Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 3:26 pm

Valla dependentlar için 35 gün kaldı :D Bundan sonra dil şartı, yüklü ödeme ve diğer şartlar gelecek. O sebeple güzel bir dosyayla, ters durumlar varsa usulüne göre, memurun görmek isteyeceği şekilde başvurup almak lazım. Az zaman kaldı, ret olursa düzelteyim diyecek zaman yok.
bubalus

New postby prego » Fri Nov 27, 2020 12:04 pm

Herkese iyi günler dilerim, umarım herkes iyidir..

Size yanıtını bulamadığım bir sorum olacak.
Bu yıl Temmuz ayında vize başvurum kabul edildi ancak 3 aylık giriş süremde giriş yapamadım.

Sonrasında CIH@homeoffice.gov.uk 'a mail attım ücretsiz vignette transfer hakkı için ancak 1 ay geçmesine rağmen yanıt alamadım henüz. Diğer türlü 200Paund ödeme yapmam gerekiyor.

Vignette transfer işlemini yeni yıla kadar yaptırmasam acaba hakkım yanıyor mu? Ne yapmam gerekiyor aydınlatırsanız çok sevinirim.
prego

New postby orduevi » Sat Nov 28, 2020 5:22 pm

Ankara Antlaşması vizelerinde red oranları çok artmış cunku başvurular artık Abu Dhabi'ye gidiyormuş. Ahmet Yildiz çok açık soylemis. Dürüst yaklasimindan dolayı kutluyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=NYSH8kGqBGg
orduevi

New postby i.maiden » Sun Nov 29, 2020 7:12 am

prego wrote:Herkese iyi günler dilerim, umarım herkes iyidir..

Size yanıtını bulamadığım bir sorum olacak.
Bu yıl Temmuz ayında vize başvurum kabul edildi ancak 3 aylık giriş süremde giriş yapamadım.

Sonrasında CIH@homeoffice.gov.uk 'a mail attım ücretsiz vignette transfer hakkı için ancak 1 ay geçmesine rağmen yanıt alamadım henüz. Diğer türlü 200Paund ödeme yapmam gerekiyor.

Vignette transfer işlemini yeni yıla kadar yaptırmasam acaba hakkım yanıyor mu? Ne yapmam gerekiyor aydınlatırsanız çok sevinirim.

Merhaba prego,

Mailinize cevap gelmesini beklemeyin büyük ihtimalle gelmeyecektir de. TLS Contact vize başvuru merkezine pasaportunuz ve gwf numaranızla gitmeniz yeterli. Vignette yenileme yıl sonuna kadar ücretsiz herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.
i.maiden

New postby eagle8989 » Sun Nov 29, 2020 9:22 am

Arkadaşlar merhaba en son hangi tarihlrin sonuçları açıklandı bilginiz var mı ben 10 ekimde başvurmuştum daha sonuç yok maalesef
eagle8989

New postby eagle8989 » Sun Nov 29, 2020 10:37 am

istanbul tls den başvurmuştu bu arada
eagle8989

New postby Zagor001 » Thu Dec 03, 2020 1:39 pm

15 Eylül başvurum yapacağım işin hizmet dökümümle uyuşmadığı ve yıllık kazancımın bağımlılarımı geçindirmeye yetmeyeceği gerekçe gösterilerek reddedildi.
2. başvuru için gerekli hazırlıklara başladım ve 8 Aralığa biyometrik veri randevusu aldım. Bu sefer yapacağım iş hizmet dökümümle birebir uyumlu. Bunu destekler nitelikte amirlerimden ve daha öncesinde hizmet verdiğim kişilerden toplam 15 civarı referans mektubu aldım. İngiltere de yapacağım işin alternatifi yok. Dolayısıyla herhangi bir rakibim olmayacak. Bu sebeple potansiyel müşteri alıp almama noktasında şüpheliyim. Danışmanım prosedüre uyulması açısından 1-2 tane pot. müşteri mektubu koymam gerektiğini söyledi. Umarım bu sefer olumlu bir sonuç alırız. Bekleyen herkese en hayırlı sonuçlar dilerim.
Zagor001

New postby eagle8989 » Thu Dec 03, 2020 9:35 pm

Öncellikle teşekkürler cevap için umarım bu seferki başvuruda olumlu sonuçlanır son zamanlarda çok fazşa gerekçesi majör olmayan redler olmuş sanırım. Cevabınız yeni mi geldi acaba onu öğrenmek isterim mümkünse. ben tek kişi olarak gitcem bağımlım vs yok hani 15 bin pound civarı gösterdim kaynak ve kazançta yıllık 25 bin ciro gösterdim mühendislik çizim işleri vs için
eagle8989

New postby koraytem » Thu Dec 10, 2020 5:51 pm

Merhaba arkadaslar. Kuafor olarak basvuranlara ozellikle sormak istedigim bir soru var. Eger SGK gecmisi kuafor degil de fon elemani / foncu olarak gozukuyor ise, ne tur bir is plani hazirlamak ve servisler gostermek gerekir? Sadece mobil hairdryer olarak gostermek ne kadar mantikli olur yada boyle bir is kolu gecerli mi?
Ayrica randevu sisteminde halen bos saatler var mi acaba?
Herkese bol sans diliyorum.
koraytem

New postby Nationalhs » Mon Dec 14, 2020 3:34 pm

Selamlar,
Boş saat kalmış mı, bilen varmı acaba? TLS den randevu almak isterken ücretli seçeneklere yönlendiriyor
Nationalhs

New postby istanbul06 » Thu Dec 17, 2020 9:06 am

Herkese merhaba. ben ankara anlaşmasına başvuracam iş planı hazırlıyorum. elektrik-elektronik mühendisiyim. ulaştığım danışmanlardan bir 18.000 diğeri de 25.000 tl istedi bu yüzden kendim yazmaya karar verdim. Home office olarak elektrik projesi çizimi ve elektronik ( bilgisayar,tablet telefon) bakımı yapmak istiyorum. totalde 7000 pound gibi bir bütçem var. öğrenmek istediğim elektrik tesisatı çizmek için herhangi bir belgeye ihtiyacımız var mı? Benzer alanda başvuru yapmış arkadaşların yardımını bekliyorum.
istanbul06

New postby Orchuns » Fri Dec 18, 2020 12:35 pm

gunerend wrote:
gunerend wrote:Arkadaşlar,
Bilenlere bir sorum 9 yıldır iş güvenliği danışmanlığı ( Occupational Health and Safety Advisor) yapmaktayim. Ankara anlasmasina freelance olarak is guvenligi danismanligi uzerinden basvurmayi planliyorum. Uluslararasi gecerli NEBOSH sertifikasina sahibim( ingiltere merkezli) ayrica International Institute of Risk and Safety Management kurusuna uyeyim( ingiltere merkezli). Daha once de İngiltere merkezli bir recruiter firma araciligiyla Alman bir firmaya Turkmenistandaki projeleri icin Contractor olarak HSE danismanligi yapmistim.

Sizce bu uzmanlik alaninda serbest olarak danismanlik yapmak uzere Ankara antlasmasina basvursam kabul edilirmiyim?

Yokmu bir akıl fikir verecek a dostlar?

Hocam merhabalar..

Şuan bu forumda mısınız bilmiyorum ama son durumunuzu öğrenmek istedim. Ankara Antlaşması ile HSE advisor olarak İngiltereye gidebildiniz mi?..
Orchuns

New postby Slimshady18 » Sat Dec 19, 2020 10:10 am

Evet hem gelen birisini gordum. Hem de BP sininokudum
Slimshady18

New postby Orchuns » Sun Dec 27, 2020 12:48 pm

Slimshady18 wrote:Evet hem gelen birisini gordum. Hem de BP sininokudum

Pardon bana mı cevap verdiniz?
Orchuns

New postby mrroux » Tue Jan 05, 2021 11:47 am

Merhaba, Vize başvurusundan geri dönüş alan oldu mu acaba? 20 Ekim parmak izi verdik, cevap bekliyoruz hala.
mrroux

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü