Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby derin » Fri Oct 04, 2019 6:19 am

busrasahra wrote:
muratg. wrote:Herkese merhaba,
2 Eylül'de yaptığım başvuru bugün itibari ile (3 Ekim) kabul olmuştur. Vize bekleyenlerin bilgisine.

Hayırlı olsun hangi alandan başvurmuştunuz danışmanla mı yaptınız

Başvuruların açıklanma süresi 30-35 güne düştü sanırım, güzel gelişme. :)
derin

New postby panguduzzz » Fri Oct 04, 2019 9:59 am

panguduzzz wrote:
dogduay wrote:
panguduzzz wrote:Merhabalar, 27 agustos du randevumuz. Dependantım keep my passport yapmıştı, bugün ona mail geldi pasaportu getirin diye. Bende henüz bişey yok, ikimizde de hala 3 ışık yanıyor.

pasaport istendiği zaman, sonucun olumlu olduğunu söylüyorlardı, hayırlı olsun diyelim.

İnşallah öyledir, herbirimizin istediği gibi olur. Gidiş tarihi 15 kasım yazmıştık, bakalım bu arada beklemesi daha da heyecanlı sanırım.

Arkadaşlar dün 4. Işık yandı, bu sabah mail geldi. Ve pasaportumu aldım , başlangıç tarihi istediğimiz gibi 15 kasım olmuş.

Çarşamba günüde söylediğim gibi dependantımdam pasaportunu istemişlerdi, aynı gün teslim ettik. Keep my passport yapanlrada pasaportu verdikten sonra süre uzayabiliyor, bu konuda şöyle bir tezim var dikkatinizi çekmek istedim. Pasaportu getirin denilen sheffield mailinin en alt kısımlarında pasaportu vbm ye teslim ettikten sonra sheffield .gov gibi bi adrese mail atın ki sonuçlandıralım yazıyor , mail atmayı atlamaktan kaynaklı gecikme yaşanıyor olabilir.

Herkese bol şans dilerim, yol arakadaşlarım.
panguduzzz

New postby hümkemlondra1984 » Fri Oct 04, 2019 12:46 pm

Merhabalar,

Bugün iyibariyle vizemizş aldık kısmetse haftaya Pazar günü gideceğiz.

28 Ağustos başvurusuydu ve bugün sırasıyla önce 4. yeşil ışık yandı ve mail akabi 5. ışık :)) pasaportu da az önce aldık ;)) Herkese şimdiden bekleyenlere sabır diliyorum...Bol şans...
hümkemlondra1984

New postby panguduzzz » Fri Oct 04, 2019 1:01 pm

hümkemlondra1984 wrote:Merhabalar,

Bugün iyibariyle vizemizş aldık kısmetse haftaya Pazar günü gideceğiz.

28 Ağustos başvurusuydu ve bugün sırasıyla önce 4. yeşil ışık yandı ve mail akabi 5. ışık :)) pasaportu da az önce aldık ;)) Herkese şimdiden bekleyenlere sabır diliyorum...Bol şans...

Ooo hayırlı olsun , hemen gidiyorsunuz. Orda görüşürüz artık :) sizin alan meydi ? Dependantda geldimi ?
panguduzzz

New postby eddardstark » Fri Oct 04, 2019 1:11 pm

Son zamanlarda IT alanında kabul/red alan var mı? Çok faxla başvuru olduğu bu sebeple sudan sebeplerde red verdiklerini duydum da...
eddardstark

New postby hümkemlondra1984 » Fri Oct 04, 2019 1:22 pm

Bugün iyibariyle vizemizş aldık kısmetse haftaya Pazar gün
28 Ağustos başvurusuydu ve bugün sırasıyla önce 4. yeşil ışık yandı ve mail akabi 5. ışık :)) pasaportu da az önce aldık ;)) Herkese şimdiden bekleyenlere sabır diliyorum...Bol şans...[/quote]

Ooo hayırlı olsun , hemen gidiyorsunuz. Orda görüşürüz artık :) sizin alan meydi ? Dependantda geldimi ?[/quote]

Çok teşekkürler ;) tabi ki görüşürüz eşim üzerinden başvurduk avukat kendisi bende dependant da benim turizmci olarak
hümkemlondra1984

New postby panguduzzz » Fri Oct 04, 2019 1:31 pm

hümkemlondra1984 wrote:Bugün iyibariyle vizemizş aldık kısmetse haftaya Pazar gün

Ooo hayırlı olsun , hemen gidiyorsunuz. Orda görüşürüz artık :) sizin alan meydi ? Dependantda geldimi ?[/quote]

Çok teşekkürler ;) tabi ki görüşürüz eşim üzerinden başvurduk avukat kendisi bende dependant da benim turizmci olarak[/quote]

O zaman şimdiden başarılar , gruplarda varım face de , berkin uzun
panguduzzz

New postby busrasahra » Fri Oct 04, 2019 1:38 pm

eddardstark wrote:Son zamanlarda IT alanında kabul/red alan var mı? Çok faxla başvuru olduğu bu sebeple sudan sebeplerde red verdiklerini duydum da...

IT alanında red alan oldu yeni evet üstelik danışmanla yapmış başvuruyu sebep olarak sertifikalarının çevirilerini yapmaması ve bussiness planında finansal tablodan vs bahsetmemesi yani eksik bulmalarıymış
busrasahra

New postby Blabla » Fri Oct 04, 2019 1:57 pm

Arkadaslar ay sonu product designer olarak basvuru yapmayi planliyorum daha once 1 yil Londrada kalmistim ve birkac sorum olacak. 1. £3000 yeterli olur mu? 2. Referans mektubu sayisi 6-7 musteri mektubu 2 yeterli midir?
Blabla

New postby orduevi » Fri Oct 04, 2019 2:19 pm

Blabla wrote:Arkadaslar ay sonu product designer olarak basvuru yapmayi planliyorum daha once 1 yil Londrada kalmistim ve birkac sorum olacak. 1. £3000 yeterli olur mu? 2. Referans mektubu sayisi 6-7 musteri mektubu 2 yeterli midir?

Ay sonunda Brexit olacak. Brexit ile birlikte AA'da kalkıyor. Benim gorusum, bu durumda icerde bekleyen ve cevaplanmayan başvurulara artık boyle bir vize yok gerekçesiyle otomatik olarak red verilecegi. Suan 2 - 3 aydir bekleyen başvurular var. Son dakikada başvuruyorsunuz umarım olumlu sonuc alirsiniz.

Sorunuza gelince, £3000 ne icin yeterli olur mu? Ilk 6 aylik yasam masraflarını ve minimum şirket kurulum harcamalarını gösterebilirseniz sansiniz artar. Minimumda kira + yasam giderleri icin tek kisi aylik £1500 Londra icin desek, şirket kurulumu icinde muhasebeci ve şirket sigortalari dahil £800 düşünsek, £9800 sansinizi arttırır. Ingiltere'ye şirket kurmak icin geliyorum ama sadece bankamda £3000 var derseniz karar vize gorevlisinin inisiyatifine kalacak. Cok güçlü background'unuz vardır ve vize gorevlisi çok kısa surede Ingiltere'ye adapte olup fatura kesmeye baslayacaginiza ikna olursa £3000'da yeterli. Tavsiyem ekleyebildiginiz kadar ekleyin ve başvurunuzu son ana bırakmayın.

The UK will leave the EU on 31 October 2019.
https://www.gov.uk/brexit
orduevi

New postby Blabla » Fri Oct 04, 2019 2:35 pm

Gorusum yakin ihtimalle Brexit ve AAnin ocak ayina ertelenmesinin yuksek oldugu, uzak ihtimalle 31de AA biter Brexit 2020 ocak'a ertelenir. Para haricinde diger evraklarima guveniyorum cunku oradayken tekrar giderim diye buna yonelik network kurmustum zaten. Umarim olur basvuru tarihim 20-25 ekim araligi olur diye dusunuyorum.
Blabla

New postby derin » Fri Oct 04, 2019 4:12 pm

Randevularda yoğunluk olduğu söyleniyor 30 eylülde online başvuru yaptık 14 ekime randevu bulabildi danışman.
derin

New postby sinocan » Fri Oct 04, 2019 6:00 pm

Herkese merhaba,

Başvurumuzu visa4uk üzerinden yapıp 6 Eylül'de de TLS İstanbul'a evraklarımızı teslim ettik. Ancak takip sayfamıza ulaşamıyoruz. Buradaki visa4uk üzerinden başvuru yapanların bizim gibi takip sayfasına ulaşamadığını görünce biraz olsun rahatladım. Bizimle aynı durumda olanlara soruyorum, sonuçlandığına dair bize mail gelecek mi? Böyle eli kolu bağlı beklemek çok garip.
Bir de başka bir konuda fikrinizi almak istiyorum, 6 Eylül başvurusu için mülakat bekleyelim mi yoksa mülakatsız mı karar verecekler sizce? Başvurulardaki mülakat oranları ile ilgili bilgisi olan varsa süper olur.
sinocan

New postby busrasahra » Fri Oct 04, 2019 6:43 pm

Blabla wrote:Gorusum yakin ihtimalle Brexit ve AAnin ocak ayina ertelenmesinin yuksek oldugu, uzak ihtimalle 31de AA biter Brexit 2020 ocak'a ertelenir. Para haricinde diger evraklarima guveniyorum cunku oradayken tekrar giderim diye buna yonelik network kurmustum zaten. Umarim olur basvuru tarihim 20-25 ekim araligi olur diye dusunuyorum.

Ben de size katılıyorum AA ertelenecek ve son gün bile başvuru yapmış olsanız değerlendirme adil olur İngiliz insanı kafasına göre geçerli sebep olmadan red vermez ya da anlaşma Nasıl olsa bitecek diye red vermez siz başvurunuzu yapın bence biran önce
busrasahra

New postby orduevi » Sat Oct 05, 2019 12:53 am

busrasahra wrote:
Blabla wrote:Gorusum yakin ihtimalle Brexit ve AAnin ocak ayina ertelenmesinin yuksek oldugu, uzak ihtimalle 31de AA biter Brexit 2020 ocak'a ertelenir. Para haricinde diger evraklarima guveniyorum cunku oradayken tekrar giderim diye buna yonelik network kurmustum zaten. Umarim olur basvuru tarihim 20-25 ekim araligi olur diye dusunuyorum.

Ben de size katılıyorum AA ertelenecek ve son gün bile başvuru yapmış olsanız değerlendirme adil olur İngiliz insanı kafasına göre geçerli sebep olmadan red vermez ya da anlaşma Nasıl olsa bitecek diye red vermez siz başvurunuzu yapın bence biran önce

AA Brexit olmadan kaldirilamaz. Ortada imzalanmis bir antlasma var. Ancak AA Brexit oldugu anda sonra erecek. Home Office’de zaten AA icin bunun resmi aciklamasini yapmisti.

Iceride bekleyen basvurulara gelince, gecerliligi olmayan kaldirilmis bir vize turune nasil onay verilsin? Bunun Ingiltere, Kanada, Japonya vs. gelismis ulke olmakla ilgisi yok. Vize kaldirilmissa sonuclanmamis bekleyen basvurular red olur veya alternatif vize yollarina yonlendirme yapilir. Konu sadece Ingiltere ise, son vize kurallarini hukuksuz sekilde gecmise donuk nasil 1 gunde degistirdiklerini hatirlayin.

Ote yandan basvuru yapmak ucretsiz. Denemekten zarar gelmez.
orduevi

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü