Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Valravn » Mon Jul 22, 2019 12:48 pm

Sensen wrote: Kesin olumlu. Hep öyle oldu . Ayrıca mantıken düşünsenize, red diye bir mühür basılmıyor ki pasaportu istesin:))

Haklısınız :)) Bakalım pasaportumu bekliyorum, fazla heyecanlı bir süreç o yüzden pasaportu tamamen görmeden inanası gelmiyor insanın :)
Valravn

New postby alignrogue » Mon Jul 22, 2019 12:52 pm

Sensen wrote:
alignrogue wrote:Merhabalar,
Emre ben 33 yaşındayım, Eşim hemşire eşim üzerinden yaşlı hasta bakımı vs başvuru düşünüyoruz. 2 çocugumuz var 3. yolda. 5 kişilik bir aile için nekadar bir parayla gitmek mantıklı eşimin yanında gideceğim için o şirketle ilgilenirken anladığım kadarıyla ben gider gitmez herhangi bir işte başlayabiliyormuşum.
Konularda gördüğüm kadarıyla vizeyi aldıktan 3 ay sonra falan gidenlerde olmuş. ana sponsor(eşim) gitmeden dependant olan ben gidebiliyormuyum. yani bussiness visa sahibi gitmeden dependant olan gidip 3 ay sonra gelse mesela visa sahibi. Aydınlatırsanız sevinirim.

Merhaba
Gov. Uk sitesinde kişi başı ne kadar para lazım yazıyormuş bi 20 sayfa filan önce paylaşmışlardı. Hep beraber gidip brp kartını alıp sonra eşiniz dönebilir siz kalmaya devam edebilirsiniz fakat 3 ay sonra gelmesi iş açısından zorluk demek. Zaten 11. Ayınızda uzatmaya başvuracaksınız onun da 3 ay boşa geçecek sonra 1-2 ay da müşteri elde etmek için geçecek derken size kaldı 6 ay

Haklısınız ancak derdim gittiğimizde onlara sıkıntı çektirmemek, dependant olanlar için iş olanakları nasıl acaba yani gider gitmez en fazla 2 ay içeirisnde herhangi bir iş bulabilirsem o biraz rahatlatır bizi diye düşünüyorum.
İşin farklı bir boyutu da küçücük cocuklarla bilinmeze gitme tercihi yapmak, gerçekten riskli bir karar, gerçekten büyük bir karar bence benim için işin en zor yanı bu.
alignrogue

New postby Sensen » Mon Jul 22, 2019 2:19 pm

alignrogue wrote:
Sensen wrote:
alignrogue wrote:Merhabalar,
Emre ben 33 yaşındayım, Eşim hemşire eşim üzerinden yaşlı hasta bakımı vs başvuru düşünüyoruz. 2 çocugumuz var 3. yolda. 5 kişilik bir aile için nekadar bir parayla gitmek mantıklı eşimin yanında gideceğim için o şirketle ilgilenirken anladığım kadarıyla ben gider gitmez herhangi bir işte başlayabiliyormuşum.
Konularda gördüğüm kadarıyla vizeyi aldıktan 3 ay sonra falan gidenlerde olmuş. ana sponsor(eşim) gitmeden dependant olan ben gidebiliyormuyum. yani bussiness visa sahibi gitmeden dependant olan gidip 3 ay sonra gelse mesela visa sahibi. Aydınlatırsanız sevinirim.

Merhaba
Gov. Uk sitesinde kişi başı ne kadar para lazım yazıyormuş bi 20 sayfa filan önce paylaşmışlardı. Hep beraber gidip brp kartını alıp sonra eşiniz dönebilir siz kalmaya devam edebilirsiniz fakat 3 ay sonra gelmesi iş açısından zorluk demek. Zaten 11. Ayınızda uzatmaya başvuracaksınız onun da 3 ay boşa geçecek sonra 1-2 ay da müşteri elde etmek için geçecek derken size kaldı 6 ay

Haklısınız ancak derdim gittiğimizde onlara sıkıntı çektirmemek, dependant olanlar için iş olanakları nasıl acaba yani gider gitmez en fazla 2 ay içeirisnde herhangi bir iş bulabilirsem o biraz rahatlatır bizi diye düşünüyorum.
İşin farklı bir boyutu da küçücük cocuklarla bilinmeze gitme tercihi yapmak, gerçekten riskli bir karar, gerçekten büyük bir karar bence benim için işin en zor yanı bu.

Haklısınız. Mesleğinizle ilgili bir iş bulamasanız bile elbet para kazanacağınız bir iş bulursunuz. Ama benim fikrime göre, önceliksiniz eşinizin yani ana başvuranın işini desteklemek. Gerekirse siz bebeğe bakın eşiniz müşteri görüşmesine gitsin veya siz onun adına gidin ama bir şekilde müşteri kapın fatura kesin yoksa uzatmada sorun olmasın
Sensen

New postby osi » Mon Jul 22, 2019 8:48 pm

bugun kimseye mail gelmedi galiba:) 28 29 30 haziranda basvuranlar varmı aramızda ?
osi

New postby çömezabla » Mon Jul 22, 2019 10:38 pm

osi wrote:bugun kimseye mail gelmedi galiba:) 28 29 30 haziranda basvuranlar varmı aramızda ?

Listeye ( bir önceki sayfada, güncelledim ) göre aramızda 28 Haziranda başvuran yok. 29-30 zaten tatildi:) FB grubunda 2 Temmuz’da başvuran birini biliyorum.
çömezabla

New postby ecemk » Tue Jul 23, 2019 6:46 am

Selamlar, yazmak için cevap hakkı doğmasını beklemişim gibi oldu ama değil :) 28 Haziran başvurusu var evet ve başvurumuzun teslime hazır olduğuna dair maili bu sabah aldık. İstanbul'dan başvurduk. Eşim başvuru sahibi, ben de dependant pozisyonundayım. Alanımız IT, spesifik olarak da veri ambarı ve iş zekası. Başvurunun tüm aşamalarını eşimle beraber yürüttük, dilerim yarın meyvelerini toplamaya gideriz.

Süreç içerisinde forumdaki deneyimden çokça faydalandık. Forum fikrinden oluşumuna, yazan, çizen, paylaşan, emeği geçen herkese teşekkürler.
ecemk

New postby çömezabla » Tue Jul 23, 2019 10:17 am

Türkiye'den başvuranlar:

@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@topesto 31 Mayıs Sonuç Olumlu 2 Temmuz (32 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ Ekin-cagla 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 2 Temmuz (29 Gün)
@defci20 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ereneren 12 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 4 Temmuz (22 Gün)
@bnt 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@oknglc 14 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@okayaturan 17 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 8 Temmuz (21 Gün)
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 9 Temmuz (21 Gün)
@rimednac 20 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 15 Temmuz (25 gün)
@Sarcasm 21 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 15 Temmuz (24 gün)
@galacos 24 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 17 Temmuz (23 gün)
@Peresiades 26 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 19 Temmuz (23 gün)
@Emrecixin 27 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 19 Temmuz (22 gün)
@valravn 27 Haziran İstanbul (ek bilgi istenmiş)
@mumu 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (26 gün)
@ecemk 28 Haziran İstanbul
@comezabla 3 Temmuz Bursa
@osi 3 Temmuz İstanbul
@Gauke 5 Temmuz Bursa
@experiences 8 Temmuz İstanbul
@gagalikirpi 18 Temmuz İstanbul
@sensen 19 Temmuz İstanbul

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran
Last edited by çömezabla on Tue Jul 23, 2019 1:05 pm, edited 2 times in total.
çömezabla

New postby Mumu » Tue Jul 23, 2019 11:45 am

Merhaba, 27 Haziran İstanbul başvurumuz(3 kişilk aile) bugün olumlu olarak sonuçlandı.Danışmanla çalışmadık, ne için 2000-2500 sterlin gibi paraları istediklerini anlamadık.Business plan ve financial plan yazmaya vaktiğimiz olmadığı için, bu forumda ismine rastladığımız, Ankara anlaşması ile İngilterede danışmanlık yapan Tuğçe Hanım’a (tugce@tyconsultancy.co.uk) b.plan ve f.plan yazdırdık, hatta cover letter için yardımcı oldu.(400£ ödedik) Tüm evraklar için bilgi zaten bu forumda ve gov.uk’de var. Başvuru doldurmak çok basit.Sistem sizi yönlendiriyor. İstanbulda kurulu ve çalışan şirketim var.Bu plan üzerinden gittik, şirketimin açık kalacağını ve İngilterede bize destek olacağını belirttik.2 araç satışı yaparak 30.000 £ gösterdik hesaplarda.( DOLAR ve TL OLARAK GÖSTERDİK) Tüm evrakları ataşsız ve spiralsiz istiyorlar, scan etmek için. Gitme tarihinizi ne yazarsanız o tarihten itibaren veriyorlar vizeyi.
Tüm bekleyenlere sabır dilerim :)
Mumu

New postby Valomea » Tue Jul 23, 2019 11:53 am

Merhaba,

Common law partner yani evlenmeden dependant başvurusu için son 2 senedir birlikte yaşama kuralı hakkında bir sorum var. Erkek arkadaşım 2018 Şubat-2019 Şubat arasında iş yüzünden Amerika’daydı ben Türkiye’deydim. Onu orada ziyaret edip 3 ay kaldım ve en eski fotoğrafımız 2017 Aralık’tan kalma. İkimizin de adının olduğu, 2017den kalma bir kira kontratımız var ama bir senesinde o burada değildi tabii.

Kanada iş yüzünden ayrı ülkelerde kaldıysanız bu kuralı esnetiyor ama acaba AA’da durum ne, bilen var mı?

Çok teşekkürler
Valomea

New postby experiences » Tue Jul 23, 2019 12:14 pm

çömezabla wrote:Türkiye'den başvuranlar:

@osi 3 Temmuz İstanbul
@Gauke 5 Temmuz Bursa

emrecixin

Ben de 8 Temmuzda Istanbulda ikinci kez başvurumu yaptim.
experiences

New postby çömezabla » Tue Jul 23, 2019 1:11 pm

experiences wrote:
çömezabla wrote:Türkiye'den başvuranlar:

@osi 3 Temmuz İstanbul
@Gauke 5 Temmuz Bursa

emrecixin

Ben de 8 Temmuzda Istanbulda ikinci kez başvurumu yaptim.

Güncelledim listeyi. Bu kez olacak. Bol şans:)
çömezabla

New postby pepe » Tue Jul 23, 2019 5:24 pm

merhaba,
başvuru için randevu almaya çalışıyorum. visa4uk dan doldurdum, randevu da aldım ama tls ye bağlanırken başka bir referans numarası gözüküyor. oradan da register kısmı çıkmıyor. gov.uk ye yönlendiriyor ve en baştan tekrar başvuru yaptırıyor. kafam allak bullak oldu. başvuru için hangi siteden başlangıç yapmalıyım? aldığım randevuyu da iptal edemedim. bu da sorun olur mu? peş peşe çok suru sordum ama saatlerdir bununla uğraşıyorum. randevu işinin bu kadar karmaşık olması saçma. ben yanlış birşeyler yapıyor olmalıyım.
pepe

New postby thsn2304 » Tue Jul 23, 2019 7:37 pm

pepe wrote:merhaba,
başvuru için randevu almaya çalışıyorum. visa4uk dan doldurdum, randevu da aldım ama tls ye bağlanırken başka bir referans numarası gözüküyor. oradan da register kısmı çıkmıyor. gov.uk ye yönlendiriyor ve en baştan tekrar başvuru yaptırıyor. kafam allak bullak oldu. başvuru için hangi siteden başlangıç yapmalıyım? aldığım randevuyu da iptal edemedim. bu da sorun olur mu? peş peşe çok suru sordum ama saatlerdir bununla uğraşıyorum. randevu işinin bu kadar karmaşık olması saçma. ben yanlış birşeyler yapıyor olmalıyım.

merhabalar, öncelikle kolaylıklar dilerim aslında siteye bir tane başvuru videosu koymak lazım danışman ile çalışmayanlar için boşuna vakit kaybı olmasın diye. https://www.gov.uk/turkish-business-person burada apply kısmını tıklayarak başlayabilirsin, eğer tek kişiysen sadece kendin için eş ve çocuklar varsa onlar için ayrı ayrı doldurman gerekiyor. bu bittikten sonra randevu kısmına yönlendirecek orada ekstra para ödemek istemiyorsan self service bölümünü ve prime time zamanı dışındaki saatleri seçerek ücretsiz olarak tamamlayabilirsin. Ardından tüm belgelerini pdf formatına çevirip sitede en son çıkan sayfada upload kısmına tıklayarak yükledikten sonra çıktısı ile gidersin. Daha önce aldığın randevulara gitmediysen sorun olmaz, sonuçta tls'deki memur senin başvurunu onayladıktan sonra sheffield'deki gerçekten değerlendirilecek memurun önüne gidiyor sorun yapmayın.
thsn2304

New postby orduevi » Tue Jul 23, 2019 8:04 pm

thsn2304 wrote:
pepe wrote:merhaba,

merhabalar, öncelikle kolaylıklar dilerim aslında siteye bir tane başvuru videosu koymak lazım danışman ile çalışmayanlar için boşuna vakit kaybı olmasın diye. https://www.gov.uk/turkish-business-person burada apply kısmını tıklayarak başlayabilirsin, eğer tek kişiysen sadece kendin için eş ve çocuklar varsa onlar için ayrı ayrı doldurman gerekiyor. bu bittikten sonra randevu kısmına yönlendirecek orada ekstra para ödemek istemiyorsan self service bölümünü ve prime time zamanı dışındaki saatleri seçerek ücretsiz olarak tamamlayabilirsin. Ardından tüm belgelerini pdf formatına çevirip sitede en son çıkan sayfada upload kısmına tıklayarak yükledikten sonra çıktısı ile gidersin. Daha önce aldığın randevulara gitmediysen sorun olmaz, sonuçta tls'deki memur senin başvurunu onayladıktan sonra sheffield'deki gerçekten değerlendirilecek memurun önüne gidiyor sorun yapmayın.

@thsn2304 com doğru bir öneri. Hem ilk başvuruda hemde uzatma başvurusunda adim adim nelere dikkat edilmeli, hangi belgeler gerekiyor, belgeleri hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler vb. bilgileri veren video veya daha da uygunu "adim adim screenshot'li" bir guide hazırlamak. Neden bilmiyorum videoda ileri alırken gözden bilgiler kaçabiliyor ama screenshotli bir guide da tum kontrol kullanıcı da oluyor. Arama yapmak da daha kolay.

Ben hep danışmanla başvurduğum icin başvuru formunu bilmiyorum. Eğer boyle bir public guide olursa danismanlara hiç gerek kalmaz. Hatta iflas bile ederler :))

Mesela benim bir sorum var. Uzatma online başvurusunda diyelimki bazı belgelerim eksik ve 2 gun sonra elime gececek. Online başvuru formunu save edebiliyor muyum? Kaç güne kadar açık kalıyor? Bunları bile bilmiyorum mesela.
orduevi

New postby oaybukelondon » Tue Jul 23, 2019 11:38 pm

Merhabalar tekrardan,
Daha önce belirttiğim gibi 25 Haziran tarihinde Tier 4 vizem devam ederken londradan IT sektöründe ankara anlaşması için başvurumu yapmıştım. Fakat şuan sonucun yeni okul dönemime yetişip yetişmemesiyle ilgili endişelerim var.

Hızlandırma talebinde bulunmayı düşünüyorum fakat nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok maalesef. Daha önce denemiş veya konu hakkında bilgisi olan biri yol gösterebilirse ya da fikir verebilirse çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
İyi günler diliyorum.
oaybukelondon

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü