Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Leo » Sun Feb 18, 2018 9:50 pm

Emre wrote:@Leo forumdan hevaley Adminstative Review ile vize almıştı. Denemekte fayda var. Özellikle de durum dediğin gibiyse AR sonucunun olumlu olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta neye göre vize memuru genuine olmadığına karar vermiş, net değil. Ayrıca vize memurunun ilgili alanda bilgisi var mıdır, bilinmiyor. İş planına güveniyorsan, tüm noktaları aydınlatarak review başvurunu yap.

@Emre,
Öncelikle teşekkürler. Evet @hevaley ender örneklerden biri ve binde 1 ihtimalde olsa deniycem ve AR e gidicem bende. Örnek olarak; şirket belgelerim dosyada olmasına rağmen şirketinle alakalı bilgi göremedik gibi bir sebep yazmışlar. Misal TR'den birkaç yıldır çalıştığımız firmadan referans mektubu koydum dosyaya. Ama memur "UK de bi sürü bu işi yapan firma var. Onlar yerine seni neden seçsin" gibi bir gerekçe yazmış :) Yinede hepsine tek tek yeniden cevap vererek geri göndericem ve görücez bakalım bukez ciddiyetle ele alcaklarmı.
Leo

New postby Okeanos » Mon Feb 19, 2018 6:31 am

Leo selam, Referans mektubu ayrı birşey o senin nasıl bir çalışan olduğunu gösterir, iş tecrübelerine ispat olabilir -dediğin gibi TR için.
Rakip analizi, SWOT analizi, rakiplerin zayıf yönleri gibi noktalar eksik olmuş olabilir mi BP'da? UK'de iş yapmak için, sektörde bulunan firmaların eksiklerinden faydalanacağını göstermen lazım anladığım kadarıyla.

Leo wrote:
Emre wrote:@Leo forumdan hevaley Adminstative Review ile vize almıştı. Denemekte fayda var. Özellikle de durum dediğin gibiyse AR sonucunun olumlu olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta neye göre vize memuru genuine olmadığına karar vermiş, net değil. Ayrıca vize memurunun ilgili alanda bilgisi var mıdır, bilinmiyor. İş planına güveniyorsan, tüm noktaları aydınlatarak review başvurunu yap.

@Emre,
Öncelikle teşekkürler. Evet @hevaley ender örneklerden biri ve binde 1 ihtimalde olsa deniycem ve AR e gidicem bende. Örnek olarak; şirket belgelerim dosyada olmasına rağmen şirketinle alakalı bilgi göremedik gibi bir sebep yazmışlar. Misal TR'den birkaç yıldır çalıştığımız firmadan referans mektubu koydum dosyaya. Ama memur "UK de bi sürü bu işi yapan firma var. Onlar yerine seni neden seçsin" gibi bir gerekçe yazmış :) Yinede hepsine tek tek yeniden cevap vererek geri göndericem ve görücez bakalım bukez ciddiyetle ele alcaklarmı.
Okeanos

New postby Okeanos » Mon Feb 19, 2018 8:58 am

Selamlar,
Başvuru yapmış ve aşağıdaki listede olmayan arkadaşlar da kendilerini listeye ekleyebilirler.
Teşekkürler.

Leo wrote:Tebrikler @sibely Bundan sonrasında kolaylıklar dilerim.
Bugünkü sonuçlarla listeyi güncelleyelim biraz.

@mimar_istanbul 24 Kasım-2 Şubat
@myilmaz 24 Kasım
@Londoneye1714 27 Kasım (Ticaret)-5 Şubat Olumlu
@sibely 6 Aralık/İstanbul-9 Şubat Olumlu
@ozora 8 Aralık/İstanbul (IT)-8 Şubat Olumlu
@Leo 13 Aralık (Ticaret)-12 Şubat Olumsuz
@freedom 13 Aralık-9 Şubat Olumlu
@duantian 18 Aralık/İstanbul-12 Şubat Olumsuz
@Okeanos 12 Ocak (IT)
@meteboyaci 12 Ocak (IT)
@mcengiz 23 Ocak (IT)
@nurbanuh 24 Ocak (IT)
Okeanos

New postby stnr » Mon Feb 19, 2018 1:12 pm

Merhabalar;

Bende ilave yaptım.

Herkese bol şans diliyorum.

Okeanos wrote:Selamlar,
Başvuru yapmış ve aşağıdaki listede olmayan arkadaşlar da kendilerini listeye ekleyebilirler.
Teşekkürler.

Leo wrote:Tebrikler @sibely Bundan sonrasında kolaylıklar dilerim.
Bugünkü sonuçlarla listeyi güncelleyelim biraz.

@myilmaz 24 Kasım
@stnr 18 Aralık/Ankara (IT)
@Okeanos 12 Ocak (IT)
@meteboyaci 12 Ocak (IT)
@mcengiz 23 Ocak (IT)
@nurbanuh 24 Ocak (IT)
stnr

New postby stnr » Tue Feb 20, 2018 2:08 pm

Merhabalar;

Bizim başvurumuz decision made durumuna geçti. Umarım olumlu sonuç alırız.

Herkese bol şans diliyorum.
stnr

New postby stnr » Wed Feb 21, 2018 8:38 am

18 Aralık Ankara başvurumuz olumlu sonuçlanmış. Bugün pasaportlarımızı aldık. Darısı isteyen herkesin başına.
stnr

New postby Yasinlife » Wed Feb 21, 2018 9:53 am

Merhaba Arkadaşlar. Başvuru esnasında konaklma olarak Otel rezervasyonu yaptıran arkadaşlar kaç günlük rezervasyon gösterdiler ?
Yasinlife

New postby mugebozdemir » Wed Feb 28, 2018 12:46 pm

duantian wrote:Merhaba,
Üzülerek sonuç olumsuz. Biz translator olarak başvurmuştuk. Refusal için 2 sebep sunmuşlar:
1. UK de translator olabilmek için DPSI belgeniz olmalı.
2.;Hesabınızdaki paranın kaynağını anlamadık.

ASlında iki sebebi de kolaylıkla ispat edebiliriz ancak onun yerine Londraya turist vizesi ile gidip başvuru tekrarı yapacağız. Umarım sizler olumlu alırsınız. Üzülmek yok :) Vardır bir hayır deyip mücadeleye devam inşallah.

sibely wrote:@duantian selamlar,

Umarım sonucun olumlu olur. Decision made ile Ready for collection arasında bir kaç saat oluyor. 2-3 saat diyelim ortalama. Pazartesi öğlene kadar ready for collection olur diye tahmin ediyorum. Sen yarın alacakmış gibi belgeni, kimlik fotokopini hazırla.

Bol şans.

merhaba Duantian ,
7 agustos başvurumuz 26 ekim olumsuz sonuçlanmıştı, başvurumuz Turizm sektörü içindi, turistiğe başvurduk ve aldık, daha önce 2 turist vizemiz daha vardı. zaman kaybetmeyin başvurun derim, bol şans sevgiler.
mugebozdemir

New postby duantian » Thu Mar 01, 2018 6:44 pm

Arkadaşlar tekrar merhaba,
Ankara başvurumuz olumsuz sonuçlanmıştı 12 şubatta. Biz AR yapmak yerine eşimle turist vizesine başvuru yapıp gitmek istiyoruz. Ama birisi turist vizeni reddebilir demişti . Sorum şu :

1.Anlayamadım neden turist vizesini reddetsinler?
2.Turist vizesine ben başvuru yaparken eşimi dependant olarak gösteriyorum sistemde. Vize ücreti olarak Sadece benim 128$ ödemem yeterli mi? Yoksa ikimiz de ayrı ayrı turist vizesine başvuru yapacak mıyız?
duantian

New postby Emre » Thu Mar 01, 2018 8:18 pm

Reddedilebileceğini ben söylemiştim. Ama illa reddedilir demiyorum. Sonuçta göçmenlik için Ankara Anlaşması'na başvurulmuş ve başvuru olumsuz sonuçlanmış. Üzerine sıcağı sıcağına turist vizesine başvuru yapınca, olumsuz görülebilir diye yazdım. Yoksa kesin bir şey değil. @mugebozdemir almış misal turist vizesini.

2. sorunun cevabı ise evet ikiniz için de ödeme yapılması gerekiyor.
Emre

New postby Okeanos » Fri Mar 02, 2018 6:50 am

Başka başvuru yapmış, sonuç alan ya da bekleyen varsa aşağıdaki listeye ekleme yapabilirler.

@myilmaz 24 Kasım
@stnr 18 Aralık/Ankara (IT)- 21 Şubat Olumlu
@Okeanos 12 Ocak (IT)
@meteboyaci 12 Ocak (IT)
@mcengiz 23 Ocak (IT)
@nurbanuh 24 Ocak (IT)
Okeanos

New postby serapk » Mon Mar 05, 2018 12:50 pm

Sitenizi okudumda birçok BP örneğinin internette olduğunu yazmışsınız ama ben 1 tane dışında hiç bulamadım. Kaynak paylaşabilir misiniz ?
Teşekkürler

mukellefaktor wrote:Herkese merhaba, bir kaç aydır forumu takip halindeyim. Bu forum sayesinde başvurumu kendim tamamladım. Burada bilgi paylaşan herkese sonsuz teşekkür ederim. Umarım bir an önce tüm bekleyenler cevaplarını alırlar. Cevapların tekrar gelmeye başlaması hepimiz için sevindirici.

17 Mayıs'ta oyunculuk alanı ile başvurumu tamamlayıp bekleme sürecine geçtim ben de. Bu sırada da benim başta yaşadığım zorlukları başkaları yaşamasın diye edindiğim bilgileri yazı haline getirdim(http://www.mukellefaktor.com/mukellef-k ... anlasmasi/). Benim hazırlık sürecimde yaşadığım zorlukları yeni başvuranlar yaşamasın, günlerce yaptığım araştırmaları onlar da yapıp vakit kaybetmesin istedim. Başarabilirsem bir iki hafta içinde başvuru formunun nasıl doldurulacağına dair de bir yazı hazırlayacağım. Sorusu olanların sorularını yanıtlayabilirim bildiğim kadarı ile.

Tüm bekleyenlere sabır, yeni başvuranlara da bol şans:)
serapk

New postby serapk » Mon Mar 05, 2018 1:04 pm

@Brooks Benim kullandığım bankanın malesef şube mantığı yok, bu durumda aşağıda belirtmiş olduğunuz kağıdı almasak sorun olur mu ?
Teşekkürler

mukellefaktor wrote:@Brooks Was Here tek tek yazıyorum;
-sabıka kaydı: e-devlete giriş yap oradan ingilizcesine de ulaşabilirsin. Belgeyi pdf olarak bilgisayarına indirip çıktı alıyorsun.
-Banka dökümlerini ingilizceye çeviremezsin zaten ama bankalardan o bankalarla çalıştığına dair yazılar alabilirsin hazırda bu yazılar onların elinde var zaten. Hatta yazının içinde o bankadaki hesabının ne zaman açıldığına, hesabının ibanına kadar bilgiler ingilizce olarak mevcut oluyor. Kısaca şubeye gidip sizinle çalıştığımıza dair hesabımın sizde olduğuna dair yazı istiyorum de vereceklerdir. Ben 28TL vermiştim bu yazı için bankaya her bankanın farklı olabilir ücreti.
-Paranın döviz olmasına gerek yok ama döviz karşılığını da belirtmende fayda var sonuçta inceleyen adamlar tüm gün borsa takip etmek zorunda değiller.
-Hesap dökümlerinde maaşının yattığı yerleri ya da senin için önem arz eden para girişlerini fosforlu kalemle işaretleyebilirsin.

Eksik bir şey yok gibi görünüyor, şimdiden bol şans..
serapk

New postby UK&me » Thu Mar 08, 2018 1:20 am

arkadaslar merhaba,
tekstil alaninda basvuru icin hazirlaniyorum,ingilterede potansiyel musteri olarak daha once ankara ant yapmis ve su anda ingilterede oturum hakki olan bir kisinin firmasindan referans mektubu alabilirim,bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir,yardimci olabilir misiniz?
UK&me

New postby dark » Thu Mar 08, 2018 10:08 am

Odin wrote:Herkese merhaba,

Yaklaşık 3 aydır forumu takip eden bir arkadaşınızım, bu ilk yorumum. Bu başlıktaki yorumları 100. sayfadan sonuna kadar okudum ve fazlasıyla yararlandım.
Kendi başvurum ve sonucu ile ilgili bilgileri bende sonraki arkadaşlara fayda sağlasın diye paylaşmak isterim.

Elektronik yüksek mühendisiyim.
Başvuru Tarihim : 3 Şubat 2017
Karar Tarihi : 14 Şubat 2017 (11 gün - 7 iş günü)
Pasaport alımı : 15 Şubat 2017
Sonuç olumlu :).
Nişanlıyım, başvuruyu tek yaptım. Evlilikten sonra eşim için de başvuru yapıcam.
Bu arada vizemi Mayıs ayı itibariyle istedim ve öyle de vermişler. Şimdi önümde güzel bir 2 ay var.
Belgeleri ingilizceye çevirmek için zerre uğraşmadım. Tabiki BP ve Appendix ingilizce ve de bazı sertifikalar, onun dışındaki bütün belgelerin fotokopilerine ingilizce
ufak notlar alıp onları da 'marker' kalemle işaretledim (banka dökümlerine bile).

Çok detaya burada inemeyeceğim tabi ama özetle...

Kurulması planlanan iş: Elektronik devre ve yazılım sektöründe ArGe hizmetleri.

İş planı detayları
1. Executive Summary
1.1. Business Summary
1.2. Mission
1.3. Goals & Objectives
1.4. Keys to Success
2. Company Overview
2.1. Company Ownership
2.2. Business Model
2.3. Startup Summary
3. Services
4. Background of Owner
5. Market Analysis
6. Customer Analysis
7. Competitor Analysis
8. Strategy and Implementation
8.1. Swot Analysis of the Company
8.2. Marketing
8.3. Strategy
8.4. Implementation
9. Financial Plan
9.1. Cash Flow
10. Appendix

Mülakata çağrılmadığım için neye önem verdikleri konusunda kişisel bi fikrim yok açıkçası fakat ben start-up kısmında verdiğim bütçe kalemlerinin hepsinin belgeli olmasına dikkat ettim.
Maaş bordrolarımı ve hesap dökümümü verdim. Şuan ödemekle yükümlü olduğum bir de ev kredim var. Bundan da açık yüreklilikle bahsettim. Lakin Cash Flow'dan çekeceğim aylık parayı da buna göre hesapladım.
Ayrıca oradaki konut gideri için 700Pound gösterdiğim için 700Pound'a yakın evler veya odalar gösterdim appendix'te.

Velhasılı kelam bir şey yazıyorsanız arkasını belgeler ile doldurmanız gerektiğine inanıyorum, naçizane yorumum bu. Yanlışım varsa lütfen tecrübeli arkadaşlar düzeltiversin zira kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.
Bu arada başvuruyu kendim yaptım (Danışmanım yok.).
Sorularınız olursa seve seve cevaplamak isterim.

odin merhaba,

bende elektrik mühendisiyim ve başvurusu aşamasındayım, belgeleri hazırlıyorum. otomasyon-plc alanından başvuracağım. sormak istediğim konu, customer ve competitor analizi için kullandığın bir web site vs. var mıdır? MArket araştırmasını nasıl yapmıştın?
dark

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü