Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby mcanozkaya » Thu May 09, 2019 11:18 am

mcanozkaya wrote:Merhaba, az önce mail aldım TLS'ten. Öğleden sonra gidip neticeyi alacağım. 26 Mart Ankara başvurusu 44 günde sonuçlanmış oldu. Bilginize...

Sonuç olumlu. Bilginize. Bu forum bize çok şey öğretti. Herkese bol şans
mcanozkaya

New postby Yaniks » Thu May 09, 2019 11:26 am

Mart son haftası başvuran olarak kendime çıkmış gibi sevindim :) Tebrik ederim. Londra'da ki hayatınızda başarılar.

mcanozkaya wrote:
mcanozkaya wrote:Merhaba, az önce mail aldım TLS'ten. Öğleden sonra gidip neticeyi alacağım. 26 Mart Ankara başvurusu 44 günde sonuçlanmış oldu. Bilginize...

Yaniks

New postby ozge_e » Thu May 09, 2019 12:28 pm

Merhaba hayırlı olsun , olumlu olduğunda pasaportta vize mi yapıştıyorlar ? yada bilgi dökümanı mı oluyor ?
Teşekürler.
ozge_e

New postby mcanozkaya » Thu May 09, 2019 1:19 pm

ozge_e wrote:Merhaba hayırlı olsun , olumlu olduğunda pasaportta vize mi yapıştıyorlar ? yada bilgi dökümanı mı oluyor ?
Teşekürler.

Merhaba, teşekkürler. Hem pasaportta bir aylık geçici vizeniz vizeniz oluyor. Hem de bilgi dokümanı
mcanozkaya

New postby lineofduty » Thu May 09, 2019 1:27 pm

kyild wrote:Herkese merhaba. Başvurum OLUMSUZ sonuçlanmış kısaca sebeplerini yazıyorum. Eğer bana fikir verip yol gösterirseniz çok memnun olurum.

Resmi olarak bir inşaat firmasında çalışıyorum, bireysel olarak da ikinci el kıyafet ve aksesuar alım-satımı yapıyorum. İnternette sayısız satış yaptım fakat bunlar vergiye tabii satışlar olmadığı için bir deneyim olarak kabul etmeyeceklerini düşünerek kendimi bu alanda deneyimsiz olarak tanıttım. gemi inşa mühendisiyim ve mba yüksek yaptım bunun yeterli olacağını düşünmüştüm ama sonuç OLUMSUZ. Şimdi gelelim sebeplere

1) Yetersizlik : Bu işle ilgili bir deneyiminiz olmadığı ve herhangi bir sertifika veya belgeye sahip olmadığınız için red aldınız.
2) İş planındaki gerçek dışı olmak : Ben hesaplarıma göre 30.000 pound yıllık kar edeceğimi anlatmıştım yani aylık 2500 pound. Bunun altında olursa; zaten bize bir vergi ödeyemiycek o yüzden reddelim mantığında olurlar diye bu şekilde gösterdim fakat onlar bunu neye göre yaptığımı iş planımda anlattıklarımın çok gerçekci sayılar olmadığını düşünmüşler ve rakip analizimi yetersiz bulmuşlar.
3) Maddiyat: Ben ailemin hesabında 30.000 pound'u tam 9 aydır tutuyorum sırf bana sponsor olucaklar ve 9 ay boyunca paraya dokunulmadı diyebilmek için. Babamın tüm iş evrakları tüm dökümlerini de sundum. Tabi bunun dışında kendi maaş bordromu ve banka dökümlerimi de koydum. Fakat ne babamın hesabını ne sponsorluk yazısını dikkate almışlar. Direk olarak hesabınızda yeterli para yok o yüzden bu para sizin bu işi yapmanıza yeterli değil demişler.

Bunun üzerine babamın hesabı dikkate alınmadı diye red'de itiraz ettim ama sonuç değişmez diye düşünüyorum. Şimdi sorularım:

1) Hemen iki tane sertifika programına yazıldım ikisinden de e-ticaretle ilgili sertifika alıcam fakat sizce vergisiz olarak yaptığım satışları göstermeli miyim?
2) İş planında gerçekçi bir karlılık ne kadar olmalı? 2500ün çok yüksek bir tutar olmadığını düşünüyorum ama düşürmem gerekiyorsa nereye kadar düşürmeliyim.
3) Bu saatten sonra parayı kendi hesabıma geçirsem bu seferde bu para nerden geldi diye red alma durumum olucak. Ankara anlaşmasında sponsorluk mantığının bir anlamı var mı daha önce bu şekilde başvuran olduysa, lütfen bana fikir verebilir mi?
4) Bana daha önce sağdan soldan söylenen şuydu: aylık 1500 pound senin asgari giderin bu sebeple hesapta toplam bir yıllık yani 18bin pound tutmalısın ki 1 sene iş yapamasan bile senin idare edebileceğin gözüksün bu yanlış bir mantık mı?
5) Bu durumda Redde itiraz hatalı bir hareket mi ?

Cevaplarınızı 4 gözle bekliyorum

Öncelikle geçmiş olsun , moralini bozma yılmak yok.

Red de itiraz pek efektif değil hem nicelik(cevap süresi 35-40 güne kadar düştü, itirazın sonucude 30 gün) hem nitelik (red nedenlerini çürütmen kolay değil zaten maddi hatalara bakıyorlar,admine extra yük yükleme memuru yöneticisine sikayet etmiş gibi oluyorsun bide yeni başvurunun aynı memura denk gelme ihtimalide var .) bakımından. O yüzden yeniden başvurman en mantıklısı.

Para olaylarına girmeyeceğim ama fazla dolandırmadan yap ne yapıyorsan hepsinin elektronik ortamda kaydı olsun ,açıklaması dolayısıyla anlaşılması kolay olsun, memurlar binlerce başvuru değerlendirdiler şimdiye kadar bu konularda çok tecrübelidirler.

Ben bunun iş vizesinden çok bir göçmen vizesi olduğunu düşünüyorum.Çünkü diğer iş vizelerinin şartları çok ağır.UK' den başkada kimsenin uyguladığı yok bu vize türünü. HO in bu kadar kolay bir vizeyi işleme koyarken ne düşündüğünü bilmiyorum ama şurası kesin biz TC vatandaşlarına büyük bir ayrıcalık ve kıyak yapmış.

Kendini iyi anlatamamışsın asıl red sebebin bu.

Yazılan red sebepleri, bu işin bahanesi.İkna edeceksin memuru sana neden vize versin, UK ye ne faydan olacak.Yazdığın BP'nı geliştirip ,güçlendir.
lineofduty

New postby lineofduty » Thu May 09, 2019 1:39 pm

ozge_e wrote:Merhaba hayırlı olsun , olumlu olduğunda pasaportta vize mi yapıştıyorlar ? yada bilgi dökümanı mı oluyor ?
Teşekürler.

Şöyle bir vize ile

http://www.delphine-d.com/gallery/Tempo ... nette.jpeg

şöyle bir döküman geliyor

http://www.delphine-d.com/gallery/Tempo ... e-pic.jpeg
lineofduty

New postby Sensen » Thu May 09, 2019 1:51 pm

mcanozkaya wrote:

Gözünüz aydın. Sizin bp hangi konuda
Sensen

New postby whatever » Thu May 09, 2019 3:04 pm

ozge_e wrote:Merhaba

Mart başında olan başvurulardan açıklanan yok mu acaba süre epey geçmiş yada yazılmamış da olabilir , mesela , 5 Mart ,18 Mart ,20 Mart ,22 Mart başvuruları sonuçlanmadı mı , çünkü mart sonu sonuçlanıyor artık sanırım , nisan başvurularını bekliyoruz :) herkese bol şans

Maalesef hâlâ haber bekliyoruz. 22 mart istanbul başvurusu. Halen mail yok :(
whatever

New postby mihriye » Thu May 09, 2019 4:04 pm

UK'den 28 Kasım'da parmak izi vermiştim. Bugün olumlu olarak sonuçlandı. Hem UK'den, hem Türkiye'den başvuran herkesin olumlu olarak, en kısa zamanda sonuçlanır umarım :)

herkese bol şans dilerim.
mihriye

New postby fulya » Thu May 09, 2019 4:08 pm

Merhaba, öncelikle tebrik ederim!

Başvurunuz yeni sistemle miydi?

mihriye wrote:UK'den 28 Kasım'da parmak izi vermiştim. Bugün olumlu olarak sonuçlandı. Hem UK'den, hem Türkiye'den başvuran herkesin olumlu olarak, en kısa zamanda sonuçlanır umarım :)

herkese bol şans dilerim.
fulya

New postby lineofduty » Thu May 09, 2019 6:57 pm

ekk wrote:Merhaba,

Bende yazılım alanında başvurmayı düşünüyorum. Evliyim(cocuk yok) ama öncelikle tek kişi başvuru yapıp uzatmada eşimi getirtmeyi düşünüyorum. Hem 1 yıl ben deneyeyim hem o kendi işinden olmasın türkiyede diye böyle bir yol düşündük.

Bu durumda öncelikli olarak 6bin pound gibi bir rakam göstermek hem şirket sermayesi hem yaşam gideri için yeterli olur mu ? (eğitimim, yurtiçi yurtdışı çalışma tecrübelerim vs. kuracağım işi oldukça destekliyor bu yüzden 6bin gibi bir rakam yeterli olur mu yoksa minimum ne kadar göstermemiz gerekir? Özellikle yazılım alanında başvuru yapıp kabul alan arkadaşlar ne kadar bir para gösterdiniz?

İkinci sorum ise eşimi 1 yılın sonundaki uzatmada dependant olarak göstermemin avantaj ve dezavantajları var mı kabul almada? Eşin neden gelmiyor seninle gibi sorular sorarlar mı?

Son olarak tek ben başvurduğumda eşimin banka hesap dökümünü göstermemiz gerekiyor mu?

Cevaplar için şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

BP hakkında bir şey söyleyemiyeceğim yazılımcı değilim çünkü.

Önemli olan çalıştığınız alanda bu güne kadar ne yaptınız, UK'de ne yapacaksınız UK'ye ne katacaksınız. BP da ve özellikle ve özellikle Cover Letter da bunlara muhakkak yer verin. Cover Letter en önemlisi diye düşünüyorum.

Ben HO memuru olsam önce buna bakarım.6 binde aynı 60 binde aynı ama fazla malda göz çıkarmaz tabi.Herkes bir şansı hak eder.Unutmayın işleri vize vermek, red vermek değil.Eğer red alırsanız bu sizin hatanız,kendinizi iyi anlatamamışızdır (Genel olarak söylüyorum üstünüze alınmayın lütfen).Memurlar aman suya sabuna dokunmayayım,ben bilmem amirim bilir havasında çalışmazlar.Gereği neyse yaparlar.Sonuçta red ve kabul istatistikleri bellidir.Performans değerlendirmede admin gelip sorar, hayırdır bu kadar red niye diye.

Yazdıklarımı okudum da danışman gibi konuşmuşum.Aslında iyi fikir, danışman olup milletimi söğüşlesem acaba :))

Espiri bir yana bence ailece başvurun.Çocuğunuzda yokmuş,eşinizde çalışır.Birbirinize destek olursunuz.İlk zamanlar en zor zamanlardır ,tek başınıza daha da zor olur.
lineofduty

New postby kyild » Fri May 10, 2019 9:06 am

Cevaplar için herkese teşekkürler. Ankara Anlaşmasında redde itirazın olumsuz sonuçlanmasının sonraki başvurulara (turistik ya da yine ankara anlaşması) olumsuz bir etkisi varmı? bu konuda bir fikri olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim
kyild

New postby istanbullondra » Fri May 10, 2019 9:34 am

Türkiye'den başvuranlar:

@Leventkurt 4 Mart İstanbuL Sonuç: Olumlu, 18 Nisan (45gün)
@londonbridge 5 Mart
@stargazer 6 Mart Sonuç: Olumlu
@eccukk 8 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (39gün)
@Blackpost 8 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 17 Nisan (39gün)
@ 12 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 18 Nisan (37 gün)
@adelaide 13 Mart İzmir Sonuç: Olumlu, 25 Nisan (43gün)
@mehmad 13 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu, 24 Nisan (42 gün)
@nomad 14 Mart İstanbul Sonuç: Olumlu 24 Nisan (41 gün)
@tokrock 18 Mart İstanbul
@ 19 Mart Sonuç: 29 Nisan (41 gün)
@hazalerdil 20 Mart
@ozge9871 20 Mart Sonuç: Olumlu, 3 Mayıs (44 Gün)
@ 22 Mart, Sonuç: Olumlu 30 Nisan (39 Gün)
@mebutku 22 Mart
@eemres 22 Mart, Sonuç: Olumlu 2 Mayıs (41 Gün)
@monamieami 22 Mart, Sonuç: Olumlu 2 Mayıs (41 Gün)
@whatever 22 Mart İstanbul
@drosseros 25 Mart Istanbul, Sonuç: Olumlu, 3 Mayıs (39 Gün)
@mcanozkaya 26 Mart Ankara Sonuç Olumlı, 9 Mayıs (44 Gün)
@groundzero 27 Mart İzmir
@nomercy21 28 Mart İstanbul
@Yaniks 29 Mart İstanbul
@lineofduty 29 Mart İzmir, Sonuç: Olumlu 3 Mayıs (35 Gün)
@izmir3535 29 Mart İstanbul
@bull market 1 Nisan Ankara
@rk011987 2 Nisan Adana
@Ayho573 5 Nisan
@Figo 11 Nisan İstanbul
@kedikun 12 Nisan İzmir
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul
@Jumanji3 16 Nisan
@ozge_e 17 Nisan Bursa
@koraytem 18 Nisan
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar; 10mayista tekrardan mail aldi ve 16 Hazirana kadar 6hafta daha uzattilar) .
10mart to 16haziran)
@ 19 Eylul (1 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu, 7 Subat (4 ay 22 gun)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@ 9 Ekim (16 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu *Uzatma başvurusu, 9 Mart (5 ay 2 gun)
@cipura 18 Ekim Sonuç: Olumlu, 15 Mart (5 ay)
@ 23 Ekim Sonuç: Olumlu, 20 Mart (5 ay)
@ 25 Ekim Sonuç: Olumlu 21 Mart
@yuysal 30 Ekim Sonuç: Olumlu 23 Mart
@nzdln 1 Kasım Sonuç: Olumlu 23 Mart
@ 19 Kasım Sonuç: Olumlu 4 Nisan
@beklemede 28 Kasım Sonuç: Olumlu, 17 Nisan
@mihriye 28 Kasım Sonuç Olumlu, 9 Mayıs
@ 28 Kasim Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 3 Aralık Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 4 Aralık Sonuç Olumlu, 23 Nisan
@ 10 aralik Sonuç Olumlu, 26 Nisan
@uber 11 Aralık Sonuç: Olumlu 1 Nisan
@annetteroad 12 Aralık Sonuç: Olumlu 27 Mart
@ 17 Aralık Sonuç Olumlu, 3 Mayıs
@ 18 Aralık Sonuç Olumlu, 2 Mayıs
@ 20 Aralık Sonuç Olumlu, 7 Mayıs
@ 30 Aralık Sonuç Olumlu, 8 Mayıs (2 Mayısta hastalık sebebiyle hızlandırma talep etmişler)
@ 10 Ocak bio Sonuç Olumlu, 10 Mayıs
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@fulya 28 Ocak
@lopencek 7 Şubat
@Yasemin75 20 Şubat
@Londonist 25 Şubat
@squeens 8 Mart
Last edited by istanbullondra on Sun May 12, 2019 8:55 am, edited 2 times in total.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri May 10, 2019 10:01 am

Merhaba,

Geçmiş olsun.
Bunları şubat ayında yaptığım başvuru red alan biri olarak, ve nisanda yaptığım yeni başvuruda edindiğim bilgilere dayanarak yazıyorum :)

Sondan başlayacak olursam; Redde itiraz sürecinde yeni evrak eklemeniz mümkün değil.
Gösterilen her red nedeni için, yanıldıklarını anlatan detaylı açıklamalar yapmalısınız.
Ancak sizin durumunuzda kaynak olarak gösterdiğiniz para sizin hesabınızda değilmiş.
Diğer arkadaşların da yazdığı gibi gösterilen para başvuranın hesabında olmak zorunda.
Dolayısıyla redde itiraz ettiğiniz an olumsuz sonuç alacağınzı düşünüyorum.

Bunun yerine kaynak parayı hesabınıza banka yolu ile transfer alıp (dekontta ilgili açıklama yapılarak, çocuguma hediye vs gibi) yeni bir başvuru yapmanız.
Bu anlaşmada paranın kaynağını gösterdiğiniz sürece sponsorluk işliyor. Hem bu forumdan gördüğüm hem de başvuru süreci öncesinde danıştığımız kişilerden öğrendiğim bu oldu.
''3) Bu saatten sonra parayı kendi hesabıma geçirsem bu seferde bu para nerden geldi diye red alma durumum olucak. Ankara anlaşmasında sponsorluk mantığının bir anlamı var mı daha önce bu şekilde başvuran olduysa, lütfen bana fikir verebilir mi?'' Bu endişenize binayen, parayı aileniz size resmi kayıtlı bir şekilde aktarırsa, destekleyici döküman olarak onlardan paranın size hediye edildiğini ve geri alınmayacağını anlatan bir cover letter ile banka dökümanlarınızı alırsanız bir sorun kalmayacaktır. Zaten para onların hesabında da 9 ay gibi uzun bir süredir duruyormuş. Şüphe yaratan bir durum yok.

Karlılık işine gelecek olursak; vergilerden sonra elinize geçecek net kari aylık 2500 gösterdiyseniz bu tutar ilk yıl işini kuran biri için yüksek kalacaktır. Aylık ortalama 1500 gideri karşılamak için hesap doğru. Ama bunu net karınızdan yapmıyorsunuz. Sonuçta işletme giderlerini yazarken kendinize belirlediğiniz bir maaş tutarı var. Diyelim ki aylık 1500 maaş yazdınız + aylık 800 net karınız var 2300 ile rahat rahat geçinirsiniz. Net karı hesaplarken bu şekilde düşünün.
Yeni başvurunuzda ilk başvurunuzdaki iş planınızı biraz daha açıklayıcı olarak güncellediğinizi ve finansal bütçe kısımlarına olası senaryo seçeneklerini eklediğinizi yazabilirsiniz. (1.senaryoda satış, gider, karlılık bu. 2.de bu vs gibi)
Çünkü ilk başvurunuzda net karı 2500 gösterip birden düşürürseniz bu keskin değişikliği sorgulayabilirler. (Yeni başvuruda daha evvel vizenizin red aldığını belirteceğiniz için, değerlendirme esnasında daha önce beyan ettiğiniz şeyler ile tutarlılık olması gerekiyor).

Son olarak, deneyinizi yeni alacağınız sertifikalarla güçlendirip net bir cover letter yazarsanız, iş planınızı da güncel haliyle güçlendirirseniz ikna edici bir başvuru ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Kolaylıklar

kyild wrote:Herkese merhaba. Başvurum OLUMSUZ sonuçlanmış kısaca sebeplerini yazıyorum. Eğer bana fikir verip yol gösterirseniz çok memnun olurum.

Resmi olarak bir inşaat firmasında çalışıyorum, bireysel olarak da ikinci el kıyafet ve aksesuar alım-satımı yapıyorum. İnternette sayısız satış yaptım fakat bunlar vergiye tabii satışlar olmadığı için bir deneyim olarak kabul etmeyeceklerini düşünerek kendimi bu alanda deneyimsiz olarak tanıttım. gemi inşa mühendisiyim ve mba yüksek yaptım bunun yeterli olacağını düşünmüştüm ama sonuç OLUMSUZ. Şimdi gelelim sebeplere

1) Yetersizlik : Bu işle ilgili bir deneyiminiz olmadığı ve herhangi bir sertifika veya belgeye sahip olmadığınız için red aldınız.
2) İş planındaki gerçek dışı olmak : Ben hesaplarıma göre 30.000 pound yıllık kar edeceğimi anlatmıştım yani aylık 2500 pound. Bunun altında olursa; zaten bize bir vergi ödeyemiycek o yüzden reddelim mantığında olurlar diye bu şekilde gösterdim fakat onlar bunu neye göre yaptığımı iş planımda anlattıklarımın çok gerçekci sayılar olmadığını düşünmüşler ve rakip analizimi yetersiz bulmuşlar.
3) Maddiyat: Ben ailemin hesabında 30.000 pound'u tam 9 aydır tutuyorum sırf bana sponsor olucaklar ve 9 ay boyunca paraya dokunulmadı diyebilmek için. Babamın tüm iş evrakları tüm dökümlerini de sundum. Tabi bunun dışında kendi maaş bordromu ve banka dökümlerimi de koydum. Fakat ne babamın hesabını ne sponsorluk yazısını dikkate almışlar. Direk olarak hesabınızda yeterli para yok o yüzden bu para sizin bu işi yapmanıza yeterli değil demişler.

Bunun üzerine babamın hesabı dikkate alınmadı diye red'de itiraz ettim ama sonuç değişmez diye düşünüyorum. Şimdi sorularım:

1) Hemen iki tane sertifika programına yazıldım ikisinden de e-ticaretle ilgili sertifika alıcam fakat sizce vergisiz olarak yaptığım satışları göstermeli miyim?
2) İş planında gerçekçi bir karlılık ne kadar olmalı? 2500ün çok yüksek bir tutar olmadığını düşünüyorum ama düşürmem gerekiyorsa nereye kadar düşürmeliyim.
3) Bu saatten sonra parayı kendi hesabıma geçirsem bu seferde bu para nerden geldi diye red alma durumum olucak. Ankara anlaşmasında sponsorluk mantığının bir anlamı var mı daha önce bu şekilde başvuran olduysa, lütfen bana fikir verebilir mi?
4) Bana daha önce sağdan soldan söylenen şuydu: aylık 1500 pound senin asgari giderin bu sebeple hesapta toplam bir yıllık yani 18bin pound tutmalısın ki 1 sene iş yapamasan bile senin idare edebileceğin gözüksün bu yanlış bir mantık mı?
5) Bu durumda Redde itiraz hatalı bir hareket mi ?

Cevaplarınızı 4 gözle bekliyorum
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri May 10, 2019 10:08 am

Sanmıyorum. Bu size tanınan bir hak. Öyle olsa itiraz edenler bir nevi kara listeye alınmış olur :)

Red süreci daha bulanık bir süreç zaman olarak. 28 gün içinde cevaplayacağız diyorlar ama 25. günde ekstra değerlendirme sürecine ihtiyacımız var diyip bu süreyi öteleyebiliyorlar. Ya da 28. günde olumsuz sonucunu alabiliyorsanız.

Yeni başvuru da cevap süresi daha net. Son iki aydır, ortalama 35-45 gün içinde geliyor.

kyild wrote:Cevaplar için herkese teşekkürler. Ankara Anlaşmasında redde itirazın olumsuz sonuçlanmasının sonraki başvurulara (turistik ya da yine ankara anlaşması) olumsuz bir etkisi varmı? bu konuda bir fikri olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim
istanbullondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü