşlar,
Bilginiz var mı?

ilk sene içinde iş alanında değişiklik yaparsanız uzatma başvurunuzda 3 yerine 1 sene uzatılma ihtimaliniz çok yüksek diye biliyorum.
serhatatp

New postby Ayho573 » Fri May 24, 2019 1:27 pm

Merabalar
Kuzenimle beraber başvurumuzu 5 nisanda ayrı ayrı yapmıştık
Benim alanım pasta şefi onun alanı inşaat ve restorasyon
Bugün sonuçlandığına dair mail geldi
Pazartesi sonuç öğrenicez bugün gecti
Umarım olumlu olur
Ayho573

New postby Yasemin75 » Fri May 24, 2019 4:33 pm

serhatatp wrote:
Yasemin75 wrote:İyi akşamlar arkadaşlar,
Bilginiz var mı?

ilk sene içinde iş alanında değişiklik yaparsanız uzatma başvurunuzda 3 yerine 1 sene uzatılma ihtimaliniz çok yüksek diye biliyorum.

Teşekkür ederim cevap için. Olsun da bir bir uzatsınlar sorun değil.
İngiltere başvurularından hiç ses çıkmıyor. En son Fulya hanımın sonucu geldi galiba.
Yasemin75

New postby Ekin-cagla » Fri May 24, 2019 8:27 pm

Merhaba, hayırlı olsun. Ben de interior architect olarak basvuruyorum. 2 tane sorum var sana.
1. Hesabında toplm ne kadar para gösterdin?
2. Mesleki sertifika da istiyorlarmıs, katıldıgın eğitimler vs, ancak ben bi kac kere tasındıgım için giç birini bulamıyorum, sen meslekle ilgili diploma dısında bi belge gosterdin mi?

Tesekkurler

drosseros wrote:Herkese merhaba,

25 Mart günü yaptığım başvuru için 3 Mayıs Cuma günü mail geldi, dün pasaportumu aldım: sonuç olumlu.

İngiltereye hiç girmemiştim
İş planımı ve tüm hazırlıklarımı kendim hazırladım (arkadaş ve forum desteği var tabi)
Kendi birikimim vardı.
Ablam bir kısmına sponsor oldu (onun hesap dökümü)
Altın bozdurdum (makbuzlu, banka transeriyle)
Mimarım. Türkiye'de ofis (mimarlık) kurmuştum
Alanımda tecrübeliydim, bunları ve çalışmalarımı anlattım.

Faydası olur ve umut verir umarım. Herkese başarılar
Ekin-cagla

New postby rvsgltkn » Sat May 25, 2019 4:13 am

Merhabalar,

Bugun online başvuruyu yaptık. "View Appointment" adımını tamamladıktan sonra başka bir adım var mıdır?

Pay for IHS diye bir adım daha çıkıyor ama bilgilendirme olarak gov.uk'ye yönlendiriyor. Burda bir şey yapmak gerekiyor mu ?
rvsgltkn

New postby rvsgltkn » Sat May 25, 2019 4:54 pm

Selamlar,

3 kişilik bir aile(çocuk 3 yaş) aşağıdaki kaba haliyle Cash flow hesabı çok mu yanlış olur?

Salary:2500

Expenses:1500 kira, 500 food, 350 travel and utilities -> toplam 2350

Yorumlarınız için teşekkürler şimdiden
rvsgltkn

New postby luckdayse » Sun May 26, 2019 2:23 pm

liverpool wrote:
kosumi wrote:
liverpool wrote:Merhabalar,

Ben 8 Nisan da Ankaradan basvurmustum henuz bir donus olmadi, fakat sartlarin degismesi nedeniyle gidememe ihtimalim var. Eger gidemezsem sonradan basvurma hakkim olur mu?. Ilerde sartlar degisirse tekrar basvurabilmek icin nasil bir yol izlemem lazim veya eger bu basvurum kabul olursa bunu istedigim zaman kullanabilmemin bir yolu var mi?

Bilgilenidirirseniz cok sevinirim..

Merhaba,
Gecerli bir bahane sunarsaniz sonradan basvurma ve tekrar vize alma hakkiniz olabilir. Sartlar degisirse sizin icin de degisir, bu hakkinizi sonradan kullanma gibi bir durum olmaz. Selamlar

Merhaba,
Su an vize ciksada,kullanmiyacaksam, BRP mi almam mi daha iyi olur, yoksa almamam mi? Bunu sunun icin soruyorum, eger BRP mi alirsam surece basladi ve devam etmedi gibi bir algi olusur mu? Bi de yasanmis bir ornek hatirlayan var ise paylasirsa sevinirim..

Selamlar.

Merhaba,
Açıkcası bende şu an sizinle (@liverpool) aynı durumdayım. Özel nedenlerimden dolayı bir süre daha Türkiye'de kalmam gerekiyor. Vizem geçen hafta çıktı ve BRP mi bir ay içerisinde almam gerekliliği söyleniyor ve sizin gibi BRP mi almam mi daha iyi olur, yoksa almamam mı bilemiyorum..BRP mi almak için İngiltere'ye gitmezsem bir sorun olur mu hiçbilmiyorum..Konu hakkında tecrübesi ve bilgisi olan varsa paylaşımda bulunabilirse çok sevinirim.

Teşekkürler
Saygılarımla
luckdayse

New postby kucukaslan » Sun May 26, 2019 9:53 pm

Mimar, Tasarimci, Ic mimar, Grafiker olarak basvuran var mi? Birkac sorum olacak.
kucukaslan

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü