Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

HSMP Dependant

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby coskan » Tue Feb 26, 2008 11:50 pm

Baskan veya hcho umarım sılmessiniz bilerek yeni baslik actim kaynamasindan tirsiyorum 15 inde evlencem onun hatrina kitlemeyin:)

Icinizde HSMP alip gelip daha sonra bir Turkle evlenip onu da kendi vizesine dahil ettirmeye calismis olan var mı ??

dikkati cekerim beraber basvuru yapilan bir durum degil, alinmis HSMP ye ek bir es vizesi yani sonradan alinmasi gerekiyor.

Site Memuru'nun notu: Konu ayri bir baslik olarak kalabilir. Bazi yazim hatalarini duzelttim. Bazilarini da ibret olsun diye biraktim :)
Last edited by coskan on Fri Feb 29, 2008 8:33 pm, edited 1 time in total.
coskan

New postby diyab » Fri Feb 29, 2008 10:33 pm

Bende seninkine benzer bir durumdaydim. Sonradan evlenip esimi de getirdim. Yalniz bende HSMP yerine Work permit vardi ozaman. Cok da fark etmemesi lazim.

Esime verdigim belgeler; work permitin orijinali, kaldigim yerin kira kontrati, maas bordrolari. Bunun haricinde evlilik cuzdani ve vize basvuru formunu doldurmak yeterli olmustu. Bu arada, vizede mulakat sozkonusu ise work permit/ HSMP dependant oldugunu iyi belirtmek gerekiyor ozellikle basvuru Ankara'dan yapiliyorsa. Ithal gelin/damat olayi olarak yanlis anlayabiliyorlar, imkan vermemek lazim.
diyab
ROBERT PLANT

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü