Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 ile mba ya da yüksek lisans mümkün mü?

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Leon » Fri Jul 31, 2009 9:00 pm

[quote]But, if you worked part-time and studied full-time, then the UK Border Agency could take the view that you are not meeting the condtions of your visa.[/quote]
Home office'in siz 3 yilin sonunda tier 1 visa'yi uzatmak icin basvurana kadar ne yaptiginizdan pek haberi olmuyor. 3 yilin sonunda uzatma konusunda problem cikabilir o hukuk firmasinin dedigi gibi. ogrenciliginizi engelleyen bir sey yok.
Leon

New postby eycu » Wed Aug 05, 2009 11:43 am

Tier1 (General) ile master yapilip yapilamayacagina dair gectigimiz hafta UKBA'ya yazdigim e-mail sonrasinda aldigim cevabi sizlerle de paylasayim istedim.

--------------------------------------------
Dear Sir/Madam,

Thank you for your enquiry.

Please be advised that there is nothing in the Immigration Rules to state that a person in the UK with leave to enter or remain under the Highly Skilled Migrant Programme or Points Based System Tier 1 (General) cannot study if they choose to. However, this may impact on any extension applications or Indefinite Leave to Remain (ILR) applications, if they do not meet the basic requirement of this grant of leave, which is to either take or actively seek employment.

Working full time and studying a part time course may not affect any future applications. However, if a person is studying more than they are working, or not working at all, they would not be able to provide the required evidence for any extension or ILR application.

Yours faithfully,

Immigration Group
UK Border Agency

If you intend to reply to this e-mail please ensure that you re-send all the information from your original enquiry.
--------------------------------------------
eycu

New postby rambo » Wed Aug 05, 2009 12:17 pm

bu yaziyi gosterirsin okula, malesef agir cahiller ingilizler kanunlardan haberleri yok hic...

eger puan hesaplamasinda ki okullardan birinde masterini yaparsan, bidaha ki uzatmada ek-puanin da olucaktir, onceden dedigim gibi bence part-time senin icin cok daha yararli olur :)
rambo
ROBERT PLANT

New postby büyük başkan » Thu Aug 13, 2009 1:09 pm

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var Şu an diş hekimliği 4.sınıfındayım.Mezun olunca İngiltere'de diş hekimliği yapmak ve orada yaşamak istiyorum.Neler yapmam gerekiyor.Orada çalışabilmem için master yapmam şart mı?Şartsa master'ı Türkiyede de yapabilirmiyim?Master'ı İngiltere'de yaparsam bana artıları olur mu?Yüksek lisans başvurularında Diş Hekimliği için 2.5 ortalama yeterli mi?IELT'e mezun olmadan ne kadar zaman önce girsem daha iyi olur?IELT sınav sonucunun geçerlilik süresi ne kadar?
büyük başkan

New postby Leon » Thu Aug 13, 2009 7:24 pm

Su anki yonetmelige gore master sart. Tr'de master yapabilirsin. Burda master yaparsan artisi olur mu cok bilmiyorum ama burdaki discilerin trdekilerden daha iyi olmamasindan cikardigim sonuc artisi olmayacagi yonunde.
IELTS'e buraya gelmek icin gireceksen vizeye basvurmadan once girmen yeterli. ozel bi zamani yok yani daha iyi olmasini saglayan.
Leon

New postby büyük başkan » Thu Aug 13, 2009 8:57 pm

Benim sormak istediğim IELTS'den aldığım sonuç kaç yıl geçerli olur.Yani IELTS'e girip iyi bir sonuç alıp 4-5 yıl üstüne yatabilirmiyim.Bir de Master'ımı yapıp Tıer 1 alıp oraya gelirsem bir diş hekimi olarak orada nasıl bir iş bulabilirim veya kendi muayenehanemi açabilirmiyim.Birde oraya gelmeden önce son 12 aylık kazancım min. ne kadar olmalı?
büyük başkan

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü