Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ceerlepy » Tue Sep 10, 2019 11:43 am

irmaksy wrote:Selam irmaksy, siz pasaportunuzu ne zaman vermiştiniz? Anormal bir durum var, benim de 42 gündür haber yok. Bizim pasaportlar kıyıda köşede kaldı herhalde.. Danışman firma benim için ingilteredeki homeoffice ' e mail attı ancak bugun 3.gün onlardan da haber yok. Çok sinir bozucu bir durum.

Merhaba, 29 temmuzda verdim pasaportu. Başvuru formuna planlanan tarihi ne yazdınız acaba ?[/quote]

15 Eylül. 29 temmuzda ben başvurumu yaptım. Ortağıma 30 Agustosta olumlu cevap geldi, sorgulatmamıza ragmen hiç bir hareket yok. Sizin durum da benim durum da anormal gerçekten. Uçak bileti bile almıştım 16 eylüle en geç 1 ay içinde belli oluyor dedikleri için :)
ceerlepy

New postby irmaksy » Tue Sep 10, 2019 11:46 am

15 Eylül. 29 temmuzda ben başvurumu yaptım. Ortağıma 30 Agustosta olumlu cevap geldi, sorgulatmamıza ragmen hiç bir hareket yok. Sizin durum da benim durum da anormal gerçekten. Uçak bileti bile almıştım 16 eylüle en geç 1 ay içinde belli oluyor dedikleri için :)[/quote]

Bizim durumumuz biraz daha farklı sizden. 3 temmuzda başvuru yaptım. Keep my passport servisi kullandım. 25 temmuzda mail geldi pasaportunuzu teslim edin diye. Yani 22 günde mail aldım, daha uzun süredir pasaport bekliyorum. Umarım sizin de bizim de bir an önce gelir.
irmaksy

New postby ceerlepy » Tue Sep 10, 2019 11:48 am

irmaksy wrote:15 Eylül. 29 temmuzda ben başvurumu yaptım. Ortağıma 30 Agustosta olumlu cevap geldi, sorgulatmamıza ragmen hiç bir hareket yok. Sizin durum da benim durum da anormal gerçekten. Uçak bileti bile almıştım 16 eylüle en geç 1 ay içinde belli oluyor dedikleri için :)

Bizim durumumuz biraz daha farklı sizden. 3 temmuzda başvuru yaptım. Keep my passport servisi kullandım. 25 temmuzda mail geldi pasaportunuzu teslim edin diye. Yani 22 günde mail aldım, daha uzun süredir pasaport bekliyorum. Umarım sizin de bizim de bir an önce gelir.[/quote]
Aynen sizinkini de o yuzden anormal dedim. Pasaportu istediklerine göre sonuç olumlu, alt tarafı vize basıp geçicekler. Umarım :)
ceerlepy

New postby maddog » Tue Sep 10, 2019 1:05 pm

irmaksy wrote:Avm ye girişte başvurumu alan arkadaşa rastladım. Anlattım durumu pasaport iadeye git söyle call centeri arasın dedi. Şimdi pasaport iade de görüştüm. Baktı. Sonra mail gelmişti dimi dedi. Ve bekleyin dedi yoğunluk azalsın arayalım dedi. Aramalarını bekliyorum. Inşallah moralimiz bozulmadan bi haber alırım

Hadi inşallah güzel haberler gelsin artık. lütfen hemen bizi de bilgilendir. Çok merak ediyorum.[/quote]

4. Adıma geçti, detayları anlat cam dostum git sende dürt. Bunları
maddog

New postby irmaksy » Tue Sep 10, 2019 1:08 pm

4. Adıma geçti, detayları anlat cam dostum git sende dürt. Bunları[/quote]
Lütfen, bekliyorum hemen. Meraktan çatlıcam. Ne oldu ?
irmaksy

New postby irmaksy » Tue Sep 10, 2019 3:25 pm

@maddog

Senden haber bekliyorum, anlattıklarına göre İstanbul’a gidicem yarın
irmaksy

New postby osi » Tue Sep 10, 2019 3:44 pm

Maddog hayirli olsun haber bekliyoruz senden one gore esim yarin istanbula gidicek.
osi

New postby batudev » Tue Sep 10, 2019 3:50 pm

Merhaba,

Şirketi ve banka hesabını vizeye başvurmadan açmanın faydası olur mu? Alttaki sitenin bu paketini oldukça beğendim. Eşimle birlikte yaklaşık 6300 poundluk altın hesabı göstereceğiz. Kalacağımız yerde kira ödemeyeceğimiz için ek sermaye istemezler diye düşündüm. Başvuruda bunu da belirteceğim. İkimiz de bilgisayar mühendisi olduğumuz için evden çalışacağız. Ortak başvuru yapmayacağız. Kendi adıma başvuracağım.

https://www.rapidformations.co.uk/compa ... -residents

Teşekkürler
batudev

New postby osi » Tue Sep 10, 2019 5:52 pm

Maddogg haber bekliyoruz :)
osi

New postby maddog » Tue Sep 10, 2019 10:22 pm

Gauke wrote:Arkadaşlar herkese selamlar tekrardan. Az önce pasaportumu kargodan teslim aldım. 3. başvurumdu ve nihayet olumlu sonuçlandı. Forumdaki yardımı dokunan herkese çok teşekkür ediyorum. Tamamen kendi başıma, forumda yazılanları okuyarak başvurdum. Finansal konuda sıkıntı çıkardılar, ilk başvuruda parayı hesapta görmediler ikinci başvuruda kaynağı konusunda ikna olmadılar, son başvurumda excel tablosu ve cover letter ile baya detaylı anlattım demek ki istedikleri buymuş. Bekleyen herkese bol şans dilerim.

Hayirli olsun, guzel haber.. hadi hersey gonlunuzce olsun ins.
maddog

New postby maddog » Tue Sep 10, 2019 10:30 pm

irmaksy wrote:@maddog

Merhaba Osi ve irmaksy

Ya ben sizi istanbulda zannediyordum ancak PC basina gectim cok yogun bi gun oldugu icin. Bence gelip sormaniz gerekiyor. Hemen gidin.

-Dedigim gibi pasaport iadeddeki elemana sordum, telefonla arayip sorguladilar bana geri donusu beklememi soylediler biraz daha bekledim. telefonla geri arandilar ve sonuc ciktigini bi kac gune haber gelecegini soylediler ciktim ordan. Eve geldigimde 4. adima gecmisti.

-telefon konusmasinda anladigim kadariyla boyle gecikmelerin yasandigi bir kac pasaport daha var sanirim.
-telefonda bir birine sheffield mi ? evet ? dedi oyleyse olabilir gibi ( kendi aralarinda sheffieldsa boyle seyler normal mis gibi ye getirdiler.)

@irmaksy gwf numaranizi bilmiyordum ama ne olur ne olmaz diye. Bir arkadasim daha var forumda tanistim onun durumu da benle ayni dedim ayni gun hani belki bi yarari dokunur diye.. ama olmadi ilgilenmedi. sanirim giderseniz sizinkide o gun icinde 4. adima gececektir. Resmen bos yere beklemisiz. bos yere mail atip aramisiz.

Umarim istanbula yakin bir yerdesinizdir. Sabah kontrol edip, istanbula gelip halledebilirsiniz.
Heralde 4. adima gectikten sonra ertesi gunun sabahi mail dusuyordu.. ben sabah muhtemelen kalktigim gibi basvuru merkezinin oralara gecerim :)
maddog

New postby osi » Wed Sep 11, 2019 4:02 am

maddog wrote:

Merhaba Osi ve irmaksy

Ya ben sizi istanbulda zannediyordum ancak PC basina gectim cok yogun bi gun oldugu icin. Bence gelip sormaniz gerekiyor. Hemen gidin.

-Dedigim gibi pasaport iadeddeki elemana sordum, telefonla arayip sorguladilar bana geri donusu beklememi soylediler biraz daha bekledim. telefonla geri arandilar ve sonuc ciktigini bi kac gune haber gelecegini soylediler ciktim ordan. Eve geldigimde 4. adima gecmisti.

-telefon konusmasinda anladigim kadariyla boyle gecikmelerin yasandigi bir kac pasaport daha var sanirim.
-telefonda bir birine sheffield mi ? evet ? dedi oyleyse olabilir gibi ( kendi aralarinda sheffieldsa boyle seyler normal mis gibi ye getirdiler.)

@irmaksy gwf numaranizi bilmiyordum ama ne olur ne olmaz diye. Bir arkadasim daha var forumda tanistim onun durumu da benle ayni dedim ayni gun hani belki bi yarari dokunur diye.. ama olmadi ilgilenmedi. sanirim giderseniz sizinkide o gun icinde 4. adima gececektir. Resmen bos yere beklemisiz. bos yere mail atip aramisiz.

Umarim istanbula yakin bir yerdesinizdir. Sabah kontrol edip, istanbula gelip halledebilirsiniz.
Heralde 4. adima gectikten sonra ertesi gunun sabahi mail dusuyordu.. ben sabah muhtemelen kalktigim gibi basvuru merkezinin oralara gecerim :)

Tamamdir saol kardesim,esim bursada oglen 1 gibi orda olucak, bu arada orda kiminle gorustun o kisiyi tarif edermisin esimde direk o kisiye gitsin ins bizede ayni senin gibi yardimci olurlsr biz gecen sordurdugumizda birsey yapamiyoruz demislerdi.
osi

New postby irmaksy » Wed Sep 11, 2019 4:11 am

maddog wrote:

Merhaba Osi ve irmaksy

Selam, gözün aydın :) Bugun gelir pasaportun. Umarim benimki de ayni tarz bir gecikmedir. Pasaport iade bolumu ile gorustun degil mi ?
irmaksy

New postby busrasahra » Wed Sep 11, 2019 5:40 am

Arkadaşlar olumlu olduğu takdirde Nasıl bir mail geliyor ? Yani pasaportu almadan sonucu öğrenebiliyor muyuz Mail'den ?
busrasahra

New postby irmaksy » Wed Sep 11, 2019 5:46 am

busrasahra wrote:Arkadaşlar olumlu olduğu takdirde Nasıl bir mail geliyor ? Yani pasaportu almadan sonucu öğrenebiliyor muyuz Mail'den ?

Mailden sonuc ogrenilmiyor. Pasaportu aldigin zaman ogrenebilirisin sadece.
irmaksy

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü