Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Schengen Vizesi

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby merope » Tue Sep 08, 2015 9:33 am

super ya,. insallah bize de 1 sene verir, yoksa yine 3 ay verirse seneye mayisa book ettigim biletler yanmasin diye isin yoksa bir daha basvur- peh!
merope
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Tue Sep 08, 2015 9:43 am

Bir dahaki başvurunda çok ileri bir tarihe Eurostar business class book et, vize başvurusundan sonra booking'i bedel ödemeden iptal edebiliyormuşsun business class olduğu için. Veya free cancellation'lı otel al. Mesela 7 ay ötesine, o zaman bir yıl veriyorlarmış sanırım. Bir arkadaşın tavsiyesi :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby merope » Tue Sep 08, 2015 10:08 am

ben ekim, kasim, ve seneye mayisa tatil book ettim, ekim kasim biletleri saka gibi ucuz (oglan esim ve ben toplam 24 pound biri gidis donus, oburu 35 ryanair sagolsun)
ama mayis bileti cok pahaliydi :) insallah verirler bakalim ya, gicik oluyoruz ama gene de basvuruyoruz, cocukla kitalar arasi ucusa henuz hazir degilim, tatil icin tek secenek avrupa

Update: 1 sene verdiler
Last edited by merope on Tue Nov 03, 2015 9:02 am, edited 1 time in total.
merope
ROGER WATERS

New postby abraxas » Mon Nov 02, 2015 11:41 pm

Ingilterede turist vizesiyle buluyorum duydugum kadariyla havaalaninda cikista damga vs vurmuyolarmis yani cikista bir islem yok. Ingilteredeyken turist vizesyle schengen alamiyorum. Pasaportumu turkiyeye kargolasam benim yerimr vekalat verdigim kisi veya turizm firmasi vize basvurusu yapabilir mi ? Burdan baska bir ulkeye gecmem lazim ama turkiyeye donup bu islemi yapmak istemiyorum bu mumkun mu
abraxas

New postby merope » Tue Nov 03, 2015 9:01 am

Pasaportsuz ucakla hicbir yere gidemezsin diye biliyorum ben..Cunku ucaga biniste pasaport kontrolu yapiliyor.
merope
ROGER WATERS

New postby Emre » Thu May 19, 2016 9:48 pm

Yakınlarda Schengen vizesi başvurusu yapan var mı? Fransa konsolosluğu hala esnek davranıyor mu Residence Permit sahibi kişilere onu öğrenmek istedim. 3 yıllık vizemi almışken bir Schengen Vizesi başvurusu yapayım diyorum. Yalnız daha önceden öğrencilik yıllarından iki reddim var. Biri Belçika'dan 7 sene önce Türkiye'den başvurmuştum. Bu herhalde kayıtlardan falan silinmiştir diye tahmin ediyorum. Diğeri de Fransa'dan. 3 sene önce İngiltere'de gönüllülük projesi kapsamında çalışırken 2 günlük başvurmuştum. Şimdi iş güç herşey yerinde. Bir de havaalanına çok yakın oturuyorum. Bu fırsatı kullanmak istiyorum. Ne dersiniz başvurayım mı vizeye Fransa konsolosluğundan?

28 Mart 2017: Yunanistan'dan başvurdum. 5 günlük tek girişlik ilk Schengen vizemi almış bulunuyorum. Muhteşem (!) hahaha. Valla şu yukarıda yazdıklarınızı okuyunca imrendim. Bir dahaki başvuruyu Fransa'dan mı yapsam Hollanda'dan mı yapsam bilemedim.
Emre

New postby orduevi » Thu Dec 14, 2017 3:39 pm

Ingiltere'den Schengen vizesine basvuracagim. Hollanda'ya gitmeyi planlıyorum. Turkiye'den yapılan başvurularda olduğu gibi bi ton evrak toplamak gerekiyor mu? Yoksa sadece BRP ve pasaport verip vize başvurusu yapılabilir mi? Daha once Ingiltere'den Schengen'e başvuran arkadaslar yorumlarını yazarsa sevinirim. Teşekkürler.
orduevi

New postby Emre » Fri Dec 15, 2017 1:00 pm

Bir ton evrak gerekmiyor. Ancak sadece BRP ve pasaport ile de başvurulamıyor.

Hollanda için ilgili link: http://www.vfsglobal.com/Netherlands/UK ... visit.html

Evraklar:
Başvuru formu

Pasaport ve imzalı sayfanın fotokopisi ve de daha önceki Schengen vizelerinin fotokopisi. Vizeler eski pasaportlardaysa, o pasaportlar da gerekli. Yoksa gerek yok.

BRP ve fotokopisi

Fotoğraf

Bir yerde çalışıyorsan, çalıştığın yerden yazı.
Kendi işini yapıyorsan kendi ağzından iş sahibi olarak şirketinin/işinin antetli kağıdına yazı. Muhasebeciden yazı ve şirketin Certificate of Registration evrağı.

Banka hesap dökümleri. 3 aylık. Hem kişisel, hem business.

Uçak, otobüs, feribot neyle gidiliyorsa onun gidiş dönüş bileti.

Hotel, kalacak yer rezervasyonu

Klasik €30000 teminatlı seyahat sigortası.

Bu kadar. Bunların dışında ekstra evrak gerekmiyor. Getirsen de almıyorlar.
Emre

New postby orduevi » Fri Dec 15, 2017 7:03 pm

@Emre cok teşekkürler

Emre wrote:Bir ton evrak gerekmiyor. Ancak sadece BRP ve pasaport ile de başvurulamıyor.

Hollanda için ilgili link: http://www.vfsglobal.com/Netherlands/UK ... visit.html

Evraklar:
Başvuru formu

Pasaport ve imzalı sayfanın fotokopisi ve de daha önceki Schengen vizelerinin fotokopisi. Vizeler eski pasaportlardaysa, o pasaportlar da gerekli. Yoksa gerek yok.

BRP ve fotokopisi

Fotoğraf

Bir yerde çalışıyorsan, çalıştığın yerden yazı.
Kendi işini yapıyorsan kendi ağzından iş sahibi olarak şirketinin/işinin antetli kağıdına yazı. Muhasebeciden yazı ve şirketin Certificate of Registration evrağı.

Banka hesap dökümleri. 3 aylık. Hem kişisel, hem business.

Uçak, otobüs, feribot neyle gidiliyorsa onun gidiş dönüş bileti.

Hotel, kalacak yer rezervasyonu

Klasik €30000 teminatlı seyahat sigortası.

Bu kadar. Bunların dışında ekstra evrak gerekmiyor. Getirsen de almıyorlar.
orduevi

New postby Lilly » Thu Jul 11, 2019 10:59 am

Merhaba..Alakasiz bir ulke biraz ama HIrvatistan'a Londra'dan vize alan oldu mu acaba? Schengen vizzesi istiyor ama bir sorayim dedim belki daha once alan olmustur. Herkese sevgiler.
Lilly

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü