Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby kurca88 » Tue Apr 07, 2020 6:39 am

oakyllw wrote:Herkese merhabalar,

Bu sıralar cevap gelmeyecek yeni başvurulardan malum durumdan dolayı bu belli birşey fakat kimler başvuru yaptı mesaj altında toplarsak son durumları ilerleyen zamanlarda kontrol etmemiz kolay olabilir. Hem forum dışı haberleride paylaşmış oluruz.

@oakyllw 20 Mart başvuru/bekliyor

Merhaba,

1 sayfa öncesinde şu liste vardı zaten, bu aralar grupta pek hareket yok.

@mkice 31 Ocak Başvuru / Olumsuz 39 gün
@yılmaz 21 Ocak Dependant Başvuru / Olumlu 42 gün
@Berkke 19 Ocak Başvuru / 7 Şubat imza
@hka123 10 Şubat Başvuru /Londra/
@Freshfries 29 Ocak Başvuru / Olumlu 40 gün
@yazilimci 28 Ocak Başvuru / Olumlu 37 gün
@mlkmms 7 Şubat başvuru/ Olumlu 37 gün
@Ysfsskn 31 Ocak başvuru/ Olumlu 45 Gün
@unssal 10 şubat başvuru / Olumlu 37 gün
@oakyllw 20 Mart başvuru /
kurca88

New postby çömezabla » Fri Apr 24, 2020 5:08 pm

Merhaba herkese,
Saçma bir soru sorabilir miyim? Paranoya yaptım sanırım da. Online başvuruda TRAVEL HISTORY kısmında sadece son 2 ziyareti girebiliyorsunuz değil mi eğer AB ülkeleri, USA, UK vs ise ? 3. adımda başka bir ülkeye gittiniz mi sorusunda bu ülkeler dışındakiler diyor çünkü. Mesela 3. ülke yine AB vs ülkesi ise seçenlerde çıkmıyor bile.
çömezabla

New postby Research Cube » Tue Apr 28, 2020 12:23 pm

Gov.uk’de yapılan güncellemeye göre, oturuma hak yazanmış ve 30 günlük giriş vizelerinin süresi dolmuş olan kişiler, 30 günlük giriş vizesi yenileme işlemini 2020 yılının sonuna kadar ücretsiz şekilde yapabilecekler.
Research Cube

New postby krdsh32 » Tue Apr 28, 2020 1:06 pm

Merhaba herkese,
fizyoterapist olarak ankara anlasmasina basvuru yapan var mi?
cevaplariniz icin simdiden tesekkurler
krdsh32

New postby onestop » Tue Apr 28, 2020 9:51 pm

Research Cube wrote:Gov.uk’de yapılan güncellemeye göre, oturuma hak yazanmış ve 30 günlük giriş vizelerinin süresi dolmuş olan kişiler, 30 günlük giriş vizesi yenileme işlemini 2020 yılının sonuna kadar ücretsiz şekilde yapabilecekler.

Ek bilgi olarak paylaşmak istedim:

Vignette'in fiziksel basımı Vize Başvuru Merkezleri tekrar açılınca mümkün olacak. Seyahat yasakları sebebiyle UK'de postaneden ya da belirtilen adresten BRP'ler (Biyometrik Oturum Kartları) zamanında alınamadığı için kesilen ceza da kaldırıldı.
onestop

New postby quel » Thu Apr 30, 2020 4:41 pm

teachercan wrote:11 Şubat parmak izi ve imza --> 18 Mart onay
BP ve evrakları kendin hazırladım/toparladım.
Sağlık Turizmi
Londra'da ev ofis

ben de benzeri bir bp ile basvurmayi dusunuyorum. bu konuda sizin turkiyede tecrubeniz var miydi?
quel

New postby barisbagis » Fri May 01, 2020 10:55 am

Arkadaslar herkese selam. 6 ay once buyuk umutlarla ingiltereye gelip aradigini bulamayan mimar bir aileyiz. Dependant olup calisma iznini uzerime almak icin tekrar basvuru yapmak ve bu basvuruyu TR"de iken yaptigimiz gibi kendimiz yapmak istiyoruz.

UK'den vize turunu esi ile degismek icin tekrar basvuru yapan ve bu basvuruyu kendi yapan kimse oldu mu buralarda bunu merak ediyorum. TR"de iken kaynak coktu adim adim izleyerek buraya sorular sorarak onayi almayi basarmistik ancak su anda en basiti banka dokumu vs istenince TR hesaplarimizi mi UK hesaplarimizi mi sunacagiz bunu bile bilmiyoruz.

Konu hakkinda (UK yeni basvuru) bir rehber, bilgilendirici bir yazi yada tecrube etmis bir uye var ise tecrubelerinden faydalanmak isterim.

Cok tesekkur ederim.
barisbagis

New postby Research Cube » Fri May 01, 2020 4:38 pm

krdsh32 wrote:Merhaba herkese,
fizyoterapist olarak ankara anlasmasina basvuru yapan var mi?
cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Fizyoterapist olmak için denklik almanız gerekir ancak masör/terapist olarak bir iş planı ile başvurup kabul almanız mümkündür. Bol şanslar dilerim
Research Cube

New postby istanbullondra » Sat May 02, 2020 2:32 pm

Merhabalar,
Bir arkadaşımız sizinle benzer durumdaydı.
Kendisi öğretmen, eşi mühendisti. Planladıkları gibi gitmeyince işler, yeniden başvuru yaptılar.
Danışmanla çalıştıkları için net adım adım prosedürlerini bilmiyorum.

Mart ayında İngiltere'den başvuru yaptılar, halen sonuç bekliyorlar. Ana başvuranın hem TR hem UK hesabını gösterdiler. (Aslında para, ana başvuranın hesabında oldugu ve kaynağını açıklayabildiğiniz sürece, hangi hesabı gösterdiğiniz önemli değil bence)

Onları bu başvuruda cesaretlendiren bahsettikleri olumlu bir ayrıntıyı paylaşmak istedim sizinle.(Belki siz de biliyorsunuzdur) Başvuruları sonuçlanana kadar mevcut durumları aynen devam ediyor yani mevcut dependentın çalışma izni halen geçerli. Bunu bir avantaj olarak görüyorum ben de. Yeni vizeye başvurdunuz diye mevcut vizenizde bir değişiklik olmuyor.

Dolayısıyla, yapacağınız yeni başvuru sonucunda daha rahat iş bulacağınızı düşünüyorsanız denemeye değer.

Umarım her şey daha iyi olur.

barisbagis wrote:Arkadaslar herkese selam. 6 ay once buyuk umutlarla ingiltereye gelip aradigini bulamayan mimar bir aileyiz. Dependant olup calisma iznini uzerime almak icin tekrar basvuru yapmak ve bu basvuruyu TR"de iken yaptigimiz gibi kendimiz yapmak istiyoruz.

UK'den vize turunu esi ile degismek icin tekrar basvuru yapan ve bu basvuruyu kendi yapan kimse oldu mu buralarda bunu merak ediyorum. TR"de iken kaynak coktu adim adim izleyerek buraya sorular sorarak onayi almayi basarmistik ancak su anda en basiti banka dokumu vs istenince TR hesaplarimizi mi UK hesaplarimizi mi sunacagiz bunu bile bilmiyoruz.

Konu hakkinda (UK yeni basvuru) bir rehber, bilgilendirici bir yazi yada tecrube etmis bir uye var ise tecrubelerinden faydalanmak isterim.

Cok tesekkur ederim.
istanbullondra

New postby derin » Mon May 04, 2020 12:05 am

Merhaba arkadaşlar, Türkiye'de ki başvuru merkezi açıldı mı? Şu an süreç nasıl işliyor?
derin

New postby oakyllw » Wed May 06, 2020 9:24 pm

derin wrote:Merhaba arkadaşlar, Türkiye'de ki başvuru merkezi açıldı mı? Şu an süreç nasıl işliyor?

Bir ara Mayıs başına randevu sistemi açıktı. Fakat şuan TLS ofisleri kapalı. Bu sadece Türkiye'ye özgü değil. Diğer ülke merkezlerini sorguladım her ülkede ekranda yazan aynı. Sanırım Uk durumuna göre açacacaklar merkezleri.

https://pos.tlscontact.com/turkey

Bu sayfadan takip edebilirsiniz.
oakyllw

New postby Hka123 » Mon May 11, 2020 11:23 am

Merhaba bugün başvurumuz için olumlu cevap mailini aldık. 7 gün içinde Brp posta yolu ile geleceğini yazmışlar
Cvp bekleyen herkese bir an evvel cvp almaları dilerim.

@mkice 31 Ocak Başvuru / Olumsuz 39 gün
@yılmaz 21 Ocak Dependant Başvuru / Olumlu 42 gün
@Berkke 19 Ocak Başvuru / 7 Şubat imza
@hka123 10 Şubat Başvuru /Londra/ olumlu 90 gün
@Freshfries 29 Ocak Başvuru / Olumlu 40 gün
@yazilimci 28 Ocak Başvuru / Olumlu 37 gün
@mlkmms 7 Şubat başvuru/ Olumlu 37 gün
@Ysfsskn 31 Ocak başvuru/ Olumlu 45 Gün
@unssal 10 şubat başvuru / Olumlu 37 gün
@oakyllw 20 Mart başvuru /[/quote]
[code][/code]
Hka123

New postby cristocristo » Sat May 16, 2020 4:29 pm

Merhabalar,

Kiz arkadasimla birlikte unmarried partner olarak vizeye basvurmak istiyoruz. Basvuru onun adina olacak. Agustos 2017'den beri birlikteyiz, tapusu aileme ait olan evde birlikte yasiyoruz. İkamgetgahi su an burada degil, uzerine olan bir fatura da yok. Onumuzdeki hafta icin nufus mudurlugunden bir randevu aldik. Hizlica ikametgahini buraya aldirsak, faturalardan birini de adina yapsak, sosyal medya paylasimlari, birlikte ciktigimiz tatillerden fotograflar ve rezervasyonlar, ailelerin mektuplariyla birlikte yeterli olur mu sizce?

İlginiz icin simdiden tesekkur ederim. Herkese kolayliklar.
cristocristo

New postby istanbullondra » Sun May 17, 2020 9:30 am

Biz de geçen sene Unmarried partner olarak başvurumuzu yaptık.
Evli olmayan çiftlerin en az 2 yıldır beraber olduklarını ispatlaması gerek. Biz beraber yaşıyorduk, e-devletten tarihçeli yerleşim yeri kaydı olarak 2 yılı kolaylıkla ispatlayabilidik. Kız arkadaşınız ikametgahı ve faturaları an itibariyle üstüne alsa bile 2 yılın ispatına yetmeyecektir. O nedenle, dediğiniz gibi paylaştığınız geçmişe dönük fotoğraflar, belki whatsapp konuşmaları ve sosyal medya paylaşımları önemli.
İyi şanslar.

cristocristo wrote:Merhabalar,

Kiz arkadasimla birlikte unmarried partner olarak vizeye basvurmak istiyoruz. Basvuru onun adina olacak. Agustos 2017'den beri birlikteyiz, tapusu aileme ait olan evde birlikte yasiyoruz. İkamgetgahi su an burada degil, uzerine olan bir fatura da yok. Onumuzdeki hafta icin nufus mudurlugunden bir randevu aldik. Hizlica ikametgahini buraya aldirsak, faturalardan birini de adina yapsak, sosyal medya paylasimlari, birlikte ciktigimiz tatillerden fotograflar ve rezervasyonlar, ailelerin mektuplariyla birlikte yeterli olur mu sizce?

İlginiz icin simdiden tesekkur ederim. Herkese kolayliklar.
istanbullondra

New postby ozge9871 » Mon May 18, 2020 10:14 pm

Arkadaşlar merhaba...trden İlk başvuru yapacağız. Bikaç sorum var...
1.visa4uk den başvuru yapılamıyor mu
2. Gov.uk de eşim ve çocuklarım için ayrı ayrı mı başvuru yapacağım?
3. Belgelerimi tarattım fakat gov.uk de belgeleri nereye yükleyeceğim?6. Adım olan daha fazla eylemler bölümünde mi?
Tesekkürler
ozge9871

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü