Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby dcan » Mon Sep 16, 2019 1:47 pm

evet ilk günden ilk 3 ışık yanmıştı hala aynı:)[/quote]
Danışmanla mı yaptınız başvuruyu? Bana en az 20 gün en fazla 60 gün dendi[/quote]

Hayır herşeyi kendimiz yaptık.Biz başvururken 20-30 gün civarındaydı dönüşler.Araya bayram girdi birde biz gidiş tarihimizi 1 ekim yazmıştık bilmiyorum belki ona göre bir sıraya almışlardır diye düşündük.
dcan

New postby busrasahra » Mon Sep 16, 2019 3:48 pm

dcan wrote:evet ilk günden ilk 3 ışık yanmıştı hala aynı:)

Danışmanla mı yaptınız başvuruyu? Bana en az 20 gün en fazla 60 gün dendi[/quote]

Hayır herşeyi kendimiz yaptık.Biz başvururken 20-30 gün civarındaydı dönüşler.Araya bayram girdi birde biz gidiş tarihimizi 1 ekim yazmıştık bilmiyorum belki ona göre bir sıraya almışlardır diye düşündük.[/quote]
Evet bayramdan önce başvurular çok hızlı sonuçlanıyordu ben de 10 ekim yazdım umarım biran önce sonuçlanır
busrasahra

New postby busrasahra » Mon Sep 16, 2019 5:06 pm

Bu arada verdikleri gidiş tarihinde gitmek zorunda mısın bir ay süremiz var mı
busrasahra

New postby OKA » Mon Sep 16, 2019 7:27 pm

busrasahra wrote:Bu arada verdikleri gidiş tarihinde gitmek zorunda mısın bir ay süremiz var mı

Büşra hanım 30 günlük bir vize basılıyor ve o tarihler arasında en geç bitişine kadar giriş yapmanız gerek.
OKA

New postby yusuf » Mon Sep 16, 2019 9:19 pm

Merhaba, ben de şuan başvuru evresindeyim Türkiye'den kendim başvurmak istiyorum. 3D Modeler, 3D Visualiser yada 3D Artist gibi ünvanları olan 3 boyutlu çizim işi yapmaktayım ve contractor işler bulmak üzere gitmeyi düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak sizlere;
1- 40 bin civarı sermayem var 5-6 bin pound yani, yeterli olur mu?
2- iş arama sitelerini taradım çok fazla permanent çok az contract var, bu durumda oraya gittikten sonra permanent işlerin işverenleri ile görüşülse iş tipini contract a çevirir mi?
3-uygun fiyatlı (aylık 400 pound civarı) bir oda kiraladığımızı varsaysak aylık minimum masrafımız kaç pound olur?
4- iş tecrübesi değerlendirmesinde çalıştığımız yılın önemi ne kadar etkilidir? benin bu alanda resmi olarak gösterebileceğim 1,5 yıl var çünkü.
yusuf

New postby busrasahra » Tue Sep 17, 2019 5:33 am

OKA wrote:
busrasahra wrote:Bu arada verdikleri gidiş tarihinde gitmek zorunda mısın bir ay süremiz var mı

Büşra hanım 30 günlük bir vize basılıyor ve o tarihler arasında en geç bitişine kadar giriş yapmanız gerek.

Anladım teşekkür ederim. Sizin sonuçlandı mı
busrasahra

New postby OKA » Tue Sep 17, 2019 6:12 am

busrasahra wrote:
OKA wrote:

Anladım teşekkür ederim. Sizin sonuçlandı mı

Maalesef şafak 39.....
OKA

New postby sekaraman » Tue Sep 17, 2019 8:56 am

Herkese merhaba;
Ağustos ilk hafta cevap/mail/sonuç/haber alan oldu mu?
sekaraman

New postby ceerlepy » Tue Sep 17, 2019 9:07 am

Benim bugun 50. gün doldu, tüm çabalarıma ragmen hiç bir gelişme yok maalesef. Seyahat tarihim de geçti, umurlarında değil gibi duruyor.
ceerlepy

New postby sekaraman » Tue Sep 17, 2019 9:30 am

ceerlepy wrote:Benim bugun 50. gün doldu, tüm çabalarıma ragmen hiç bir gelişme yok maalesef. Seyahat tarihim de geçti, umurlarında değil gibi duruyor.

sordunuz mu? çünkü bazı arkadaşlarımız aynı şekilde 25 günde aldı. yani eski sürelerde verilenler oldu.
sekaraman

New postby ceerlepy » Tue Sep 17, 2019 9:45 am

sekaraman wrote:
ceerlepy wrote:Benim bugun 50. gün doldu, tüm çabalarıma ragmen hiç bir gelişme yok maalesef. Seyahat tarihim de geçti, umurlarında değil gibi duruyor.

sordunuz mu? çünkü bazı arkadaşlarımız aynı şekilde 25 günde aldı. yani eski sürelerde verilenler oldu.

Benden çok sonra başvuru yapanların çok önce sonucu çıktı evet haklısınız. Ama bunun bir sırası yok onu ögrendim. Ben danışman şirketle başvurdum.Sonucumun olumlu oldugunu baskılar sonucu ögrendiler, 1-2 güne pasaportunuz gelicek dediler ama aradan 1 hafta geçti hala sonuç yok. İşin tuhafı ben ortaklı başvuru yaptım, iş ortagımın pasaportu 17 gun önce geldi ve vizesi başladı. Ama ben olmadan gidip şirketi kuramıyor dogal olarak. Bu gibi bir durumda bile yardımcı olmuyorlar. hızlandırmak için mail attıklarını daha da yapabilecekleri bir şey olmadıgını söylüyorlar.
ceerlepy

New postby sekaraman » Tue Sep 17, 2019 10:04 am

ceerlepy wrote:Benden çok sonra başvuru yapanların çok önce sonucu çıktı evet haklısınız. Ama bunun bir sırası yok onu ögrendim. Ben danışman şirketle başvurdum.Sonucumun olumlu oldugunu baskılar sonucu ögrendiler, 1-2 güne pasaportunuz gelicek dediler ama aradan 1 hafta geçti hala sonuç yok. İşin tuhafı ben ortaklı başvuru yaptım, iş ortagımın pasaportu 17 gun önce geldi ve vizesi başladı. Ama ben olmadan gidip şirketi kuramıyor dogal olarak. Bu gibi bir durumda bile yardımcı olmuyorlar. hızlandırmak için mail attıklarını daha da yapabilecekleri bir şey olmadıgını söylüyorlar.

ben de sonucu keşke öğrenebilsem.
sekaraman

New postby dorukerdem » Tue Sep 17, 2019 12:08 pm

Merhaba, 23 Agustos'ta online basvurumuzu esimle beraber yaptık.29 Agustosta TLS istanbuldan evraklarımızı teslim ettik. Hali hazırdaki isimizin seyahat yogunlugu sebebiyle passback hizmeti satın aldık. Acaba daha once Ankara anlasması icin passback satın alan var mı ? TLS in dedigine gore vize olumlu sonuclanırsa onlar bize pasaportlarımızı getirip teslim etmemiz icin 10 gün süre vereceklermis ama pasaportun orjinalini bırakmamıs olmamızın vize kararında negatif etkisi olur mu ?
dorukerdem

New postby ceerlepy » Tue Sep 17, 2019 12:48 pm

dorukerdem wrote:Merhaba, 23 Agustos'ta online basvurumuzu esimle beraber yaptık.29 Agustosta TLS istanbuldan evraklarımızı teslim ettik. Hali hazırdaki isimizin seyahat yogunlugu sebebiyle passback hizmeti satın aldık. Acaba daha once Ankara anlasması icin passback satın alan var mı ? TLS in dedigine gore vize olumlu sonuclanırsa onlar bize pasaportlarımızı getirip teslim etmemiz icin 10 gün süre vereceklermis ama pasaportun orjinalini bırakmamıs olmamızın vize kararında negatif etkisi olur mu ?

karara negatif etkisi olmaz tabiki de, içiniz rahat olsun :) olumlu sonuçlanırsa pasaportunuzu isteyecekler dediğiniz gibi. Bu forumda sizin kullandıgınız hizmeti kullanmış, pasaportlarını teslim ettikten sonra 40 gun pasaportlarını teslim alamayanlar var. Tek dezavantajınız pasaportunuzu teslim ettikten sonraki bekleme süreci olacak.
ceerlepy

New postby dorukerdem » Tue Sep 17, 2019 1:45 pm

cok tesekkurler yanıtınız icin , peki sürec olumsuz sonuclanırsa TLS herhangi bir bildirim yapıyor mu ? Evrak teslim ederken TLS istanbuldaki gorevli, karar olumsuz olursa hic bir geri donus almayacaksınız dedi:) bana biraz garip geldi bu durum ama dogru mu ?Gordugum kadarıyla Agustos basvuruları 30 - 45 gün arası sonuclanıyor.muhtemelen ay sonuna dogru netice alırım diye umuyorum
dorukerdem

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü