Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby busrasahra » Mon Aug 19, 2019 3:51 pm

Dependant için hesap dökümü ve sgk olmasına gerek yok diye biliyorum ben vermedim ( eğer para kaynağınız o değilse) ben sadece adli sicil nüfus kayıt askerlik tecil belgesi evlilik cüzdanı ve diploma verdim @guness
busrasahra

New postby eddardstark » Mon Aug 19, 2019 4:03 pm

Merhaba arkadaşlar,

6 Ağustos'ta Ankara Anlaşması'na IT alanında başvuru yaptım, danışman kullanmadım zira alanımla ilgili faydalı bilgiler kolayca bulunuyor internette. Bu siteden de birkaç noktada faydalandım, teşekkürler herkese. Ben de başvuru sonuçlanınca tecrübelerimi paylaşacağım.

Takip edebildiğim kadarıyla seneye contractor çalışanların hayatını zorlaştıracak yasal düzenleme çıkacakmış, bu sebeple eşim için de başvuru yapacağız ve kabul edilirse ben dependent olacağım, kendisi Kimya Mühendisi, ona Business Plan yazmaya çalışıyoruz. Bu alanda tecrübesinden faydalanabileceğimiz bir arkadaş var mıdır?

Teşekkürler
eddardstark

New postby zeugma » Mon Aug 19, 2019 4:28 pm

@eddardstark dikkat edilmesi gereken nokta 1 yil sonra uzatma basvurusu sirasinda asil vize sahibinin gelirleri onemli. Kendisini, isini ve ailesini rahatca gecindirebilecek duzeyde olmali. Dependant olanin full time bir ise girip aileyi gecindirecek duzeyde gelir elde etmesi uzatmada baktiklari bir durum degil.

Evet sozlesmeli islerle ilgili seneye yeni duzenlemeler gelecek ve piyasayi baya etkileyebilir.
zeugma

New postby eddardstark » Mon Aug 19, 2019 5:08 pm

zeugma wrote:@eddardstark dikkat edilmesi gereken nokta 1 yil sonra uzatma basvurusu sirasinda asil vize sahibinin gelirleri onemli. Kendisini, isini ve ailesini rahatca gecindirebilecek duzeyde olmali. Dependant olanin full time bir ise girip aileyi gecindirecek duzeyde gelir elde etmesi uzatmada baktiklari bir durum degil.

Evet sozlesmeli islerle ilgili seneye yeni duzenlemeler gelecek ve piyasayi baya etkileyebilir.

Dediğim gibi ikimiz de başvuracağız, inşallah kabul edilirse duruma göre (tabii yazdıklarınızı da dikkate alarak) birimiz dependent oluruz.

Şu an bize yol gösterebilecek bir kimyacıya ihtiyacımız var açıkçası...
eddardstark

New postby mrtcdn » Mon Aug 19, 2019 7:46 pm

Sensen wrote:
mrtcdn wrote:Merhaba arkadaşlar,

Şuan Londra'da olan kuzenimin Ankara anlaşmasını aldıktan sonra sen de alabilirsin buraya gelmelisin demesiyle internette araştırma yapmaya başladım. Fakat baya zorlu bir süreç, kısıtlı bir zaman ve fazla miktarda da masraflı olacağı sonucuna vardım. Sizlere de danışmak istiyorum ki şöyle ben Harita Mühendisiyim ve şuan harita bürosunda arazide ölçüm yapıyorum. Bu işe gireli 4 Ay oldu ve bunun öncesinde stajlarım(25'er iş gününden 2 staj) harici iş tecrübem de yok. İngilizce derseniz o da kötü. Şimdi ben sağdan soldan referanslar bulabilirsem ve bir avukatla bu işe kalkışsam sonucu nasıl olur ? Kendi mesleğimle alakalı ingiltere için ne tarz bir şirket bir BP hazırlanması lazım o konular hakkında da pek bilgim yok. Home office yapılabilecek bir mesleğe sahip değilim bu yüzden göstereceğim bütçe de ona göre bir hayli artacak mı ? Bu vize için amacım hem oradayken dil gelişimimi sağlamak daha hızlı olacağını düşünüyorum hem de kendi mesleğim ile alakalı iyi kazançlar sağlandığını duydum yurt dışında mesleğimle alakalı bir işe yönelmek istiyorum. Yani bu kadar referans gösteremeyecek kadar tecrübesizken, ingilizcen kötüyken niye bu işlere kalkışıyorsun diyorsanız yurt dışı için en uygun bütçeli olarak kendimi böyle atabilirim diye düşünüyorum bir de bu 31 ekim muhabbetleri var tabi o yüzden aceleci olmak istiyorum. Buraya kadar sabredip okuyan varsa teşekkür ederim düşüncelerinizi esirgemez yazarsanız sevinirim :)

Merhabalar .Hepsini okudum:)bu kadar sayfanın tümünde yazanları okudum ve deftere ders çalışır gibi notlar aldım ilk niyetlendiğimde. Yapmadıysanız siz de yapmalısınız. Avukatsız başvurursanız ücretsiz . Belki sadece bp yazdırırsınız o zaman da epey düşer ödeyeceğiniz bütçe. Herşey arkadaki sayfalarda var. Sizin yerinizde olsam (ki biz de öyle yaptık) ne kadar danışman varsa bp yazan varsa telefonda veya yüzyüze görüştük. Bu meslek üstünden gitmek mantıklı mı, şu kadar para göstersem mantıklı mı diye sorduk. Bu kadarının fikrini veriyorlar dağılsınlar ücretsiz olarak.home office çalışamam demişsiniz. Yani bir firmada çalışmanız mı lazım illa (maaşlı) ? Yoksa evden çalışmanız neden mümkün olmasın? Evden çalışmak derken sahaya çıkamazsınız anlamını çıkarmayın . Hatta sürekli dışarda olan kişilerim ev ofis olması çok mantıklı, gerçek bir ofise ihtiyaçları yok, müşteri kapınızı çalmaz vs.
Yeni mezun birçok insan gitmiş demek ki iş planlarında güzelce anlatmışlar yapabileceklerini.facebookta ecaa ya da Ankara anlaşması diye aratırsanız birçok grup bar oralarda sorabilirsiniz bp yazan var mı ya da yeni mezun olarak durumumu nasıl desteklerim diye. İngilizce iyi bilenler bp ye yazar artısı olabilir diye ama siz de hiç konusunu etmeyin. Hiç İngilizce bilmeden giden çok insan var .
İngiltere’de yüksek bir Türkiye insanı olduğunu ,önce Türklerle çalışacağınızı, ilk sene bu şekilde müşterileriniz olduktan sonra İngiltere’deki referanslarınızın artacağını vs ekleyebilirsiniz bp ye.
Staj zamanı vs yöneticilerinizden ve ola ki müşteri varsa omlardan referans mektubu alın İngiltere’den de kuzeniniz alsın potansiyel müşteri mektubu. Tabii sizin mesleğinizle ilgili nasıl biri mektup vermeli ? Nasıl bir işletme sahibi sizinle çalışır bilmiyorum. (İnşaat yapan firmalar mı??)
Yani araştırma kısmını yaptıktan sonra çok da zor değil . Bakın ben de epey uzun yazdım:))

Öncelikle zaman ayırıp fikirlerinizi geçiştirmeden yazdığınız için teşekkür ederim.
Dedikleriniz beni başvurmaya bir adım daha yaklaştırdı "Harbiden neden olmasın ki" dedim içimden :)
Home office çalışamam dememdeki kasıt şuydu aslında yanlış yazmış bulundum. Mesleğim ile alakalı eğer şuan yaptığım tarzda ölçüm yapılacak bir BP hazırlarsam kullandığım bir kaç ekipman var maliyetleri de biraz fazla onları da bütçeme eklemem gerekecekse sıkıntı yaratır diye düşündüm. Yani diğer meslekler gibi atıyorum tasarımcı mesela home office olarak sadece PC ile işini görebilir o tarz değil demek istemiştim. Dediğiniz gibi kendi mesleğimden giden veya gitmiş birini bulsam keşke çok soru işaretini hallederdim. Diğer tavsiyeleriniz adım atmam konusunda içimi rahatlattı tekrardan teşekkürler :)
mrtcdn

New postby boundary » Mon Aug 19, 2019 7:58 pm

Arkadaşlar
gov.uk'de kendimiz için başvuru yapıp, eşimiz ve çocuğumuz için hangi adımlar ile ekleme yapabileceğimizi bilen var mı?

Bir o siteye bir bu siteye gitmek akıl karı iş değil. Mutlaka aynı siteden herkese başvuru yapılıyordur. visa4uk'de saatlerce uğraşıp tls e bağlanıp duvar ile karşılaşıyorsun
boundary

New postby boundary » Tue Aug 20, 2019 5:39 am

busrasahra wrote:Merhaba arkadaşlar AA vizesi için evrak toplama aşamasındayım. İngilizce öğretmenlik mezunuyum 4 sene öğretmenlik yaptım fakat 3 senedir freelance olarak grafikerlik yapıyorum bir şirkette 6 ay çalıştım sgk kaydım var 1 ay önce başka bir şirkete girdim. Graphic ve web tasarımı sertifikam var müşterilerden mektup alıcam yaptığım broşür tasarım Vs belgeleri dosyaya koyucam. Eşim ve kızımı da dependant olacak. Başvurum bu pozisyonda olumlu sonuçlanma ihtimali nedir? teşekkürler

Merhaba Sayın busrasahra,

Eşiniz ve çocuğunuzla gov.uk den mi başvurdunuz. Nasıl dependant olarak eşinizi ve çocuğunuzu eklediniz.
boundary

New postby Sensen » Tue Aug 20, 2019 6:16 am

@mrtcdn aletlerin fiyatı gerçekten çok Yüksel ve onlar olmadan çalışamıyorsanız tabii ki almanız gerekir ama bunun bence ofisin şekliyle alakası yok. 1+1 ev tutup bir odasına alet malzeme yığarsınız olamaz değil ama bütçe kısmı yüksekse o da ayrı konu. Almadan yapacağınız iş var mı? Mecburen alacaksanız da acaba kiralama gibi durumlar var mıdır oralarda ? İnternetten araştırsanız? Rent ..... in uk tarzında yazarak Google dan ilanlara bakabilirsiniz
Sensen

New postby playernumber1 » Tue Aug 20, 2019 7:54 am

Selamlar, biz de iki ortak olarak, iki ayrı başvuru ile (bp aynı) 19 temmuzda aynı gün başvurduk. Takip ettiğimiz kadarıyla bu sıralar sonucun gelmesi gerekli. Ortak başvurularda süre olarak farklı bir durum var mıdır? Ya da ikimizin başvurusu farklı sürelerde sonuçlanabilir mi? Bilgisi olan var ise paylaşırsa çok mutlu oluruz. Teşekkürler.
playernumber1

New postby Sensen » Tue Aug 20, 2019 10:07 am

playernumber1 wrote:Selamlar, biz de iki ortak olarak, iki ayrı başvuru ile (bp aynı) 19 temmuzda aynı gün başvurduk. Takip ettiğimiz kadarıyla bu sıralar sonucun gelmesi gerekli. Ortak başvurularda süre olarak farklı bir durum var mıdır? Ya da ikimizin başvurusu farklı sürelerde sonuçlanabilir mi? Bilgisi olan var ise paylaşırsa çok mutlu oluruz. Teşekkürler.

Biz de 19 Temmuz başvurusuyuz ortaklı olunca değişir mi fikrim yok
17 başvurusu Peri geldi 18 ler Cuma geldi bizimki de mantıken pzt gelir dedik ama yok hala. Bizden öncekileri beklerken de çok heyecanlanıyordum yaklaşıyor sıra geliyor diye ama şimdi ilk sırada gibiyiz ( sıra ile olmayabilir tabii bazen) ve çok daha fenaymış
Sensen

New postby Elf » Tue Aug 20, 2019 11:00 am

Merhaba;
Dependant için ilave ettiğiniz dokuman oldu mu?
3 numaralı madde dependant kazancına dair belge gerekli degil diye okudum ben.
Elf

New postby Elf » Tue Aug 20, 2019 11:03 am

yigitrader wrote:Merhaba,

Başvuru esnasında dependent'ın teslim etmesi gereken evraklara dair tam bir liste bulamadım ancak yapılan paylaşımlardan derleyip topladıklarım;
1) Evlilik cüzdanı ya da birlikte yaşadığını kanıtlar belge
2) Dependent ın nüfus müdürlüğünden alınmış soy ağacı belgesi
3)Dependent ın kazancını gösteren belge
4) Ankara anlaşması başvuru sahibinden alınan sponsor yazısı (yaşam masraflarını karşılayacağına dair)
5) Ankara anlaşması sahibinin kazancını gösteren belgeler (bu zaten asıl başvuru sahibi tarafından da sağlanıyor)

Bunlar dışında istenilen herhangi bir belge var mı? (CV si// diplomaları // çalıştığı firmadan alması gereken ticari kayıt belgeleri vb.??) Bana bu istenen belgeler biraz az gibi geldi, bu ay sonunda başvurmuş olmayı planlıyoruz o esnada bir süpriz yaşamayalım bilenler aydınlatırsa sevinirim.

@yigitrader Merhaba;
Dependant için ilave ettiğiniz dokuman oldu mu?
3 numaralı madde dependant kazancına dair belge gerekli degil diye okudum ben.
Elf

New postby osi » Tue Aug 20, 2019 12:34 pm

Maddog haber varmi ?
osi

New postby maddog » Tue Aug 20, 2019 12:41 pm

osi wrote:Maddog haber varmi ?

Yok arkadas kafayi yedirtti bunlar bana vize baslangic tarihine 36 gun kaldi.
maddog

New postby Sensen » Tue Aug 20, 2019 2:16 pm

Az önce son aşamaya geçtiğimizi gördük yarın öail gelir diye düşünüyorum bize sabah olmaz artık
Sensen

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü