Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby lineofduty » Wed Jun 19, 2019 4:35 pm

dcan wrote:Herkese Merhaba,
Banka hesap dökümünde aylık her ay yatan maaş ve eşimin düzenli maşından gönderdiği mebla dışında(nerden geldiğini ispatlayabildiğimiz),özel derslerde elden aldığımız ve bankamatikten hesabıma kendim yatırdığım düzensiz 300 tl den 4000 tl ye değişebilen rakamlar var.Bizim göstereceğimiz para 7 yıllık bu birikimden oluşuyor.6 aylık geriye dönük hesapları sunacağız.Bu durumda elden alıp yatırdığım paraları bir ön yazıyla anlatmam doğru olurmu.Yada başka bir yöntem önerirmisiniz?
Çok teşekkürler

ECAA business guidance Version 7.0 göre

https://assets.publishing.service.gov.u ... 7.0EXT.PDF

Sayfa 47

... Evidence the funds or assets belong to the applicant
Applicants should be able to provide sufficient evidence to show that:
• the source of the funds is legitimate ...

2011 deki Version biraz daha ayrıntılı açıklamış

https://assets.publishing.service.gov.u ... ction6.pdf

Sayfa 15

Applicants must be able to provide evidence that the origin of their funds is legitimate and representative of their
own assets. Bank statements for the last 6 months (less is acceptable if the source of the funds can be satisfactorily
established) should be provided and any irregular or unusual deposits must be explained (and backed up with
evidence).

Eski versiyonun (2011) hükmü yoktur ama fikir olması açısından örnek olarak koydum burada kritik nokta EVIDENCE kelimesi maddi olarak delillendirebildiğiniz sürece buradan gol yemezsiniz diye düşünüyorum.
lineofduty

New postby Sensen » Wed Jun 19, 2019 8:27 pm

@dcan derslerden aldığınız paralar faturalı vb değil dimi? Bu durumda belgesiz bir kazancı kazanç olarak gösteremezsiniz. Maaşımı çektim harcamadığımı geri yatırdım gibi birşey denebilir mi acaba? Meblağ maaştan artacak bir miktarda ise tabii
Sensen

New postby Sensen » Wed Jun 19, 2019 8:28 pm

mrbwrayz wrote:Merhabalar,
14 Mayıs İstanbul merkezli başvurum ile ilgili olarak 17 Haziranda TLS den Pasaportumu alabileceğime dair mail aldım. Şehir dışında olduğumdan dolayı pasaportumu bugün teslim alabildim. Elektrik Mühendisi olarak başvurmuştum ve sonuç çok şükür OLUMLU oldu.

Emek veren ve bekleyen tüm arkadaşların başvurularının olumlu yanıt alması temennisiyle..

Tüm AlaturkaLondra forum ailesine sevgiler..

Tebrikler devamı da kolay olsun inşallah
Sensen

New postby dcan » Thu Jun 20, 2019 5:56 am

Sensen wrote:@dcan derslerden aldığınız paralar faturalı vb değil dimi? Bu durumda belgesiz bir kazancı kazanç olarak gösteremezsiniz. Maaşımı çektim harcamadığımı geri yatırdım gibi birşey denebilir mi acaba? Meblağ maaştan artacak bir miktarda ise tabii

Çok teşekkürler
dcan

New postby Ocbd » Thu Jun 20, 2019 8:53 am

Merhaba,
21 mayıs başvurumuza şimdi olumlu yanıt aldık. Yalniz vize 1 aylık doğru mudur?
Ocbd

New postby ank2uk88 » Thu Jun 20, 2019 9:50 am

Ocbd wrote:Merhaba,

Hayirli olsun, bol sans diliyorum. Evet vize 1 aylik, o sure icerisinde gidip islemlerinizi yapmaniz gerekiyor.
ank2uk88

New postby mrbwrayz » Thu Jun 20, 2019 11:27 am

Tebrikler devamı da kolay olsun inşallah[/quote]

Teşekkür ederim, İnş. :)
mrbwrayz

New postby Peresiades » Thu Jun 20, 2019 11:29 am

Arkadaşlar merhaba,
Çok acil bir sorum olacak.

Gov.uk sitesinden Turkish Businessperson için kendime başvuru yaptım ve randevu mu da alarak süreci tamamlamadım. Ama eşim ve oğlumun dependant başvurusu için gov.uk'de hiç uygun bir başlık göremedim Visa4UK üzerinden başvurularını yaptım. Randevularına kadar her şey tamamladım. Ama emailler gelince kafam karıştı. İki platformun formatları baya farklı.

Sorun olur mu dersiniz?
Gov.uk'deki menülerde ya UK içinden ya da Uk dışından başvuru diyor. UK dışından olanda d UK'ye gitmiş ve dependant'ları arkadan aldırıyorsunuz gibi belirttiyor. Kafam karıştı.

Yardım lütfen :)
Peresiades

New postby Sensen » Thu Jun 20, 2019 11:52 am

Ocbd wrote:Merhaba,

Maşallah süre oldukça düşmüş üstelik bayram vardı arada . Hayırlı olsun. Konunuz nedir
Sensen

New postby Eylül » Thu Jun 20, 2019 12:08 pm

Sensen wrote:Hem İstanbul’da hem Londra’da ofisi var Visavis Hüseyin bey. Gov.uk sayfasında tadilatla ilgili neyi nasıl yapacağınız yazıyormuş borular nasıl olacak elektrik nasıl olacak vb ben incelemedim. Siz bir tadilat projesini belediyeye gönderdiğinizde kontrole gelen kişi bir hata görürse cezai bir hükmü yok çünkü sorumluluk talep eden kişide değil kontrolünü yapıp onay veren kişide bu yüzden de size burası yanlış bunu düzelt diyorlarmış siz de düzeltip tekrar buyurun kontrol edin diyormuşsunuz. Herkesin yapabileceği birşey olması bir açıdan kötü tabii ama değer yönden de düşününce Bilgi ve deneyimi olmayan yapamaz yapsa bile nereye kadar yapar diye düşünüyorum
[/quote]

Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben hazirliklar suresince gene aklima takilanları sorarim size :)
Umarim basvuruda başarıli olursunuz:)
Sagılarimla
Eylül

New postby Jumanji3 » Thu Jun 20, 2019 1:23 pm

Merhaba arkadaşlar,

Vizemizin gelmesinin ardından sormak istediğim bir kaç konu var. Bilgisi olan varsa, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Vizeler 1 Ağustos'tan itibaren geçerli ama bizim taşınmamız belki Şubat-Mart gibi olabilecek görünüyor.

* Bu zaman kadar normal bir ev tutmak istemiyorum. En uygun fiyatlı şekilde nasıl Londra'da ev adresi edinebilirim? Sanal ofisler benzeri, adres sağlayabileceğim bir sistem var mı? Ya da en uygunu şimdilik oda tutmak mı?

* İngiltere'de şirketimi kurup, İngiliz ve uluslararası firmalara faturalar keseceğim ama bu süreçlerde İngiltere'de olmayacağım. Yerleştikten sonra ise 1 yıl içerisinde 3-4 ay İngiltere'de kalmış olacağım. Bu durum mali tablolarım iyi olsa bile problem olur mu?

* Şirket adresi seçimi ile ilgili en uygun fiyatlı olarak nasıl bir yol izleyebilirim? Bildiğim kadarı ile Türk ticaret birliği gibi bir oluşum vardı ve ofisleri kullanılabiliyordu, bilgisi olan var mı?

* Muhasebeci olarak tanıdığı olan var mı? Fiyatlar ile ilgili bilgisi olan ve yardımcı olabilecek varsa da çok sevinirim.

Not: Aslında vize sonrası İngiltere'de yapılması gerekenler diye bir topic var ama çok pasif, vizelerini almış bu tür eşeyleri deneyimlemiş arkadaşlara nasıl ulaşılabilir bilemediğim için vize topic ine yazıyorum.

Şimdiden teşekkürler
Jumanji3

New postby Sensen » Thu Jun 20, 2019 1:43 pm

Jumanji3 wrote:Merhaba arkadaşlar,

Vizemizin gelmesinin ardından sormak istediğim bir kaç konu var. Bilgisi olan varsa, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Vizeler 1 Ağustos'tan itibaren geçerli ama bizim taşınmamız belki Şubat-Mart gibi olabilecek görünüyor.

* Bu zaman kadar normal bir ev tutmak istemiyorum. En uygun fiyatlı şekilde nasıl Londra'da ev adresi edinebilirim? Sanal ofisler benzeri, adres sağlayabileceğim bir sistem var mı? Ya da en uygunu şimdilik oda tutmak mı?

* İngiltere'de şirketimi kurup, İngiliz ve uluslararası firmalara faturalar keseceğim ama bu süreçlerde İngiltere'de olmayacağım. Yerleştikten sonra ise 1 yıl içerisinde 3-4 ay İngiltere'de kalmış olacağım. Bu durum mali tablolarım iyi olsa bile problem olur mu?

* Şirket adresi seçimi ile ilgili en uygun fiyatlı olarak nasıl bir yol izleyebilirim? Bildiğim kadarı ile Türk ticaret birliği gibi bir oluşum vardı ve ofisleri kullanılabiliyordu, bilgisi olan var mı?

* Muhasebeci olarak tanıdığı olan var mı? Fiyatlar ile ilgili bilgisi olan ve yardımcı olabilecek varsa da çok sevinirim.

Not: Aslında vize sonrası İngiltere'de yapılması gerekenler diye bir topic var ama çok pasif, vizelerini almış bu tür eşeyleri deneyimlemiş arkadaşlara nasıl ulaşılabilir bilemediğim için vize topic ine yazıyorum.

Şimdiden teşekkürler

Ben deneyimlemedim ama okuduğum bildiğim konuştuklarıma dayanarak, yılın yarısından 1 gün fazla kalmanız gerekiyormuş ilk sene. Bi de gerçekten de şubatta gittiğinizde temmuz başı uzatmaya başvuracaksınız 11 ay bittiğinde. Bu durumda 4 ayda güzel bir tablo sunabilecek misiniz (aralarda git gel git gel yaparak süreyi de iş ilişkilerinizi de sağlarsınız belki , konuyu bilmiyorum ama)
Bi de birkaç sayfa önce paylaşılmıştı gidiş tarihinizi 250 pound mu ne vererek değiştirebiliyormuşsunuz onu denesenize
Sensen

New postby Sensen » Thu Jun 20, 2019 1:44 pm

Eylül wrote:
Sensen wrote:Hem İstanbul’da hem Londra’da ofisi var Visavis Hüseyin bey. Gov.uk sayfasında tadilatla ilgili neyi nasıl yapacağınız yazıyormuş borular nasıl olacak elektrik nasıl olacak vb ben incelemedim. Siz bir tadilat projesini belediyeye gönderdiğinizde kontrole gelen kişi bir hata görürse cezai bir hükmü yok çünkü sorumluluk talep eden kişide değil kontrolünü yapıp onay veren kişide bu yüzden de size burası yanlış bunu düzelt diyorlarmış siz de düzeltip tekrar buyurun kontrol edin diyormuşsunuz. Herkesin yapabileceği birşey olması bir açıdan kötü tabii ama değer yönden de düşününce Bilgi ve deneyimi olmayan yapamaz yapsa bile nereye kadar yapar diye düşünüyorum

Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben hazirliklar suresince gene aklima takilanları sorarim size :)
Umarim basvuruda başarıli olursunuz:)
Sagılarimla[/quote]

Eylül, hakkımızda hepimizin hayırlı olur ve bir an önce belli olur dilerim
Sensen

New postby emre8369 » Thu Jun 20, 2019 4:08 pm

14 Mayıs İstanbul merkezli başvurum ile ilgili olarak 17 Haziranda TLS den Pasaportumu alabileceğime dair mail aldım. Şehir dışında olduğumdan dolayı pasaportumu bugün teslim alabildim. Elektrik Mühendisi olarak başvurmuştum ve sonuç çok şükür OLUMLU oldu.

Emek veren ve bekleyen tüm arkadaşların başvurularının olumlu yanıt alması temennisiyle..

Merhaba Hayırlı olsun.
bende 27 mayıs tarihinde elektrik mühendisi olarak başvurdum. İŞ planınızın içeriği neydi
ve hesabınızda ne kadar gösterdiniz.
emre8369

New postby ank2uk88 » Thu Jun 20, 2019 7:53 pm

emre8369 wrote:

Merhaba Hayırlı olsun.
bende 27 mayıs tarihinde elektrik mühendisi olarak başvurdum. İŞ planınızın içeriği neydi
ve hesabınızda ne kadar gösterdiniz.

Sizin sonucunuz geldi mi peki ?
ank2uk88

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü