Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby hknogretmen » Fri Aug 09, 2019 8:54 pm

cnsdesigner wrote:
inciduman wrote:
@Volkan_VKA 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu
@burakt 3 Mayıs İstanbul Sonuç: Olumlu 10 Haziran (38 gün)
@ 9 Mayıs Istanbul Sonuç: Olumlu 12 Haziran (33 gün)
@mrbwrayz 14 Mayıs Istanbul Sonuç Olumlu 17 Haziran (34 Gün)
@serhatatp 14 Mayıs Sonuç Olumlu 14 Haziran (30 Gün)
@ocbd 21 Mayıs Sonuç Olumlu 20 Haziran (30 Gün)
@emre8369 27 Mayıs İstanbul Sonuç Olumlu 26 Haziran (30 Gün)
@rvsgltkn 27 Mayıs Sonuç Olumlu 21 Haziran (25 Gün)
@experiences 30 Mayıs Sonuç Olumsuz 24 Haziran (25 Gün)
@umitk 31 Mayıs Sonuç Olumlu 26 Haziran (26 Gün)
@topesto 31 Mayıs Sonuç Olumlu 2 Temmuz (32 Gün)
@ Figo 3 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ Ekin-cagla 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 2 Temmuz (29 Gün)
@defci20 3 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 3 Temmuz (30 Gün)
@ereneren 12 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 4 Temmuz (22 Gün)
@bnt 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@koraytem (dependent başvurusu) 14 Haziran Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@oknglc 14 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 4 Temmuz (20 Gün)
@okayaturan 17 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 8 Temmuz (21 Gün)
@erdem_ozdemir 18 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 9 Temmuz (21 Gün)
@rimednac 20 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 15 Temmuz (25 gün)
@Sarcasm 21 Haziran İzmir Sonuç Olumlu 15 Temmuz (24 gün)
@galacos 24 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 17 Temmuz (23 gün)
@Peresiades 26 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 19 Temmuz (23 gün)
@Emrecixin 27 Haziran Ankara Sonuç Olumlu 19 Temmuz (22 gün)
@valravn 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 1 Ağustos(34 gün)
@mumu 27 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (26 gün)
@ecemk 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@barismio 28 Haziran İstanbul Sonuç Olumlu 23 Temmuz (25 gün)
@comezabla 3 Temmuz Bursa Sonuç Olumlu 30 Temmuz (27 gün)
@osi 3 Temmuz İstanbul Sonuç Olumlu 25 Temmuz (23 gün)
@Gauke 5 Temmuz Bursa Sonuç Kargoda 29 Temmuz (24 gün)
@maddog 5 Temmuz İstanbul Pasaport Teslimi 28 Temmuz (23 gün)
@experiences 8 Temmuz İstanbul 31 Temmuz (23 gün) Başvuru vize başvuru merkezine transfer edildi (4.aşama)
@inciduman 15 Temmuz İstanbul
@gagalikirpi 18 Temmuz İstanbul
@sensen 19 Temmuz İstanbul
@canozdemir 29 Temmuz İstanbul
@pepe 1 Ağustos Ankara
@cnsdesigner 7 Ağustos Istanbul

İngiltere'den güncel başvuru yapanlar

@ytsejam 28 Mart
@joelondon 14 Nisan parmak izi Londra Sonuç Olumlu 8 Ağustos
@BLL arkadaşı 17 Nisan + kendisi 3 Haziran
emrecixin
@oaybukelondon 25 Haziran

Merhabalar. Öğretmenim. İş planımı kendim hazırladım. Tek gideceğim. Bugün(9Ağustos) İstanbul’dan self service kullanarak başvuru yaptım.

Hazırlığım öncesinde arkadaşlarım için forumu uzun süre takip etmiştim. Hazırlığım süresince de burada yapılan yazışmalar kafamdaki bazı soruları cevaplamam adına çok yararlı oldu. Bu anlamda katkısı olan herkese teşekkür ederim. Bu tip yardımlaşma hareketlerimizin gurbette de devam etmesini diliyorum.
hknogretmen

New postby busrasahra » Sat Aug 10, 2019 10:14 am

Sensen wrote:
experiences wrote:
busrasahra wrote:Arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı sermaye için hesaptaki parayı ve kaynağını gösterdikten sonra (dökümleri aldıktan sonra) o hesaptan vize çıkana kadar herhangi bir miktar para çekip kullanabilir miyiz?

Peki şimdi kullanirsaniz ve de başvurunuz reddedilirse ikinci başvuruda banka hesabınızdaki hareketlilik süphe uyandırmaz mı? Bu paraya ihtiyaciniz oldugunu dusunebilirler diye dusundum.

Benim bildigim, en iyisi hesaba hic dokunmadan Ingiltereye gittiginizde oradaki banka hesabiniza dogrudan aktarma yapmak. Detayli bilgisi olan yardimci olabilir umarim.

Bu yorumda denildiği gibi, olur da ikinci kez başvurmak gerekirse o zaman için yetecek kadar para kalacaksa günlük harcamalarınız için çekersiniz tabii . Ama sen bu parayı beyan etmiştin getirdin mi bunu ingiltereye bi bakiim denmiyormuş hatta o parayı ilk aylar para kazanamazsam diye gösteriyoruz ya asıl amaç o, fakat ben bu parayı götürdüm ve onu harcadım demek uzatmada hoş karşılanmıyormuş sen demek ki yeterli para kazanamıyorum diyebiliyorlarmış

Tamam burda vize çıkana kadar harcama yapmadım İngiltere'ye gittiğimizde de harcayamıyor muyuz bu parayı? Ben ilk 6 ay ev kirasını vermeyi düşünüyorum uzatma vizesini alırken bu sorun mu olur diyorsunuz
busrasahra

New postby Sensen » Sat Aug 10, 2019 11:07 am

@busrasahra tabii ki oraya gidince harcayacaksınız ama ben bunları kendi paramla yaptım denmiyor uzatmada. Baştan harcayacaksınız sonra o para kadar daha doğrusu ingiltereye geldiğiniz ilk gümden uzatmaya başvurana kadar geçen sürenin tamamında yaptığınız harcamadan fazlasını kazandığınızı yani sizin işiniz sayesinde Geçiminizi sağladığınızı ispat etmeniz lazım . Param vardı onunla yaşadım olmayacak yani .
Sensen

New postby busrasahra » Sat Aug 10, 2019 3:00 pm

Sensen wrote:@busrasahra tabii ki oraya gidince harcayacaksınız ama ben bunları kendi paramla yaptım denmiyor uzatmada. Baştan harcayacaksınız sonra o para kadar daha doğrusu ingiltereye geldiğiniz ilk gümden uzatmaya başvurana kadar geçen sürenin tamamında yaptığınız harcamadan fazlasını kazandığınızı yani sizin işiniz sayesinde Geçiminizi sağladığınızı ispat etmeniz lazım . Param vardı onunla yaşadım olmayacak yani .

Anladım vizeyi alayım da uzatma işlerini ondan sonra düşünürüm teşekkür ederim
busrasahra

New postby orduevi » Sat Aug 10, 2019 4:11 pm

busrasahra wrote:
Sensen wrote:@busrasahra tabii ki oraya gidince harcayacaksınız ama ben bunları kendi paramla yaptım denmiyor uzatmada. Baştan harcayacaksınız sonra o para kadar daha doğrusu ingiltereye geldiğiniz ilk gümden uzatmaya başvurana kadar geçen sürenin tamamında yaptığınız harcamadan fazlasını kazandığınızı yani sizin işiniz sayesinde Geçiminizi sağladığınızı ispat etmeniz lazım . Param vardı onunla yaşadım olmayacak yani .

Sadece bir düzeltme, yapılan yatirimin aylık geçim kanitiyla iliskisi yok. Ornegin ben £50,000 yatırım yaptım diyelim. 6 ay sonra ayda şirketim bana maas + dividend olarak £2,000 göndermeye başladı. £2,000 düzenli olarak ödenirse, aksama olmazsa, self-assessment tax ve corporation tax zamaninda ödenirse sorun olmaz. Ister £5,000 yatırım yapılsın ister £500,000 yatirim yapılsın, bu paranin once kazanılıp üstüne gecim parasi eklenmesi diye birey yok. Yatırım parasi ayri gecim kanıtı ayri konular.

Kendi paranizi şirkete koyup sadece o paradan kendinize maas + dividend odemek geçerli degil ama. Yatirima maas + dividend girmiyor. Şirket adina ofis kirası, reklam, ikinci calisan maasi, server kirası, etc. hepsi yatirimdir. Şirketin fatura kesmesi ve o "fatura gelirinden size maas gelmesi" onemli. Başarılar.
orduevi

New postby Sensen » Sun Aug 11, 2019 9:47 am

orduevi wrote:
busrasahra wrote:

Sadece bir düzeltme, yapılan yatirimin aylık geçim kanitiyla iliskisi yok. Ornegin ben £50,000 yatırım yaptım diyelim. 6 ay sonra ayda şirketim bana maas + dividend olarak £2,000 göndermeye başladı. £2,000 düzenli olarak ödenirse, aksama olmazsa, self-assessment tax ve corporation tax zamaninda ödenirse sorun olmaz. Ister £5,000 yatırım yapılsın ister £500,000 yatirim yapılsın, bu paranin once kazanılıp üstüne gecim parasi eklenmesi diye birey yok. Yatırım parasi ayri gecim kanıtı ayri konular.

Kendi paranizi şirkete koyup sadece o paradan kendinize maas + dividend odemek geçerli degil ama. Yatirima maas + dividend girmiyor. Şirket adina ofis kirası, reklam, ikinci calisan maasi, server kirası, etc. hepsi yatirimdir. Şirketin fatura kesmesi ve o "fatura gelirinden size maas gelmesi" onemli. Başarılar.[/

Aynı şeyi söylüyoruz aslında. Şirketin kazancı azsa, ben getirdiğim parsı kullandım demek olmuyor
Sensen

New postby busrasahra » Sun Aug 11, 2019 11:37 am

Kendi paranizi şirkete koyup sadece o paradan kendinize maas + dividend odemek geçerli degil ama. Yatirima maas + dividend girmiyor. Şirket adina ofis kirası, reklam, ikinci calisan maasi, server kirası, etc. hepsi yatirimdir. Şirketin fatura kesmesi ve o "fatura gelirinden size maas gelmesi" onemli. Başarılar.
@orduevi ben de öyle düşünmüştüm. Bu ay sonu danışman desteğiyle başvurumu yapıyorum IT alanında risk alıyorum umarım olumlu sonuçlanır. Herkese başarılar
busrasahra

New postby musician » Sun Aug 11, 2019 3:19 pm

Herkese iyi bayramlar dilerim. 1 aya kadar başvurumu ben de umarım yapıyorum.
Para kaynağı, meslek, referans, vb bir problemim yok aslında ama eşimi ikna edemiyorum :))

Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. ;))
musician

New postby Sensen » Sun Aug 11, 2019 3:33 pm

musician wrote:Herkese iyi bayramlar dilerim. 1 aya kadar başvurumu ben de umarım yapıyorum.
Para kaynağı, meslek, referans, vb bir problemim yok aslında ama eşimi ikna edemiyorum :))

İkna konusunda mı
Sensen

New postby musician » Sun Aug 11, 2019 4:02 pm

Sensen wrote:
musician wrote:Herkese iyi bayramlar dilerim. 1 aya kadar başvurumu ben de umarım yapıyorum.

İkna konusunda mı

Eşim ve aile büyükleri bu konuda çok sıcak bakmıyorlar. Eminim forumda bu deneyimi yaşayan kişiler vardır. Ekimdeki Breksit öncesi biraz aceleye getiriyorum. Belki hatam burada.
musician

New postby Sensen » Sun Aug 11, 2019 4:17 pm

musician wrote:
Sensen wrote:

İkna konusunda mı

Eşim ve aile büyükleri bu konuda çok sıcak bakmıyorlar. Eminim forumda bu deneyimi yaşayan kişiler vardır. Ekimdeki Breksit öncesi biraz aceleye getiriyorum. Belki hatam burada.

Aile dışındaki herkes birşekilde ikna edilir de asıl konu eşiniz. Büyükler bizi bırakmayın mı diyorlar
Sensen

New postby pepe » Mon Aug 12, 2019 1:55 pm

musician wrote:
Sensen wrote:

İkna konusunda mı

Ben gideyim, işleri yoluna koyunca seni aldırırım diyebilirsiniz.
pepe

New postby caca » Mon Aug 12, 2019 2:13 pm

Merhaba arkadaşlar sizlere bir iki naçizane bu süreden sonra başvuru yapsak geç kalmış sayilirmiyim ?
Bankada nakit olmadığı için altın almış onu bozdurmuş gibi yapınca acaba kendimiz mı yatırmamış lazım yoksa havale olması mı ?
Ve hesabın pound olması zorunlu mu örnek dolar hesabı olması yeterli olur mu ?
Kendimize ait araba vs bunların belgesi isteniyor mu ?
Ve sertifikaların sadece fotokopisi mı isteniyor ?

Teşekkür ederim telefondan yazdım imla hatalarım için özür dilerim
caca

New postby busrasahra » Mon Aug 12, 2019 5:25 pm

caca wrote:Merhaba arkadaşlar sizlere bir iki naçizane bu süreden sonra başvuru yapsak geç kalmış sayilirmiyim ?
Bankada nakit olmadığı için altın almış onu bozdurmuş gibi yapınca acaba kendimiz mı yatırmamış lazım yoksa havale olması mı ?

Eskiden evrak sistemi vardı şu an herşey pdf dosyası halinde başvuru sayfasına yükleniyor. Yani belgelerin orjinallerini taratıp pdf haline getirmeniz gerekiyor. Hesabın pound ya da dolar olması gerekmiyor ben TL olarak gösterdim. Araba ev tapusu varsa isteniyor ama illa da olacak diye bişey yok önemli olan sermayeniz ve bunun kaynağı. Altın birikiminizin Nasıl olduğunu kanıtlamanız gerekiyor mesela maaşınızdan mı biriktirdiniz vs. Benim fikrim en iyisi üzerinize bir tapu alıp (araba olabilir) bunu satıp alan kişiden paranızın hesabınıza gelmesi.
busrasahra

New postby caca » Mon Aug 12, 2019 7:40 pm

busrasahra wrote:
caca wrote:Merhaba arkadaşlar sizlere bir iki naçizane bu süreden sonra başvuru yapsak geç kalmış sayilirmiyim ?

Eskiden evrak sistemi vardı şu an herşey pdf dosyası halinde başvuru sayfasına yükleniyor. Yani belgelerin orjinallerini taratıp pdf haline getirmeniz gerekiyor. Hesabın pound ya da dolar olması gerekmiyor ben TL olarak gösterdim. Araba ev tapusu varsa isteniyor ama illa da olacak diye bişey yok önemli olan sermayeniz ve bunun kaynağı. Altın birikiminizin Nasıl olduğunu kanıtlamanız gerekiyor mesela maaşınızdan mı biriktirdiniz vs. Benim fikrim en iyisi üzerinize bir tapu alıp (araba olabilir) bunu satıp alan kişiden paranızın hesabınıza gelmesi.

Cevap için teşekkürler büşra hanım
SIz geçtiniz mi bütün aşamaları ? Örnek veriyorum hesaplarımizda ara ara hareketler var tl hesabı mı vermek lazım yoksa yeni açtığımız döviz hesabının mı verilmesi gerekli ?
Başka dikkat edilecek bir husus var mı acaba ? Bu altın bozdurma olayında deneyimi olan var mı kendimiz bozdurdugumuz gibi gösterip kendi hesabımiza bireysel olarak yatırsak olur mu ? Öncesini nasıl isbat ederiz ailemizden kaldı vs diye
caca

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü