Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Mujdeli haberi alanlar ve tebrikler

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby fc » Wed Jan 30, 2008 2:29 pm

Merhabalar;
forumda daha once okuyanlar vardir belki tercume sebebi ile basvurum geri gelmisti bende baska bir tercume burosundan kaseleterek tekrar gonderdim, bu sefer approval letter gonderdiler. Sizleri bilgilendirmek istedim basklarininda basina benzer seyler gelebilir. Darisi bekleyen arkadaslarin basina. Bundan sonra artik EC basligini takip edicem. burdaki arkadaslara kolay gelsin.
fc

New postby haphazard » Wed Jan 30, 2008 2:34 pm

@fc

tebrikler!!! tekrar gönderim, ellerine ulaşması, approval'ın alıması, belgelerin geri geliş tarihinide yazabilirmisin acaba? benimki şu an orada bekliyoruz bakalım..
haphazard
ROGER WATERS

New postby fc » Wed Jan 30, 2008 2:43 pm

28 aralikta gondermistim bugun geri geldi belgeler yaklasik 1 ay, ben Ankaradayim belki istanbul vs diger iller icin bir kac gun fark olabilir bilmiyorum. Daha onceki basvurumda yaklasik bir ayda gelmisti.22 ocakta approval letter yazilmis sanirim cabuk gelmis gecen sefer decision letter uzerindeki tarihten 16 gun sonra gelmisti. Birde ilk basvurumdaki referans numarami kullanmislar yeni bir ref. no gondermediler.
fc

New postby haphazard » Wed Jan 30, 2008 2:46 pm

anladım.. ben 23ünde yolladım 24ünde oradaydı ve 26sında (Cumartesi) referans numaranız şudur gibi bir mail geldi, onlarda mesaii yapıyor sanırım :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby deep » Wed Jan 30, 2008 4:32 pm

@fc, tebrikler. İki tercüme bürosu arasındaki fark neydi?
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby fc » Thu Jan 31, 2008 7:15 am

Acikcasi ilk buronun tercumeleri daha iyiydi fakat kasede bir sorun vardi ingilizce detay yoktu, ilk basvurumda "unable to establish the source of the translator" seklinde bi cevap donmuslerdi.
fc

New postby abbulu » Thu Jan 31, 2008 4:49 pm

@fc

tebrikler, hayırlı olsun.

Arkadaslar bende 21 ocak2008 de godnerdim
22 ocak da dokumanlar ellerine ulastı ama hala bir referans numarası fln gondermediler. 2 gun oncede telefon edip sordugumda, mıy mıy konusan bi kadın cok yogunuz fln dedi. Benden 4-5gun sonra yollayan insanlara fln bile referans numarası gonderilmiş (tracitt.com) acaba nedir bu işin sırrı? yarın bi daha arıyıp soracagım, ne iş çeviriyonuz fln die. Var mıdır bu konuda bilgisi olan?
abbulu
ROGER WATERS

New postby d_helios » Thu Feb 14, 2008 3:09 pm

Arkadaşlar,
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 3 aydır forumu takip ediyorum ve son 3 haftadır da üyeyim ancak yeni yazabiliyorum.Bunun asıl nedeni hem forum da bilgi veren arkadaşlara teşekkür etmek hem de hsmp ye yeni başvuracaklara moral vermek.Eşimle beraber hsmp'ye başvurduk. Ve bugün nihayet 30. gün de approvel letter elimize ulaştı.Bugüne kadar stresten günde 8 kez bütün forumu okuma arada tırnakları yeme ve tekrar dönüp forumu okuma şeklinde 3 ay geçirdim. Forumda ki herkes neredeyse aileden kadar yakın gelmeye başladı. Ama stresten donmuş bir halde tek satır yazamamıştım. Şimdi ben de evrakları gönderme sürecinden sonraki tarih sırasını yazayım ve evrak beklerken ve bu yazıyı okurken tırnaklarını yiyen arkadaşlara umut vereyim;

Evrakların gönderilmesi; 12.Ocak.2008
Evrakların Ulaşması; 14.Ocak.2008
Referans Numarası verilmesi; 19.Ocak.2008
Approvel letter ; 07.Şubat.2008
Evraların bana gelişi; 14.Şubat.2008

Şimdi biz EC için evrakları toplamaya başlayıp, 2. geleneksel Alaturka Londra Buluşmasına yetişmek üzere yola çıkacağız.
Gönderdiğimiz evraklarla ilgili sorularınızı seve seve yanıtlarım.

Herkese bol şans diliyorum
d_helios

New postby haphazard » Thu Feb 14, 2008 3:17 pm

tebrikler d_helios!! EC içinde bol şans.. bizde aynen meraktan tırnakları yemekteyiz :)
haphazard
ROGER WATERS

New postby deep » Thu Feb 14, 2008 5:23 pm

d_helios, hayırlı olsun cidden cok sevindim. haphazard'in da dediği gibi aynı sürec icindeyiz :S

ben de sözde 'alternatif olsun' diye basvurmustum, bi yere de gitmeyi düsünmüyordum ancak isin icine girince iyice kaptırdık kendimizi..

Evrakların sana ulasmadan approve aldığını nasıl öğrendin, telefon mu ettin mail mi geliyor, nasıl oluyor?
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby abbulu » Fri Feb 22, 2008 9:33 am

Arkadaşlar az önce approval letter geldi. Çok mutlu bir şekilde ilk olarak buradaki arkadaşlarla paylaşmayı istedim. Herkese verdikleri bilgilerden dolayı tşk ederim. Bir sonraki safhaya EC ye geçiş için devam ediyorum.
abbulu
ROGER WATERS

New postby honest » Fri Feb 22, 2008 12:18 pm

Uzun bir yolculuğun ilk adımı :) Tebrikler
honest
ROBERT PLANT

New postby munu » Fri Feb 22, 2008 12:28 pm

@abbulu

Tebrikler, gozun aydin.

Ben de basvurumu 19 Subat ta gonderdim, 20 sinde ulasti, referans numarasi bekliyorum. Son zamanda approval alanlar 1 ay icinde almislar anladigim kadariyla. Bu durumda ben de 20 Mart gibi bekliyorum mektubumu hayirlisiyla :)
munu
ROBERT PLANT

New postby abbulu » Fri Feb 22, 2008 2:22 pm

@queerasfolk

Walla çok dogru dion tarif edemedigim bir hüzünde oluşmadı değil. Ama sonunda yine geri gelecegimizi düşünerek kendimi teselli ediyorum. :)

@merci, @honest

Tşk. ederim. evet darısı sıradaki arkadaşların başına. En yakın sırada haphazard var. Tahminimce onumuzdeki hafta da ona gelecek approval letter.

@munu
tşk. ederim. Evet benimki 22 sinde vardı ve 22 sinde tekrar geri geldi. Bana reference number gondermemişlerdi. Tlf etmiştim 1 hafta sonra, telefonda bişi solemediler. Bende telefonu kapar kapamaz email yazdım ve 1 gün sonra ref. numarasını godnerdiler email ile.

Darısı sonuç bekleyen arkadaşların başına diorum.

alaturka londra grubuna onumuzdeki 1-2 ay içinde bende katılacagım işallah. :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby haphazard » Fri Feb 22, 2008 2:43 pm

@abbulu

hadi burada da tebrik edeyim :)

en yakın ben varım şimdilik. queerasfolk, deep, merci ve munu hepinize şimdiden bol bol şanslar diliyorum haftayada benim durumu belirtirim artık :)
haphazard
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü