Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby scc » Fri Jun 16, 2017 12:07 am

Bence direkt Kraliçe'ye tweet atalım, nasılsa herşeyin en başında o var. Bakarsın o gün neşesi yerindedir bir tweet atar "İrademdir, ECAA ile gelenler derhal vatandaş olsun, dört yılını doldurana da lodrluk verilsin" :D

Arkadaşlar çok rica ediyorum büyükelçiye tweet falan atmayın. Bu işler çocuk oyuncağı değil, adam ülkesini başka bir ülkede temsil eden en yetkili kişi, cumhurbaşkanları, başbakanlar vs. ile muhatap olan bir rütbeden bahsediyoruz. "Vizeler tıkanmış da bir el atsana" falan gerçekten çocukça. Usülü erkanı neyse öğrenelim, ilgili mercilere toplu bir biçimde müracatlarımızı yapalım, dilekçe falan yazalım. Kaldı ki İngiliz hükümeti bu konuda bizim ülkemizle kıyaslanamayacak ölçüde duyarlıdır. Lütfen yapmayın böyle şeyler.
scc

New postby Metinhld » Fri Jun 16, 2017 7:09 am

scc wrote:Bence direkt Kraliçe'ye tweet atalım, nasılsa herşeyin en başında o var. Bakarsın o gün neşesi yerindedir bir tweet atar "İrademdir, ECAA ile gelenler derhal vatandaş olsun, dört yılını doldurana da lodrluk verilsin" :D

Arkadaşlar çok rica ediyorum büyükelçiye tweet falan atmayın. Bu işler çocuk oyuncağı değil, adam ülkesini başka bir ülkede temsil eden en yetkili kişi, cumhurbaşkanları, başbakanlar vs. ile muhatap olan bir rütbeden bahsediyoruz. "Vizeler tıkanmış da bir el atsana" falan gerçekten çocukça. Usülü erkanı neyse öğrenelim, ilgili mercilere toplu bir biçimde müracatlarımızı yapalım, dilekçe falan yazalım. Kaldı ki İngiliz hükümeti bu konuda bizim ülkemizle kıyaslanamayacak ölçüde duyarlıdır. Lütfen yapmayın böyle şeyler.

aynen katılıyorum. bizim ülkemizdeki gibi yürümüyor işler. bu hareketlerin faydası olmaz ama zararı olması ihitmali daha çok. "businessman ciddiyetinin olmaması" red sebeplerinden birisi, detaylarına girmeyeceğim, önceki başvurumdan biliyorum. tweet atmak yerine resmi yolların denenmesi daha faydalı olacaktır.
Metinhld

New postby upekyildiz » Fri Jun 16, 2017 8:30 am

lioncan wrote:- ECAA başvuruları katlanarak arttı.
- Ortada taze sayılabilecek bir mahkeme kararı var.
- Brexit, malumunuz.
- Bir kaç gün önce seçim yapıldı, parlamento yeni toparlanıyor.
- Türkiye'nin uluslararası durumu ortada.

Bu kadar şeyi bir araya koyduğunuzda bu tip bürokratik işlemlerin uzaması kadar normal bir şey yok bana soracak olursanız. Bir çoğumuzun aklına gelen "acaba olumsuz bir cevap mı alacağım" konusu aslında sürecin uzamasıyla birlikte çok da ciddiye alınacak bir argüman olmamalı. Çok rahat olumsuz cevaplar çıkartabilecek bir bürokratik sistem, bu kadar beklemeye almaz.

Buradaki ajanda bellidir. ECAA'ya olan talebi doğal bir süreç ile azaltmak. Şu ana kadar da başarılı olduklarını söyleyebilirim.

Başvurusunu yapmış olan arkadaşlar biraz daha sabır diyorum. Belirsizlikle mücadele kolay bir şey değil ben de biliyorum ancak elden bir şey gelmiyor. Müsterih olalım:)

Arkadaşlar herkese merhaba,

Ben de katılıyorum UK gündemi çok yoğun ve herkes başvuruların çok önemli bir oranda arttığını biliyor. Bu durumda sürelerin uzaması gayet normal. Bu durum sadece bizim için de geçerli değil İngiltere'deki başvurularda da aynı durum söz konusu. Dayım 6 aydır süresiz oturum hakkı için yanıt bekliyor.

Önceki gün Home Office tarafından resmi bir yazı ile bu başvuruların kompleks olması ve içerisinde bulunulan durum nedeniyle başvurusunun sonuçlanmasının 6 aydan daha uzun süreceği belirtilmiş yazıyı ben de okudum. Sanıyorum biraz daha bekleyeceğiz :)
upekyildiz

New postby abbulu » Fri Jun 16, 2017 9:10 am

Home Office'in ornek dava diye sonucunu bekledigi dava (Ankara anlasmasi olup ILR a basvuranlar icin)

http://www.bailii.org/uk/cases/UKUT/IAC/2017/167.html
abbulu
ROGER WATERS

New postby electronicdsb » Fri Jun 16, 2017 4:19 pm

bu daha once burada yayinlandi, takip edenler gormustur.

abbulu wrote:Home Office'in ornek dava diye sonucunu bekledigi dava (Ankara anlasmasi olup ILR a basvuranlar icin)

http://www.bailii.org/uk/cases/UKUT/IAC/2017/167.html
electronicdsb

New postby electronicdsb » Fri Jun 16, 2017 4:20 pm

Katiliyorum..!

Vizenin adi "Turkish Businessperson visa" :-)

Metinhld wrote:
scc wrote:Bence direkt Kraliçe'ye tweet atalım, nasılsa herşeyin en başında o var. Bakarsın o gün neşesi yerindedir bir tweet atar "İrademdir, ECAA ile ge :-)lenler derhal vatandaş olsun, dört yılını doldurana da lodrluk verilsin" :D

aynen katılıyorum. bizim ülkemizdeki gibi yürümüyor işler. bu hareketlerin faydası olmaz ama zararı olması ihitmali daha çok. "businessman ciddiyetinin olmaması" red sebeplerinden birisi, detaylarına girmeyeceğim, önceki başvurumdan biliyorum. tweet atmak yerine resmi yolların denenmesi daha faydalı olacaktır.
electronicdsb

New postby cnone2006 » Sat Jun 17, 2017 7:45 am

10 mayıs da başvurdum , şu ana kadar hiç mail gelmedi , ertesi gün hariç
cnone2006

New postby canersoner » Sat Jun 17, 2017 8:51 am

Artık başvurular UK başvuruları gibi 6 aya kadar uzayabilir ben onu görüyorum. Eskisi gibi artık 20 günde çıkması artık hayal burada çoğu bekleyenlerin şu an neredeyse 2.5 ay oldu hala çıkmadı ve araya Bayram'da girecek tatil, yaz tatili derken Nisan başı başvuruları bile artık 3 ayı geçebilir. Tahminim artık TR başvuruları da bu kadar artınca çözümü zamanı UK ile ( ortalama 5.5-6 ay) eşitleyerek aramaya çalışıyorlar.
canersoner

New postby felix » Sat Jun 17, 2017 9:34 am

Kimse e-maille yada telefonla sorgulama servisini kullandı mı bilmiyorum. Eger kullanan varsa cevap geliyorsa paylaşırsanız sevinirim.

Ben 5 Mayısta basvurdum ama yurtdısından. (Turkiye'de çalışmıyorum başka bir ülke).
Memur 3 hafta sürer demişti ve herkes gibi kısa olacagını düşünüyordum.
3 hafta sonunda, ozaman paralı olmayan mail servisine, formu doldurup sordum son durumu.
27 Mayısta cevap geldi. Karar verildiğini ama belgelerin toplanmasının birkaç gün daha sürecegini yazmıslar.

AMA o tarihten beri herhangi bir haber alamadım.

https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... visastatus
adresinde GWF numaramı yazıp sorgulattım ve durumu OPEN görünüyor.
Burada bir celişki var sanırım sorgulanan dogru diye tahmin ediyorum.

Simdi tekrar bir mail attım yeni servislerine. Bakalım ne yazacaklar.
felix

New postby hevaley » Sat Jun 17, 2017 11:03 am

felix wrote:Kimse e-maille yada telefonla sorgulama servisini kullandı mı bilmiyorum. Eger kullanan varsa cevap geliyorsa paylaşırsanız sevinirim.

Ben 5 Mayısta basvurdum ama yurtdısından. (Turkiye'de çalışmıyorum başka bir ülke).
Memur 3 hafta sürer demişti ve herkes gibi kısa olacagını düşünüyordum.
3 hafta sonunda, ozaman paralı olmayan mail servisine, formu doldurup sordum son durumu.
27 Mayısta cevap geldi. Karar verildiğini ama belgelerin toplanmasının birkaç gün daha sürecegini yazmıslar.

AMA o tarihten beri herhangi bir haber alamadım.

https://contact-ukvi.homeoffice.gov.uk/ ... visastatus
adresinde GWF numaramı yazıp sorgulattım ve durumu OPEN görünüyor.
Burada bir celişki var sanırım sorgulanan dogru diye tahmin ediyorum.

Simdi tekrar bir mail attım yeni servislerine. Bakalım ne yazacaklar.

Ben sorgulattim ama 'not recognised ' yaziyor
hevaley

New postby Haloz » Sat Jun 17, 2017 7:20 pm

Merhaba,

Benim de 18 nisan arkadaşlar. Ankara anlaşması tarihinde böyle bir dönem var mı merak ediyorum. Başvuru merkezinde bile sordum 15 günde cevap dönerler denildi. Onlar da konuya hakim değilmiş meğer.

Bu işin bir de uzatması var, başka bir başlıkta uzatmaya başvurduktan sonra babası vefat eden, ama pasaportu home office'te olduğu için cenazeye gelemeyen bir arkadaş dert yanıyordu, yazık.. İnşallah bizde de benzer mağduriyetler oluşmaz.

Tweet atma konusunda "sakın atmayın" diyen arkadaşlara katılmıyorum. İletişim şekli evriliyor arkadaşlar. Sosyal medya, sorunlarını direkt olarak üst makamlara iletip çözebilen insanlarla dolu. Çözmeseler bile farkındalık oluşmuş oluyor.

29 marttaki duraksamadan sonra twitter'dan başkonsolosa yazan arkadaşların abarttıklarını düşünmüştüm, hatta bir arkadaşımız "bu yaptığınız insan haklarına aykırı" gibisinden bir şeyler yazmıştı, çok riskli bir cümleydi bence ama adam takılmadı, gayet ilgilendi konuyla. Tesadüf mü bilemeyiz, ama süreç ondan sonra akmaya başlamıştı ve bu cümleyi yazan arkadaş vizesini aldı diye biliyorum.
Haloz

New postby Metinhld » Sat Jun 17, 2017 8:02 pm

Cuma günü profilo'ya TLSContact'a gittim. kağıdı verdim, gelmemiş, ne zaman başvurdunuz dedi. 19 Nisan dedim, bayan şaşırdı tekrar sordu, çok gecikmiş sizin dedi. e dedim benden önce başvuranlar var hala bekliyorlar dedim. bu sefer de o zaman sizin de beklemeniz normal gibi birşey söyledi :).. sonucu biliyordum ama denemek istedim; 51 pound'luk keep my passport hizmetini kullanmak istiyorum, pasaportumu verir misiniz diye sordum. sizin evraklarınız bizden gitti, onu baştan yapmalıydınız, konsolosluğa mail atın dedi, henüz mail atmadım. iş seyahatine gideceğim, pasaportum 2 aydır ingiltere konsolosluğunda. hafta içi emniyete gidip ikinci pasaport başvurusu yapacağım galiba.. ikinci pasaport için hem defter hem harc ödemem gerekiyor mu? diliekçede durumumu bu şekilde anlatsam kabul görür mü, başka birşey mi yazmam gerekir? bilenler yardım lütfen..
Metinhld

New postby Goudron » Sun Jun 18, 2017 8:54 am

https://ukvi-international.faq-help.com

Bu vize işlemlerinide kapsıyor mu? Sitel UK diye bi şirketle çalışmaya başlamışlar 30 Mayıs'tan itibaren. Acaba bu uzamaların sebebi bütün bu başvuruların aktarılması mı?
Goudron

New postby exxwhale » Sun Jun 18, 2017 12:02 pm

Goudron wrote:https://ukvi-international.faq-help.com

Bu vize işlemlerinide kapsıyor mu? Sitel UK diye bi şirketle çalışmaya başlamışlar 30 Mayıs'tan itibaren. Acaba bu uzamaların sebebi bütün bu başvuruların aktarılması mı?

Merhaba,

Sanmam, zaten oluşan bu değişiklik çağrı merkezi hizmetini kapsıyor sadece.
Başvuru merkezi olan TLS'de bir değişim olmadı. Olmuş olsaydı bile bekleme sürelerini etkilemesi mantıklı olmazdı.
exxwhale

New postby ozges » Sun Jun 18, 2017 6:51 pm

Merhabalar,

web sitesinde outside of uk için 3 hafta olan yanıt süresini 12 hafta
olarak güncellemişler.

https://www.gov.uk/turkish-business-person/overview
ozges

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü