Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Fri Dec 21, 2018 10:42 am

@istanbullondra dependent olabilmek icin evli olman lazım diye biliyorum. Kiz arkadaşınin uzerinden dependent olamazsın. Sen full time hakkini kız arkadasinin şirketin uzerinden alacaksin? Boyle bir hak yok maalesef. Ikinizde kagit uzerinde 2 ayri bireysiniz. Evlenmeniz gerekiyor. O zaman bende AA'li bir kizla Ingiltere'de 6 ay cikip dependent olayım ve hemen full time çalısmaya baslayayim :) Ingiltere'de partnership visalar var ancak Ankara Antlasmasi'nda boyle bi dependent tanımı var mi bilmiyorum.
orduevi

New postby istanbullondra » Fri Dec 21, 2018 1:48 pm

orduevi wrote:@istanbullondra dependent olabilmek icin evli olman lazım diye biliyorum. Kiz arkadaşınin uzerinden dependent olamazsın. Sen full time hakkini kız arkadasinin şirketin uzerinden alacaksin? Boyle bir hak yok maalesef. Ikinizde kagit uzerinde 2 ayri bireysiniz. Evlenmeniz gerekiyor. O zaman bende AA'li bir kizla Ingiltere'de 6 ay cikip dependent olayım ve hemen full time çalısmaya baslayayim :) Ingiltere'de partnership visalar var ancak Ankara Antlasmasi'nda boyle bi dependent tanımı var mi bilmiyorum.

Merhaba,

gov.uk'den kontrol ettik. En az 2 yıldır birlikte olduğunu ispatlarsan bunda bir problem yok. Ancak bahsettiğim sermaye kaynağı ve yazılması gereken mektıba dair bir bilgi bulamadım.

Unmarried partners will also need to prove:
The applicant and the Turkish ECAA businessperson have been in an unmarried relationship together that will normally have lasted at least 2 years.
Where the dependency is on the basis of an unmarried partner, both parties must have been in a durable relationship for at least 2 years prior to the date of application.
istanbullondra

New postby Fiddisback » Sun Dec 23, 2018 11:00 am

istanbullondra wrote:Merhaba,

gov.uk'den kontrol ettik. En az 2 yıldır birlikte olduğunu ispatlarsan bunda bir problem yok. Ancak bahsettiğim sermaye kaynağı ve yazılması gereken mektıba dair bir bilgi bulamadım.

The applicant and the Turkish ECAA businessperson have been in an unmarried relationship together that will normally have lasted at least 2 years.
Where the dependency is on the basis of an unmarried partner, both parties must have been in a durable relationship for at least 2 years prior to the date of application.

Evet, "civil partnership" tanımları oldukça açık, dolayısıyla illa evli olmaya gerek yok. Nişanlanmış olmanın da fazladan bir katkısı olmayacaktır ama; çünkü kağıt üstünde nişanlı olduğunuzu nasıl ispatlayacaksınız? Nişanlandık demeniz bile yeterli, sözünüz de başka nişanlılığa dair kanıt sunulabilir mi bilemedim.

Gelelim ilişkiyi kanıtlamaya yönelik belgelere. Aynı adreste ikamet ediyor musunuz? Öyleyse her ikinizin adına birden olan faturalar var mı? Ya da, elektrik sizin, su kız arkadaşınızın üzerinde gibi bir durum var mı? Genelde en sorunsuz şekilde faturalar belgeliyor birlikteliği. Aynı şekilde ortak bir banka hesabınız var mı? Kirada oturuyorsanız kira sözleşesinde ikinizin de adı var mı? Bunlar yoksa belki de başvuruyu yapana kadar birkaç ay biriksin diye bir an evvel yapmak da iyi bir fikir olabilir. Bunun dışında son 5 yıldan birlikte çıkılan seyahatlerin uçak biletleri, otel rezervasyonları, fotoğraflar vs ile ilişkinizin partnership boyutunda olduğunu göstermek gerekecek. Galiba birinizin ailesinin para hibe edeceğini de söylemişsiniz, aynı şekilde anne-babaların da kızlarının/oğullarının sevgilisini şu kadar yıldır tanıdığı, aileden gibi gördüğü, ilişkilerinin partnership olduğunu bildiklerine dair bir mektup da işe yarayabilir. (ben ne zaman bir şeyden emin olmasam mektup yazdırıyorum ne olur ne olmaz diye, İngiltere'de vize işlemleriyle ilgili bürokrasilerde beyan çok önemli çünkü.)

Böyle vizelerde dependent'ın neredeyse sınırsız hakları bulunduğundan Home Office bunun sırf vize almak için yapılmadığına emin olmak adına fazladan fazladan dikkat edecektir.
Fiddisback

New postby istanbullondra » Sun Dec 23, 2018 9:37 pm

Öneriniz için teşekkürler.

Evet aynı adreste ikamet ediyoruz, ikametgah kayıt tarihlerimizi gösteren bir belge de var hatta elimizde. Kira kontratı ortak, faturalar da aramız da paylaşılmış durumda. Ve tabii beraberliğimizi gösteren sosyal medya paylaşımları ve seyahatlar vs. Ortak banka hesabımız yok maalesef. Ama bunun dışında ilişkimizi ispatlamak da güçlük çekmeyeceğiz.
Basettiğim gibi endişelendiren tek şey benim annemin başvuran olan kız arkadaşıma sponsor olması. Çünkü forumda takip ettiğim kadarıyla, evli olan eşlerin başvurularında kayınpeder, kayınvalide gibi biri sponsor olsa sorun yok, birinci derece akrabalık esasına göre. Bizim durumumuzda bizim aramızda resmi bir ilişki olmaması, dolayısıyla annemin ile kız arkadaşım arasında bir akrabalık olmaması sorun yaratır mı acaba düşüncesi.
Ama önerdiğiniz mektup yazma fikrinde bunu açıklamak destekleyici gibi görünüyor.
Teşekkürler tekrar.

Fiddisback wrote:

Evet, "civil partnership" tanımları oldukça açık, dolayısıyla illa evli olmaya gerek yok. Nişanlanmış olmanın da fazladan bir katkısı olmayacaktır ama; çünkü kağıt üstünde nişanlı olduğunuzu nasıl ispatlayacaksınız? Nişanlandık demeniz bile yeterli, sözünüz de başka nişanlılığa dair kanıt sunulabilir mi bilemedim.

Gelelim ilişkiyi kanıtlamaya yönelik belgelere. Aynı adreste ikamet ediyor musunuz? Öyleyse her ikinizin adına birden olan faturalar var mı? Ya da, elektrik sizin, su kız arkadaşınızın üzerinde gibi bir durum var mı? Genelde en sorunsuz şekilde faturalar belgeliyor birlikteliği. Aynı şekilde ortak bir banka hesabınız var mı? Kirada oturuyorsanız kira sözleşesinde ikinizin de adı var mı? Bunlar yoksa belki de başvuruyu yapana kadar birkaç ay biriksin diye bir an evvel yapmak da iyi bir fikir olabilir. Bunun dışında son 5 yıldan birlikte çıkılan seyahatlerin uçak biletleri, otel rezervasyonları, fotoğraflar vs ile ilişkinizin partnership boyutunda olduğunu göstermek gerekecek. Galiba birinizin ailesinin para hibe edeceğini de söylemişsiniz, aynı şekilde anne-babaların da kızlarının/oğullarının sevgilisini şu kadar yıldır tanıdığı, aileden gibi gördüğü, ilişkilerinin partnership olduğunu bildiklerine dair bir mektup da işe yarayabilir. (ben ne zaman bir şeyden emin olmasam mektup yazdırıyorum ne olur ne olmaz diye, İngiltere'de vize işlemleriyle ilgili bürokrasilerde beyan çok önemli çünkü.)

Böyle vizelerde dependent'ın neredeyse sınırsız hakları bulunduğundan Home Office bunun sırf vize almak için yapılmadığına emin olmak adına fazladan fazladan dikkat edecektir.
istanbullondra

New postby londond » Mon Dec 24, 2018 10:52 am

Merhaba,

Sermaye kaynağınızı gösterirken altın bozdurma yolunu mu tercih ettiniz?

Teşekkürler.

profirth wrote:Herkese merhabalar,

Yaklaşık 1-2 aydır Ankara Anlaşması ile UK de girişimci olarak iş yapmak ve bundan sonraki hayatıma UK de devam etmek adına araştırmalar yapıyorum.
Bu başlığı son 2 haftada notlar alarak ancak bitirebildim. Forum bu işi düşünenler için gerçekten çok çok faydalı bunun için hepinize öncelikle teşekkür ediyorum ve düşüncelerim/sorularım için yorumlarınızı rica ediyorum.

4 yıldır İstanbul'da yazılım mühendisi olarak çalışıyorum. 3 ayrı şirkette Telekom/Danışmanlık/Bankacılık sektörlerinde tecrübelerim oldu.
Bu sektörlerde kendimi yeterince geliştirdiğimi ve UK de bu alanlarda iş yapabileceğimi düşünüyorum.

Başvurumu kendim hazırlayacağım çünkü daha önce TR deki girişimcilik fırsatları (Tübitak-telekom şirketlerinin proje yarışmaları gibi) için iş planı yazmışlığım var.
Tabi burada işler hatır/gönül/torpil ile yürüdüğü için bu girişimler sonuçsuz kaldı.

Şimdi, bu iş planı kısmını yavaş yavaş hazırlanarak, kontaklar/referanslar bularak maksimum 1-2 ayda çıkarabileceğimi düşünüyorum.

Aslında başvurunun reddedilmesine yol açacağını düşündüğüm tek şey işin sermaye kısmı.
Temiz bir hesap dökümü ve yeterli miktarda bir sermaye olması gerektiğini biliyorum.
Ancak bunu şu an maalesef sağlayamıyorum. O yüzden şu anki durumumu açık açık yazıp sizden yorumlarınızı rica edeceğim.

1. Şu an maaş hesabımdan başka bir bankada bir miktar kredim var. Her ay düzenli buraya maaş bankamdan bir miktar eft yapıyorum(1700 TRY civarı - incelemek isteyecekleri bir mebğal mıdır o yüzden belirttim). Bu hesaba bakmak isteyeceklerini tahmin ediyorum, ki bakınca borcum olduğunu göreceklerdir.
Bu hesabı başvuruda vermezsem burdan RED YEMEME şansım var mı?
Ya da 6 ay boyunca parayı eft yapmasam da elden çeksem diğer bankaya yatırsam, neden bu meblağları çektin derler mi? Bunun için 6 ay(zor olacak ama çek parayı yatır parayı falan) beklemeli miyim?

2. Krediyi bir araç için çekmiştim bunu satmadan göstericem ki bunu direk sermaye olarak göstermeyi planlıyorum. Burada @hisarkaya isimli arkadaş bunu başarabilmiş. Ancak kredini kapat derseniz aracı satıcam krediyi kapatıcam. Başvurudan vazgeçmiş ve motosiklet almak isteyenler ulaşsın :). Bu sefer de elde kalan para bu işe yetmiyor.

3. IT Consultancy şirketi olarak başvuracağım, red yememek için MIN kaç GBP göstermem gerekiyor. Aslında bu tamamen kurulacak işe bağlı ancak min maliyet baz alırsak(home office, belli bi süre arkadaşta kalma cart curt falan) bazı danışmanlardan 8000 GBP gibi bir yanıt aldım. Daha az sermaye ile başvurusu kabul edilen var mı?

4. Aslında bu meblağları aileden, bir yakından da hediye olarak alabiliyoruz.
Peki aile veya bir yakın bu meblağı kredi çekse ve bize hediye olarak verse, bu hesapları da isterler mi? Ya da bunu kredi olarak göstermeme şansımız var mı. Mesela, yakının krediyi çeksin bankadan nakit alsın gitsin altın yapsın altını yastık altı altın gibi göstersin bankaya bozdursun sonra hediye olarak yollasın gibi. Saçma ama olabilir gibi geldi :)
Ya da bunlarla uğraşmama gerek bile yok mu :)

5. Yukarıdakilerin hiçbiri olmaz deseniz bile başvurumu yapacağım. Eninde sonunda o vizeyı almaya kararlıyım yani :). Bu yüzden yukarıdakilerin çözüm olmadığını varsayarsak, kabul almaya en yakın başvuru biçimi nasıl olabilir?
Bööyle durumlarla başvurup kabul alabilen var mı ?

Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
londond

New postby londond » Mon Dec 24, 2018 11:00 am

Merhaba,

Sermaye kaynağınızı gösterirken altın bozdurma yolunu mu tercih ediyorsunuz?
Bu konuyu bir danışmanlık şirketine danıştım, katiyen karşı çıkıyor. Oysa sizin danıştığınız yer de bu yolu seçmeniz için öneri de bulunmuş.
Teşekkürler.

nida wrote:@hakankaya2020 Çok teşekkür ederim.

Dün icep'in Londra ofisinden bir danışmanla da görüştüm, kendisi isme düzenlenmiş bir makbuzla altın satımından elde edilen paranın da kabul edildiğini, bu şekilde çok başvuru alıp başarılı olduklarını söyledi. Sonrasında bu anlaşmayla Londra'ya giden iki arkadaşıma daha danıştım konuyu, onlar da çevrelerinde bu şekilde gelen kişiler olduğunu söyledi. İstanbul Altın Rafinerisi bu konuda yardımcı olabiliyor, anladığım kadarıyla. Biz geri ödemek üzere borç göstermek yerine altın satışı yapmanın daha güvenli bir yöntem olduğunu hissettik. Bu şekilde ilerleyeceğiz.
londond

New postby londond » Mon Dec 24, 2018 11:11 am

Merhaba,

Bizim de sizinkine çok benzer bir durumumuz var.

Ben de nişanlım ile başvuracağım.
Babam benim hesaba sponsor olarak para yatırdı. Ben de o tutarı nişanlımın hesabına aktarıp aktarmamak arasında kararsızım şu anda.

Sermaye kaynağı olarak babamı göstersek resmi ilişki yok diye red gelir mi acaba?

ya da

bu tutarı elden nişanlımın banka hesabına elden yatırsak ve kaynağını altınları varmış da bozdurmuşuz gibi göstersek (bir kuyumcudan ya da dövizciden altın bozulduğuna dair makbuz almak kaydıyla tabii) diye düşünüyoruz.

Sizin yazdıklarınızı okuyunca ve mektup önerisini görünce mantıklı bir çözüm gibi geldi. Ama benzer durum için başka örnekler göremediğimden karar veremedim.

Altın bozdurma ile sermaye gösterme konusunda da forumda red alan bir iki kişi gördüm.
Kısacası siz ne yapacaksınız sormak istedim.

Teşekkürler.

istanbullondra wrote:Öneriniz için teşekkürler.

Evet aynı adreste ikamet ediyoruz, ikametgah kayıt tarihlerimizi gösteren bir belge de var hatta elimizde. Kira kontratı ortak, faturalar da aramız da paylaşılmış durumda. Ve tabii beraberliğimizi gösteren sosyal medya paylaşımları ve seyahatlar vs. Ortak banka hesabımız yok maalesef. Ama bunun dışında ilişkimizi ispatlamak da güçlük çekmeyeceğiz.
Basettiğim gibi endişelendiren tek şey benim annemin başvuran olan kız arkadaşıma sponsor olması. Çünkü forumda takip ettiğim kadarıyla, evli olan eşlerin başvurularında kayınpeder, kayınvalide gibi biri sponsor olsa sorun yok, birinci derece akrabalık esasına göre. Bizim durumumuzda bizim aramızda resmi bir ilişki olmaması, dolayısıyla annemin ile kız arkadaşım arasında bir akrabalık olmaması sorun yaratır mı acaba düşüncesi.
Ama önerdiğiniz mektup yazma fikrinde bunu açıklamak destekleyici gibi görünüyor.
Teşekkürler tekrar.

Fiddisback wrote:

londond

New postby nida » Mon Dec 24, 2018 1:09 pm

Merhaba,

Biz de henüz başvurumuzu tamamlamadık ama biri Türkiye'de biri Londra'da olmak üzere konuştuğum iki firma altın bozdurma yöntemiyle çok sayıda başvuruda bulunduklarını ve başarılı olduklarını söylediler. Buradaki kritik detay, bence altın bozdurduğunuza ilişkin dekontunuzu mutlaka tebliğ etmeniz. Red yediğini söyleyen arkadaşların çoğunda o dekontu dosyaya eklemeyi unuttuklarına ya da gerek görmediklerine dair yorumlar okudum. Sonuç olara, bize anlamsız gelse de sonuç itibariyle bir tarifte bulunan her türlü belge elçilik tarafında kıymetli.

londond wrote:Merhaba,

Bu konuyu bir danışmanlık şirketine danıştım, katiyen karşı çıkıyor. Oysa sizin danıştığınız yer de bu yolu seçmeniz için öneri de bulunmuş.
Teşekkürler.

Dün icep'in Londra ofisinden bir danışmanla da görüştüm, kendisi isme düzenlenmiş bir makbuzla altın satımından elde edilen paranın da kabul edildiğini, bu şekilde çok başvuru alıp başarılı olduklarını söyledi. Sonrasında bu anlaşmayla Londra'ya giden iki arkadaşıma daha danıştım konuyu, onlar da çevrelerinde bu şekilde gelen kişiler olduğunu söyledi. İstanbul Altın Rafinerisi bu konuda yardımcı olabiliyor, anladığım kadarıyla. Biz geri ödemek üzere borç göstermek yerine altın satışı yapmanın daha güvenli bir yöntem olduğunu hissettik. Bu şekilde ilerleyeceğiz.
nida

New postby alx34 » Mon Dec 24, 2018 1:36 pm

Merhaba arkadaşlar.
Forumda çok faydalı bilgiler gördüm. Teşekkür ederim bilgisini, tecrübesini paylaşan herkese. Benim de bir kaç tane enteresan sorum olacak :) Özellikle son sorum... Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Biz de hazırlanmaya başladık başvurumuz için.

1- Turizm Acentası ve Otel işi yapıyorum. Ikısınde de uzun yıllar tecrübem var. İş planım ve belirtmek istediğim şey Turkie turlarını satmak olacak. Yani şu anda online ve ofisten olmak üzere Turkiye turları satıyoruz. Başvurumda oraya gidince lokal acentalar ile görüşeceğimi ve turları satacağımı, ayrıca sosyal medya reklamları ve freelancers aracılığıyla da turları pazarlayacağımı belirteceğim ve dünyanın bir çok yerinden benden daha önce hizmet almış müşterilerim var. Onlardan benim için birşeyler yazmalarını isteyeceğim. Bu turları da Türkiyedeki bir acenta ile anlaştığım %50 kar ortaklığı ile satacağımı belireceğim. Mantıklı duruyor mu ? Yoksa otel ile alakalı birşey daha mı mantıklı olur ve ne olabilir sizce?

2- Başvuruları Mart 2019'a yetirştimemiz gerektiği söyleniyor. Marta kadar evrakları içeri vermemiz mi gerekiyor yoksa Mart 2019 a kadar sonuçlanmış olması mı gerekiyor.

3- 2012 yılında isveç vatandaşı bir bayan ile evliliğim olmuştu ve sonrasında hemen ayrıldık. Isveçteki dava 2016 da sona erdi ve İsveçte boşandık. Türkiyede de ben dava açtım o kararın burada tanınması için ama uzun sürecek gibi sürüyor. Yani elimde İsveçten alınmış ''boşanma belgesi'' ve Türkiyede kararın tanınması için açtığım dava evreğı var.

Ben şu anda resmi nikah yapamadığım kız arkadaşım ile birlikteyim ve 1-3 yaşlarında 2 tane çocugumuz var.
Çocuklarım ve kız arkadaşım ile birlikte başvurabilir miyiz? Sizce Türkiyede henüz resmi olarak boşanma kararının tanınmamış olması sıkıntı yapar mı ?

Ya da 2016 da isveçte boşanmış olmamız ve kız arkadaşımla (eşimle) 2 tane çocuk yapmış olmamız '' resmi olarak boşanmış ve şu anda 2 çocuk ile en az 3 yıl birlikteliğimizin kanıtı'' olarak yeterli mi.

Biraz uzun ve karışık oldu kusuruma bakmayın. Özel bir durum bu. Fikir ve tecrübelerinize itiyacım var.

Şimdiden teşekkürler
alx34

New postby londond » Mon Dec 24, 2018 6:06 pm

Yanıtınız için teşekkürler.
Haklısınız. Sadece, bizim durumumuz için hesapta birikmiş başka bir para yokken, bir anda altın bozdurmaktan gelen yüklü miktar para daha mı çok dikkat çeker diye endişeleniyorum (her ne kadar makbuzla kaynağını gösterecek olsak da).
Babamın hesabından gelecek para da en azından bu parayı geri almamak üzere veriyorum, hediye ediyorum diye sermaye kaynağını gösteren mektupta beyanda bulunması daha mı makul olur diye de düşünmeden edemiyorum.

Kafam karışık bu konuda.
Kolaylıklar dilerim size de sürecinizde.

nida wrote:Merhaba,

Biz de henüz başvurumuzu tamamlamadık ama biri Türkiye'de biri Londra'da olmak üzere konuştuğum iki firma altın bozdurma yöntemiyle çok sayıda başvuruda bulunduklarını ve başarılı olduklarını söylediler. Buradaki kritik detay, bence altın bozdurduğunuza ilişkin dekontunuzu mutlaka tebliğ etmeniz. Red yediğini söyleyen arkadaşların çoğunda o dekontu dosyaya eklemeyi unuttuklarına ya da gerek görmediklerine dair yorumlar okudum. Sonuç olara, bize anlamsız gelse de sonuç itibariyle bir tarifte bulunan her türlü belge elçilik tarafında kıymetli.

londond wrote:Merhaba,

Teşekkürler.

londond

New postby munii87 » Wed Dec 26, 2018 1:56 pm

Merhaba,

4 şubatta kısa dönem öğrenci vizesi ile ingiltereye gideceğim. Ankara anlaşması ile ingilterede kalmak istiyorum, Başvurumu hali hazırda öğrenci vizesi ile ingilterede iken Ocak ayında yapmamı önerirmisiniz? Giderken evrakları toplarlayıp orada danışman bulup mu ilerleyryim? Yoksa 3 ay sonra eğitim bittikten sonra dönüp türkiyeden mi başvurmalıyım? Dönüşüm Nisan ayı olacağı için Mart 2019 sürecinden olumsuz etkilenirmiyim?

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Last edited by munii87 on Wed Jan 02, 2019 10:45 am, edited 1 time in total.
munii87

New postby Gauke » Wed Dec 26, 2018 6:12 pm

Merhaba arkadaşlar,

Başvuru formundaki "Friends in the UK" kısmına, daha önce Ankara anlaşması ile oraya gitmiş arkadaşımı yazmalı mıyım? Yoksa Hiç kimseyi yazmamak mı daha iyi olur? Bu konuda bilgi olan var mı acaba?
Last edited by Gauke on Fri Jan 04, 2019 6:57 pm, edited 1 time in total.
Gauke

New postby serapkoc » Sun Dec 30, 2018 1:25 pm

Merhaba herkese,
Ben Nisan 2018'de basvurumu yapacakken ani gelismeler oldu ve basvurumu yapmaktan vazgectim. Simdilerde yeniden Business Planimi duzenliyorum.
Bu konuda tablolarda takildim. Bilgisayar Muhendisi olupta, BP 'sini IT Consultant uzerine hazirlayanlar var mi aranizda ?
Bu konuda :
- START-UP SUMMARY kalemleri neler olabilir ?
- PROFIT AND LOSS ' daki Expense kalemleri neler olabilir ?

Bu konuda yardimci olabilecek olan var midir acaba ? Benimle bu kalemleri paylasabilirseniz cok sevinirim.
Tesekkurler
serapkoc

New postby sezer tuncer » Wed Jan 02, 2019 7:16 am

Selam herkese Blogda elektrik mühendisi veya Elektrik Elektronik mühendisi olup iş imkanları ankara anlaşması konularında görüş, öneri, bilgi, deneyim paylaşmak isteyen arkadaşlar

Görüş ve önerileriniz kendiniz için basit fakat birileri için değerli olabilir.
sezer tuncer

New postby flatline » Wed Jan 02, 2019 12:57 pm

Selam.
Yarın vize başvurumu yapmayı planlıyorum. Tüm evraklarım hazır. Danışmanlık şirketi olmadan el yordamıyla hazırladım. Bir konuda yardıma ihtiyacım olmasının sebebi de bu. :) Eşim ve oğlum da dependant olarak başvuracaklar. Business person visa için başvururken eşim ve oğlum için de ayrı ayrı mı başvurmam mı gerekiyor? Online başvuru formunda "family details" kısmı var. Bu kısmı doldurmam yeterli mi?
Elimden geldiğince eski post'ları okumaya çalıştım ama soruma bir yanıt bulamadım. Daha önce yanıtlandıysa kusurama bakmazsınız umarım.
Teşekkürler.
flatline

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü