Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ceerlepy » Tue Sep 17, 2019 3:01 pm

dorukerdem wrote:cok tesekkurler yanıtınız icin , peki sürec olumsuz sonuclanırsa TLS herhangi bir bildirim yapıyor mu ? Evrak teslim ederken TLS istanbuldaki gorevli, karar olumsuz olursa hic bir geri donus almayacaksınız dedi:) bana biraz garip geldi bu durum ama dogru mu ?Gordugum kadarıyla Agustos basvuruları 30 - 45 gün arası sonuclanıyor.muhtemelen ay sonuna dogru netice alırım diye umuyorum

rica ederim. Sonuç olumsuz olursa, red nedeninin detaylı açıklayan bir belge veriyorlar size. bunlar neticesinde başvurunuzu tekrar düzenleyip, başvurabiliyorsunuz. TLSdeki bazı insanların yeterli bilgisi yok, tecrübelerimden bunu anladım. ya da bir yanlış anlaşılma olmuştur aranızda. red nedenini belirtmek zorundalar.
ceerlepy

New postby sekaraman » Tue Sep 17, 2019 3:17 pm

dorukerdem wrote:cok tesekkurler yanıtınız icin , peki sürec olumsuz sonuclanırsa TLS herhangi bir bildirim yapıyor mu ? Evrak teslim ederken TLS istanbuldaki gorevli, karar olumsuz olursa hic bir geri donus almayacaksınız dedi:) bana biraz garip geldi bu durum ama dogru mu ?Gordugum kadarıyla Agustos basvuruları 30 - 45 gün arası sonuclanıyor.muhtemelen ay sonuna dogru netice alırım diye umuyorum

senden pasaport istedikleri an (mail) sonucun olumlu olduğunu kabul edebilirsin.
sekaraman

New postby dorukerdem » Tue Sep 17, 2019 4:37 pm

Cok sagolun yanitlar icin..pasaportu isteseler bir an once de rahatlasak:) basvuru oncesinde en ufak endisem yoktu olumsuz geri donusle ilgili ama bekledikce stress seviyesi artiyormus insanin. Haberleri buradan paylasacagim. Herkesin gonlune gore olsun umarim
dorukerdem

New postby cnsdesigner » Tue Sep 17, 2019 8:03 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ben dün profilo avm'deki başvuru merkezine gidip başvurumun durumunu sorgulattım ve hala değerlendirme sürecinde olduğunu ve sonuçların 2-3 ay sürebildiğini söyledi adam tabi bu şekilde olmadığını hepimiz biliyoruz. Yani boşu boşuna gittim neyse hiç değilse gitmedim demem. Birde aynı gün içinde yine başvuru sürecimin ne durumda olduğunu sorduğum bi mail attım. 7 ağustos başvurum ve hala 3. aşamada. Seyahat tarihim 24ü umarım bu hafta içinde gelir. Birde bir sorum olacaktı herkes konsolosluğa gittiğini yazıyor ama bir arkadaşım konsolosluğa gidilemeyeceğini söyledi yani herkesin benim gittiğim profilo avm'deki başvuru merkezine gittiğini söyledi. Gidenler varsa bilgilendirirse sevinirim.
cnsdesigner

New postby ceerlepy » Tue Sep 17, 2019 9:23 pm

cnsdesigner wrote:Arkadaşlar merhaba,

Ben dün profilo avm'deki başvuru merkezine gidip başvurumun durumunu sorgulattım ve hala değerlendirme sürecinde olduğunu ve sonuçların 2-3 ay sürebildiğini söyledi adam tabi bu şekilde olmadığını hepimiz biliyoruz. Yani boşu boşuna gittim neyse hiç değilse gitmedim demem. Birde aynı gün içinde yine başvuru sürecimin ne durumda olduğunu sorduğum bi mail attım. 7 ağustos başvurum ve hala 3. aşamada. Seyahat tarihim 24ü umarım bu hafta içinde gelir. Birde bir sorum olacaktı herkes konsolosluğa gittiğini yazıyor ama bir arkadaşım konsolosluğa gidilemeyeceğini söyledi yani herkesin benim gittiğim profilo avm'deki başvuru merkezine gittiğini söyledi. Gidenler varsa bilgilendirirse sevinirim.

Ben İstanbuldaki konsoloslugu aradım. Telefon operatörüne kadar ilerledim menüden. Durumumu anlattım. Kadın direkt sert sert konuşmaya başladı zaten. Cumhurbaşkanlıgını bile baglamıyoruz biz dedi. TLS e mail atın onlar 24 saatte dönüyor dedi. Benim başvuru 29 temmuzdu. Seyahat tarihi falan umurlarında değil, benim çoktan geçti. Umarız siz kaçırmazsınız, bu hafta hepimiz sonuç alırız.
ceerlepy

New postby Taner » Wed Sep 18, 2019 7:16 am

Seyahat tarihi geçince ne oluyor artık biri birşey yazssa ıyi olur
Taner

New postby ceerlepy » Wed Sep 18, 2019 8:15 am

Taner wrote:Seyahat tarihi geçince ne oluyor artık biri birşey yazssa ıyi olur

vizeye başvururken vizenin başlamasını istediğin tarihi ve seyahat planladıgın tarihi giriyorsun. Bunları dikkate alıyorlar diye genel bir yargı da vardı. Ama görüyoruz ki dikkate almıyorlar. Bana kaç kere 'süreci hızlandırmak için mail atıyoruz, not düşüyoruz' dendi. Çalıştıgım danışman firmanın londradaki avukatları günlerdir home office ile iletişime geçmeye çalışıyor, bunda da bi gelişme yok.
ceerlepy

New postby sekaraman » Wed Sep 18, 2019 9:10 am

ceerlepy wrote:

vizeye başvururken vizenin başlamasını istediğin tarihi ve seyahat planladıgın tarihi giriyorsun. Bunları dikkate alıyorlar diye genel bir yargı da vardı. Ama görüyoruz ki dikkate almıyorlar. Bana kaç kere 'süreci hızlandırmak için mail atıyoruz, not düşüyoruz' dendi. Çalıştıgım danışman firmanın londradaki avukatları günlerdir home office ile iletişime geçmeye çalışıyor, bunda da bi gelişme yok.

Yanlış anlama ama bence avukatlar aramıyordur. genelde yalan söyledikleri için bunun da yalan olma ihtimali var.
sekaraman

New postby sekaraman » Wed Sep 18, 2019 9:12 am

Herkese merhaba. Haber alan/veren/sonuç/mail/gelişme olan var mı? Gecikmenin nedenini bilen var mı?
sekaraman

New postby ceerlepy » Wed Sep 18, 2019 9:26 am

sekaraman wrote:
ceerlepy wrote:

Yanlış anlama ama bence avukatlar aramıyordur. genelde yalan söyledikleri için bunun da yalan olma ihtimali var.

Yok aramıyorlar zaten. Bana mail attıklarını söylediler. Herhangi birinin mail atmasıyla avukatın mail atması arasında fark olmayabilir tabiki. Ki gördüm ki olmuyor :)
ceerlepy

New postby sekaraman » Wed Sep 18, 2019 9:32 am

ceerlepy wrote:Yok aramıyorlar zaten. Bana mail attıklarını söylediler. Herhangi birinin mail atmasıyla avukatın mail atması arasında fark olmayabilir tabiki. Ki gördüm ki olmuyor :)

Aynen. Bari gecikmenin nedenini öğrensek veya gecikmenin sonuca etkisini öğrenebilsek iyi olacak. geciktikçe olumlu düşünebilir miyiz felan
sekaraman

New postby OKA » Wed Sep 18, 2019 10:44 am

TLS'nin mail adresi nedir acaba yazabilir misiniz?
OKA

New postby thelastone » Wed Sep 18, 2019 11:01 am

Herkese merhaba. 19.08.2019 Izmir'den basvuru, bugun pasaportumu geri aldim, sonuc olumlu. Bekleyen herkesle birlikte aci icinde bekledim, dilerim ki herkes sonucunu en kisa zamanda alir. Basvurumu kendim yaptim, buradaki paylasimlardan cok sey ogrendim. Herkese cok tesekkur ediyorum. Herkese bol sans!
thelastone

New postby sekaraman » Wed Sep 18, 2019 1:56 pm

thelastone wrote:Herkese merhaba. 19.08.2019 Izmir'den basvuru, bugun pasaportumu geri aldim, sonuc olumlu. Bekleyen herkesle birlikte aci icinde bekledim, dilerim ki herkes sonucunu en kisa zamanda alir. Basvurumu kendim yaptim, buradaki paylasimlardan cok sey ogrendim. Herkese cok tesekkur ediyorum. Herkese bol sans!

Öncelikle hayırlı olsun. Kısa zamanda sonuçlanmış. Klasik 25-30 gün arası devam ediyor.
sekaraman

New postby sekaraman » Wed Sep 18, 2019 1:59 pm

OKA wrote:TLS'nin mail adresi nedir acaba yazabilir misiniz?

Sadece iletişim formundan ulaşılabiliyor.
sekaraman

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü