Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Schengen Vizesi

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby vamosbien » Fri Sep 21, 2012 7:16 pm

hani burada resident olan birisi schengen bolgesinde transit vizelerden muaf oluyor ya..
acaba Amerika transit vizesinden de muaf olur muyuz? duyan, bilen var midir?
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby vamosbien » Sun Sep 23, 2012 2:49 pm

buldum cevabi..
You may wish to avoid transit in US airports because:
Anyone arriving into the United States or one of its territories (like Puerto Rico) — and not covered by the Visa Waiver Program or the separate provision for citizens of Canada, Mexico & Bermuda — requires at least a C-1 transit visa to transit the airport. This can be expensive (US$131 minimum) and time-consuming to obtain, and you can be denied the visa: the requirements are the same as the full B-2 tourist visa. If you arrive without this visa, even for a fuel stop or transit, and aren't eligible for a waiver, you will be sent home and recorded as having been denied entry to the US.
The United States does not allow sterile transit, which means that even if you have an immediate connecting flight, you have to pass through Customs and Immigration. This is time-consuming and tedious (4 hours or more is recommended to be safe), and all except Canadian travelers transiting in the USA using either a transit visa or the Visa Waiver Program will be photographed and fingerprinted.
You have previously been denied entry to the US or overstayed in the US, and have been advised that entry may be refused in future. Transit entry is as likely to be refused as any other entry, it will almost certainly be easier to avoid risking it.
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Tue Oct 30, 2012 6:51 pm

Almanya'dan Schengen alan oldu mu hic, kac aylik veriyorlar genelde merak ediyorum? Ona gore ya Almanya'dan ya da rezervasyonlu iptalli yontemi kullanarak Fransa'dan alicam.
skywalker

New postby skywalker » Thu Nov 22, 2012 4:07 pm

Almanya vizesi 2 gunde cikti da adamlar 4 gun vermisler vizeyi ya 4 gun.. Pasaport Schengen dolu.. Bu vakitten sonra Fransa'dan sasarsam kovalasinlar beni..
skywalker

New postby silvertr » Fri Nov 23, 2012 11:13 am

@skywalker re - za - let .. fransadan almayi planliyorum ben simdi.
en makul zamanlari Fransa veriyor benim gordugum kadari ile.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby rambo » Mon Dec 24, 2012 4:55 pm

Bu haberlere bakilirsa, Almanya, Hollanda ve Danimarka vizeyi kaldirmis :

Türk vatandaşlarının hizmet sunmak için vizesiz girecekleri Almanya'da 2 ay, Hollanda ve Danimarka'da 3 ay kalabileceklerini belirten AB Komisyonu, bu amaçla, söz konusu 3 ülkeye seyahat edenlerin vize muafiyeti şartlarını taşıyıp taşımadıklarına sınır güvenliğinin karar vermesi gerektiğini bildirdi.

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/12/2 ... ze-mujdesi

http://www.zaman.com.tr/dis-haberler/ab ... 32458.html
rambo
ROBERT PLANT

New postby pisiyan » Tue Dec 25, 2012 3:49 pm

rambo wrote:Bu haberlere bakilirsa, Almanya, Hollanda ve Danimarka vizeyi kaldirmis :

Türk vatandaşlarının hizmet sunmak için vizesiz girecekleri Almanya'da 2 ay, Hollanda ve Danimarka'da 3 ay kalabileceklerini belirten AB Komisyonu, bu amaçla, söz konusu 3 ülkeye seyahat edenlerin vize muafiyeti şartlarını taşıyıp taşımadıklarına sınır güvenliğinin karar vermesi gerektiğini bildirdi.

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/12/2 ... ze-mujdesi

http://www.zaman.com.tr/dis-haberler/ab ... 32458.html

Bu sefer de vize muafiyet belgesi istiyorlarmis ve onu almak da vize almaktan daha zormus :
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx? ... egoryID=78
pisiyan

New postby rambo » Wed Dec 26, 2012 11:25 am

rezalet, bosna ve sirbistan bile vizesiz geziyo shengende.
rambo
ROBERT PLANT

New postby cfq » Wed Feb 13, 2013 11:34 pm

Deneyim yaziyorum.
- Fransa
- 1 ay sonrasina 1 adet rezervasyon + ucak bileti gosterdim.
- Bundan bir onceki aldigim vize 6 ay Fransa
- Carsamba aksami formu doldurdum, Sali gunu randevu aldim (ki ertesi gune de vardi randevu).
- Sali gunu verdim, Cuma gunu pasaport elime postayla gecti.
- 6 ay, aradaki Persembe gununden itibaren.
- Ne cover letter yazdim, ne de 3 ayin uzerinde bir rezervasyon gosterdim.

Fransa candir.
cfq

New postby haphazard » Thu Feb 14, 2013 3:04 pm

Genelde ilk 6 ay alinca ikinci basvurunda 1 yil veriyorlar diye duydum. Ben de belki mayis haziran gibi basvurucam bakalim ne olucak durum. Bu arada saglik sigortasi ve UK visa gecerlilik surelerin nedir? onlara cok dikkat ediyorlar
haphazard
ROGER WATERS

New postby HSAG1D » Thu Feb 14, 2013 3:23 pm

ILR sahibi olmanin Schengen vizesinin suresini etkisini tecrube edenler var mi? Fransa gibi 6 ay - 1 yil veren ulkeler icin onemli olmayabilir ama Almanya, Avustruya, Ispanya, Italya gibi 3-5 gun veren ulkeler ILR olunca 6 ay - 1 yila cikiyorlar mi acaba?
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Thu Feb 14, 2013 4:29 pm

Belcika'dan eminim (bu sabah basvurdum yine ordan Schengen'e), Almanya da hatirladigim kadariyla sadece single entry veriyor.

"Please note it is NOT the policy of the Embassy of Belgium to deliver multiple entry visas for tourism purposes."
http://www.vfs-be-uk.com/allaboutyourvisas.html

E single entry olunca da seyahat suresi kadar veriyolar tabi. UK'e geri donerken vizenin uzerini ciziyorlar karaliyorlar falan, sacma sapan bir suru sey.. ILR ile degisecegini sanmiyorum ama tecrubem yok o konuda.
skywalker

New postby eycu » Thu Feb 14, 2013 6:53 pm

Başvuru tarihinden 7 ay sonrasına 2. bir otel rez. yapıp deneyin. 1 yıl verme durumu olabiliyor. Bunu Fransa için söylüyorum. Diğerlerini bilemeyeceğim.
eycu

New postby cfq » Sat Feb 16, 2013 12:19 am

@haphazard: Tier 1, Mart 2014'e kadar gecerli. Sigorta da Aralik 2013'e kadar.

Acikcasi sadece denemek istedim bu sefer. Otomatik mi degil mi o artis diye. Belki bir sonraki sefere 7. ya da 8. aydan bir rezervasyonla gene deneyebilirim.
cfq

New postby silvertr » Fri Feb 22, 2013 4:17 pm

eycu nun dedigi gibi bir gercek booking birde 8 ay sonrasina iki gunluk bi booking yaptim.. o booking ucak biletini filan da istemediler.. 1 senelik schengenimi aldim bugun. Daha onceden 6 aylik almistim. uk vizem 2016 da bitiyor. Benimle birlikte ayni dokumanlari veren arkadasima 6 aylik verdiler. O daha onceden burdaki Fransiz konsolosluktan hic almamisti. Fransiz konsolosluguna kurban oliyim..
silvertr
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü